0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #40 -: Май 13, 2009, 14:47:31 pm »
Евро, стискам палци скоро да се приберете в къщи и това преживяване да остане само лош спомен!
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #41 -: Май 13, 2009, 14:59:40 pm »
Скорошно оздравяване на Евро и Мария! Хубав и усмихнат ден и от нас!
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #42 -: Май 14, 2009, 01:28:15 am »
Бързо оздравяване на Мария, дано скоро се приберат с мама у дома. Ние вече ходим на разходки и сме по спокойни , въпреки коликите.
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #43 -: Май 14, 2009, 09:21:03 am »

От време на време срещам майки, които са се опитвали да слагат бебето си на гърне още през първата му година. Това е рядка, но монументална грешка. ....."
Да, по този повод искам да споделя за наше приятелско семейство.Момченцето им беше на 4 месеца когато му сваляха памперса и то си вършеше работите само!,при това над голямата тоалетна! Демонстрираше се пред всеки.Сега детенце е на 4 и за ТЕХЕН срам, още е с дайпер.
Според мен трябва да се опитва о твреме на време, но ако не става - здраве да е.На сила хубост не страва. Ние махнахме дайпера на две и половина. Това обаче стана лесно след внимателно наблудение над комшийското дете. Така най-лесно се учат.
Стискам палци на мама Евро. Бързо да се оправят.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #44 -: Май 14, 2009, 10:30:12 am »
Ауууу колко "травмираща" и "пристрастяваща" към себе си майка съм аз!
Абе травмиран ми се вижда последните дни, вади пръстта от саксиите, тича,
едни зъби му ничат та аз съм по травмирана от него.
И то само защото когато реши бай Миташ сяда на гърне.

Извън шегата, толкова му са сварени тестисите от пампата,
че тази статия изобщо не ме интересува!
А това повярвайте ми ме стресира мен до крайност!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #45 -: Май 14, 2009, 11:41:06 am »
Евро, бързо да оздравявате! :D

за гърнето-ми слагах алекс 3-4 пъти,но не иска да стои,и сега не я мъча,просто периодично пробвам.... :D :D :D
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #46 -: Май 14, 2009, 11:42:28 am »
Споко, Мише, ти си страхотна майка! :) Ако си го бях поставила за цел Елена вече щеше да си ходи на гърне защото и го купих на 8 месеца, но като работеща майка се оказа, че нямам необходимото време за дебнене и т.н. А това за травмирането ми се вижда доста преувеличено, едно време от рано са ни слагали на гърне най-малкото защото не е имало памперси и не мисля, че някой от нас е израстнал травмиран от тая дейност, поне аз не се смятам за травмирана. Иначе, Стефко сигурно ще бъде научен по-рано от Ели да ходи на гърне, защото ще гледа нея какво прави, а и момченцата определено не трябва да се запарват.

Хубав ден от нас! Отивам да работя и да се чуствам лоша майка...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #47 -: Май 14, 2009, 11:47:52 am »
е айде пък вие, много на сериозно се взехте, чак пък лоши майки :wink:
това е само една статия все пак :P

ние днес с Ели ще имаме приключение, ще се возим в такси, че трябва да ходим на контролен в педиатрията, ама тати е зает :lol:

айде хубав ден и не се впечатлявайте толкова от разни писаници, всеки сам си преценя как да си гледа детето и прави най-доброто за него :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #48 -: Май 14, 2009, 11:54:56 am »


айде хубав ден и не се впечатлявайте толкова от разни писаници, всеки сам си преценя как да си гледа детето и прави най-доброто за него :)
точно така,всяка майка знае най-добре как да си гледа детето :D :D :D
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #49 -: Май 14, 2009, 12:49:53 pm »
Иначе, Стефко сигурно ще бъде научен по-рано от Ели да ходи на гърне, защото ще гледа нея какво прави, ...

Със сигурност ще е така. Аз съм пробвала многократно да махна пампа на Дани, откакто е навършил 1.5г, но просто не се получаваше и правех пауза от около 2 месеца и после пак... Е, чак на 2г 9м му дойде времето, но стана наистина страшно бързо и безпроблемно. Диманка вече седи на гърне с желание, по примера на бате, все още казва "пиш" 5 секунди пост фактум, но мисля, че до края на лятото вече и тя ще е без пампи. Това е с цяла година пред графика на батенцето. Децата наистина са различни, но подражанието е много силен фактор за обучението в полезни навици.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #50 -: Май 14, 2009, 21:00:07 pm »
И при нас го има подражанието. Това е плюс при близнаците очевидно. Така както правят бели, гледайки един от друг, пошляпват се и т.н., така и хубавите неща ги копират. И двамата ходят на гърне сутрин и в яслата. Сяда Хриси, веднага сваля гащи и Мишо, сяда да яде Хриси, айде и Мишо. От днес спят там, за мое удивление без проблеми, без води и сокове от страна на Християн. Дано се задържат здрави, белкем свикнат. :)
Въпрос към майките на деца над 2 години, до кога пиеха малките мляко от шише? Ние вечеряме и пак си пием същото количество мляко. Сутрин давам по-малко, че в яслата да закусват.

Лиде, честито християнче, пусни снимки на Мони.

