0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« -: Март 23, 2009, 11:51:02 am »
Ха добър ден, нека е по-топла, здрава и весела новата седмица :D
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #1 -: Март 23, 2009, 11:56:10 am »
привет!

Мише, много се радвам за вас! лека и безпроблемна бременност ти желая! И Миташки да те слуша!
Страхотен разказ!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #2 -: Март 23, 2009, 11:56:37 am »
Хубава и топла седмица и от нас, повече добри новини в редиците на Зачатие.
У нас тази седмица ще имаме двама рожденници, вдугиден нашия тати става на прекрасните 30 години и се мъча да му организирам парти изненада- да видим дали ще се получи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #3 -: Март 23, 2009, 12:35:05 pm »
Здравейте. Два дни ме няма във форума и каква новина съм пропуснала...
Мише, честито миличка! Желая ти прекрасна втора бременност и здраво бебе на финала! :bighug:
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #4 -: Март 23, 2009, 12:37:06 pm »
Добър Ден

Мини успех в начинанието с партито.

При нас уикенда беше скучен,времето ни ограничи в събота имаше силен вятър и бяхме на детски клуб,за първи път ходим там и не ми хареса,просто много деца никакъв контрол,аз бях при малката защото била малка да я оставя сама и какво да кажа момичето вардеше вратата от ревящи дечурлига да не избягат навън а останалите просто бяха оставени да правят каквото искат,едни се биеха други тъпчеха дребни играчки в устата,незнам нали идеята е да оставиш детенце там плащаш си и да може едно кафе спокойно да изпиеш ама не би.В неделя имахме вече сняг,толкова че чак извадихме шейната и тате прави снежен човек на двора,но пообяд всичко се разтече и стана мазало.Днес имаше рев на вратат в яслите и се готвя за тежка вечер,винаги след първия ден в яслата като се приберем малката е много нервна.Ами това е уж накратко пък стана по дълго.Целувки на всички
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #5 -: Март 23, 2009, 13:09:05 pm »
кога ще идва тая пролет най-после, бе...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #6 -: Март 23, 2009, 13:52:33 pm »
Ние още преди седмица видяхме щъркел в полет, но не можем да смогнем да си вържем мартениците в тия виелици. 8)
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #7 -: Март 23, 2009, 13:55:36 pm »
кога ще идва тая пролет най-после, бе...


Когато АЗ преценя  :balk_70:
В очакване ....
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #8 -: Март 23, 2009, 15:04:59 pm »
кога ще идва тая пролет най-после, бе...


Според прогнозата тази неделя  :witch:



*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #9 -: Март 23, 2009, 16:01:54 pm »
весела седмица!

Мише,страхотна новина,много ама много се зарадвах!Лека бременност и живо и здраво детенце! :bighug:

Мини ,дано успееш с идеята си и направиш незабравиш празник!
<br />
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #10 -: Март 23, 2009, 16:04:10 pm »
Успешна седмица на всички!
Да питам за Пентаксима. Колко време може да се отложи реимунизацията. Нали бяхме болни и отложихме слагането, а сега и баща им е болен и не ми се иска да ги водя при условие, че има болен вкъщи, а и не е редно. Последната доза беше на 27.02.2008. Сега имахме час за 5-ти  март, но не стана.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #11 -: Март 23, 2009, 17:11:09 pm »
Привет и от нас, момичета. Бъдете здрави и дано пролетта скоро наистина да пристигне. В Драгалевци си е истинска дебелоснежна зима.

Вчера бяхме на прощъпулник, в клубче. Не мога да се начудя как е възможо да се пуши на такова място. Там където са родителите, но повечето деца сновяха между двете зали - игралната и родителската, а при нас, родителите, имаше и бебе и прохождащото почти само при нас стоеше. Убеждавам се за пореден път, че най-много лоши неща във възпитанието идват от семейството и личния пример. Ако в клубчето няма изрична забрана за пушене, толкова ли е трудно сам да се ограничиш в името на детето си и неговото здраве.  :? Като се прибрахме се наложи да си мием и косите, смърдяхме ужасно. Това е клубчето, което отпада изобшо като вариант някога да си празнува Кристина там РД. Освен това имаше и болни деца. Не си тръгнах веднага, понеже майката ми е много близка и щеше да е демонстрация. А в кварталната градинка заради забележка, че не се събирам с тях на кафе в частния хотел на едната, ме мислят за надута......Много тъпо, в крайна сметка Кристина има нужда да си общува с дечица и аз не искам да я ограничавам, а се налага заради едни скапани цигари, които майките не могат да пушат навън.
Изплаках си гневните мисли... 

« Последна редакция: Март 23, 2009, 17:15:26 pm от Nina »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #12 -: Март 23, 2009, 17:13:41 pm »
Успешна седмица на всички!
Да питам за Пентаксима. Колко време може да се отложи реимунизацията. Нали бяхме болни и отложихме слагането, а сега и баща им е болен и не ми се иска да ги водя при условие, че има болен вкъщи, а и не е редно. Последната доза беше на 27.02.2008. Сега имахме час за 5-ти  март, но не стана.

до 24 месеца може да я сложите
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #13 -: Март 23, 2009, 17:34:37 pm »
Ех, че хубаво Мише, да ти е честито  :D
Приятно и безоблачно бременеене ти желая, жива и здрвава кукличка за бате Мите.

Хубаво е да четеш за такива бременни новини, има и още мами дето се спотайват с второ, да си казват, че да не посочвам. 8) :D

Ние за сега си оставаме с Тонино, ако е рекъл господ, ще ми прати послушна принцеса, някой ден.

Здраве и приятно настроение ви желаем с Тонино.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #14 -: Март 23, 2009, 18:14:02 pm »
Привет и от нас с пожелание за здрава и по-топла седмица! :)

Ние вече сме по-добре. Стефко отърва болницата, е още кашля, но се надявам до някой ден и това да отмине. Ели вече е здрава и утре се връща на ясла.

Мише, още веднъж честито! Много, много се радвам за вас!  :babyflips: :bighug:

Мини, успех в начинанието!

Каси, чакаме отчет как са изкарали юнаците в яслата ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #15 -: Март 23, 2009, 19:06:52 pm »
Лека и слънчева седмица и от мен и бебе Себастиан.

Още повече добри новини да има.
Мише честито, пожелавам ти лека бременност. Ти ми вдъхваш много сили и вяра защото аз също имам едно единствено замразено ембрионче, което мисля да прибера на топло догодина и силно се моля то да е моето второ геройче. Такива прекрасни новини като твоята ми вдъхват много вяра и надежда.

Бъдете здрави момичета и дечица.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #16 -: Март 23, 2009, 20:48:30 pm »
Мише, лека и безпроблемна! И дано да повлечеш крак  :D!

На нас откакто ни изникнаха зъбчетата отгоре започнахме едно скърцане... направо настръхвам. Не мога да го разбера кога го прави. Засичам го, че скърца и като е ядосан, и радостен, и гладен и просто когато си играе тихо и спокойно. Имам чувството, че ще си счупи зъбите. Така е вече 24 дни. Имали ли сте такива моменти?

Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #17 -: Март 23, 2009, 21:00:54 pm »
Весела и слънчева седмица и от мен  :D
Мише, ти си знаеш  :bighug:
Abloy, и Теди скърцаше първите дни. Много е неприятно, настръхвах  :? Явно си изследва новите придобивки  :lol:

lb2f
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #18 -: Март 23, 2009, 22:35:51 pm »
Здравейте мацки,
Знам, че винаги сте страшно информирани и в помощ, затова и за пореден път ще РИВА с глас и дано някоя от Вас знае къде да намеря ЛИСТА ОТ МУШМУЛА.
Знам, че питам за нещо супер странно в края на зимата, но положението е на зле.Малката 3-ти ден е с жестоко разстройство и нищо не помага, ако утре не намеря решение ни чака болница, което направо не ми се и мисли.
Няколко човека днес ме обнадеждиха, че решението е лесно и с тези листа всичко се оправя, но не мога да намеря никъде. Ако някой от Вас знае от къде мога да намеря или пък си съхранява такива казвайте ще си платя няма проблем.Ситуацията наистина е страшна.Дребното ака по 10-14 пъти.Уж е на диета и правя всичко което ми се каже, ама нъц.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #19 -: Март 23, 2009, 22:43:58 pm »
Силви, а чай от джоджен пробвахте ли? за листа от мушмула сефте чувам, но чаят от джоджен доста често помага. даваш ли Хидрасек против обезводняване?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #20 -: Март 23, 2009, 23:19:25 pm »
....дано някоя от Вас знае къде да намеря ЛИСТА ОТ МУШМУЛА.
Знам, че питам за нещо супер странно в края на зимата, но положението е на зле.Малката 3-ти ден е с жестоко разстройство и нищо не помага, ако утре не намеря решение ни чака болница, което направо не ми се и мисли........
съжалявам, за догодина ще изсуша повече. потърси при тези дето продават подправки и билки по пазарите, все някой може да продава.


благодаря Ви д-р Александров
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #21 -: Март 24, 2009, 00:16:20 am »
Здравейте мацки,
Знам, че винаги сте страшно информирани и в помощ, затова и за пореден път ще РИВА с глас и дано някоя от Вас знае къде да намеря ЛИСТА ОТ МУШМУЛА.
Знам, че питам за нещо супер странно в края на зимата, но положението е на зле.Малката 3-ти ден е с жестоко разстройство и нищо не помага, ако утре не намеря решение ни чака болница, което направо не ми се и мисли.
Няколко човека днес ме обнадеждиха, че решението е лесно и с тези листа всичко се оправя, но не мога да намеря никъде. Ако някой от Вас знае от къде мога да намеря или пък си съхранява такива казвайте ще си платя няма проблем.Ситуацията наистина е страшна.Дребното ака по 10-14 пъти.Уж е на диета и правя всичко което ми се каже, ама нъц.

в дрогериите и аптеките търси ли ?в билковоте аптеки няма начина няма.
дано детенце скоро да се оправи
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #22 -: Март 24, 2009, 00:27:05 am »
Силве, чаят от джоджен е въшебен, но доколкото зная е полезен при хранително разтройство. При вас, ако е с вирусен произход, не зная дали ще помогне, но можеш да пробваш. Иначе, ако имаш наблизо гастроентеролог води детето там. И гледай дали има слуз в акото.

Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #23 -: Март 24, 2009, 00:28:46 am »
Силви,
дано да се разминете с болницата. За листа от мушмула и аз не съм чувала. Това, за което се сещам е оризова вода, чай от шипка и лечебната хумана (която и при възрастни помага).
И метода на баба ми, който не знам дали е подходящ за малко дете. В лъжица оцет се слага щипка сода за хляб. Много е неприятно на вкус, но винаги ми е помагало.
Да се оправя бързо детето.

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #24 -: Март 24, 2009, 00:38:39 am »
Привет и от нашата бойна дружина. Вече сме ученици. Нямаше сълзи сутринта, напротив, нямаха търпение да влязат, явно защото не знаеха все пак къде отиват 8). Много деца, много нещо... :? Прибрахме ги на обяд, Хриси е хапнал, а Мишо не. Като ни видяха и ревнаха като магарета, сякаш ни се жалваха, даже хлипаха, но след минута вече тичаха и отваряха гардеробчетата наред, криеха се, въобще радост голяма :) и т.н. Мишока после цял ден търсеше ядене. Много бърборят, явно ги тресе емоцията, не спират да си говорят двамата, като Християн се кара на Мишо  :lol:. Та това е, ще видим утре как ще е, вече ще е по-различно. Ааа, да, едната им госпожа, каза че Хриси им е спретнал номер, преброила децата и едно липсвало, а то казва, голямото  :lol: .. скрило се и не се показва :lol:. Та вече са - големият и малкият, ама кво да се прави.  :?

Силви, дано се справиш с проблема, но ако наистина е толкова зле, в болницата ще и помогнат по-бързо лекарите. Знам, че е ужасно трудно, но дано се разминете.

Мини, не се и съмнявам, че ще спретнеш хубава изненада за Ник. Успех!

Джам, идва, идва пролетта, още малко остана...

А и ... Нина, аз по ред такива причини, водя децата само в Таласъмите при Цвети. Знам, че е чисто, топло, в сигурни ръце, изобщо всичко е на шест.  :)

Хубава седмица на всички!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #25 -: Март 24, 2009, 00:42:49 am »
Касита, целувки на учениците и дано бързо свикнат
Силви, утре ако е хубаво времето ще излизаме и ще питам в аптеката до нас /тя е билкова/ дали въобще се предлагат такива листа.
Джази, баба ми пък само оцет пийва лъжичка, аз съм от онзи другия вид и до подобно лечение не ми се е налагало да прибягвам
« Последна редакция: Март 24, 2009, 00:44:23 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #26 -: Март 24, 2009, 00:44:24 am »
Силви, дано се оправи детенцето и да не се налага престой в болница. Аз също съм чувала за чай от шипки, но съшо и за компот от дренки. Като бях малка с таквози чудо ни "стягаха", но не знам дали е подходящ за вас.

Каси, аз за РД на Кристина жива и здрава съм си го заплюла Таласъмчета, веднага си го харесах, още при първото посещение,  ама пусто сега ни поканиха в онова клубче, от къде да знам, че е такъв димилник.

Много се радвам и за Мишко и Хриси. :) Големи момчета са.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #27 -: Март 24, 2009, 00:59:23 am »
Силви, вариш оризова вода и с нея правиш лечебната хумана и се опитваш да пробуташ колкото можеш. друг илач е брашно с оцет ако можеш да прекараш, не съм пробвала, но свеки твърди че е ефикасно. Даваш хидрасек, смекта, анасон чай.
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #28 -: Март 24, 2009, 01:04:31 am »
Касита, бързо и леко адаптиране на учениците.


Джази, баба ми пък само оцет пийва лъжичка, аз съм от онзи другия вид и до подобно лечение не ми се е налагало да прибягвам

Дет се вика, да не ти се налага  :lol: Не си падам по бабини методи, но това помага. От личен опит го казвам.

lb2f
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #29 -: Март 24, 2009, 01:22:11 am »
Силви, моя приятелка прави чай от нар. При дъщеря и - 1г6м действа безотказно. Но аз не знам как се приготвя това  :?
Това намерих в друг форум
Цитат
Кора от нар (колкото 5 ст монета) се вари няколко минути в 250-300 мл вода и се пие на гладно.Обикновено една такава доза е достатъчна.

Мише, голямо честито и от мен  :wink:

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #30 -: Март 24, 2009, 09:07:34 am »
Привет и от нас!
Пожелавам на всички здрава,усмихната и спорна седмица!

Мише, голямо честитo и тук ,ти знаеш колкобичам и колкосе радвам за теб
 :bighug:

Касита,герои юнаци са твоите момчета,бързо ще свикнат :D

Abloyнямао се чува някакво скърцане  :lol:

Силви, бързо да се оправяте мила  :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #31 -: Март 24, 2009, 09:55:26 am »
Силве, аз имам компот от дренки правен за тази цел, натурален от селски дренки.
Ако искаш пращам ти на лични телефона и те чакам!
Да се оправя бързо детенце!

Касита, Юнаците са екип от едно време  :wink: !
Ще се справят и все повече номера ще свиват на госпожите, сигурна съм!

Аблой, Митака скърца така със зъби аз даже май писах, но вече почти спря.
Сега го прави рядко и малко демостративано, защото усеща че ми е неприятно.
В периода на активно зъбоникнене направо ни побъркваше, че и педиатъра питах.
Тя каза, че е от болка.

Мини, айде да идва изненадата и да разказваш после!

За протокола- ние ще слагаме последен пентаксим тея дни,
не че е правил някакви реакции и преди, ама да видим.

 :flower:Благодаря още веднъж за хубавите пожелания,
да ви се връщат и да има много чакани бебета!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #32 -: Март 24, 2009, 11:05:20 am »
Ей,Мише  :bighug:

Нинка,аз за пръв път чувам за детски клуб,в който се пуши :?.Пуши се извън клуб.Наистина е въпрос на култура.Толкова ли не могат да се удържат да не пушат?!?Аз също съм пушачка,но не бих си позволила да запаля на обществено място в затворено помещение с деца.

За компота от дренки и аз съм чувала,също и за чай от трънки.Силве,дано детенцето ти се оправи без болница.

Каси,не се съмнявам ,че момчетата ти бързо ще се ориентират в обстановката и като са заедно ще им е по-добре!Успех на учениците!

Мини,аз бях спретнала такава изненада за мъжа ми тази година.Бях напазарувала салати,ядки,мезета,пиене.Всичко седеше в багажника на колата,за да не се разбере за изненадата.Ние си бяхме вкъщи и дойдоха само още 4 приятели,та не беше трудно за организиране.Приятен празник ви желая на вас!
« Последна редакция: Март 24, 2009, 11:11:33 am от joshi »
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #33 -: Март 24, 2009, 11:52:16 am »
Силви, аз също съм спирала упорито разстройсто с компот от дренки и чай от джоджен.Вземи от Мишанта и пробвай.И на вкус е много приятно за пиене.
Мише,честито :D лека бременност ти пожелавам и здраво бебче.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #34 -: Март 24, 2009, 12:28:09 pm »
Здравейте момичета,
Благодаря Ви за бързите отговори и идеите.
Аз хидрасек на дребната не давам, понеже тя не спира да пие вода , което е супер особено сега.Вчера не яде кой знае колко, но изпи към 2л вода.
Днес след като дадох всичко, което сте изброили сме малко по-добре и от ефекта разстройство яко стана ефект "Мамо, хайде на гъне" и сега си ходи като първия човек и ака, което до сега не е правила.Ура за Габи!
Дано на никой не му се случва варианта с разстройството!Пазете се, че се оказва, че е някакъв вирус, а комбинацията кашлица и разстройство е страшна.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #35 -: Март 24, 2009, 12:52:36 pm »
 Силви, в хидрасека има соли, които се губят по време на разстройство, не е само до пиене на вода, така че не е лошо по едно прахче да й даваш 2-3 дни. Важното е че детето е добре вече. :D :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #36 -: Март 24, 2009, 13:43:14 pm »
Силви, в хидрасека има соли, които се губят по време на разстройство, не е само до пиене на вода, така че не е лошо по едно прахче да й даваш 2-3 дни. Важното е че детето е добре вече. :D :D

подкрепям Стефи! ПРИ ПОВРЪЩАНЕ И ДИАРИЯ СЕ ГУБЯТ МИНЕРАЛНИ СОЛИ, КОИТО НЕ МОГАТ ДА СЕ ВЪЗСТАНОВЯТ САМО С ПИЕНЕ НА ВОДА! ХИДРАСЕК Е ТОЧНО ЗА ТОВА!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #37 -: Март 24, 2009, 14:45:25 pm »
От личен опит мога да кажа че ХИДРАСЕКА при диария е най-удачното средство. Не съм се интересувала какъв е точно състава, но при мен и при детето имаше незабавен ефект, след втория прием разстройството спря.

Да ви се оплача ние пак сме на АБ. В неделя вечерта вдигна Т 39гр. и вчера като го заведох на лекар,зачервено гърло, болки в ушите, щели да се появят и налепи и затова да пием АБ. Аз много се чудих дали да му го давам защото през деня не вдига повече Т, но пък е много блед и с подкръжени очи, не се храни. А и много ме е страх  да не се повтори пневмонията, Бърди го няма да ми даде съвет... Стига съм мрънкала.
Много здраве за дечицата тази седмица и успешна адаптация на Мишоците на Каси в яслата. :D
« Последна редакция: Март 24, 2009, 14:48:53 pm от Cvetelina »
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #38 -: Март 24, 2009, 15:07:10 pm »
Мишенце... Много голямо гуш за теб, сега видях хубавите вести! Лека и безпроблемна бременност, Миташки много да слуша и да си оправдава повишението в ранг Б.Б. (бъдещ бате, да не си помислите друго:-))

Силви и Цвети, бързо да оздравяват дечицата!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #39 -: Март 24, 2009, 16:09:18 pm »
Благодаря за инфото за хидрасека веднага отивам да взема.
Цвети, дано бързо се оправите, че с тия пневмонии дето ги карат после става една.............И ние сме с изкарана пневмония и бяхме за седмица в болница.От тогава до днес не се е спряла.Нон стоп мине не мине седмица сме болни и за жалост често се налага да се прибягва до антибиотик, колкото и да се дърпам и да не искам.:(
Каси, успех с яслата.Щом са двама страшно няма ще се справят.
Четох темаот от предходна седмица, че доста от децата са се иривали на петна.И ние тогава станахме таа .Имаше съмнения за шарка, оказа се, че не е, питах докторката какво и е и така и отговор не получих, а всичките симптоми на грипно заболяване се изпариха яко дим веднага след като стана на червените петна, които изчезнаха доста бързо след това.
За мен си беше пълкна мистерия какво стана.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #40 -: Март 24, 2009, 18:06:22 pm »
нека подкрепим с подпис петицията на майките на деца-диабетици за поемане на консумативите от НЗОК:

http://bgpetition.com/malki_diabetik/index.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #41 -: Март 24, 2009, 18:33:15 pm »
Подписах. За пореден път се убеждавам, че децата не са приоритет на държавата...
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #42 -: Март 24, 2009, 18:46:18 pm »
Мише, Честито!!! Пожелавам ти една кукличка.  :D

Да се похваля проби ни първото зъбче, след месец мрънкане и рев.  :lol:

Ей за всичко петиции ... миналата седмица имаше петиция за по-добри ваксини.
След смъртния случай в Хасково.  8O

Ще подпиша.
« Последна редакция: Март 24, 2009, 18:56:14 pm от Малина »


*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #43 -: Март 24, 2009, 19:00:07 pm »
Пожелавам на всички болни скоро да оздравяват и се радват на идващата (ще дойде бе, къде ще иде :wink:) пролет!

Мишенце, на теб мило, пожелавам една прекрасна госпожица със сините очи на мама :D

Подписах. За пореден път се убеждавам, че децата не са приоритет на държавата...

 :( :( :( почти ежедневно с голяма горчивина и гняв се убеждавам в това по различни поводи.

ето и днес, в кварталната детска градинка - иначе хубава и с нови съоръжения, ама върви комплект със седем помияра, дето разни умници от блока ги хрантутят, че и един мърляв мизерен матрак са им подложили да спят и завъждат бълхи и кърлежи - всичко това в сами градинкста с детска площадка :x като набарат някой кокал се въртят, ръмжат и белят зъби около пясъчника, пълен с децата ни - съвсем буквално, просто кошмар! колко пъти сме звъняли, и писма сме писали, и жалби и т.н. - нищо! и ето днес - видиш ли едно от кучетата ухапало дама от столичен инспекторат! за децата, ако е - мани ги, ама за общинската дама настана суматоха и проверки на място и едно обикаляне на квартала да намерят точно същото куче, а останалите - дето лежат пред тях и са потенциална заплаха - не ги интересуват. ако няма ухапване - няма явно и причина да се приберат. трябва да изпонахапят децата ни значи и тогава - евентуално. е, иначе господинът беше така загрижен да ни посъветва да "внимаваме тука с тези деца и тези кучета" :x :x :x вече се замислям за вариант да платим на някой да ги изтребе и изнесе (извинявам се! но...), защото вече нищо не очаквам от тази държава, особено за децата ни - те са й най-неценни...
« Последна редакция: Март 24, 2009, 19:02:00 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #44 -: Март 24, 2009, 19:16:23 pm »
цветенце мило...
сигурно бих му шибнала един шамар на тоя господин, дето ви е посъветвал да "внимавате тука с тия деца и тия кучета". това, естествено, до нищо няма да доведе. както и цивилизованите мерки, които сте предприели.
обмислете предприемането на нецивилизовани, сериозно ти го предлагам. отстраняване на кучета е възможно по различни начини.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #45 -: Март 24, 2009, 19:25:40 pm »
Подкрепям jam за различните начини, но както винаги и естествено ще се намерят милион защитници на животните... Разбирате какво искам да кажа. 8)
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #46 -: Март 24, 2009, 21:02:45 pm »
обмислете предприемането на нецивилизовани, сериозно ти го предлагам.

