0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #520 -: Юни 01, 2010, 10:13:21 am »
dianche, имаш предвид обикновено бяло брашно или от тези готовите миксове за хлебопекарна? Аз вземам от тях и се питам проблем ли ще е ако сложа бяло тип 500, че от него имам доста :?

не съм dianche, но да кажа - с обикновено бяло брашно тип 500 става чудесен хляб. ползвай си го за пекарната - чисто или смесено с други видове брашна. няма смисъл да даваш излишни пари за готови смески. не е задължително за пекарната да ползваш само готови смески.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #521 -: Юни 01, 2010, 10:20:25 am »
Говоря за обикновенно бяло брашно.Тук при нас в магазините не съм виждала от тези готови смески и не съм ги ползвала никога
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #522 -: Юни 01, 2010, 10:22:44 am »
Вече 6м. от както имаме машинката ползваме само обикновено бяло брашно тип 500. А последните 2м. си купуваме стек брашно Клевър, което излиза 4.90 лв. и ни стига почти за месец, хляба е превъзходен :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #523 -: Юни 01, 2010, 12:04:47 pm »
Благодаря ви много :D Аз имам брашно от една мелница, наистина е хубаво, ще пробвам и от него за хлебопекарната!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #524 -: Юни 02, 2010, 10:36:23 am »
... хляба е превъзходен :)
Щото се прави с желание  :wink:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #525 -: Юни 02, 2010, 11:25:47 am »
... хляба е превъзходен :)
Щото се прави с желание  :wink:
Скромно каза той  :wink:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #526 -: Юни 08, 2010, 12:55:50 pm »
Момичета, дайте рецепта за типов хляб?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #527 -: Юни 08, 2010, 21:15:39 pm »
Такааааааа, да кажа какво сътворих :D
Хляб с типово брашно, пропорциите като за бял и със същата програма, след звуковия сигнал добавих зелени маслини и 1чл чубрица! Стана страхотен хляб :balk_53:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #528 -: Юни 09, 2010, 00:04:39 am »
Момичета, дайте рецепта за типов хляб?
Късно видях темата, ето моят само от типово брашно: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34853.msg699530#msg699530
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #529 -: Юни 09, 2010, 08:09:47 am »
Елфи, без да искам съм ти откраднала рецептата :D благодаря все пак! Аз помня, че тук имаше страхотни рецепти, но не успях да преровя всички страници, а в рецептурника определено ги няма всичките!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #530 -: Юни 09, 2010, 09:32:21 am »
Да, ще трябва да ги преместим в рецептурника,  забележката се приема  :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #531 -: Юни 10, 2010, 08:43:33 am »
Да, ще трябва да ги преместим в рецептурника,  забележката се приема  :)

 :balk_21:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #532 -: Юни 21, 2010, 16:04:23 pm »
abe tuka ot izvesno vreme sledq temata 4e re6ih da se vklu4a. abe tova e mnogo hubavo ne6to az ot skoro imam. ami hlqba e 4udesen. ama iskam da probvam kozunaka. nqnakva recepti4ka?
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #533 -: Юни 21, 2010, 16:09:52 pm »
SunnyAtanasova, добре дошла!  :welcome:
В темата има публикувани рецепти за козунаци, поразрови малко.
Моля, пиши на кирилица.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #534 -: Юни 21, 2010, 16:47:12 pm »
Имам въпрос към майсторките на домашния хляб.
Някой правил ли е хляб с квас вместо мая?
Все още не съм си купила машинка, и тъй като напоследък се опитвам да избягвам маята, се чудя дали има смисъл да наливам парички ако не става osi_10
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #535 -: Юни 22, 2010, 18:46:52 pm »
ami super i azda se namesq. pravq takuv hlqb ot skoro i ot purviq e perfektem. mnogo si go obi4am


Б.М. Моля те, пиши на кирилица и използвай опцията "проверка правопис"!
« Последна редакция: Юни 22, 2010, 21:53:56 pm от StefiZ »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #536 -: Юни 26, 2010, 21:48:30 pm »
Айде и аз в кюпа :lol: :lol: :lol: От много чудене и назлъндисване, накрая си купих хлебопекарна Gorenje, с подарък електронна везна на същата марка. Много ми я похвалиха, а и беше промоционален пакет - 219 лв. В момента пека първия хляб, да видим какъв ще е резила :lol: :lol:

П.С. Ето го и резултата! Стана много вкусен :D
« Последна редакция: Юни 26, 2010, 23:45:56 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #537 -: Юни 28, 2010, 14:27:55 pm »
Честито :D
Със здраве да си я ползваш! И аз сега се оглеждам за електронна везна, не много скъпа, че имам само аналогова.
Дайте отзиви за бързия хляб? Аз направих веднъж, но не беше за мен и дори не го опитах, казаха ми, че е хубав, но сравнен с дългата програма за бял хляб как е?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #538 -: Юни 28, 2010, 17:06:50 pm »
Имам въпрос към майсторките на домашния хляб.
Някой правил ли е хляб с квас вместо мая?
Все още не съм си купила машинка, и тъй като напоследък се опитвам да избягвам маята, се чудя дали има смисъл да наливам парички ако не става osi_10

Моята половинка правеше такива експерименти .Незнам какво имаш впредвид под квас ,но той правеше   смес от брашно и вода ,която    остави да ферментира при естествени условия , като разбъркваше и добавяше нова доза брашно и вода  през ден или всеки ден -не помня точно ,трябва да го питам.
С част от тази закваска замеси хляб -именно в машината ,а част от сместа остави и  продължи да обновява .Доколкото знам бабите едно време така са  процедирали.Получения хляб беше много ароматен -дъхав ,вкусен и с добър обем и много натурален :wink:

пп.Защо опитваш да избягваш  маята?



Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #539 -: Юни 29, 2010, 16:56:40 pm »
Честито :D
Със здраве да си я ползваш! И аз сега се оглеждам за електронна везна, не много скъпа, че имам само аналогова.
Дайте отзиви за бързия хляб? Аз направих веднъж, но не беше за мен и дори не го опитах, казаха ми, че е хубав, но сравнен с дългата програма за бял хляб как е?

Ние скоро правихме от бързият хляб.Да си кажа честно на мен нещо не ми хареса,беше ми тестен.
Хлябът от дългата програма ми е по-пухкав и вкусен.
Не че остана от бързия,но май повече няма да го правя.