На Евро желая скорошно прибиране у дома и нека повече да нямат такива преживявания с Мими!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #51 -: Май 14, 2009, 22:45:29 pm »
Каси, Деси е на 2г. и 7м. и още си пие всяка вечер млякото от шише, пие го в леглото като легне, незнам от какво друго да го пие в легнало положение :wink:
сутрин също пие, но не всяка.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #52 -: Май 14, 2009, 23:10:37 pm »
Еми, щото хората се чудят, че още пият мляко, пък викам да си сверя часовника  :wink:. Знам как се пие мляко, Стеф!  :wink:
« Последна редакция: Май 14, 2009, 23:25:29 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #53 -: Май 14, 2009, 23:27:49 pm »
По наблюдения от познати, до 2-3 години си пият мляко. Питах и педиатърката - каза поне до 2-рата година да давам :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #54 -: Май 15, 2009, 00:54:48 am »
Здравейте всички! Бъдете здрави! Пиша днес, че Джам от ония дни не беше в настроение! Джам  :hug2:

Минавам само да напиша, че отглеждам цербер Монк  8O Хелп!

Само гледа къде има косми, боклук, бърше, мете, вманиачила се, ше каже човек, че у нас е кочина. Оня ден донесе едина кърпа в хола и се насочи към дивана. Викам - мамо, за какво ти в тая кърпа. А тя - бъша тука, павила съм синщина......  :o
По пързалките бърша /все едно съм от ВОЛФ/, по люлките, ръцете само ги предлага да се бършат...ужас!   
Започва да ме затормозява.  :lol:
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #55 -: Май 15, 2009, 04:27:18 am »
...... А това за травмирането ми се вижда доста преувеличено, едно време от рано са ни слагали на гърне най-малкото защото не е имало памперси и не мисля, че някой от нас е израстнал травмиран от тая дейност.....
Ама точно и аз това си мислех тия дни.
Тия американци само си измислят разни теории, после пък вземат да ги отричат.... Ама ако някой ме пита мен те са най-психарската нация или поне най-много има такива на глава от населението.
то като оная приказка: "Една гъска мислила, мислила пък накрая взела, че умряла. А една друга въобще не мислила и пак умряла."
Мишанта, един път на вратата на консултацията бяха залепили една статия, от неизвестен авторски колектив за вредата от памперсите при момчетата, точно за това запарване , което описваш, звучеше научно обяснено, и описаните последици не бяха никак розови.

*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #56 -: Май 15, 2009, 11:20:25 am »
Момичета помагайте! Продължаваме да имаме проблем с акането, вече се събират три денонощия да не се е изхождало детето и почвам да се притеснявам, ако не броим вчерашното, което беше доста минималистично, даже не го и броя за акане! Педиатърката ни каза да й варя овесени ядки и с тази вода да й правя адаптираното мляко / на НАН 1 НА сме, дохранвам я ,но ми се събира най-много едно хранене на ден с АМ, иначе сме на кърма/, дали от него се запича, незнам :( Особено вечер като започне едно напъване, едно пъшкане, рев..цялото се зачервява горкото. Това от мен - отивам да преварявам вода, да серилизирам и т.н...
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #57 -: Май 15, 2009, 11:35:00 am »
Нуну, питай и д-р Бърди, но съм чела че абсолютно отрича даването на вода от овесени ядки на бебета. Може да не й стига кърмата, имаш ли представа колко изсуква, имам предвид пробно кърмене правила ли си? А пъшкането, зачървяването и плача вечер е напълно възможно да са колики, вечер са най силни :(

Нинче и кака Деси имаше един такъв чистнишки период, все бършеше из къщи, а ръцете искаше да й ги мия по 20 пъти на ден, но за съжаление отмина. Ела да видиш сега прасето как се рие в пясъка, онзи ден ми идеше да й изхвърля дрехите вместо да се мъча да ги пера :x
*
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #58 -: Май 15, 2009, 12:29:06 pm »
Стефи, питах, но нещо не ми отговори. Може да му се е видял незначителен въпроса незнам.. :( А за водата от овесените ядки и аз четох някъде, че не се дава на бебета под 6 м., защото съдържала глутен. Иначе вчера пробвах дори термометъра напоен в зехтин - и това не помогна обаче тоя път.. :( За кърмата мисля, че й стига, защото тя ако е гладна е голям дзвер, докато не й дама да суче не мирясва, а след като се насуче си спинка, така че едва ли е от това, а ако видя, че иска още дохранвам с АМ.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева майска седмица 11-17.05.2009г.
« Отговор #59 -: Май 15, 2009, 12:36:39 pm »
щом не се е изходило след термометър няма зор детето
Стефания ми беше така, пак ще се повторя на 20 дена ми направи пауза 8 дни
има си деца с по-лениви черва, не може всичките да акат по 16 хиляди пъти на ден
също съм й давала добавка, защото сметнах, че не й стига, защото се нервеше
сега с Преслава вече съм спокойна, почна и тя да ходи по-рядко, но вече не правя експерименти
пробвай се да ядеш разхлабващи храни, за да минават към нея чрез кърмата, добре действа Капи круша, или директно плод да ядеш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит