0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #20 -: Март 30, 2006, 21:09:20 pm »
Ама как така да или не, не може да има отговор не. След като документите ти са подготвени от специалист в клиника, в която ще правиш ин витрото - няма отговор не.
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #21 -: Март 30, 2006, 21:14:48 pm »
Звучи обнадеждаващо,но вече какво ли не си мисля. Освен това имам положителен тест за хепатит в и съм много притеснена.Макар,че лекарят казва,че стойностите са в нормата.Ако аз съм куцуза за не-то...
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #22 -: Март 30, 2006, 21:20:29 pm »
Няма, Теоха, спокойно. Ако така се притесняваш за отговора на касата, помисли - какво ли ще ти бъде по време на ин витрото.

Всичко ще е наред  :balk_21:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #23 -: Март 31, 2006, 17:46:05 pm »
Аз успях да подам документите вчера. Служителката ми каза, че по принцип отговора трябва да се получи след 20 работни дни, но тъй като имало много желаещи - се бавели повече. Така, че момичета не се отчайвайте...
 :wink:
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #24 -: Април 01, 2006, 07:48:34 am »
Имам едих въпрос относно одобрението от НЗОК.На 13 март подадох документите и още нямам отговор.Към този момент имам стаж 5 години и съм си плащала вси4ки осигуровки.Но сега искам да напусна и да се прехвърля към борсата за безработни докато не си намеря по-добра работа.Та въпроса ми е дали това няма да повлияе на одобрението ми?
В смисъл дали касата няма да ме отхвърли само защото съм безработна?
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #25 -: Април 01, 2006, 10:39:00 am »
Не мисля че ще повлияе, но задължително трябва да продължиш да си плащаш здравните. Питай в борсата дали ще ти ги плащат а ако не, ти сама ще трябва да го правиш. Дано се включи още някой за да може да сравниш мненията.



*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #26 -: Април 01, 2006, 10:41:25 am »
Благодаря ти за съвета Хари,дано още някой да даде мнение,защото това много ме интересува.
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #27 -: Април 02, 2006, 18:55:58 pm »
Карелия няма да имаш никакъв проблем докато си на борсата, бъди спокойна. Те те осигуряват няма проблем. Аз до преди един месец бях на борсата и знам от опит. Спокойно и успех мила!!!
дали закъснявам
« Отговор #28 -: Април 03, 2006, 18:06:10 pm »
А аз още съм се замотала, че лекувахме някаква инфекция с момчето и тепърва утре ще си нося рецептурната книжка при лична лекарка и здравна каса, след което ще я дам в клиниката, от където мисля, че ще придвижат всичките ми документи. Май доста се забавям, а... как мислите? Дали свършват бройките, както чувам, че е станало миналата година?

Освен това, ме чака преди това лапароскопия и не знам дали и това няма да ме забави допълнително с инвитрото...
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #29 -: Април 07, 2006, 10:50:16 am »
Момичета, има ли някой да си е подал документите около 24.02.06 и да са му върнали отговор? Започвам да се притеснявам, мина доста време.



Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #30 -: Април 07, 2006, 10:51:34 am »
Цитат на: hari_77
Момичета, има ли някой да си е подал документите около 24.02.06 и да са му върнали отговор? Започвам да се притеснявам, мина доста време.

Моите са от 21.02 и още нямам отговор. Хари, спокойно, ще ни одобрят всичките.
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #31 -: Април 07, 2006, 13:29:18 pm »
момичета, чух една лоша новина в тина киркова, че спират да пиемат документи за инвитро до юни или юли не разбрах точно. Чух лекарите да си говорят. :evil:
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #32 -: Април 07, 2006, 14:51:41 pm »
Цитат на: cyzi
момичета, чух една лоша новина в тина киркова, че спират да пиемат документи за инвитро до юни или юли не разбрах точно. Чух лекарите да си говорят. :evil:


а знаеш ли каква е причината?



Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #33 -: Април 07, 2006, 14:54:23 pm »
Цитат на: little_rabbit
Моите са от 21.02 и още нямам отговор. Хари, спокойно, ще ни одобрят всичките.


