0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #20 -: Март 23, 2009, 23:19:25 pm »
....дано някоя от Вас знае къде да намеря ЛИСТА ОТ МУШМУЛА.
Знам, че питам за нещо супер странно в края на зимата, но положението е на зле.Малката 3-ти ден е с жестоко разстройство и нищо не помага, ако утре не намеря решение ни чака болница, което направо не ми се и мисли........
съжалявам, за догодина ще изсуша повече. потърси при тези дето продават подправки и билки по пазарите, все някой може да продава.


благодаря Ви д-р Александров
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #21 -: Март 24, 2009, 00:16:20 am »
Здравейте мацки,
Знам, че винаги сте страшно информирани и в помощ, затова и за пореден път ще РИВА с глас и дано някоя от Вас знае къде да намеря ЛИСТА ОТ МУШМУЛА.
Знам, че питам за нещо супер странно в края на зимата, но положението е на зле.Малката 3-ти ден е с жестоко разстройство и нищо не помага, ако утре не намеря решение ни чака болница, което направо не ми се и мисли.
Няколко човека днес ме обнадеждиха, че решението е лесно и с тези листа всичко се оправя, но не мога да намеря никъде. Ако някой от Вас знае от къде мога да намеря или пък си съхранява такива казвайте ще си платя няма проблем.Ситуацията наистина е страшна.Дребното ака по 10-14 пъти.Уж е на диета и правя всичко което ми се каже, ама нъц.

в дрогериите и аптеките търси ли ?в билковоте аптеки няма начина няма.
дано детенце скоро да се оправи
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #22 -: Март 24, 2009, 00:27:05 am »
Силве, чаят от джоджен е въшебен, но доколкото зная е полезен при хранително разтройство. При вас, ако е с вирусен произход, не зная дали ще помогне, но можеш да пробваш. Иначе, ако имаш наблизо гастроентеролог води детето там. И гледай дали има слуз в акото.

Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #23 -: Март 24, 2009, 00:28:46 am »
Силви,
дано да се разминете с болницата. За листа от мушмула и аз не съм чувала. Това, за което се сещам е оризова вода, чай от шипка и лечебната хумана (която и при възрастни помага).
И метода на баба ми, който не знам дали е подходящ за малко дете. В лъжица оцет се слага щипка сода за хляб. Много е неприятно на вкус, но винаги ми е помагало.
Да се оправя бързо детето.

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #24 -: Март 24, 2009, 00:38:39 am »
Привет и от нашата бойна дружина. Вече сме ученици. Нямаше сълзи сутринта, напротив, нямаха търпение да влязат, явно защото не знаеха все пак къде отиват 8). Много деца, много нещо... :? Прибрахме ги на обяд, Хриси е хапнал, а Мишо не. Като ни видяха и ревнаха като магарета, сякаш ни се жалваха, даже хлипаха, но след минута вече тичаха и отваряха гардеробчетата наред, криеха се, въобще радост голяма :) и т.н. Мишока после цял ден търсеше ядене. Много бърборят, явно ги тресе емоцията, не спират да си говорят двамата, като Християн се кара на Мишо  :lol:. Та това е, ще видим утре как ще е, вече ще е по-различно. Ааа, да, едната им госпожа, каза че Хриси им е спретнал номер, преброила децата и едно липсвало, а то казва, голямото  :lol: .. скрило се и не се показва :lol:. Та вече са - големият и малкият, ама кво да се прави.  :?

Силви, дано се справиш с проблема, но ако наистина е толкова зле, в болницата ще и помогнат по-бързо лекарите. Знам, че е ужасно трудно, но дано се разминете.

Мини, не се и съмнявам, че ще спретнеш хубава изненада за Ник. Успех!

Джам, идва, идва пролетта, още малко остана...

А и ... Нина, аз по ред такива причини, водя децата само в Таласъмите при Цвети. Знам, че е чисто, топло, в сигурни ръце, изобщо всичко е на шест.  :)

Хубава седмица на всички!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #25 -: Март 24, 2009, 00:42:49 am »
Касита, целувки на учениците и дано бързо свикнат
Силви, утре ако е хубаво времето ще излизаме и ще питам в аптеката до нас /тя е билкова/ дали въобще се предлагат такива листа.
Джази, баба ми пък само оцет пийва лъжичка, аз съм от онзи другия вид и до подобно лечение не ми се е налагало да прибягвам
« Последна редакция: Март 24, 2009, 00:44:23 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #26 -: Март 24, 2009, 00:44:24 am »
Силви, дано се оправи детенцето и да не се налага престой в болница. Аз също съм чувала за чай от шипки, но съшо и за компот от дренки. Като бях малка с таквози чудо ни "стягаха", но не знам дали е подходящ за вас.