о, аз съвсем най-сериозно го обмислям. насъбрала съм достатъчно арогантност, за да предприема подобни стъпки. то и единствено това ни остава - по-силният оцелява, образно казано.
пък колкото до разните му там животно защитници - ми да заповядат с децата си да поиграят в нашата градинка, или да си вземат кучетата в техните.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #47 -: Март 24, 2009, 21:27:46 pm »
И страстна пушачка съм, и кучкарка съм.
Обачеееее, моите извинения, но не бих влезнала в детски клуб където се пуши. Именно разади ясните правила и безкомпромисното поведение на собственика на клуба доста често посещаваме Дъмбо в Надежда /съжалявам , но Таласъмите ми е доста далече/.
Колкото и да обичам животните и в частност кучетата, онзи ден се счепках с един дядо в градинката. Ми не можеш да пуснеш куче /независимо от порода и нрав/ да се шмикта при децата, не само от гледна точка на хигиената, но и от гледна точка на това, че е все пак животно и не можеш да предположиш на сто процента какво ще бъде следващото му поведение.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #48 -: Март 24, 2009, 22:03:17 pm »
Ооо в нашия парк има една леля с 3-4 кучета и като й направихме забележка да не ги разхожда при децата, а в горната част на парка, където по принцип се разхождат кучетата, жената такъв скандал ни спретна и ни обясни как кучетата са супер, а ние отглеждаме бъдещи наркомани и убийци :lol:
то не е смешно де...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #49 -: Март 24, 2009, 23:48:03 pm »
Ооо в нашия парк има една леля с 3-4 кучета и като й направихме забележка да не ги разхожда при децата, а в горната част на парка, където по принцип се разхождат кучетата, жената такъв скандал ни спретна и ни обясни как кучетата са супер, а ние отглеждаме бъдещи наркомани и убийци :lol:
то не е смешно де...

А да се реше куче в градинка и кълба косми да хвърчат от вятъра ?!? Една такава леля го правеше постоянно в нашата градинка, докато не и разпечатах една наредба на СО , връчих й я и и обясних, че понеже знам какво да направя,  при следващия тоалет на домашния любимец в парка , ще я чака инспектор от общината и че мога да го уредя.

За такива неща плюя дъвката и влизам в боя. При все че в къщи отглеждам четири котки и куче и са добре обгрижвани, детето ми няма досег с тях. Маниакалността ми стига до там, че в момента в къщи се чисти с три прахосмукачки, едната от която е отредена специално за местата, които малчо посещава. В никакъв случай не съм майка - перфекционистка, но смятам, че нормална хигиена не е излишна.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #50 -: Март 25, 2009, 11:01:11 am »
:flower:Честито Благовещение, Майки и Деца!



Нека Благата Вест споходи всяко момиче посетило Зачатие!
Нека сме здрави и щастливи, нека Божията Майка пази нас,
семействата ни и  :lovedock:Лекарите който ни помагат да станем Майки!

:flower:Мини, Честит ти  :balk_5:Рожденник!
Здраве и Късмет!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #51 -: Март 25, 2009, 11:44:40 am »
tzvetenze, и аз подкрепям идеята за нецивилизовани мерки, другото, за което се сещам, е да повикаш телевизионен екип. В България само тези две мерки са ефективни, за съжаление...
Днес ми е малко тъжно, току що разбрах, че моя приятелка е решила да остане да живее със семейството си в Перу. Беше там на гости за 1 месец (омъжена е за перуанец) и въпреки, че имаше такава опция, все не ми се вярваше, че ще се случи...Но това е животът, да са живи и здрави.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #52 -: Март 25, 2009, 16:33:21 pm »
Честито Благовещение на всички! :)

За уличните кучета и мен си ме хваща страх особено когато съм с количката, въпреки че обичам всякакви животни. А за нецивилизованите мерки незнам за кучетата съм по съгласна, но в нашия квартал на някого му попречиха няколкото котки които се разхождаха и от месец насам една не съм виждала. А между тях беше любимката на всички Цецка. Даже думата която използва Ели като види коте е "Цеци" и ми е много гадно, че някой и е сторил нещо.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #53 -: Март 25, 2009, 16:56:40 pm »
Честито Благовещение!
Казват, че ако сме решили да слагаме обички, днес бил деня, ма и тая година ще се разминем. 8)

Мини, да ви е жив и здрав Ник!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #54 -: Март 25, 2009, 16:57:16 pm »
Гери, имай предвид, че твърде вероятно е на Цеци да е сторил лошо някой от уличните песове. обикновено срещу котките никой няма против, а и те са много силно намалели в районите, където обитават помияри.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #55 -: Март 25, 2009, 16:59:52 pm »
Здравейте,момичета

Виждам,че си говорите за кучета и котки по улиците та и аз да си кажа.По принцип в Пловдив за мен по-голям е проблема с бездомните котки отколкото с такива кучета.Моето мнение относно обгрижването на такива бездобни животни е твърдо не,ами извинявам се но на който му е мило за тези животни да си ги прибере вкъщи а не да им лиска по плочките пред блоковете некви манджи и да се чуства горд,че видите ли колко бил благороден.До наща ясла има кофи за боклук и явно се хвърлят хранителни отпадъци,защото там има поне 15 котки,ами те като ме видят с чанта в ръцете и всичките хукват по мен.Редовно разни бабета им оставят манджи около входовете на блоковете покрай разни дървете ами гнусно е.Твърдо не смятам че като лиснеш една паница манджа на тези котки или кучета това те прави по благороден или по добър човек от такива като мен,които смятам гледат трезво на нещата и са против такова отглеждане на животни.Да не говорим,че съм виждала поне 3 апартамента в квартала със самотни баби пълни с котки,голяма смрад.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #56 -: Март 25, 2009, 18:04:08 pm »
Delica, това, за което говориш, важи в пълна сила и за нашия квартал. Хич и не вярвам да е възможно бездомно куче да стори нещо на бездомната котка - само елате ги вижте в каква пълна хармония съжителстват заедно, едни до други! До подложения за кучетата матрак има метнати няколко изтърбушени и изгнили възглавници от стар диван - за котките. Изсипани остатъци от манджи и за едните и другите - бол. И за едните, и за другите детските пясъчници и градинки са идеални тоалетни. Котките влизат в кофите за смет, които толкова често са препълнени, поради другия ми любим проблем, разкъсват торби, изнасят боклуци - това, че не mогат да ни ухапят, както кучетата, не означава, че не могат да разнасят зарази и да направят на хората и децата им не малки мизерии. Просто не е нормално да са по улуците, в такова изобилие, не го приемам. И няма нищо общо тука любовта към животните - и котка имам, и куче, и обичам животните. Сега избираме и подходяща порода малко куче, което да вземем за Симона, да я приучаваме малко по малко да се грижи за него, да играят и тичат заедно.
« Последна редакция: Март 25, 2009, 18:36:43 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #57 -: Март 25, 2009, 18:33:34 pm »
ох, болна тема с тези кучета...не ги мразя в никакъв случай,израснала съм с куче на двора.в родителите ми все още има такова - обгрижвано и обезпаразитено.където живеем зад нас се събират глутница по 5-6 кучета.лаят и нападат минаващите.няколко пъти звъняхме в общината - ефект никакъв.
там където работя пред аптеката става малък ад понякога.събират се няколко кучета и се излягат на припек точно пред вратата.имало е дни съм звъняла по два път в общината с молба да направят нещо.отговора от там - молбата ви е приета.
какво следва незнам, кучетата продължават да са тук.лично аз изпитвам ужас и страх.когато съм сама съм по смела,но когато съм с детето настръхвам минавайки покрай тях.същата картинка е с бабите и тук.стоят пред входа с найлонови чанти пълни с кокали и остатъци от храна и ги хранят.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #58 -: Март 25, 2009, 20:45:45 pm »
Здравейте и здрава пролетна седмичка от нас.

След прословутите лечения на Тонино с N на брой АБ, дойде ред на контролните три последователни изследвания. Бях толкова оптимистимно настроена, обаче отново детето при първата контрола има ешерихия коли в урината. Излиза, че има хронична уроинфекция, която не се лекува с АБ. Какво да ви кажа, изумена и изплашена съм. Бях решила независимо от резултатите, да проведа едни хомеопатичен профилактичен курс за пречистване от АБ и подсилване на имунната система. Ще видим, даби ще убедя лекарите, след днешните резултати.
Апропо някой да е ползвал Биозин - имуномодулатор?Отзиви? С това стигнахме до консунсус с гастроентероложката, обаче преди резултатите. Заради прополиса има вероятност от алергизиране и това ме спира за момента.Иначе това което пише е идеално наистина за нас.

За кучетата, ами вие сте го написали вече. Ужасена съм, при тово имам огромен страх. Хапало ме е куче, та макар да беше домашно и уж безобидно, но пък и са ме гонили глутница кучета, когато бях студентка в София - Младост 3.
Тва е Бг, просто ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #59 -: Март 25, 2009, 21:38:19 pm »
Наде, защо не направите един ехографски преглед на бъбреците на Тони?
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #60 -: Март 25, 2009, 22:38:54 pm »
Честито Благовещение на всички!
За съжаление не ми остава много време да влизавам във форумчето, още по-малко да изчитам всички теми, но с голямо вълнение успях да прочета за щастливата вест на Мишанта.
Мише, пожелавам ти лека и безпроблемна бременност, нека всички сини дрешки останат в историята и не са ти полезни за следващото сладко бебче!  :lol:

Искам да пожелая на всички болни бързо оздравяване и нека предстоящата пролет донесе само полжителни емоции и много слънчеви лъчи!
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #61 -: Март 25, 2009, 23:02:10 pm »
Наде, защо не направите един ехографски преглед на бъбреците на Тони?

Да, това ще е следващата стъпка с оглед на резултатите. Абе незнам какво да мисля. Преди като имаше уроинфекциа и не беще добре детето резултатите бяха отрицателни, сега като е видимо добре е обратното. Аз затова да се презастраховам пуснах 3 последователни, ще видим и тях следващите дни. Немога до Варна да ходя за всяко изследване, баси... :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #62 -: Март 26, 2009, 14:25:36 pm »
Перденце, ние ходихме в Пирогов на консултация и там ми обясниха специално за колите, че трябва урината да се носи веднага до лабораторията, защото много бързо се размножават и може оттам да дойдат подвеждащи резултати.
Непременно повторете. Дано е грешка.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #63 -: Март 26, 2009, 14:27:04 pm »
Това с бургаските лекари и лаборатории направо ме изкарва от равновесие :? Абе може ли в цял град за един свестен лекар да не съм чула?!?! (Нали и аз съм горе-долу бургазлийка). Предвидливо си пуснала последователните урини... Да видим дали ще са еднакви резултатите....

Нина, това клубче случайно да се намира в Лозенец до пазара Иван Вазов?

Положението с уличните кучета и котки е възмутително и отвратиелно. Едно, и най-важно, хигиената и опасността от зарази и ухапвания. Онзи ден се наложи да си пусна и надуя радиото (на 5-тия етаж) заради насъбрала се и взаимно хапеща се глутница от околко 10-15 кучета. Познайте как се разбягаха хората, които в този момент бяха наоколо.... Не мога да минавам с количката и Валери по средата на поляната на големия кръг в южния парк, защото една злобна бабичка ми обясни сякаш беше забола и табелка, че това било място за разхождане на кучета 8O

Сега и добрите новини или 3 в 1. Взехме този горчив лак за отказване от бибероната и мъж ми цапна съвсем мъничко с идеята да "пробва". В момента, в който Валери я лапна и я изплю, констатира че люти и поиска друга. Дадохме му - ама и тя му лютеше (въпреки че не я бяхме мазали с нищо). Заяви "съжаявам, ного съжаявам!", измисли си игра - наужким да ходи до магазина да си купува друга и да се прави, че я смуче. Вече нито я търси, нито я "купува". Освен че толкова безболезнено мина махането, изведнъж детето ми прояде -- все гледа нещо да дъвче, което за злоядото диваненце си е направо приказка! И третият плюс - не знам дали ви се оплаках, че висеше нон стоп пред компютъра и телевизора да си "почива" смучейки бибата и излизането ни навън беше почти невъзможно начинание. Е да, но вече няма биберон - следователно няма стимул да  лежи и да зяпа 8) В момента рисува с тебешири по алеите в парка. Аз много щастлива и доволна :lol: 8)
Е, дупе да ни е яко с баща му, защото от вчера е и без противоалергични капки и в рамките на 3 часа търча от стая в стая с мисия колко бързо може да тича и с 10 почивки от по 3 секунди, за пийне вода 8O


*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #64 -: Март 26, 2009, 14:43:41 pm »
Перденце, ние ходихме в Пирогов на консултация и там ми обясниха специално за колите, че трябва урината да се носи веднага до лабораторията, защото много бързо се размножават и може оттам да дойдат подвеждащи резултати.
Непременно повторете. Дано е грешка.

Хм, верно ли ми ги говориш бе. Аз ги нося след час, два ... докато се намотаме и отидем...ще видим ние тая работа.
Мила, ще ми пишеш ли на ЛС моля те, впечатления си от Пирогов.При кой лекар и т.н., абе всичко.Благодаря ти предварително.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #65 -: Март 26, 2009, 15:05:54 pm »
Перденце, незнам как издържаш, дано се окажат грешни резултатите!

Котката Цецка си я хранех на балкона, а и в квартала не съм виждала баби с манджи да хранят кучета. А, че проблема е повече от сериозен е съвсем ясно. Да не говорим, че има хора които си изхвърлят домашните кучета на улицата.  :x При нас от около 2 години броди породисто куче "чао чао"...

via, страхотни новини :) Ние ще видим кога и как ще откажем биберона, предвид че в момента иска да прави всичко което и бебето, даже пропи сироп за кашлица ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #66 -: Март 26, 2009, 15:36:26 pm »
За биберона и отказването у нас се разказва следната ситуация: аз съм на 2,5г при появата на сестра ми..през последните месеци на бремеността непрекъснато са ме уговаряли да дам биберона си на бебето, когато се появи...резулатите са следните - още на първия ден при изписването, когато всички сядат да обядват, аз се изнизвам и ме намират как давам на сестра ми да суче от моето шише ( с подсладено кисело мляко )..резултат - аз повече никога не си искам биберона обратно, а сестра ми не отказва никога да опитва нови храни :)
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #67 -: Март 26, 2009, 15:38:04 pm »
Наде, вярно в Пирогов са най-добрите уролози, но мизерията е голяма, това е от съвсем пресни впечатления. Другото е че там не си играя на дребно, а директно режат, има ли някакъв проблем, хоп операцийка :( Иначе там са няколко спряганите имена, единия е Момчилов, Чаначев, Пандаров, Панев, май беше. Обаждаш се на регистратура искаш да те свържат с детска урология и записваш час за който доктор решиш. Работят с направления, иначе взимат 25 лв. за УЗ.
Друг Вариант е Токуда - доц. Лилова, детски нефролог, пак през регистратура записваш час, работи с направления но се чака, иначе е 50 лв. прегледа може и за другата седмица да ви запишат. Педиатрията трети вариант и Правителствена болница доктор Гайдаров - детски уролог.

