0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« -: Март 21, 2006, 13:00:24 pm »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #1 -: Март 21, 2006, 13:10:19 pm »
Разбира се, че не (питаш за писмото по повод ограничението на ин витро циклите, нали?).

Ако има нещо, веднага ще се появи на сайта.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #2 -: Март 21, 2006, 13:16:22 pm »
Здравейте - на нас ни казаха, че на 40 дни средно има среща на експерти в София и се взима решение на базата на подадените документи - а вече минаха  почти 50 дни от момента на подаването, ни вест ни кост .
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #3 -: Март 21, 2006, 14:23:37 pm »
Искам да знам дали въобще на някой са върнали документите от НЗОК - дали с положителен или с отрицателен отговор, т.е. дали работят по въпроса, защото аз подадож на 10.02.06.
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #4 -: Март 21, 2006, 14:37:33 pm »
Вече със сигурност има одобрени момичета


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #5 -: Март 21, 2006, 14:43:17 pm »
За мен интерес представлява и предаването 'Защо не' на Марта Вачкова  - до колкото разрах Владимиров ще участва и Анна Зашева представител на програмата ин витро към НЗОК , Ако има открити телефони да се надяваме , че ще  може да си зададем малко от многото въпроси . Мисля че ще бъде този четвъртък.
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #6 -: Март 21, 2006, 15:19:00 pm »
Здравей!
Аз имам върнат отговор от касата. Подадох документите си на 01.02 и вече дори съм си взела лекарствата. Не ти ли дадоха телефон, на който да звъниш и да питаш какво става?
По повод на предаването "Защо не" - да, ще бъде в четвъртък.  Анна Зашева е председател на сдружение Зачатие, а иначе в представянето на предаването пише, че ще има и представител на НЗОК по програмата инвитро.


Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #7 -: Март 21, 2006, 15:27:08 pm »
Здравейте, аз съм подала документите на 24.02.06. Знам че док. се разглеждат между 4-6 седмици. Аз съм от провинцията и до колкото знам една седмица док. се задържат за проверка от местната здр. каса, след това се изспращат в София където се събира комисия и решава кой ще бъдат одобрени, и след това пак по пощата се връщат в града от който са тръгнали. От здравната каса пускат уведомителни писма пак по пощата и за това става толкова бавно. Успех момичета и аз ги чакам с нетърпение.



Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #8 -: Март 21, 2006, 16:41:38 pm »
Олеле, аз още нищо не съм подала - още не съм се ориентирала от къде да си купя рецептурна книжка, не съм я заверила.... Закъснявам ли?
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #9 -: Март 21, 2006, 16:49:24 pm »
Куки,рецептурна книжка има в аптеките,които работят с касата.Струва около 2-2,50 лв.Можеш да я завериш като ходиш да си подаваш документите в РЗОК.Не си закъсняла.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #10 -: Март 21, 2006, 17:18:22 pm »
На мен ми казаха че отговор се получава в 30 дневен срок.Но аз си мисля че става въпрос за 30 работни дни.И освен това се чудя дали ако отговорът е отрицателен някой ще си направи труда да се обажда.Надали.
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #11 -: Март 21, 2006, 19:49:04 pm »
Цитат на: via
Здравей!
Аз имам върнат отговор от касата. Подадох документите си на 01.02 и вече дори съм си взела лекарствата. Не ти ли дадоха телефон, на който да звъниш и да питаш какво става?
.

И аз съм като Via: подадох на 01.02, обадиха ми се по тел (да не им се надяваш!) на 28.02. И аз мисля, че е добре да им се звъни и да се пита.
А за тези, които още не са подали документи- побързайте да не им свърши бройката като миналата година.
Успех!
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #12 -: Март 21, 2006, 21:55:11 pm »
И освен това се чудя дали ако отговорът е отрицателен някой ще си направи труда да се обажда.Надали.[/quote]


До колкото знам се свързват с всички, не зависимо от отговора



*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #13 -: Март 22, 2006, 13:01:11 pm »
Здравейте!!! Честита пролет и само хубави пролетни настроения и резултати!!! Аз си подадох док. на 01.02. и имах отговор на 01.03./положителен/. Преди да ми се обадят, последната седмица съм звъняла много пъти да ги тормозя. Когато ги подавах ми казаха, че срока за отговор е 20 работни дни и точно след толкова ми отговориха!!! Взех си и лекарствата и скоро живот и здраве започваме. Притеснява ме само срока на годност, който е до края на юли месец, но следващата партида не се знаело кога ще е. Относно съхранението на Гонала срещам много противоречиви мнения, но в аптеката и док. ми казаха на стайна температура. На вас какво са ви казали за Гонала? Ще ви държа в течение, когато започнем същинската част!!!


Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #14 -: Март 22, 2006, 14:13:31 pm »
Цитат на: kiara
Аз си подадох док. на 01.02. и имах отговор на 01.03./положителен/. Преди да ми се обадят, последната седмица съм звъняла много пъти да ги тормозя. Когато ги подавах ми казаха, че срока за отговор е 20 работни дни и точно след толкова ми отговориха!!!

Аз си подадох документите на 21 февруари и преди малко звънях и още няма резултат. Ще ги тормозя пак в петък. А вчера изтекоха 20-те работни дни...
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #15 -: Март 22, 2006, 14:25:14 pm »
Зайче, звъни им да ги тормозиш и в най-скоро време сигурно ще имаш резултат!!! Може би в началото не са били много подадените док. и по-бързо са ги разгледали!!! Стискам палци скоро да се похвалиш с удобрение на молбата ти!!!


Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #16 -: Март 30, 2006, 16:51:27 pm »
Здравейте! Подадох си документите на 1 февруари. На 2 март успях да се свържа по телефона и ми казаха, че съм приета. Вчера си взех лекарствата. В понеделник ще отида при д-р Стаменов с диферелина и започваме.
Лекарствата, които взех са диферелин, гонал и прегнил.
На 35 години съм. Това ми е първото ИКСИ. Притеснено ми е.
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #17 -: Март 30, 2006, 16:53:04 pm »
Блага,добре дошла в отбора.Аз също съм при Стаменов.Питай за всичко и ,ако можем,ще помагаме.
Желая ти много късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #18 -: Март 30, 2006, 17:02:45 pm »
Цитат на: white
Блага,добре дошла в отбора.Аз също съм при Стаменов.Питай за всичко и ,ако можем,ще помагаме.
Желая ти много късмет.

Благодаря ти, white  :lol:  И аз желая късмет на всички!!!!!
Ще се опитам да формулирам безбройните си въпроси и ще ги пусна в друга тема  :)
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #19 -: Март 30, 2006, 21:06:55 pm »
Здравейте.
Аз също съм доста обезпокоена.Подадох документите в касата на 15.02.06. И все още нямам отговор.Обаждам се всяка седмица в НЗОК в Хасково-защото там ми е района,но няма резултат.Чакането е убийствено.Поне да знам да или не.Успех на всички,получили отговор!Аз оставам в отбора на чакащите.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!