Каси, аз за РД на Кристина жива и здрава съм си го заплюла Таласъмчета, веднага си го харесах, още при първото посещение,  ама пусто сега ни поканиха в онова клубче, от къде да знам, че е такъв димилник.

Много се радвам и за Мишко и Хриси. :) Големи момчета са.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #27 -: Март 24, 2009, 00:59:23 am »
Силви, вариш оризова вода и с нея правиш лечебната хумана и се опитваш да пробуташ колкото можеш. друг илач е брашно с оцет ако можеш да прекараш, не съм пробвала, но свеки твърди че е ефикасно. Даваш хидрасек, смекта, анасон чай.
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #28 -: Март 24, 2009, 01:04:31 am »
Касита, бързо и леко адаптиране на учениците.


Джази, баба ми пък само оцет пийва лъжичка, аз съм от онзи другия вид и до подобно лечение не ми се е налагало да прибягвам

Дет се вика, да не ти се налага  :lol: Не си падам по бабини методи, но това помага. От личен опит го казвам.

lb2f
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #29 -: Март 24, 2009, 01:22:11 am »
Силви, моя приятелка прави чай от нар. При дъщеря и - 1г6м действа безотказно. Но аз не знам как се приготвя това  :?
Това намерих в друг форум
Цитат
Кора от нар (колкото 5 ст монета) се вари няколко минути в 250-300 мл вода и се пие на гладно.Обикновено една такава доза е достатъчна.

Мише, голямо честито и от мен  :wink:

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #30 -: Март 24, 2009, 09:07:34 am »
Привет и от нас!
Пожелавам на всички здрава,усмихната и спорна седмица!

Мише, голямо честитo и тук ,ти знаеш колкобичам и колкосе радвам за теб
 :bighug:

Касита,герои юнаци са твоите момчета,бързо ще свикнат :D

Abloyнямао се чува някакво скърцане  :lol:

Силви, бързо да се оправяте мила  :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #31 -: Март 24, 2009, 09:55:26 am »
Силве, аз имам компот от дренки правен за тази цел, натурален от селски дренки.
Ако искаш пращам ти на лични телефона и те чакам!
Да се оправя бързо детенце!

Касита, Юнаците са екип от едно време  :wink: !
Ще се справят и все повече номера ще свиват на госпожите, сигурна съм!

Аблой, Митака скърца така със зъби аз даже май писах, но вече почти спря.
Сега го прави рядко и малко демостративано, защото усеща че ми е неприятно.
В периода на активно зъбоникнене направо ни побъркваше, че и педиатъра питах.
Тя каза, че е от болка.

Мини, айде да идва изненадата и да разказваш после!

За протокола- ние ще слагаме последен пентаксим тея дни,
не че е правил някакви реакции и преди, ама да видим.

 :flower:Благодаря още веднъж за хубавите пожелания,
да ви се връщат и да има много чакани бебета!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #32 -: Март 24, 2009, 11:05:20 am »
Ей,Мише  :bighug:

Нинка,аз за пръв път чувам за детски клуб,в който се пуши :?.Пуши се извън клуб.Наистина е въпрос на култура.Толкова ли не могат да се удържат да не пушат?!?Аз също съм пушачка,но не бих си позволила да запаля на обществено място в затворено помещение с деца.

За компота от дренки и аз съм чувала,също и за чай от трънки.Силве,дано детенцето ти се оправи без болница.

Каси,не се съмнявам ,че момчетата ти бързо ще се ориентират в обстановката и като са заедно ще им е по-добре!Успех на учениците!