За урината Уайт ти е казала, най-много до час трябва да се занесе, ми каза на мен Масларска.
Това от мен, ако нещо се сетиш питай, по неволя се образовах и за бъбречни проблеми, просто цялата ни здравна система е под всякаква критика, не можеш да разчиташ на никой лекар, за съжаление ние трябва да взимаме решенията :(
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #68 -: Март 26, 2009, 16:02:51 pm »
Абе ако се стигне до София, че само там не съм водила Тонино, ще отида в Токуда или Пирогов. Благодаря ти Чеф за информацията. В епикризата на детето от ноември пише, че е имал смутен дренаж в единият бъбрек. За изследванията незнам какво да кажа, досега беше лесно, лабораторията беше на 100 м., обаче се приместиха. Отделно, че като приемат посявките, вече ги разпределят до основната където дефакто става изследването. Кой знае колко време минава... Последанта трета проба я занесох директно в основната, но пак бяха минали 2 часа.
Оф, оф, оф кво да правя вече незнам. Таткото категорично каза, че повече няма да води никъде детето, само го обърквали и нас покрай него.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #69 -: Март 26, 2009, 16:06:05 pm »
В Пирогов по-скоро ще те стресират още повече, за Токуда какво да ти кажа... :(
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #70 -: Март 26, 2009, 17:19:14 pm »


Нина, това клубче случайно да се намира в Лозенец до пазара Иван Вазов?


Не, в Бъкстон. Но не е толкова важно, по-важното е, че родителите не се съобразяват със здравето на собствените си деца, егати егоизма. Иначе няма против пушачите, но си има места и начини.

По темата за кучетата само мога да кажа, че ми е много тъжно как у нас ни заставят да изпитваме омраза към животните, към кучетата. Колко години не се реши проблема с кучетата, кой знае колко пари се изкрадоха, а сега се принуждаваме да търсим начин да се "отървем" от безспорно оасните улични кучета. Много обичам жвотните и ми е жал...
Прави ми впечатление, че дори повече инциденти стават с домшни кучета, вчера пак даваха по новините, което напълно доказва тезата ми, че масово хората са безотговорни към дом. любимци и трябва да има закони и да се прилагат строго към такива "грижовни" стопани.
Аз имам и куче, и котка, и папагали и Кристина си играе с тях.
« Последна редакция: Март 26, 2009, 17:31:46 pm от Nina »
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #71 -: Март 26, 2009, 17:40:09 pm »
В Пирогов по-скоро ще те стресират още повече, за Токуда какво да ти кажа... :(

Какво искаш да кажеш с това, къде да отида...?

Ето и втората микробиология излезе с коли, ама ако е вярно тва за часовете... излиза, че не са стерилни.
Аз взимам урина след старателно измиване след сън сутринта с апликатор за момченце, така съм процедирала винаги. Ако чакам директно в шишенцето да пишка, не става и немога...А аз утре ще го заведа на УЗИ.

Вие какво борите ако ти се пише за това де?
Ех ще почвам аз хомеопатичното "лечение" пък дано помогне.
« Последна редакция: Март 26, 2009, 17:44:26 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #72 -: Март 26, 2009, 18:55:04 pm »
Листата от мушмула са супер запичащо средство - действа чая в рамките на половин час безотказно.
На люлинския пазар за плодове и зеленчуци продават принципно мушмули - чая може да се направи и от плода, не само от листата. но се слага съвсем мъничкооо плод.

Аз днес станах притежател /в офиса дойде едно момиче/  срещу два лева на картичка, изхождаща от името на Зачатие и парите се събирали за сдружението. Има ли такава инициатива за София?
Питам тук, защото членовете на УС четат темата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #73 -: Март 26, 2009, 18:57:50 pm »
инициативата е за цялата страна, по принцип...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #74 -: Март 26, 2009, 19:00:54 pm »
Листата от мушмула са супер запичащо средство - действа чая в рамките на половин час безотказно.
На люлинския пазар за плодове и зеленчуци продават принципно мушмули - чая може да се направи и от плода, не само от листата. но се слага съвсем мъничкооо плод.

Аз днес станах притежател /в офиса дойде едно момиче/  срещу два лева на картичка, изхождаща от името на Зачатие и парите се събирали за сдружението. Има ли такава инициатива за София?
Питам тук, защото членовете на УС четат темата.

O, Лейди, има. Аз ходя да пазарувам за Кристина в едно квартално магазинче и разпространявам идеите на Зачатие на майките, които се събираме. Днес собственичката на магазина ми се похвали, че си е купила от една жена картички и дори е купила на две свои приятелки да надпише за РД, вместо да си купи от книжарницата. :) Жалко, че не бях по това време там, да се сдобия и аз с картички, много са красиви.
« Последна редакция: Март 26, 2009, 19:04:00 pm от Nina »
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #75 -: Март 26, 2009, 19:47:45 pm »
Наде, ние борим вродена хидронефроза :(
Иначе си запази час и за двете места, аз лично не съм очарована от нито едното и не бих могла да се доверя безрезервно без второ мнение, това имах предвид.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #76 -: Март 26, 2009, 20:35:49 pm »
Наде, ние борим вродена хидронефроза :(

Ох,милата ми тя. :( Колко мъничка душичка, а вече боец.
Прочетох отгоре, отгоре за кво става въпрос. Тва израства ли се или ...
Абе да не се стига до второ мнение, че става кошмарно като се разминават с първото, търсиш трето и ... :( :( :x
Стискам ви силно палци.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #77 -: Март 26, 2009, 20:38:12 pm »
Срещнах една позната и като разбра, че още се кърмим ми изръси: "И на тия години имаш мляко?!?" Направо ми идеше да я  :bonk:. Че какво като съм почти на 39г. Бебето не пита на колко си, а иска да суче  :x.

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #78 -: Март 26, 2009, 21:09:58 pm »
Миличка Мишанта, силно ти стискам палци и много се радвам за теб! :D :D :D

Елица вече е без биберон и без шишето за вода. Сега остана памперса и е готова за градина.
Само дето не сме в никой списък... Здраве да е!

Поздрави на всички ви от нас!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #79 -: Март 26, 2009, 21:32:17 pm »
че масово хората са безотговорни към дом. любимци и трябва да има закони и да се прилагат строго към такива "грижовни" стопани.

Нина, те някои са безотговорни към децата си, камо ли към домашния любимец...
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #80 -: Март 26, 2009, 21:49:32 pm »
Наде, ние борим вродена хидронефроза :(
Иначе си запази час и за двете места, аз лично не съм очарована от нито едното и не бих могла да се доверя безрезервно без второ мнение, това имах предвид.

Аз съм със вродена хидронефроза.Така съм се родила-вродена аномалия на уретера.Всичко се разбра когато бях на 19год.Последва операция.Обиколихме всички болници в София вкл. и Пирогов.По тогавашно мнение на лекарите там са най-добрите.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #81 -: Март 26, 2009, 22:26:03 pm »
Да, в Пирогов са най-добрите оператори, но по принцип в повечето случаи вродената хидронефроза се израства и практиката в Европа е да се чака поне до 1г. преди да се оперира, но тук нашите лекари чакат да стане 5-6 кг. детето и режат.
Пими, а при теб пак добре че се е открила макар и много късно, защото като не е имало ехографи навремето понякога се е увреждал бъбрека безвъзвратно, което не е фатално защото другия поема функцията, но все пак да не се стига до там.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #82 -: Март 27, 2009, 02:59:27 am »
Наде, не мисля, че проблемът е дали Тонино ще се изпишка първо в колектора или направо в шишето. Много е вероятно да става въпрос за лабораторна грешка и много ви пожелавам да е така! Ние сме получавали безобразно грешни резултати от кварталната лаборатория. Това, което тотално ме спря да давам при тях (плюсът е, че са ни много близо), че "централата" е другаде.
Хубаво е, разбира се, урината да се занесе възможно най-бързо, но това не винаги е възможно.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #83 -: Март 27, 2009, 11:56:10 am »
Наде, ако ходите в Лина аз във форума вече няколко пъти съм споделяла моя горчив опит от миналото лято. Моето мнение е, че въобще не може да им се вярва.

Да ви кажа на мен уличните кучета на са ми чак толкова голям проблем на фона на боклука. Вярно, че има едно дето стои на пътя за естакадата за слизане и не мърда, а ако го приканиш да се размърда наддава вой все едно си ги ритнал или кой знае какво и всички съседите те поглеждат укорително. Обаче вчера виждам няколко жени да чистят покрай една от главните улици в квартала, че дори и кмета снощи в новините обясняваше как се чистели редовно големите пътни артерии. И какво ме ползва мен това като квартала ни заприлича на бунище!Не мога да карам количката без редовно да се чудя как да заобиколя някоя торбичка обаче да не настъпя друг боклук. Боклука ни след като не се вдигна цяла седмица, сега го вдигат на 2-3 дни по веднъж. Междувременно силния вятър, който беше през последните седмица две, разпиля болкука навсякъде. И даже да се навия да си изчистя кварталната градинка за да има къде да играят децата ми няма смисъл защото от невдигнати болкуци тя пак ще се замърси. А после пак ще обяви кмета съботници за почистване на града :x след като докато се разберат с концесионера си ни затънахме в боклуци.


*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #84 -: Март 27, 2009, 13:22:13 pm »
Боклука, както писах и по-назад, е другата ми "любима" тема :x Изгубила съм всякакви очаквания, че изобщо някога ще заживеем в бяла държава. Излизането на разходка с дете в количка е нещо като игра за печелене в сървайвър - по трасето се преборваш с различни изпитания - боклуци разпиляни, кучета озъбени, паркирани коли по тротоарите и следователно животозастрашаващи опити за лавиране м/у минаващите коли на пътя, препятствия всякакви - два метра буташ количката, вдигаш, пренасяш, пак малко буташ, пак вдигаш, пренасяш; ако пък се наложи градския транспорт да ползваш...
« Последна редакция: Март 27, 2009, 13:24:35 pm от tzvetenze »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #85 -: Март 27, 2009, 13:48:35 pm »
Цвете и мен боклука направо ме подлудява.Тези дни като имаше вятър и цялата поляна стана в торбички,хартийки и какво ли не. :x
А за калищата и строежите и разбитите тротоари ,не ми се говори.Още на втората седмица ,от прибирането ни в БГ ,си счупихме едното колело на количката в изкопан тротоар. :x

Стефи,дано намерите най-добрите лекари за Ели !

Момичета,направо съм се разтреперила.Моята хуна преди малко ни затвори с баща му на терасата . Излизаме двамата да простираме и Жоро затвори врата с дръжката.Е направо ми прилоша ви казвам.Той първо ни се смееше,после взе да плаче и аз се разплаках и изобщо беше ужасно.Аз гледах за съседи по терасите ,а мъжът ми намери една пръчка и с триста зора успя да помръдне дръжката през отвореното малко прозорче над вратата,добре че беше отворено,защото не знам иначе как щяхме да се оправяме.
Егаси и хлапето,как му дойде на ум да ни скрои този номер.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #86 -: Март 27, 2009, 14:21:11 pm »
тоя номер със затварянето на дръжката го правят много малки деца. чела съм доста такива истории. трябва да се обмислят тия вероятности и да се вземат мерки да не се допускат. никак не е невероятно да се случи такова нещо. е, от нашите Cygnus може да разкаже такава случка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #87 -: Март 27, 2009, 14:42:42 pm »
Абе Пердето беше разказвала, и аз още тогава много се чудех как става този номер - явно при нас дограмата е някаква по - нестандартна, защото дръжката е доста на високо и абсурд Симона скоро да успее да затвори. Зори, има едно такива гумени приспособления по 2-3лв, дето не позволяват вратата да се затвори плътно, освен да държиш едно такова на близо и като излизаш да простираш да го поставяш по нависочко - за да не го стигне Жорко и махне.
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #88 -: Март 27, 2009, 15:03:12 pm »
Зори,тази попара и аз съм сърбала.Излязох да простирам и Ива ме затвори.Незнам от къде извадих тази сила да разбия вратата.В противен случай щеше да се разбива входната врата,че ключа ми беше слошен и мъжа ми нямаше как да влезе.От тогава когато излизах да простирам си вземах в джоба мобилния и вадех ключа от вратата!
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #89 -: Март 27, 2009, 15:15:57 pm »
Перденце, направо тук ще ти напиша впечатления от Пирогов.
Обстановка - отвратителна, лекари - апатични и претупващи (поне това срещнах аз), липса на всякакъв интерес към пациента и новостите.  :x
Ние бяхме пратени при д-р Докова (педиатър) от едно от светилата в коремната хирургия на детското отделение. Лични приятели сме със сина му.
Г-жата ни погледна изследванията, отдели 5 мин., изписа антибиотик, начерта план за влизане при тях за урография и ме смъмри, че не съм *забелвала*.
Такова недоверие ми вдъхна, че не ми се иска да се налага да имям досег отново с тях.
Накрая чак си отвори саморъчно джобчето на престилката, за да й сложим паричките.
Ходихме преди това в Токуда при доц. Лилова. И тя за забелването се хвана... Иначе го гледа на ехограф, но не можа да ме убеди в правотата си.
Последно отидохме по препоръка на д-р Кацаров при доц. Буева в 3 градска (частен кабинет). Тя работи в Педиатрията и се спряга за едно от имената в тази област. Изключително мила и внимателна, изчерпателна, убедителна.
Днес пуснахме поредна урина след промивки със смрадлика и чакаме в понеделник резултат. Тя отхвърли възможността за вътрешна инфекция след обстоен УЗ.
За мен това беше най-резултатната среща. Като рових из нета за инфо за нея, повечето мами с проблеми бяха минали през всички тези доктори и накрая именно доц. Буева беше помогнала.
Дано не се налага да стигаме до услугите й.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #90 -: Март 27, 2009, 15:54:29 pm »
Много благодаря за изчерпателният отговор. Щом стоят така нещата, ще отидем при доц.Буева. Дано не се наложи, но не вярвам вече. Координати ще ми драснеш ли, моля те. Иначе пакостите на Антоан са от най малка възраст, започнаха с плонш от кошарата на 10 месеца, само и само да не стои вътре. Аз бях до тоалетна...
И ме е заключвал на тераста, че и стъклото се строши при това от блъскането, абе кво да ви говоря, много, много палаво дете. Днес пък, по точно перди малко, докато си свалям обувките, той отива в кухнята и излива 10 литрово шише с минерална вода на земята... Та така при нас винаги е "весело" при това всеки ден.

Днес взех урина и веднага я занесохме в централната лаборатория, а в понеделник ще занеса и в друга. После на УЗИ и ако там е наред всичко, ще предприема хомеопатичен курс на лечение за 1 месец.

П.П. Добре де тва със забелването не е ли ясно, че не трябва да се прави. За какво мъмрят, немога да разбера.
« Последна редакция: Март 27, 2009, 15:58:20 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #91 -: Март 27, 2009, 17:38:48 pm »
Как успявате да простирате заедно с децата?! Аз с Мия не мога да свърша подобна дейност и простирам винаги само по нощите, след като си е легнала.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #92 -: Март 27, 2009, 17:44:17 pm »
meshko106, Ели ми е голяма помощничка, подавами щипките, а когато простирам на баща и чорапите и позволявам тя да ми ги подава, щото принципно някой път ги изтърва по земята. А ако не е в настроение да помага, търчи наоколо и ми се мотае в краката.

Я кажете за това "забелване", че и нашата докторка каза да го правим това упражнение. Мисълта ми е до какво води ако се прави и до какво ако не се прави?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #93 -: Март 27, 2009, 19:43:32 pm »
Гери, ето ти статия по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/articles/full/966
И тук:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=144112.0


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #94 -: Март 27, 2009, 19:52:03 pm »
Не знам дали някой гледа току-що "Часът на Милен Цветков", аз съм потресена и ужасена. Нямам думи... Горката жена. Дано да намери възмездие за своето детенце...
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #95 -: Март 27, 2009, 23:27:02 pm »
Мами, извинявайте, че се намесвам в темата ви, но дискутирате нещо, което е доста наболяла тема за мен...

По темата за кучетата само мога да кажа, че ми е много тъжно как у нас ни заставят да изпитваме омраза към животните, към кучетата. Колко години не се реши проблема с кучетата, кой знае колко пари се изкрадоха, а сега се принуждаваме да търсим начин да се "отървем" от безспорно оасните улични кучета. Много обичам жвотните и ми е жал...
Прави ми впечатление, че дори повече инциденти стават с домшни кучета, вчера пак даваха по новините, което напълно доказва тезата ми, че масово хората са безотговорни към дом. любимци и трябва да има закони и да се прилагат строго към такива "грижовни" стопани.
Аз имам и куче, и котка, и папагали и Кристина си играе с тях.
Цветенце, закони има, ама няма кой да следи за тяхното спазване, това е най-голямата трагедия :? Ето го закона, всичко е регламентирано вътре.

