0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: пролактин
« Отговор #200 -: Февруари 08, 2011, 16:06:02 pm »
Така да се отчета... Пролактина ми според последните 3 лекари при които бях не е висок.. днес беше 350 единици, LH ми е 4.63 при ф.2.4-12.6; ов. 14.00-95.6; лут 1.0-11.4 и FSH 7.62 при референтни ф. 3.5-12.5; ов. 4.7 - 21.5; лут 1.7-7.7 , ако не се бъркам съотношението е 1.64 ... Мисля, че е ок вече, както и според лекарите, но единия продължава да настоява, че имам проблем с щитовидната жлеза и иска да ми пуска Тат и Мат, при положение, че хормоните за жлезата които ми писнаха са си идеални според друг ендокринолог за тези реферантни стойност. Според гинеколога всичко е ок и можем пак да опитаме... вие как ги виждате нещата? :)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: пролактин
« Отговор #201 -: Февруари 08, 2011, 16:46:08 pm »
Колко са ти ТСХ и МАТ?

ПП Видях, че ТСХ-то ти е 2.44. То е сравнително ОК, около 1 се смята че е най-добре да бъде, но щом имаш възел трябва да пуснеш и МАТ поне. 
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 16:49:45 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: пролактин
« Отговор #202 -: Февруари 08, 2011, 16:54:06 pm »
за Тат и Мат, ще ходя утре... а възел нямам... или поне не са ми казали да имам....
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: пролактин
« Отговор #203 -: Февруари 08, 2011, 17:45:45 pm »
за Тат и Мат, ще ходя утре... а възел нямам... или поне не са ми казали да имам....

Съжалявам, нещо съм се объркала за възела. Пусни все пак всичикте щитовидни, за да отметнеш този фактор. За пролактина не мога нищо да ти кажа, моят е винаги около 400-500, никой не е искал да му обърне внимание до сега, въпреки, че съм питала.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: пролактин
« Отговор #204 -: Февруари 08, 2011, 18:00:38 pm »
Значи за пролактина, до колкото аз вече се осведомих е висок над 800 и е проблем , ако има смущения в цикъла - да е нередовен
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: пролактин
« Отговор #205 -: Февруари 08, 2011, 21:25:32 pm »
Значи за пролактина, до колкото аз вече се осведомих е висок над 800 и е проблем , ако има смущения в цикъла - да е нередовен

Това не е съвсем вярно. Пролактинът е проблем, ако е над горната референтна граница, която в различните лаборатории е различна - в някои е 24 ng/ml, а в други 565 mlU/l, в трети може би е друга цифра. Ако е над нормата е добре да се консултирате с ендокринолог. Ако пролактинът е доста завишен, се препоръчва Ядрено-магнитен резонанс, за да се провери за наличие на аденом на хипофизата, секретиращ пролактин.
http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_3210.html

Аз искам да попитам момичетата, които пият лекарства за наднормен пролактин: Не са ли ви препоръчали да си направите и Магнитно резонансна томография?
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 21:31:08 pm от polisia »
Re: пролактин
« Отговор #206 -: Февруари 08, 2011, 22:38:02 pm »
При мен не. Аз прочетох за ЯМР в този форум и се чудя дали да не си го самоназнача :)
Пролактина ми го откри гинекологът и явно според него е от поликистозата, видях, че фигурира в статията. При ендокринолога всичко беше добре, по-точно щитовидната жлеза.
Иначе аз бях малко над горната граница и след като пих 3 месеца Достинекс, се оказах под долната, та сега ми е намалена дозата.
Re: пролактин
« Отговор #207 -: Февруари 09, 2011, 08:46:00 am »
Дайте съвет, за това къде да ида за такава снимка и защо не е за предпочитане в градската болница? Недоумявам, защото никога не съм ходила на подобно нещо  :(
Re: пролактин
« Отговор #208 -: Февруари 09, 2011, 08:56:52 am »
Буба, консултирай се с ендокринолог, който да те изпрати на такова изследване. Сори, аз като казах "саноназнача" имах предвид да накарам лекар да ме изпрати. Не знам резултатът в какъв вид излиза, не съм правила, но нали лекар ще трябва да го разчете, коментира и евентуално назначи лечение.
Re: пролактин
« Отговор #209 -: Февруари 09, 2011, 08:59:00 am »
Буба, когато трябва да се търсят причините за незабременяването, да се води борба със стерилитета, едиственото място където може да се получи адекватна диагностика и лечение на проблема е само в клиника по стерилитет.

За съжаление вероятността в градската болница или някое квартално АГ, да ти направят некадърно една цветна снимка, да те напъчта с лекарства без да са проведени всички уточняващи изследвания преди това е много, много голяма.

