0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #40 -: Юни 10, 2009, 13:32:41 pm »
Хармони,не се изкушавай в никакъв случай.И аз така се пробвах днес с кафето само една,хайде като се нахраня една,тя не вреди и пак старата песен на нов глас.Дръж се и не пали,става от опит го знам.А сега се убеждавам,че цигарите са един грозен навик,в никакъв случай необходимост.Ей тъй защото сме на маса и всички пушат,давай да пуша и аз и ей тъй.Казвам го като не пушач вече 6 год.,е признавам че аз нямах дразнител,мъжът ми никога не е пушил и ми беше даже стимул.
Успех,момичета в отказването на този гаден навик,пък и финансово цигарите също ни разкатават фамилийките.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #41 -: Юни 10, 2009, 15:46:43 pm »
harmony , според мен, това че няма никакви цигари около теб ще те изнерви още повече и просто е въпрос на време да си купиш и запалиш  :? . Неискам да те отчайвам, ама така мисля..... , но дано греша!!!
Иначе можеш да правиш много неща - хрупай солетки, разсейвай се с нещо в нета, работи повече  :wink: (шегувам се за това)
Абе защо не пробваш с елекронна цигара?? Ако трябва да съм честна чак ми се допушва такава цигара  :oops: :oops: :oops: , особено ако е с хубав аромат  :oops:

meci73 , браво на теб, 3 месеца е добро начало osi_9

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #42 -: Юни 11, 2009, 00:40:12 am »
Момичета благодаря ви на всички! Много ми помагате! :bighug:
Надеж, за изнервянето:  osi_7 скандали за всичко, с мъже, жени, майки, въобще който сбърка вчера да ме срещне вечерта... :fighting: :croc: :bonk: Лошото е, че реших да мина на диета, здравословен начин на живот, да спра биричката и алкохола изобщо, цигарите, тръгнахна работа след болничния............и това наведнъж: в един ден  2bg
Засега се справям  :ywoohoo: не съм запалила все още нито една от вчера, не съм пила нищо,  два дни вечерям с две чушки и два домата + сирене (през другото време изобщо не ям) и излизам по двора на въздух и слънце, лягам си в 10:30.....
От електронната ми се завива свят, а и не е като истинска, няма дим, забравям да я заредя...та така  :mrgreen:
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #43 -: Юни 11, 2009, 11:13:33 am »
Хармони браво мила-САМО ТАКА!!! А това с диетата е чудесна идея! Продължавай в същия дух, а ние ще ти стискаме палци! Глад и инат това е рецептата за стройна фигура и чисти бели дробове!!! :bighug: :goodluck:
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #44 -: Юни 11, 2009, 13:22:06 pm »
harmony , ако изкараш една седмица така ще чакаме да ти поникнат крила  :lol: Успех и стискам палци да не пропушиш, пък другото е по-лесна работа  :wink:

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #45 -: Юни 11, 2009, 13:37:32 pm »
Присъединявам се към групата на НЕПУШАЧИТЕ! Вече цяла седмица съм "чиста"  :lol: Миналата година след една не особено приятна пневмония отказах цигарите за близо 9 месеца, не пропуших дори през един от най-тежките моменти в живота ми, преживян през тези месеци, а после започнах на принципа по една с кафето, по една след ядене ... И скоро станаха повече  :oops: Но! Миналата седмица започнах подготовка за ин витро. Обадих се в клиниката, запазих си час за преглед, затворих телефона, запалих и изпуших една цигара с колежката и казах - "Това е последната ми цигара!" И мисля че успях! Успех на всички инати като мен  osi_9
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #46 -: Юни 11, 2009, 16:53:35 pm »
Аз да си призная уж от понеделник нямаше да пуша, но за оправдание си мисля уж да не си стресирам организма и сутрин и след обяд хода до барче и си купувам по една цигара и я пуша. Все си казвам, че от утре няма, но после идва утре и само чакам да отида отново и да си купа поредната цигара. Вярно, че преди пушех по кутия на ден, а сега са само 2, ама дали ще мога и тях да откажа или те ще ме върнат назад osi_10
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #47 -: Юни 11, 2009, 19:53:06 pm »
аз откакто започнах да мисля за бебе и не се сещам за цигари  :wink:


Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #48 -: Юни 11, 2009, 20:03:54 pm »
bo_dim ,това си е постижение ,от една кутия да ги намалиш на две. :balk_47:Преди като се опитвах да ги откажа и аз първо ги намалих ,но все не можех да се откажа и от тези 2 или 3 цигарки.Все си казвах -какво толкова ,от утре ще е една и после нула,да ,ама не ,вместо да ги откажа съвсем ,пак започнах да ги увеличавам.Така че 1 или 2 цигари дневно те връщат назад.Или пушиш или не.Така е поне според мен.Желая ти късмет,дано да греша!


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #49 -: Юни 11, 2009, 20:53:45 pm »
Здравейте, момичета!На тези, които все още удържат фронта - браво!На тези, които се борят - кураж!
На 09.06.09. станаха 3 месеца откакто не пуша!Много съм горда от себе си :lol:Чувствам се чудесно и не възнамерявам да се отказвам.Пожелавам на всички ви да се откажете от гадните цигари и за награда - поне по едно сладко бебе :lol: :lol: :lol: :P
Както съм споменавала и преди, това не ми е първия опит за спиране на цигарите :oops:Но като че ли сега вече се почувствах готова да ги спра, сега имах желанието да ги спра.Преди не исках...Не знам дали има общо с бебето..отчасти може би, но основния движещ мотив е желанието според мен.Преди винаги съм си признавала, че искам да пуша, кеф ми е, не съм ги спирала, защото не съм искала истински.Смятам, че всяка от вас ще ги спре, когато дойде момента за това, когато узрее идеята в главите ви и ги откажете, защото наистина го искате, а не защото трябва!
Успех на всички!

