0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #20 -: Май 12, 2009, 16:12:57 pm »
Вкараха ги с висока темп в болница, оказа се бъбречна инфекция, след това откриха и е-коли - моля, някой, който има инфо за лечение, доктори или каквато и да  друга информация да ми каже, за да мога да помогна и да я успокоя.

Мари, лекарите си знаят работата, не всявай паника. бактериални инфекции се лекуват с антибиотици, не ти трябва да дириш "лечения" по интернет. в коя болница са?

Джам, ти не търсиш ли инфо, когато си на зор?!? Извинявай, ама не съм казала "помоооооооооощ, какво да правим". Знам, че има момичета, лежали за уроинфекции, затова съм писала. Паника не виждам, виждам конкретен въпрос!
Не ме карай и ти да се замислям 100 пъти вече преди да попитам нещо тук в този форум!

ами ето - казала съм ти. лечението е антибиотично. повече от това никой не може да ти каже, без ясна информация за конкретното заболяване и без да е лекар. уроинфекция не е равно на бъбречна инфекция. ти точно на конкретния ми въпрос не отговори - в коя болница са? бихме могли да помогнем с препоръка за болница и лекари само, не и за лечение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #21 -: Май 12, 2009, 16:25:47 pm »
Гери  :hug2:, Господ да ги пази!Толкова са изобретателни и "смели"!

Марито, предай на Еврото и адашката малка и нашата подкрепа!
 :bighug:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #22 -: Май 12, 2009, 16:27:49 pm »
Господ да ги пази!Толкова са изобретателни и "смели"!

днес ми е силно заядлив ден явно, и не се стърпях накрая - не разчитайте само "Господ" да ги пази! за мен е престъпление да оставиш само дете на 2 години да играе на терасата, колкото и да ти се струва обезопасена...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #23 -: Май 12, 2009, 16:28:37 pm »
Мда, явно верно ти е такъв деня! :P
Джам, аз за това питам - за всичко! Не съм питала аджеба дайте ся да видим с кво да лекуваме детето. Просто да си "сверим часовниците". Ако си ме разбрала погрешно или грешно съм се изказала... Ама не това е важното сега.
Във ВМИ - Пловдив.
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #24 -: Май 12, 2009, 16:30:16 pm »
Стискам палци Мими да се оправи бързо и с мама Евро да се приберат скоро в къщи!  :crossfingers:

Ох, знам че трябва да имам очи и на гърба и уж съм си сложила, но последните седмици такива ги измисля, че лошо ми става. Иначе сякаш разбира някои неща и помни, че сме и казали че не трябва да прави еди какво си, но ме гледа дяволито и го прави нарочно. За оградата после сочеше през решетките и викаше "падне"... Както и да е там вече без надзор няма да излиза, не че в стаята неможе да се пребие...
Мише, последните дни наистина си мисля, че има ангелче което я пази...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #25 -: Май 12, 2009, 17:24:06 pm »
Господ да ги пази!Толкова са изобретателни и "смели"!

днес ми е силно заядлив ден явно, и не се стърпях накрая - не разчитайте само "Господ" да ги пази! за мен е престъпление да оставиш само дете на 2 години да играе на терасата, колкото и да ти се струва обезопасена...

Джам, кат не ти е заядлива си бяла и добра. :D
Хапни си сладолед, нещо свежо пред очите...

И до него съм била и такъв лупинг направи на глава от дивана, че свят ми се зави...
Да не се случва, викам аз!За един миг стават лошите неща.
« Последна редакция: Май 12, 2009, 17:26:35 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #26 -: Май 12, 2009, 17:37:11 pm »
мишанте, на диета съм пак...

