0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #60 -: Април 03, 2010, 12:01:27 pm »
 Мерилин ,  :lol: :lol: :lol:, една и съща стара темичка сме открили. Аз по същото време я сложих в съседната тема.
 Сори за спама...
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #61 -: Април 03, 2010, 12:10:35 pm »
Боооожееее, честно за първи път го чувам това! дай сега по-подробно, значи като започна сега стимулацията да я карам предимно на животински белтъчини така ли? салати да не ям, защото само само ми пълнят корема, а плодове защо да не ям не разбрах? заради фруктозата ли? А тия прахчета 100 % белтъчини, имаш пред вид протеиновите шейкове нали? Бине моля ти се дай по-подробни напътствия защото аз бях решила да я карам основно на салати че от тия хормони много качвам, а то виж сега точно обратното казваш ти.   :hungry:
Да Деси предимно животински белтъчини , а за плодовете и на мен не ми е много ясно но нали съм послушна правех каквото ми кажат.Да това са протеинови шейкове за спортисти,комбинират се с много движение и тренировки но там трябва да се внимава когато си в края на стимулацията и след това нали знаеш.Няма начин ще се качват килограми после ще слабееш :lol: след 9 месеца.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #62 -: Април 03, 2010, 16:18:24 pm »
Бубе, на теб ти е препоръчан този начин на хранене, защото правиш хиперстимулации, сериозни при това. Затова се набляга много на белтъчини и не се приемат въглехидрати. Не е нужно всички момичета да се подлагат на такива лишения и ограничения, ако не е изрично споменато от лекаря и не е наложително. Рязката смяна на  хранителния режим и лишаването от основни храни пък, може да доведе до стрес в организма, което всички знаем, също се отразява лошо на процедурата. Така че, момичета, много внимавайте какво правите, съветвайте се с лекарите си, преди да предприемате каквото и да било.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #63 -: Април 03, 2010, 17:22:20 pm »
Вярно е Злате аз съм го написала по назад в един от постовете ми :)
Всичко е индевидуално и никой не трябва да се влияе от чуждо мнение.Има лекари които ги следят и трябва да им определят начина на хранене е вече отделен е въпроса че някои лекари не обръщат особенно внимание на това.Но нали знаеш всеки с теорията си :wink:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #64 -: Април 03, 2010, 18:27:31 pm »
Разбира се :D Важното е да се постигне крайната цел!
Просто исках да уточня някои неща, защото има много момичета, които сляпо пробват какво ли не, в отчаянието си, което е разбираемо.
Надявам се, че не ми се сърдиш, не исках да звуча, сякаш те упреквам в нещо :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #65 -: Април 03, 2010, 18:39:18 pm »
Няма за какво да се сърдя :)питат ме и аз отговарям а това е вярно че в отчаянието си човек прави всичко но така е надеждата е страшно нещо а и позитивното мислене също. А за белтъчната диета по време на инвитро има доста теми ако някой се интересува винаги може да се порови из нета. 
Re: Otnosno ananasa
« Отговор #66 -: Април 07, 2010, 07:08:52 am »
Momicheta ananasa sadarja enzima Bromelain. Toi pomaga za impaltatsiata na embrionite. Tozi enzim se sadarja v presnia ananas i zatova ne se preporachva ananas ot konserva. Za efikasnost se preporachva na prazen stomach.

Poveche informatsia tuk: http://wiki.answers.com/Q/Does_Pineapple_aid_implantation
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #67 -: Април 07, 2010, 18:21:36 pm »
Относно Бромелин, съдържащ се в ананаса :
 http://www.bb-team.org/articles/897/
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #68 -: Април 07, 2010, 18:42:57 pm »
Относно Бромелин, съдържащ се в ананаса :
 http://www.bb-team.org/articles/897/

А това, че подсилва имунната система не е ли по-скоро негатив при ИВФ процедура ?
Цитирам от по-горе посочения линк:

Цитат
Бромелаинът има висока степен на усвояемост. Веднъж попаднал в кръвния поток той подпомага функциите на имунната система, участвайки в разграждането на ненужни и външни за тялото белтъци.

