0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #40 -: Март 24, 2009, 18:06:22 pm »
нека подкрепим с подпис петицията на майките на деца-диабетици за поемане на консумативите от НЗОК:

http://bgpetition.com/malki_diabetik/index.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #41 -: Март 24, 2009, 18:33:15 pm »
Подписах. За пореден път се убеждавам, че децата не са приоритет на държавата...
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #42 -: Март 24, 2009, 18:46:18 pm »
Мише, Честито!!! Пожелавам ти една кукличка.  :D

Да се похваля проби ни първото зъбче, след месец мрънкане и рев.  :lol:

Ей за всичко петиции ... миналата седмица имаше петиция за по-добри ваксини.
След смъртния случай в Хасково.  8O

Ще подпиша.
« Последна редакция: Март 24, 2009, 18:56:14 pm от Малина »


*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #43 -: Март 24, 2009, 19:00:07 pm »
Пожелавам на всички болни скоро да оздравяват и се радват на идващата (ще дойде бе, къде ще иде :wink:) пролет!

Мишенце, на теб мило, пожелавам една прекрасна госпожица със сините очи на мама :D

Подписах. За пореден път се убеждавам, че децата не са приоритет на държавата...

 :( :( :( почти ежедневно с голяма горчивина и гняв се убеждавам в това по различни поводи.

ето и днес, в кварталната детска градинка - иначе хубава и с нови съоръжения, ама върви комплект със седем помияра, дето разни умници от блока ги хрантутят, че и един мърляв мизерен матрак са им подложили да спят и завъждат бълхи и кърлежи - всичко това в сами градинкста с детска площадка :x като набарат някой кокал се въртят, ръмжат и белят зъби около пясъчника, пълен с децата ни - съвсем буквално, просто кошмар! колко пъти сме звъняли, и писма сме писали, и жалби и т.н. - нищо! и ето днес - видиш ли едно от кучетата ухапало дама от столичен инспекторат! за децата, ако е - мани ги, ама за общинската дама настана суматоха и проверки на място и едно обикаляне на квартала да намерят точно същото куче, а останалите - дето лежат пред тях и са потенциална заплаха - не ги интересуват. ако няма ухапване - няма явно и причина да се приберат. трябва да изпонахапят децата ни значи и тогава - евентуално. е, иначе господинът беше така загрижен да ни посъветва да "внимаваме тука с тези деца и тези кучета" :x :x :x вече се замислям за вариант да платим на някой да ги изтребе и изнесе (извинявам се! но...), защото вече нищо не очаквам от тази държава, особено за децата ни - те са й най-неценни...
« Последна редакция: Март 24, 2009, 19:02:00 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #44 -: Март 24, 2009, 19:16:23 pm »
цветенце мило...
сигурно бих му шибнала един шамар на тоя господин, дето ви е посъветвал да "внимавате тука с тия деца и тия кучета". това, естествено, до нищо няма да доведе. както и цивилизованите мерки, които сте предприели.
обмислете предприемането на нецивилизовани, сериозно ти го предлагам. отстраняване на кучета е възможно по различни начини.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #45 -: Март 24, 2009, 19:25:40 pm »
Подкрепям jam за различните начини, но както винаги и естествено ще се намерят милион защитници на животните... Разбирате какво искам да кажа. 8)
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #46 -: Март 24, 2009, 21:02:45 pm »
обмислете предприемането на нецивилизовани, сериозно ти го предлагам.