Каква ли е причината за да се бавят толкова? Започвам да си мисля че чак есента ще ме оправят за инвитро.



*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #34 -: Април 07, 2006, 15:13:05 pm »
Доколкото разбрах ще чакат одобрение на договора за лекарства, но ако някой има възможност нека провери. Това го чух в коридора никой не ми го е казал лично.
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #35 -: Април 07, 2006, 17:27:25 pm »
До колкото прочетох в сайта на НЗОК това заседание е минало вече на 27.03.06год. или 28.03.2006год. Може би всеки момент ще ни огрее.
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=800&h=572

Така май не се отваря и го пеиствам

След направените финансови разчети за първото тримесечие на 2006 г. УС на НЗОК реши да продължи отпускането на лекарствени продукти по програмите за лечение на множествена склероза (МС), хронични вирусни хепатити при деца и възрастни, първична билиарна цироза, хронична бъбречна недостатъчност, безплодие при жената, ендометриоза, псориазис, хипопаратиреоидизъм, витамин Д резистентен рахит, ранен централен пубертет, болест на Крон и остеопороза с патологична фрактура.

При освобождаване на място в програмите за лечение на МС и Хепатит С на лица над 18-годишна възраст (когато пациент завърши курса на лечение) ще се включват нови пациенти от формираните вече листи на чакащите. Към момента за лечение по програмата за МС в листата са вписани 151 пациенти, а за Хепатит – 154. Очаква се на всички пациенти, включени към края на март 2006 г. в листите на чакащите, да бъдат отпуснати лекарства по програмите до края на септември т.г.

УС на НЗОК прие утвърждаването на протоколи за продължаващо лечение по програмата за лечение на болни от Паркинсон да се извършва само след доказано намаляване на дозите на основното лечение на заболяването, провеждано през последните шест месеца. Мотивът за включване на още четири продукта в програмата за лечение на Паркинсон, е че тази допълнителна терапия към основното лечение се прилага на пациенти, които намалят до 30 % дозите за основната терапия на заболяването. НЗОК заплаща напълно лечението по двата вида терапия.

С решение на УС на НЗОК се прекратява продължаването на лечението на пациенти по програмите за лечение на болков синдром при диабетна полиневропатия, както и за лечение на високорискови пациенти с остър коронарен синдром. Мотивът за това решение е, че в Лекарствения списък на НЗОК са включени частично заплащани продукти за тези заболявания, а освободените от програмите средства ще могат да бъдат използвани по-ефективно за останалите 119 заболявания, за чието лечение НЗОК заплаща.
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #36 -: Април 07, 2006, 18:05:50 pm »
Цитат на: hari_77
Цитат на: little_rabbit
Моите са от 21.02 и още нямам отговор. Хари, спокойно, ще ни одобрят всичките.


Каква ли е причината за да се бавят толкова? Започвам да си мисля че чак есента ще ме оправят за инвитро.

Хари, днес им звънях малко преди обяд - още няма инфо за мен. Значи и за теб. Споко, бе, ще ни одобрят. Няма причина да ни откажат, само ни опъват нервите с това бавене ;)
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #37 -: Април 07, 2006, 23:08:10 pm »
Мерси за информацията little_rabbit, по теб съм  :)



*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #38 -: Април 09, 2006, 10:59:59 am »
Аз също си подадох документите на 16.02.2006 г. и още нямам резултат. Незнам какво става, дали още ще се бавят и дали няма да се наложи да чакам още дълго с чудя? Надявам се, обаче, да греша и скоро да звъннат с добри новини от касата! Желая успех на всички!!!
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #39 -: Април 12, 2006, 22:11:33 pm »
Моите документи подадох на 15.02.06 и нямам отговор.Знаех си,че нещо има..Ето сега май ще чакаме за към зимата..
Търпение,момичета!Дано ни приемат всички.На мен ще ми е много трудно ако сама поема всичко..Успех на всички!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!