0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #60 -: Май 15, 2009, 13:02:44 pm »
Благодаря Мини! Ще пробвам с крушата :D Само на мен да не ми подейства прекалено :lol:
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #61 -: Май 15, 2009, 13:16:16 pm »
Въпрос към майките на деца над 2 години, до кога пиеха малките мляко от шише? 

И до 3г даже. :wink: Дани е страшен бозайник и си иска млякото веднъж дневно - сяда на дивана и примрънква "Дай топличко мляко, да ми падне в ръчичките" :). Той пие вода и сок сам от чашка, но млякото си го иска от шише. Злояд е и няма случай да е вечерял и после да иска и мляко, винаги е едно от двете. Обаче в леглото вечер давам да пие, само ако е болен, защото държа зъбите да се мият след това. Диманка изобщо не е такъв фен, тя си яде други неща, пие много вода и за мляко се сеща веднъж на 2-3 дни. Пият Нестле Джуниър 1+ и 2+, понякога Дани пие и обикновено прясно мляко, не прави разлика.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #62 -: Май 15, 2009, 13:18:12 pm »
Благодаря Мини! Ще пробвам с крушата :D Само на мен да не ми подейства прекалено :lol:

nunu, сушени кайсийки за теб също вършат работа.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #63 -: Май 15, 2009, 17:47:41 pm »
и моето бозайниче е вече почти на 3, а още пие мляко 2 пъти дневно от шише - сутрин на събуждане и вечер на лягане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #64 -: Май 15, 2009, 17:50:39 pm »
Момичета помагайте! Продължаваме да имаме проблем с акането, вече се събират три денонощия да не се е изхождало детето и почвам да се притеснявам, ако не броим вчерашното, което беше доста минималистично, даже не го и броя за акане! Педиатърката ни каза да й варя овесени ядки и с тази вода да й правя адаптираното мляко / на НАН 1 НА сме, дохранвам я ,но ми се събира най-много едно хранене на ден с АМ, иначе сме на кърма/, дали от него се запича, незнам :( Особено вечер като започне едно напъване, едно пъшкане, рев..цялото се зачервява горкото. Това от мен - отивам да преварявам вода, да серилизирам и т.н...

при кърмачетата може да не акат и до 1 седмица даже. 3 дни не е много, още повече, че вчера е акало нещо. а педиатърката ти е за бой - овесената вода съдържа глутен и не се дава на толкова малки бебета!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #65 -: Май 15, 2009, 17:56:10 pm »
Ами ние сме от януари месец така, в началото много се притеснявах, какво ли не правих, веднъж даже варих и овесени ядки и това си е. Интересното е че стана изведнъж докато се изхождаше 3-4 пъти на ден, започна да прескача 3-4 дни, без да има промяна в хранителния режим и вида на млякото, тогава все още беше на смесено хранене. Сега от както се захранихме и по специално от както дадох тиква, май е почти всеки ден.
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #66 -: Май 15, 2009, 18:01:36 pm »
Каси, Мия си пиеше АМ до 2,6 и тогава го отказа, но и сега продължава да пие сок и вода само от шише с биберон. Не иска да чуе за друг вид приспособление.
nunu, не се притеснявай. И при Мия се е случвало да не ака 4-5 дни. Ако детето е спокойно, не е нужно да правиш нещо. Много често обяснението е, че детето усвоява всичко, което поема. Виж дали й стига кърмата.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #67 -: Май 15, 2009, 18:11:17 pm »
и Стефания все още пие мляко- задължително вечер, сутрин или следобед по желание от нейна страна, все още има две дози АМ на ден
аз май забравих да споделя, че няколо пъти си иска да суче, ама аз обяснявам как е папала млякото тя като бебе и сега другото бебе иска това мляко, а нейното е със слончето /пие Хип 3/
от снощи приятелчето подарък от Симона- едно Йори си има ново име- Льольо  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #68 -: Май 15, 2009, 18:17:30 pm »
Нуну,
при кърмачетата е възможно да няма изхождане до около 5 дни. Това не е запек, в никакъв случай. Това съм го чела на две различни места. Кърмата се усвоява по-добре от АМ и не пречи, че не се е изходило детето. Михаела също беше така. Изхождаше се по веднъж на 4-5 дни, но пък мнооого обилно.
Но българските педиатри го определят като запек. Аз също направих тази грешка да дам на детето си такава овесена вода. За щастие, само 2-3 пъти дадох това чудо и се сафирясах и престанах.