о, аз съвсем най-сериозно го обмислям. насъбрала съм достатъчно арогантност, за да предприема подобни стъпки. то и единствено това ни остава - по-силният оцелява, образно казано.
пък колкото до разните му там животно защитници - ми да заповядат с децата си да поиграят в нашата градинка, или да си вземат кучетата в техните.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #47 -: Март 24, 2009, 21:27:46 pm »
И страстна пушачка съм, и кучкарка съм.
Обачеееее, моите извинения, но не бих влезнала в детски клуб където се пуши. Именно разади ясните правила и безкомпромисното поведение на собственика на клуба доста често посещаваме Дъмбо в Надежда /съжалявам , но Таласъмите ми е доста далече/.
Колкото и да обичам животните и в частност кучетата, онзи ден се счепках с един дядо в градинката. Ми не можеш да пуснеш куче /независимо от порода и нрав/ да се шмикта при децата, не само от гледна точка на хигиената, но и от гледна точка на това, че е все пак животно и не можеш да предположиш на сто процента какво ще бъде следващото му поведение.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #48 -: Март 24, 2009, 22:03:17 pm »
Ооо в нашия парк има една леля с 3-4 кучета и като й направихме забележка да не ги разхожда при децата, а в горната част на парка, където по принцип се разхождат кучетата, жената такъв скандал ни спретна и ни обясни как кучетата са супер, а ние отглеждаме бъдещи наркомани и убийци :lol:
то не е смешно де...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #49 -: Март 24, 2009, 23:48:03 pm »
Ооо в нашия парк има една леля с 3-4 кучета и като й направихме забележка да не ги разхожда при децата, а в горната част на парка, където по принцип се разхождат кучетата, жената такъв скандал ни спретна и ни обясни как кучетата са супер, а ние отглеждаме бъдещи наркомани и убийци :lol:
то не е смешно де...

А да се реше куче в градинка и кълба косми да хвърчат от вятъра ?!? Една такава леля го правеше постоянно в нашата градинка, докато не и разпечатах една наредба на СО , връчих й я и и обясних, че понеже знам какво да направя,  при следващия тоалет на домашния любимец в парка , ще я чака инспектор от общината и че мога да го уредя.

За такива неща плюя дъвката и влизам в боя. При все че в къщи отглеждам четири котки и куче и са добре обгрижвани, детето ми няма досег с тях. Маниакалността ми стига до там, че в момента в къщи се чисти с три прахосмукачки, едната от която е отредена специално за местата, които малчо посещава. В никакъв случай не съм майка - перфекционистка, но смятам, че нормална хигиена не е излишна.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #50 -: Март 25, 2009, 11:01:11 am »
:flower:Честито Благовещение, Майки и Деца!



Нека Благата Вест споходи всяко момиче посетило Зачатие!
Нека сме здрави и щастливи, нека Божията Майка пази нас,
семействата ни и  :lovedock:Лекарите който ни помагат да станем Майки!

:flower:Мини, Честит ти  :balk_5:Рожденник!
Здраве и Късмет!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #51 -: Март 25, 2009, 11:44:40 am »
tzvetenze, и аз подкрепям идеята за нецивилизовани мерки, другото, за което се сещам, е да повикаш телевизионен екип. В България само тези две мерки са ефективни, за съжаление...
Днес ми е малко тъжно, току що разбрах, че моя приятелка е решила да остане да живее със семейството си в Перу. Беше там на гости за 1 месец (омъжена е за перуанец) и въпреки, че имаше такава опция, все не ми се вярваше, че ще се случи...Но това е животът, да са живи и здрави.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #52 -: Март 25, 2009, 16:33:21 pm »
Честито Благовещение на всички! :)

За уличните кучета и мен си ме хваща страх особено когато съм с количката, въпреки че обичам всякакви животни. А за нецивилизованите мерки незнам за кучетата съм по съгласна, но в нашия квартал на някого му попречиха няколкото котки които се разхождаха и от месец насам една не съм виждала. А между тях беше любимката на всички Цецка. Даже думата която използва Ели като види коте е "Цеци" и ми е много гадно, че някой и е сторил нещо.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #53 -: Март 25, 2009, 16:56:40 pm »
Честито Благовещение!
Казват, че ако сме решили да слагаме обички, днес бил деня, ма и тая година ще се разминем. 8)

Мини, да ви е жив и здрав Ник!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #54 -: Март 25, 2009, 16:57:16 pm »
Гери, имай предвид, че твърде вероятно е на Цеци да е сторил лошо някой от уличните песове. обикновено срещу котките никой няма против, а и те са много силно намалели в районите, където обитават помияри.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #55 -: Март 25, 2009, 16:59:52 pm »
Здравейте,момичета