Мини,аз бях спретнала такава изненада за мъжа ми тази година.Бях напазарувала салати,ядки,мезета,пиене.Всичко седеше в багажника на колата,за да не се разбере за изненадата.Ние си бяхме вкъщи и дойдоха само още 4 приятели,та не беше трудно за организиране.Приятен празник ви желая на вас!
« Последна редакция: Март 24, 2009, 11:11:33 am от joshi »
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #33 -: Март 24, 2009, 11:52:16 am »
Силви, аз също съм спирала упорито разстройсто с компот от дренки и чай от джоджен.Вземи от Мишанта и пробвай.И на вкус е много приятно за пиене.
Мише,честито :D лека бременност ти пожелавам и здраво бебче.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #34 -: Март 24, 2009, 12:28:09 pm »
Здравейте момичета,
Благодаря Ви за бързите отговори и идеите.
Аз хидрасек на дребната не давам, понеже тя не спира да пие вода , което е супер особено сега.Вчера не яде кой знае колко, но изпи към 2л вода.
Днес след като дадох всичко, което сте изброили сме малко по-добре и от ефекта разстройство яко стана ефект "Мамо, хайде на гъне" и сега си ходи като първия човек и ака, което до сега не е правила.Ура за Габи!
Дано на никой не му се случва варианта с разстройството!Пазете се, че се оказва, че е някакъв вирус, а комбинацията кашлица и разстройство е страшна.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #35 -: Март 24, 2009, 12:52:36 pm »
 Силви, в хидрасека има соли, които се губят по време на разстройство, не е само до пиене на вода, така че не е лошо по едно прахче да й даваш 2-3 дни. Важното е че детето е добре вече. :D :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #36 -: Март 24, 2009, 13:43:14 pm »
Силви, в хидрасека има соли, които се губят по време на разстройство, не е само до пиене на вода, така че не е лошо по едно прахче да й даваш 2-3 дни. Важното е че детето е добре вече. :D :D

подкрепям Стефи! ПРИ ПОВРЪЩАНЕ И ДИАРИЯ СЕ ГУБЯТ МИНЕРАЛНИ СОЛИ, КОИТО НЕ МОГАТ ДА СЕ ВЪЗСТАНОВЯТ САМО С ПИЕНЕ НА ВОДА! ХИДРАСЕК Е ТОЧНО ЗА ТОВА!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #37 -: Март 24, 2009, 14:45:25 pm »
От личен опит мога да кажа че ХИДРАСЕКА при диария е най-удачното средство. Не съм се интересувала какъв е точно състава, но при мен и при детето имаше незабавен ефект, след втория прием разстройството спря.

Да ви се оплача ние пак сме на АБ. В неделя вечерта вдигна Т 39гр. и вчера като го заведох на лекар,зачервено гърло, болки в ушите, щели да се появят и налепи и затова да пием АБ. Аз много се чудих дали да му го давам защото през деня не вдига повече Т, но пък е много блед и с подкръжени очи, не се храни. А и много ме е страх  да не се повтори пневмонията, Бърди го няма да ми даде съвет... Стига съм мрънкала.
Много здраве за дечицата тази седмица и успешна адаптация на Мишоците на Каси в яслата. :D
« Последна редакция: Март 24, 2009, 14:48:53 pm от Cvetelina »
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #38 -: Март 24, 2009, 15:07:10 pm »
Мишенце... Много голямо гуш за теб, сега видях хубавите вести! Лека и безпроблемна бременност, Миташки много да слуша и да си оправдава повишението в ранг Б.Б. (бъдещ бате, да не си помислите друго:-))

Силви и Цвети, бързо да оздравяват дечицата!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #39 -: Март 24, 2009, 16:09:18 pm »
Благодаря за инфото за хидрасека веднага отивам да взема.
Цвети, дано бързо се оправите, че с тия пневмонии дето ги карат после става една.............И ние сме с изкарана пневмония и бяхме за седмица в болница.От тогава до днес не се е спряла.Нон стоп мине не мине седмица сме болни и за жалост често се налага да се прибягва до антибиотик, колкото и да се дърпам и да не искам.:(
Каси, успех с яслата.Щом са двама страшно няма ще се справят.
Четох темаот от предходна седмица, че доста от децата са се иривали на петна.И ние тогава станахме таа .Имаше съмнения за шарка, оказа се, че не е, питах докторката какво и е и така и отговор не получих, а всичките симптоми на грипно заболяване се изпариха яко дим веднага след като стана на червените петна, които изчезнаха доста бързо след това.
За мен си беше пълкна мистерия какво стана.