Гледам, зачекнали сте темата за гърнето за пореден път. Аз също не смятам да пробвам преди Миша да стане на 2 години.
Ще ви кажа, че аз страдах от нощно напиакване и се напикавах винаги (и нощем, и следобния сън) докато станах на шест години и нещо. Спомням си, как се събуждах в мокрите чаршафи. Тогава не е имало еднократни пелени. Мисля, че това има връзка с ранното поставяне на гърне.
Моя приятелка страдаше от същото до пубертета някъде.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #69 -: Май 15, 2009, 18:32:16 pm »
Гледам, зачекнали сте темата за гърнето за пореден път. Аз също не смятам да пробвам преди Миша да стане на 2 години.
Ще ви кажа, че аз страдах от нощно напиакване и се напикавах винаги (и нощем, и следобния сън) докато станах на шест години и нещо. Спомням си, как се събуждах в мокрите чаршафи. Тогава не е имало еднократни пелени. Мисля, че това има връзка с ранното поставяне на гърне.
Моя приятелка страдаше от същото до пубертета някъде.

Милена и аз това съм си го мислила понеже моя брат се е напикавал до 7 години някъде .При мене този развой не се е получил ,всяко дете е с различна психика .

Почнах от седмица да я слагам (18 и половина) ама нямаме напредък хич  :D.Когато тогава ....Все някога Ще ми каже кака и пипи  :lol:.Гледам при вторите дечица всичко по-лесно става и проговорянето и свалянето на памперса ,въобЩе и по-лесно се гледат май  :)
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #70 -: Май 15, 2009, 18:39:29 pm »
Милена, позволи ми да не се съглася
нощното напикаване няма нищо общо, мен са ме лекували в Пловдив от такова, с хапчета за възбуждане на нервната система, имала съм много здрав сън и от там се е получавало това
по моите спомени- реално аз сънувах, че отивам до тоалетна вечер, но всъщност не е било така и за това съм го правила в леглото, някъде до към 8 годишна се случваше
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #71 -: Май 15, 2009, 18:53:40 pm »
ОК, Мини, не споря. :)Може и да няма връзка. :?
Но си мисля, че ранното поставяне на гърне може би също е допринесло за това. Мое мнение.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #72 -: Май 16, 2009, 01:06:50 am »
Понеже стана дума за пиене на АМ, да ви питам.
Значи, моето дете от както почнаха да му растат зъби пие нощно време мляко като новородена - през 3 - 4 часа. А през деня яде малко, много малко, като врабче. Сега, откакто никнат кучешките съвсем не яде - само кисело мляко през деня и АМ през нощта. Ако имате работеща рецепта как да разнообразя менюто на дете, което отказва всякаква твърда храна, моля да я споделите. Хич не е добре за зъбите да пие толкова мляко нощем, понякога до литър на нощ стига. :? Дали да не почна пак ад слагам бисквитки в млякото като преди година?

п.п. сега е на 19 месеца.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #73 -: Май 16, 2009, 01:44:37 am »
И Кристина все още пие мляко. Сутрин на ставане към 9-9.30 веднага иска, около 240 мл. и вечер преди лягане в зависимост от това колко е била обилна вечерята пие м/у 180 - 240 мл. Но след това sia, мием зъбите, за да не остава мляко. Това по препоръка на стоматоложката ни, понеже Кристина има леко оцветяване на зъбите. Аз писах по-преди, че не е кариес, но трябва да се следи. Но Кристина пък през ноща не пие мляко. Sia, не се притеснявай, дано нямате проблеми.

Да ви кажа, вчера хванах на Криси кърлеж на крачето. Точно на свивката. Не знам още как го забелязах. Изключително малка гад. Иначе аз си оглеждам Криси редовно! По-малко от въжка беше /предполагам сте виждали въжка/. Още не се беше впил, щото започнахме да я къпем малко след като се прибрахме отвън. Първо го помислих за мръсно, после за някаква новопоявила се бемка, но за мое щастие виждам като орел и се вгледах подробно. Извадих го с пинсета, после го гледах един час под лупа как лази, дали е цял - цял целеничък беше. Беше късно иначе може и на лекар да хукнех. Не е редно сами да го правим, но интуицията ми, ситуацията, всичко ме подтикна да го махна аз. Не съм мазала с олио, този метод се отрича, а и "нашият" кърлеж не се беше впил, само се беше леко прихванал. Нямаше червенина на крачето, нищо. Днес бяхме да слагаме 4-та доза Пентаксим и обсъдих с педиатърката, а и тя прегледа. Няма нищо. Препоръча ми Аутан за профилактика. Има и детски, да пръскам по обувчиците и панталонките на Криси, може и по кожата.
Знам, че си знаете, но вечер събличайте децата и ги оглеждайте внимателно за такива гадини - на мекото на крачетата, на коремчетата, дори зад ушетата и по главата, на вратлетата!!! 

Зимата настинки, лятото гадинки - мани, мани  :D
« Последна редакция: Май 16, 2009, 01:46:09 am от Nina »
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #74 -: Май 16, 2009, 01:47:15 am »
Милена, позволи ми да не се съглася
нощното напикаване няма нищо общо,

Според д-р Додсън е много вероятно ранното слагане на гърне да доведе до нощно напикаване и други проблеми. Наистина не разбирам защо е това бързане с гърнето. Излишни нерви и за детето и за родителя.

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #75 -: Май 16, 2009, 02:14:02 am »
След като стана на въпрос за кърлежите, някои от вас може би помнят, но преди три години лежах 2 седмици в болница след ухапване от кърлеж и с марсилска треска  :x.
Наистина е много опасно, особено ако не се махне на време тази гад или главата му остане, както при мен и се открие по-късно. В нашето ОДЗ днес са пръскали разбрах.

Какво спорите за гърнето, всеки си преценява и решава.  :)
Аз пък съм доволна, че вече ходим на гърне, нито съм насилвала, нито нищо, предлагам, приема се .. В яслата ги похвалиха даже днес, че си вършат всичко на гърне.

Благодаря за мненията за млякото. Може би сами ще се откажат в даден момент, а и наистина са малки още. Не че се притеснявам, чудех се как е с вашите деца.
Кофтито е, че като пием мляко и заспиваме, и зъбите не ги мием, а Михаил също има оцветяване като Криси.  :?
Поздрави! 




София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #76 -: Май 16, 2009, 02:40:42 am »
Изключително малка гад.

Малък, защото още не се е насмукал. Ако беше сторил това, мисля щеше да се увеличи няколко пъти :(

Нина, а защо чак сега 4-та доза Пентаксим? Извини ме, ако питам нетактично! :oops:

Момичета, не е много за тази тема въпросът ми, но все пак да го задам тук за да не пускам тема и прочие. Мислите ли че при оскъден мензис има резон да се направи цветна снимка?? На моя позната с такива оплаквания са препоъчали такава диагностика 8O
« Последна редакция: Май 16, 2009, 02:43:20 am от Мирослона »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #77 -: Май 16, 2009, 02:59:36 am »
Нина, а защо чак сега 4-та доза Пентаксим? Извини ме, ако питам нетактично! :oops:

Не, не е нетактично.
Нашата педиатърка започна първата доза малко по-късно и така се измести и последната, а и Кристина имаше някаква хреме преди три седмици, която изчаках да мине, после ходихме на село и не исках да слагам ваксина и да пътуваме, та малко се протакаха нещата.  :oops: :D

Ми уж на нашата градинка пръскат, ама то може да е от всякъде, кърлежа, де. Та затова аз ще пръскам нея и мен като ходим по треволяци, но и ще оглеждам често и внимателно.
Гадост голяма.



*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #78 -: Май 16, 2009, 11:38:57 am »
И Ели се приспива с мляко в шише и най-вероятно няма да се откаже скоро от тоя навик. А сега покрай бебето и нощем се буди за мляко, е не е през 3 часа и не всяка нощ... Но види ли ме, че правя за него и веднага си носи шишето и на нея да направя. Сия, незнам какво да те посъветвам, освен да пробвате под формата на игра, примерно да храните някоя кукла и така и Алекс да яде... (ако имате кукли, защото у дома нямаме и май трябва да и купя, че почвам да си мисля, че възприема бебето като кукла и вчера се беше засилила да го храни с хляб  8O, добре, че я хванах навреме)

Пентаксима и ние още не сме го поставяли, ами тя Елена до скоро все сополива ми ходеше, сега изчаквам да се закрепи още малко и тогава.

А това с кърлежите е много гадно. Нина, благодаря за инфото за Аутан-а, ще взема да купя, че и на нас ни се очертават ходения по разни села...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #79 -: Май 16, 2009, 11:39:31 am »
Понеже стана дума за пиене на АМ, да ви питам.
Значи, моето дете от както почнаха да му растат зъби пие нощно време мляко като новородена - през 3 - 4 часа.

И мен това ме тормози и се чудех дали е нормално.  Според нашата педиатърка, не може детето да иска да суче по няколко пъти на нощ на тази възраст (почти 8 месеца) - да давам вода и да премахвам нощното хранене.  Е, да, ама тя вода не иска, от нея съвсем се разстройва.  Също да ви питам, колко време продължава зъбоникненето?  Ние от около 2-3 седмици сме изключително неспокойни нощем, буди се почти на всеки час-два, скимти, плаче, само ако и дам да суче се успокоява - а зъб не се е показал.  Температура няма, денем е спокойна, може ли да не е от зъби това нощно приключение?  Опитах да давам и АМ, да не би да не и достига кърмата, но ефект няма.  И след 200 мл. АМ пак се буди след 2 часа.  И каша давах, пак няма ефект, не е като да е чист глад.  И матрака повдигах, да не е рефлукс, ама нъц...  Моля ви за съвети и предложения, мога ли да направя нещо за облекчаване на ситуацията.