Виждам,че си говорите за кучета и котки по улиците та и аз да си кажа.По принцип в Пловдив за мен по-голям е проблема с бездомните котки отколкото с такива кучета.Моето мнение относно обгрижването на такива бездобни животни е твърдо не,ами извинявам се но на който му е мило за тези животни да си ги прибере вкъщи а не да им лиска по плочките пред блоковете некви манджи и да се чуства горд,че видите ли колко бил благороден.До наща ясла има кофи за боклук и явно се хвърлят хранителни отпадъци,защото там има поне 15 котки,ами те като ме видят с чанта в ръцете и всичките хукват по мен.Редовно разни бабета им оставят манджи около входовете на блоковете покрай разни дървете ами гнусно е.Твърдо не смятам че като лиснеш една паница манджа на тези котки или кучета това те прави по благороден или по добър човек от такива като мен,които смятам гледат трезво на нещата и са против такова отглеждане на животни.Да не говорим,че съм виждала поне 3 апартамента в квартала със самотни баби пълни с котки,голяма смрад.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #56 -: Март 25, 2009, 18:04:08 pm »
Delica, това, за което говориш, важи в пълна сила и за нашия квартал. Хич и не вярвам да е възможно бездомно куче да стори нещо на бездомната котка - само елате ги вижте в каква пълна хармония съжителстват заедно, едни до други! До подложения за кучетата матрак има метнати няколко изтърбушени и изгнили възглавници от стар диван - за котките. Изсипани остатъци от манджи и за едните и другите - бол. И за едните, и за другите детските пясъчници и градинки са идеални тоалетни. Котките влизат в кофите за смет, които толкова често са препълнени, поради другия ми любим проблем, разкъсват торби, изнасят боклуци - това, че не mогат да ни ухапят, както кучетата, не означава, че не могат да разнасят зарази и да направят на хората и децата им не малки мизерии. Просто не е нормално да са по улуците, в такова изобилие, не го приемам. И няма нищо общо тука любовта към животните - и котка имам, и куче, и обичам животните. Сега избираме и подходяща порода малко куче, което да вземем за Симона, да я приучаваме малко по малко да се грижи за него, да играят и тичат заедно.
« Последна редакция: Март 25, 2009, 18:36:43 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #57 -: Март 25, 2009, 18:33:34 pm »
ох, болна тема с тези кучета...не ги мразя в никакъв случай,израснала съм с куче на двора.в родителите ми все още има такова - обгрижвано и обезпаразитено.където живеем зад нас се събират глутница по 5-6 кучета.лаят и нападат минаващите.няколко пъти звъняхме в общината - ефект никакъв.
там където работя пред аптеката става малък ад понякога.събират се няколко кучета и се излягат на припек точно пред вратата.имало е дни съм звъняла по два път в общината с молба да направят нещо.отговора от там - молбата ви е приета.
какво следва незнам, кучетата продължават да са тук.лично аз изпитвам ужас и страх.когато съм сама съм по смела,но когато съм с детето настръхвам минавайки покрай тях.същата картинка е с бабите и тук.стоят пред входа с найлонови чанти пълни с кокали и остатъци от храна и ги хранят.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #58 -: Март 25, 2009, 20:45:45 pm »
Здравейте и здрава пролетна седмичка от нас.

След прословутите лечения на Тонино с N на брой АБ, дойде ред на контролните три последователни изследвания. Бях толкова оптимистимно настроена, обаче отново детето при първата контрола има ешерихия коли в урината. Излиза, че има хронична уроинфекция, която не се лекува с АБ. Какво да ви кажа, изумена и изплашена съм. Бях решила независимо от резултатите, да проведа едни хомеопатичен профилактичен курс за пречистване от АБ и подсилване на имунната система. Ще видим, даби ще убедя лекарите, след днешните резултати.
Апропо някой да е ползвал Биозин - имуномодулатор?Отзиви? С това стигнахме до консунсус с гастроентероложката, обаче преди резултатите. Заради прополиса има вероятност от алергизиране и това ме спира за момента.Иначе това което пише е идеално наистина за нас.

За кучетата, ами вие сте го написали вече. Ужасена съм, при тово имам огромен страх. Хапало ме е куче, та макар да беше домашно и уж безобидно, но пък и са ме гонили глутница кучета, когато бях студентка в София - Младост 3.
Тва е Бг, просто ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #59 -: Март 25, 2009, 21:38:19 pm »
Наде, защо не направите един ехографски преглед на бъбреците на Тони?