П.П.Лелее..бая се отплеснах пак в лирични отклонения :oops: :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #50 -: Юни 11, 2009, 23:16:33 pm »
sixsens,еее отказали сме се от този грозен и вреден навик на една и съща дата 09.03.09 :) :)Можем де си обявим съревнование,кой ще издържи по-дълго :wink: :)
Сигурна съм,че ще остискаме и двечките в името на едно-две сладки бебчета!
Хайде момичета,аз обкновено провлачвам крачета,първо цигарите,след пет дни и с положително тестче :) :)
Бъдете силни и успех!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #51 -: Юни 12, 2009, 01:43:08 am »
sixsens,еее отказали сме се от този грозен и вреден навик на една и съща дата 09.03.09 :) :)Можем де си обявим съревнование,кой ще издържи по-дълго :wink: :)
Сигурна съм,че ще остискаме и двечките в името на едно-две сладки бебчета!
Хайде момичета,аз обкновено провлачвам крачета,първо цигарите,след пет дни и с положително тестче :) :)
Бъдете силни и успех!
Ехааааа, това е съдба!Съгласна съм за състезанието :DАма и аз съм убедена, че и двете ще издържим :lol:
Хайде провлачвай крак тия дни, че аз съм се наредила на есен :lol:
Стискам ти палци много силно, мила!Сигурна съм, че ще успееш!!! :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #52 -: Юни 12, 2009, 13:25:31 pm »
Така е Луничка! И аз от това се притеснявам, защото границата е много тънка от 2-3 цигари до ... 20 например. Ще се боря пък дано ги откажа тотално и особено ако видя двете чертички някой ден! Пожелавам на всички награда -  preggo и след 9 месеца :bori_007: или :bori_004:, а защо не и двете :)
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #53 -: Юни 12, 2009, 18:48:33 pm »
Момичета, мислете си,че отказването на цигарите ви доближава до мечтата да станете майки.На мен това ми помага вече 4 месеца да не пуша.Успех!
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #54 -: Юни 12, 2009, 22:03:21 pm »
Браво на sixsens, meci73 и Benit@! Вие сте моята гордост и ми давате увереност!  :balk_81:
bo_dim, да ти кажа и аз така по време на иксито - по 5 цигари, после станаха по 7, после няколко дни си пушех на воля (2 кутии). И вторник вечер се прибира милото, а аз нямам цигари: мисля си, че ще изпуша една от неговите; обаче той ги свършил също и не купува, за да ги спираме. Това беше най-тежкия момент - не запалих колата да отида да купя и не пуших. С всеки ден е по-лесно. :-) Днес направих три дни без тютюнев дим, без алкохол, без вредни храни и съм свалила вече 1,5 кг. Спя с 1час повече и сутрин имам време да се разкрасявам, щото не пуша с кафето  :balk_96: :balk_95: :balk_101:
Браво на iveto_m и на всички които са се отървали от тази гадост!
Надеж, ще кандидатствам за тези крилца  :balk_50:
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #55 -: Юни 12, 2009, 22:17:11 pm »
 :)
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #56 -: Юни 13, 2009, 22:01:07 pm »
Браво, момичета  :D :D :D :D - harmony ,sixsens, meci73 и Benit@!

bo_dim , опитай се да задържиш ситуациата с двете цигари и след няколко дни просто се опитай да не пушиш. Кажи си "да видим колко ще издъжа без да паля?!" Ако случайно тръгнеш да умираш  :wink: от липсата, само тогава може да запалиш  8)
И неразчитай на това че като видиш двете чертички ще спреш веднага, за съжаление толкова бременни пушат  :x :x :x - мила, не казвам че ти ще пушиш, а че е по-добре да не пушиш докато правите бебче  :wink:
Успех ти желая, миличка  :) !

harmony, може и да получиш крилцата  :wink: , ще видим как ще се представиш след месец  8) :D

Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #57 -: Юни 13, 2009, 23:12:03 pm »
И днес на отчет: четвърти ден - без цигара, но си хапнах малко шоколад  :oops:
Надеж, :lol: обеща ми крилцата за седмица, за цял месец ще трябва и ореол  :kaos7:
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #58 -: Юни 15, 2009, 13:10:38 pm »
И днес на отчет: четвърти ден - без цигара, но си хапнах малко шоколад  :oops:
Надеж, :lol: обеща ми крилцата за седмица, за цял месец ще трябва и ореол  :kaos7:

 :oops: Права си, ако издържиш на 17.6 сутринта ти давам първите крилца  :wink:  :lol:
А как се чувстваш, мила?

*
Re: Да откажем гадните цигари 2!
« Отговор #59 -: Юни 15, 2009, 13:26:41 pm »
Ей,сладурани, много ви се радвам на желанието да спрете гадните цигари :)
Аз преди два дни видях отрицателен тест, но дори и това не ме подтикна да посегна към тях, така че спиране има, вярвайте ми.Признавам си, че първия месец и половина си хапвах повечко, запълвах времето с дъвки,семки, брускетки.Сега се чуствам превъзходно и се радвам на свеж дъх и лекота.