 Той съдържа и вит. С, който подсилва имунитета и отново ме води на мисълта, че може да попречи на имплантацията.
 Честно казано при моят ин витро опит също ядох пресни ананаси. Не толкова, защото вярвах че помагат, колкото от четене по темата - много ми се дояждаха. За жалост - не успях, но не го отдавам нито на това, че съм яла ананас, нито на това, че може да не съм изяла достатъчно от него. А при мен проблема беше точно в липсата на каквато и да е импалнатция на перфектни ембриони.
 Все си мисля, че ако лекарите ни са убедени в приноса на този плод за по-добра имплантация - то със сигурност щяха да ни го препоръчват.
 Успех на всички :)
« Последна редакция: Април 07, 2010, 18:46:19 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #69 -: Април 16, 2010, 17:39:32 pm »
Да се включа и аз с питане за ананаса след трансфер: моля ви да ми кажете какво количество пресен ананас хапвахте на ден и също дано съм разбрала правилно, ананаса се яде след като мине трансфера, нали така? Питам защото хич не го обичам и да знам горе-долу какво количество ще трябва да приемам на ден.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #70 -: Април 16, 2010, 21:42:34 pm »
 :D
По една консерва съм яла (изобщо 1) - ей тъй за идеята!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #71 -: Април 17, 2010, 07:29:37 am »
Благодаря за отговора Евро  :D, аз мисля да се пробвам да хапвам поне по 1 голям резен на ден( колкото и да ми е трудно) пък да видим, дано и при мен ей тъй за идеята вземе ,че си свърши работата :wink:
« Последна редакция: Април 17, 2010, 07:31:33 am от krisi1812 »
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #72 -: Април 17, 2010, 09:02:42 am »
Благодаря за отговора Евро  :D, аз мисля да се пробвам да хапвам поне по 1 голям резен на ден( колкото и да ми е трудно) пък да видим, дано и при мен ей тъй за идеята вземе ,че си свърши работата :wink:
А бе, момиче, щом не обичаш ананас, защо ще се мъчиш?  :wink: :lol:
Нима вярваш в това?

Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #73 -: Април 17, 2010, 10:00:20 am »
Душка, дори да не помогне , няма да ме убие :) хапнах 1 резен тази сутрин, не е безкрайно лошо, ще го преживея
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #74 -: Април 17, 2010, 16:35:07 pm »
А, дано има и ефект!  :hug2:

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #75 -: Април 18, 2010, 02:08:42 am »
Криси, не забравяй, че ананаса не бива да се яде през цялото време до теста. Само първите няколко дни след трансфера, в по-големи количества може да има негативен ефект.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #76 -: Май 05, 2010, 17:20:43 pm »
 Освен аспержи какво друго е препоръчително да се яде като превенция на хиперстимулация? Наистина ли трябва да не се консумират плодове и зеленчуци ? Поне пресен сок от ябълки може ли?
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #77 -: Май 05, 2010, 18:42:59 pm »
Фаталче , сокове ,чай и айрян може да си пиеш на воля колкото повече течности приемаш по добре ще се чубстваш.А и водата да не забравиш и тя е важна :)
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #78 -: Юли 08, 2013, 20:08:42 pm »
Тази темичка е доста стара. Не знам дали има по-нова.
В момента много ме вълнува и бих се радвала, ако се включите с актуални коментари.
В момента съм трети ден на стимулация. Бях се метнала към плодовете, но тук виждам, че трябва да наблягам на белтъците.
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #79 -: Юли 09, 2013, 11:22:04 am »
С риск да звуча като Антихрист, основното, на което трябва да наблягаш, е спокойствие и "общо" здравословно хранене (освен ако, разбира се, лекарят ти изрично не е казал друго).

След първият ми ЕТ заминах за Гърция и бях на плътна диета от пържени в дълбока мазнина скариди, октопод, плуващ в зехтин, гръцка салата на килограми, доста хляб (за да си го топя в същия този зехтин) и подобаващи количества узо - до теста.

Резултатът понастоящем гони пилетата на двора. Луд е за връзване, но се опасявам, че е генче, не е от скаридите и узото, колкото и да ми се ще да има друг виновник освен мама и тати :-)