и моят падна за сефте от леглото в момент, когато и двамата с баща му бяхме в стаята, ясно е, че инциденти стават и по най-неочакван начин, но все пак - Господ дава, ама в  кошара не вкарва. нашата задача е да се опитаме да предвиждаме възможните опасности и да не ги допускаме, до колкото е възможно. от тераси изпитвам ужас, знам за няколко драматични случая с деца и тераси, това е класическа опасност и само дете малко там няма работа...
учим се постоянно и в движение...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #27 -: Май 12, 2009, 18:08:58 pm »
тихо ся, 'фалям са
кака ви Стефка днес излиза без памперс, мисля повече да не й го слагаме, освен вечер за сън
Стефуто, как си познаваш адашката  :hug2:
на Евро и Мария бързо да се приберат вкъщи и да забравят бързо престоя в болницата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #28 -: Май 12, 2009, 19:06:19 pm »
Еврото и Мимито се вече малко по добре, след венозният АБ. Не е уроинфекция, явно някой чревен вирус ги е гепнал. Имат коли в патогенни форми в изпражненията.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #29 -: Май 12, 2009, 22:25:47 pm »
тихо ся, 'фалям са
кака ви Стефка днес излиза без памперс, мисля повече да не й го слагаме, освен вечер за сън
Стефуто, как си познаваш адашката  :hug2:
на Евро и Мария бързо да се приберат вкъщи и да забравят бързо престоя в болницата


мда, ей го на, к'ат слушкаш кака си виж как бърже стават нещата :wink:
а някой се мъчат с години :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #30 -: Май 12, 2009, 22:41:46 pm »
Еврото и Мимито се вече малко по добре, след венозният АБ. Не е уроинфекция, явно някой чревен вирус ги е гепнал. Имат коли в патогенни форми в изпражненията.

Марти на 2 месечна възраст също имаше патогенен щам на Е.коли в изпражненията. мненията на лекарите бяха раздвоени - едни смятаха, че не е нужно АБ лечение, щом няма симптоми (а той нямаше), а други смятаха, че трябва да пие АБ непременно. тогава решихме да пие АБ - предписаха Зинат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #31 -: Май 12, 2009, 23:38:11 pm »
Да, но не са само е-колите. Имаше завишени 16 пъти стойности на CRP. Както и утайка. Абе днес, значително по-добре се чувстваха и мама и бебе, така че... Все така да продължава лечението.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #32 -: Май 13, 2009, 00:13:35 am »
Докато успея да пиша и седмицата мина :)
На Ели и Мария бързо оздравяване.
Гери случва се. Деца са, палави са и ги вършат за секунди. Одеве Моника ми докопала чантата. Как я е свалила от секцията незнам. Вътре има чантичка с цип с хапчета. Докато посетя тоалетната я хванах да си вади хапче Дуклофенак. Направо краката ми се подкосиха. :(
Аз да си кажа, кръщането мина супер. Монито противно на очакванията ми се разплака само като я натопиха в казана :lol:. През цялото време седеше чинно между мен и кръсницата и само ме поглеждаше плахо.
Обаче както си ходехме ба градина с желание, в понеделник такъв цирк направи, че още ми се реве. Оставих я с рев и се върнах да взема пантофките, че ги бяхме забравили. Бавила съм се 15 мин, за които с рева си и вече лилава беше успяла да събере 4 госпожи и три майки. :( Гушнах я и полвин час говорихме на пейките отвън за да ссе успокои. После звънях и казаха, че нямало проблеми. Днес сутринта пак се разплака, но по търпимо. Лошото е, че от както съм я взела се пазари да не ходи утре. Незнам защо така. Досега не сме имали проблеми. Дано е временно явление и бързо отшуми, защото ако всяка сутрин правим подобни сцени дълго няма да изкарам. :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #33 -: Май 13, 2009, 00:52:09 am »
Привет от нас!
Много ми става мъчно като прочета,че има някой болен :(На Евро и малката и дъщеричка стискам палци за бързо оздравяване!
Честито на мамите с нови лентички!

Ние се радваме на хубавото време,стоим навън до последно и се забавляваме.Може би вече трябва да се огледам за наколенки да купя.Днес детето падна и леко ожули лакътчето и явно и за него бе изненада,че падането му е причинило поражения.До сега си беше добре с дългите ръкавчета и крачолки :).
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #34 -: Май 13, 2009, 04:20:01 am »
StefiZ, я кажи каква е рецептата за махане на памперса, явно знаеш нещо, давай насам. При нас положението е следното: памперса вече не го търпи, сваля си го сама, а като тръгна да й го слагам реве и не дава,  в същото време обаче не иска и на гърнето да сяда и не може да се задържи там повече от 3 секунди, не дава й да я издържам. Забелязвам, че като й предлагам сутрин гърнето после не ака дълго време, а днес въобще. Страх ме е да не вземе нещо да се стресира, уплаши и да стане по зле работата, знам ли, обикновено на ден ака между 2 и 4 пъти.

*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #35 -: Май 13, 2009, 11:28:59 am »
Ели, стискам палци с малката скоро да сте си в къщи здравички!
И всички дечица и мами да са здрави, че е много гадно с тия болести. Ние сме с бронхит от една седмица вече и е голяма мъка.
Гледам че коментирате махането на пелените, та да питам от кога купихте и започнахте със запознаването с гърнето. Далеч съм още от мисълта че ще се научим от сега, но си мисля не е ли време да купя за да свиква по малко?

*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #36 -: Май 13, 2009, 12:57:53 pm »
Чели ли сте тази статия? - http://www.biberonbg.com/info/chetiri_pravila.htm
по-скоро в тази й част - ".....Не слагайте бебето си на гърне
От време на време срещам майки, които са се опитвали да слагат бебето си на гърне още през първата му година. Това е рядка, но монументална грешка. ....."

*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #37 -: Май 13, 2009, 13:14:26 pm »
нямам рецепта разбира се, просто съм на принципа - за всяко нещо си има време :D
а мини действаше като мен, не е слагала и насилвала детето на гърне от 6м. възраст, а от преди месец два и просто ми сподели че преди няколко дни е пишкала и акала цял ден само на гърне и аз й казах да маха памперса и да пробва, но да не го слага вече, а само вечер, явно му е дошъл момента на детето, това е :lol:
за първи път пробвах Деси като стана на 2г., събота и неделя я оставях без памперс и уш да си казва, да ама не, 3 пъти каже, 2 се напишка и така си правих няколко пъти експерименти и се отказах, явно че не й беше време. На 2г. и 2м. точно за 2 дни махнахме всички памперси, остана само нощния, който махнахме след 1м. Ходи на тоалетната, гърне нямаме в къщи, но в градината си ходи на гърне без проблем :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #38 -: Май 13, 2009, 13:31:32 pm »
Моника се научи на гърне по рано, но пък ние използвахме примера с по голямите дечица. Я виж това детенце пишка, другото друго прави. В началото клякаше с тях и и беше интересно, после включи за какво става въпрос и така. Напишквала ми се е от време на време, но когато се е зайграла и забрави. И сега го прави този номер, рядко но го прави.
Всяко детенце си е индивидуално. Едни проговарят по рано, други прохождат по рано. Това не е състезание. Като кажа Моника проходи на 10 месеца и веднага се намира някое детенце да е проходило на 8 8O. Друго да ползва гърнето от 9 и така нататък. Не мога да ги разбера тези родители. Проходило е когато е било готово. .

Аз друго да питам. Моята девойка умира да стой пред компютъра. Непрекъснато пита как, какво, защо. Пуска си сама снимки. Пуска си Гугъл и си избира игрите да си играе. Реди ребоси и пъзели и това от два три месеца. Понеже работата ми е свързана с компютъра и доста време седя там, тя гледа какво правя и има голямо желание да ме имитира. Вече започнах и сама да я оставям да си пуска каквото иска и да играе.
Има лимит разбира се. Тридесет минути на ден максимум. Питам за вреди и ползи и дали разрешавате.
« Последна редакция: Май 13, 2009, 13:41:08 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #39 -: Май 13, 2009, 13:37:43 pm »
Бързо оздравяване на Мария и успокояване на evro!
И хубава седмица на всички останали!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07