Проблема е че в не всеки голям град има клиника по стерилитет, освен че всички изследвания и прегледи са скъпи, често се налага да се пътува, но повярвай ми по-добре е да те лекува специалист.
Клиники в България

Малко е отплеснахме от темата.
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 09:05:22 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: пролактин
« Отговор #210 -: Февруари 09, 2011, 10:01:30 am »
Добре де, сега моя пролактин като е 508 от рефератна горна 511, да се притеснявам ли?
като и ендокринолог не иска даже да му обърна внимание, а аз проблеми със самото забременяване не съм имала, но като бях на преглед при ендокринолога излезе някаква много бледа капчица течност от зърната. според него беше от жлезата, но ме гледа на ехо и каза, че нищо не се вижда.
Re: пролактин
« Отговор #211 -: Февруари 09, 2011, 10:08:07 am »
Моят пролактин също е висок зо което взимам Достинекс половин таблетка на седмица.След няколко пъти повторно изследване на пролактина си направих ЯМР на който не се видя да има туморно образование.И така не установиха причината за високия пролактин.
И накрая ендокриноложката заключи ами ще пиеш хапченца докато не забременееш.
Re: пролактин
« Отговор #212 -: Февруари 09, 2011, 10:15:03 am »
Факт, е че лекарите имат различно мнение по въпроса за стойностите на Пролактина.
Според някои, за да има проблем трябва да е много над горна граница.
Преобладаващото мнение е че дори и при гранични стойности трябва да се вземат мерки.

iana_86, ние не можем да ти кажем какво да правиш, затова си има доктори, аз слушам лекаря си, опитваме се да държимм Пролактина около 200, защото като се повиши и ми създава проблеми.

 
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 10:16:48 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: пролактин
« Отговор #213 -: Февруари 09, 2011, 10:27:23 am »
iana_86, твоят пролактин все пак е в нормите. Висок е, но не е над референтната граница.
 
Marilena, обикновено ЯМР се прави с направление и излиза по-евтино. Но ако решиш може и сама да си го направиш, няма да те върнат.

Моят пролактин беше 780 при горна граница 565. Не беше кой знае колко висок. Гинеколожката ми каза, че това не е проблем и нищо ми няма, дори лекарства не ми даде. Но личната лекарка се притесни и ме изпрати при ендокринолог. Ендокринологът ми даде направление за ЯМР, след като повторих изследването и пак беше завишен пролактина. За съжаление се откри микроаденом. За това ви съветвам да не се доверявате само на едно мнение, а да се допитвате и до още един лекар. Ако аз бях послушала гинеколожката (която между другото работи в АГ Селена и е доста известна), нямаше още да зная, че имам проблем. Истината е, че и добрите лекари могат да сгрешат и е добре да се консултираме повече.
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 10:32:03 am от polisia »
Re: пролактин
« Отговор #214 -: Февруари 09, 2011, 10:30:09 am »
Факт, е че лекарите имат различно мнение по въпроса за стойностите на Пролактина.
Според някои, за да има проблем трябва да е много над горна граница.
Преобладаващото мнение е че дори и при гранични стойности трябва да се вземат мерки.

iana_86, ние не можем да ти кажем какво да правиш, затова си има доктори, аз слушам лекаря си, опитваме се да държимм Пролактина около 200, защото като се повиши и ми създава проблеми.

 


е то е ясно това, ама и лекарите не знаят. тези при които ходих до сега, даже не искаха да му обърнат внимание ... извода - щом нямаш проблем - живей си така...
Re: пролактин
« Отговор #215 -: Февруари 09, 2011, 11:06:27 am »
Може да повториш изследването, като се опиташ да спазиш правилата (писали сме по-горе за тях), може да е било нещо моментно, все пак Пролактина се влияе много от стреса.

Така ще си наясно дали стойностите са все пак на горна граница и може да потърсиш мнение на друг еднокринолог или просто послушай това което са ти казали до сега и не задълбавай повече.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: пролактин
« Отговор #216 -: Февруари 10, 2011, 11:28:20 am »
Здравейте!
Вчера ходих на такава снимка. Взеха ми 100 лв и беше адски гадно  :( Само да попитам навсякъде чета за цветна снимка, а моята не изглежда да има повече от два цвята.
Така ли трябва да е? Казаха ми, че имало малко течност от тръбите, имала съм и двуроха матка и направо вече съвсем се обърках.
Re: пролактин
« Отговор #217 -: Февруари 10, 2011, 11:54:46 am »
Пак извън темата :)
Снимката се казва цветна, но реално е обикновена ренгенова снимка.

А за това, което са ти казали, те посъветвах да не я правиш в болницата, а да си потърсиш специалист по стерилитет, за да е сигурно, че снимката е направена качествено и че този, който я разчита си разбира от работата.

Момичата, моля ви не прибързвайте с правенето на изследвания при не проверени и често ненадеждни лекари, борбата за дете, често е дълга и трудна, но изберете правилния начин да я водите - търсете специалисти!
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 12:02:51 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: пролактин
« Отговор #218 -: Февруари 14, 2011, 19:13:18 pm »
Моят пролактин е 80.1 при реф. 40-530, това добре ли е , на мен ми се струва нисък
« Последна редакция: Февруари 14, 2011, 21:07:21 pm от Lioni_R »
Re: пролактин
« Отговор #219 -: Февруари 14, 2011, 20:20:19 pm »
Моят пролактин е 80.1 при реф. 40-530, това добре ли е , на ми се струва нисък
Много добре ти е Пролактина. :wink: