0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #80 -: Юни 27, 2009, 00:58:18 am »
....
и аз бях така и ми закъсня с два дни и беше много напрегнато това чакане
Разкажи ми, моля те  :? Пусна ли Е2? На кой ден?
ами нищо не предприех, просто си чаках.

сега по отношение на документацията при провеждане на процедура:
вече писах, че в началото на подготовката за процедура с хормонални препарати клиниката издаде фактура за 2000лв на фонда. днес ми беше ЕТ /върнаха ми едно
ембрионче/ и ми предоставиха документ /протокол/, от които е видно, че мята процедура възлиза на около 7500лв, от които фонда финансира 5000лв и аз доплащам разликата.
дано съм ви била полезна.
Моля те кажи какво се включва  в  тази сума???
 :balk_80: :balk_80: :balk_80: :balk_80: :balk_80:
« Последна редакция: Юни 27, 2009, 01:00:06 am от didka_ »
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #81 -: Юни 27, 2009, 13:30:38 pm »
в клиниката на Д-р Владимиров съм.
сумата включва: ИКСИ-то, хормонални препарати за стимулация, прегледи с ултразвук, изследвания на хормони за следене на овулацията /LH, E2, PROG/.
« Последна редакция: Юни 27, 2009, 13:32:30 pm от Luiza »
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #82 -: Юни 27, 2009, 13:32:27 pm »
Явно ИКСИ-то надува така цената?
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #83 -: Юни 27, 2009, 13:35:14 pm »
ами ИКСИ-то е 3120лв, всичко останало е другото...което е много при мен и затова имам да доплащам. стимулацията е доста ударна и в големи количества.
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #84 -: Юни 27, 2009, 13:44:41 pm »
Iffi.13 ,
Финалната сума много зависи от самата стимулация,т.е какви хормонални препарати са използвани и в какви количества.А и цените на ИКСИ-то са различни в клиниките по стерилитет.
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #85 -: Юни 27, 2009, 19:30:59 pm »
Здравей Luiza. Тъй като и аз съм в клиниката та д-р Владимиров и в понеделник ще си взема заповедта, исках да те попитам дали веднага започна процедура или правихте някакви изследвания и чак тогава? Просто се чудя дали ще ме вземе още Юли или чак на есен...
Стискам ти палци.
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #86 -: Юни 27, 2009, 19:55:13 pm »
Моята процедура почва през есента и аз сьм при д-р Владимиров,Аз вчера бях там и така се разбрахме,Успех ви пожелавам момичета,
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #87 -: Юни 27, 2009, 19:55:47 pm »
Здравей Luiza. Тъй като и аз съм в клиниката та д-р Владимиров и в понеделник ще си взема заповедта, исках да те попитам дали веднага започна процедура или правихте някакви изследвания и чак тогава? Просто се чудя дали ще ме вземе още Юли или чак на есен...
Стискам ти палци.
отговорила съм ти на ЛС, понеже е малко дълго - да не отегчаваме аудиторията!
през август Доктора е в почивка и предполагам, че няма през юли да започва процедури. разбира се, това е мое мнение. може и да греша. успех!
« Последна редакция: Юни 27, 2009, 19:58:14 pm от Luiza »
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #88 -: Юни 27, 2009, 20:44:56 pm »
Благодаря ви момичета. Luiza, стискам ти палци всичко да е наред. Rumi84 успех и на теб пък на есен може да се засечем в клиниката  :)
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #89 -: Юли 02, 2009, 00:42:52 am »
Въпроса ми е към момичетата пациенти на доктор Стаменов. В момента одобрените трябва ли да чакат за някакъв час или могат да започнат процедурата още през юли?
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #90 -: Юли 02, 2009, 11:46:51 am »
Аз чакам да ми се обадят на кой ден от цикъла да отида.Като оставих заповедта си на Силвия,така ми каза,ще я покаже на док и ще ми се обади.Но все още нямам отговор ,но нали ги няма в момента.Така както е тръгнало юли май ще го пропусна.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #91 -: Юли 03, 2009, 20:58:31 pm »
Момичета, д-р Владимиров ви пита кога искате да започнете процедура. Ние се разбрахме да я правим през Юли. Няма никакви списъци и опашки както разбирам, че се случва в други клиники. Просто говорете с него и той ще ви начертае план съобразен с вашия конкретен случай. Успех!
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #92 -: Юли 08, 2009, 13:59:47 pm »
Здравейте момичета,

незная къде да питам и дано вие имате отговор. :?

От клиниката по инвитро ни съобщиха, че трябва да си доплащаме мерионала, защото в "позитивния списък" се изплащал на 17 лв, а те го купували на 26 лв. Разликата в парите била за наша сметка.
Някоя от вас сблъсквала ли се е с такъв проблем?
Това и за другите инжекции ли е, като меногон и менопур?
И това ли са ни безплатните опити???  8O
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #93 -: Юли 08, 2009, 14:55:29 pm »
Момичета, да се включа и аз с поредния предполагам излишен въпрос, повлиян от емоциите. Токущо научих, че имам заповед и опитвам да планирам пътуването за получаването й.
Четох доста постове, че без записване се носи заповедта при Силвия и се чака обратно тя да се обади кога и как се продължава.
Въпросът е: обажда ли се наистина или се налага ние отново да се обаждаме да проверяваме какви са плановете за нас? Предвид натовареността им се колебая дали ще се налага ние да настояваме или наистина има графици и се спазват?
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #94 -: Юли 08, 2009, 18:17:11 pm »
Аз получих заповедта си на 08 юни и веднага я занесох в клиниката. Силвия каза, че ще ми се обади, но това така и не стана. Няколко пъти звъних аз и все нямаше информация доктора дали е разгледал файла ми. Накрая на 3 юли отидох на място. Видях се с д-р Стаменов и започнахме - сложиха ми декапептил, оформиха документите и ми насрочиха дата за започване на стимулацията. Не са ме записвали в никакви графици и не зная за съществуването на такива.
Късмет на всички
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #95 -: Юли 08, 2009, 20:49:14 pm »
Здравейте! Моята заповед е готова. Аз съм 786 номер и лично се обадих на д-р Лалев днес към 11ч. Каза ми, че мога да си я получа от 9-12ч. всеки ден без вторник, но трябва да е от мен или от мъжа ми, т.е. лице което е упоменато в документите. Успех!!!  :balk_602:
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #96 -: Юли 08, 2009, 20:57:11 pm »
Здравейте момичета,

незная къде да питам и дано вие имате отговор. :?

От клиниката по инвитро ни съобщиха, че трябва да си доплащаме мерионала, защото в "позитивния списък" се изплащал на 17 лв, а те го купували на 26 лв. Разликата в парите била за наша сметка.
Някоя от вас сблъсквала ли се е с такъв проблем?
Това и за другите инжекции ли е, като меногон и менопур?
И това ли са ни безплатните опити???  8O
аз се сблъсках с такав проблем. значи обяснението е, че Фонда е приел една стойност за препарати от една група - мерионал, меногон - като тази стойност е по-ниската. и да, разликата е за наша сметка.
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #97 -: Юли 09, 2009, 00:27:29 am »
Е това с доплащането е ужасно. Знаят, че няма как да откажем и гледат пак да изкарат някой лев. Това само в България го има. Защо при нас всичко трябва да е трудно?
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #98 -: Юли 09, 2009, 00:45:05 am »
Добре де, ами ако се стимулираш  с по-малко лекарства и те се побират в отпуснатата сума, пак ли ще има такова изравняване и доплащане.Нали се доплаща само ако надвишиш тази сума, която ти е отпусната?Нещо започнах да се обърквам.
*
Re: Въпрос към вече одобрените момичета!
« Отговор #99 -: Юли 09, 2009, 01:45:33 am »
Ние също сме при доктор Владимиров. Взехме заповедта и ни каза че през септември започваме. Моля кажете какви са тези къси и дълги протоколи. За първи път ми предстои ИКСИ, с мъжки фактор сме. Благодаря