Знате, бебок нямам, ама си имам четрилап разбойник, който е на 10 месеца. За тези десет месеца се нагледах на какви ли не неща, от които на мен ми побеляха косите, образно казано... От сорта на:
- несъбиране на екскременти от собственици на домашни любимци (това е най-малкото)
- разхождане на домашни любимци ранно сутрешно на детска площадка, пуснати! Дарки се разхожда на повод (така е по закон), и в този аспект получих сто хиляди препоръки как да не го разхождам на повод, а да го пускам, че така да се научел да ходи с мен :x
- разхвърляне на храна в междублоковите пространства, за която е е ясно каква й е целта - или са хора, които хранят безстопанствените животни, или са хора, които искат да ги отровят... Като говоря за разхвърляне на храна, говоря за това, че човек не може да мине един метър, без да се натъкне на нещо ядивно за четрилап другар. Съответно за чистотата няма да говоря, за миризмата още по-малко, защото можете да си представите как "ухаят" кокали в топло време...
- Глутници безстопанствени кучета, които ходят по нас... Пазят си територията или сме им интересни? Ако си пазят територията - ние дали ще оцелеем без да ни нахапят?
- и т.н. и т.пр.

Отделно, има някои безумни разпоредби, които задължават Екоравновесие (или там както се казва агенцията, която отговаря за вашия регион), да събира глутниците кучета, да ги кастрира и да ги връща обратно откъдето ги е взела. Ако е така е сравнително добре. НО! положението се влошава още повече от факта, че тези въпросни господа събират определена глутница кучета, кастрира ги, но не! ги връща на същото място. Съответно мястото на въпросната глутница се заема от друга още по-агресивна глутница (защото се бори да се утвърди и да си запази територията), и нещата тотално излизат от контрол.

И на фона на тази "прекрасна" картинка се появяват и безотговорните стопани, на които не им пука дали мъжкаря им ще заплоди някоя кучка, и ще допринесат още повече за безстопанствените кучета; хора, които взимат животни под давлението на децата си, без да осъзнават какъв ангажимент е домашния любимец... и съответно популацията на безстопанствените се увеличава...

Тежко, болно, мъчно... И всичко това защо - защото за Н-ти пореден път в нашата държава законите не се спазват :(

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #96 -: Март 28, 2009, 01:09:09 am »
Я кажете за това "забелване", че и нашата докторка каза да го правим това упражнение. Мисълта ми е до какво води ако се прави и до какво ако не се прави?

Гери, нас като ни изписваха от болницата ни казаха да забелваме. То по-точно почистваме пишлето, но без да го насилваме при придърпването на кожичката. С времето започве само да се забелва. Мъжът ми лежа в урологията в Пловдив и доц.Дечев му казал, че много правилно сме процедирали с детето. Искахме да разберем кога трябва да направим профилактичен преглед при уролог за мъничето, но доктора казал, че при такова третиране преди да навърши 2г. няма смисъл.

*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #97 -: Март 28, 2009, 02:08:25 am »
Ох, аз  с това забелване направо станах за смях. На такива чудесии се бях наслушала преди, че в момента в който си взехме Алекс, аз реших, че той ще мине без това упражнение. На комшийката детето беше пищене, викове, кървища, абе страшна работа. И така детето 2 седмици у дома, но аз не само, че не го барах, но и не давах никой да припари да направи забелването, направо скачах на бой.  Е убуу де, ама детето направи възпаление и се оказа, че трябва да му го правя. Вечерта се подготвих психически да видя нещо страшно, а то ко се оказа че кожичката самичка без трудност се забели изцяло. педиатърът каза, че не са му правили нищо в болницата, а така бил роден.

И да се оплача, ние направихме сефтето вече - имаме бронхит.  Пием АБ и сироп, надявам се да мине лекичко.
« Последна редакция: Март 28, 2009, 02:11:41 am от Mary »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #98 -: Март 28, 2009, 02:25:34 am »
Уф, Мary, този дребосък сладък :( Да оздравява по-бързо!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #99 -: Март 28, 2009, 09:07:56 am »
Мери, много гушкане за моя приятел и бързо да оздравява!

За деликатната тема около мъжкото достойнство аз съм на следното мнение,
ако ситуацията и зоната позволява, леко и внимателно без сила- да.
Ако обаче детето страда видимо и го боли- не.Има време и лекари за тази дейност.
Тате се справи с това, мисля бяхме на около 6месеца.
Ние посещавахме няколко пъти уролог, поради достойнството Миташко
поради вродена хипоспадия която трябва да се следи, казаха добре сме се справили.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #100 -: Март 28, 2009, 11:04:01 am »
Ние пипнахме ясления вирус - сополи и хрема. Та от вчера сме си вкъщи.  8)
Нощес Мишата го удари на игра 8), мазах венците, и кво да видя, детето си има пробили два зъба  8O, ако не бъркам са 4-тите горе.  :lol:

Стефи, дано намерите решение на проблема на Елена. Стискам палци!

Пожелавам бързо оздравяване на малкото мишле Алекс.  :)

Хубав и слънчев уикенд на всички.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #101 -: Март 28, 2009, 17:10:51 pm »
Стефи, ще преодолеете трудностите
с обич и търпение, както всичко до сега.

 :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #102 -: Март 28, 2009, 19:30:02 pm »
Мише, вие при кой уролог водихте Миташа.Отзиви и коментари ще дадеш ли?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #103 -: Март 28, 2009, 19:58:12 pm »
Пердита, водили сме Митака при двама уролози.
Още след раждането в епикризата му имахме препоръка за консултация с уролог.
Щом направи 1 месец го заведохме в Пирогов при д-р Пандарев.

Ох какво да кажа за там, може да са най-добрите специалисти
и ако се бе наложила операция сигурно щяхме да я направим, но обстановката
е толкова подтискаща че повече не се върнахме.
Отношението на лекаря също не ми допадна.

Проследяването на 1г го направи д-р Давидов в Токуда,
сега на 1г и 6м пак трябва да отидем и вероятно отново ще отидем при него!

Имам координатите и на двамата, ако искаш мога да ти ги дам на лични!
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #104 -: Март 29, 2009, 02:45:04 am »
Здравейте, момичета!

Как сте? Как я карате? Сканирах последните 2 страници-олеле, на Габи и Гери вторите бебета и те вече човечета станали. Уайт, особено се радвам на твоето дете, имам особен сантимент към теб. Тони и Мишантин Митко да се оправят, нещо мернах за вируси и носене на урини за изследвания. Джамка все същата... Другите не ги видях, ама за 5 минутки толкова успях.

При нас всичко е наред. Аз малко поработих в местния Колеж, но на временен договор. Приключиох там, взех заплатата и веднага купихме билети за България. Хубава Англия,хубава, но да беше България. А, да ви кажа, за повдигане на самочувствието, вече си затвърдих мнението, че английските жени не могат и наполовина това, което могат българските. Ще ме извиняват, но сега ми е ясно защо моят мъж толкоз ме е харесал на времето.  :P

Алката ми расте. Бърбори. Пее. Танцува хоро с кърпичка в ръка. Разбира от компютри повече от баба си. Къса цветята в градината. Готви манджа с мен. И всички други работи, присъщи за възрастта й. Липсва й детска компания тук, но съм задвижила нещата и ще намерим другарче скоро.

Много поздрави и целувки на всички, здрави деца, нови бременности и хубава пролет и празници! Успех на 4-тия Ден на репродуктивното здраве, видях, че ще е в Бургас тази година! УСПЕХ!
Alexandra
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 23-29.03.2009г.
« Отговор #105 -: Март 29, 2009, 11:08:36 am »
Мари, ах Мари липсваш ми  :balk_21:......
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)