0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #500 -: Април 20, 2010, 21:10:09 pm »
Хляба се е получил вкусен, малко препечен и повечко млякото е дошло. Иначе аз гледам да не ям, само опитвам :lol:, че лентичката ми е замръзнала :lol:

[/url]
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #501 -: Април 21, 2010, 09:47:30 am »
Душке, явно маята в рецептите на Мулинекса се различава от количеството мая в рецептите на Аляската, оттам и хлябовете са различни.
bolqrka64, ползвам само и единствено мерителната лъжичка на Мулинекса. Брашното меря с везна, която ми е точна.
Вчера схванах нещата- 2 програма ми е аналог на 1, но в бърз вариант. А в книжката така са дадени рецептите, че мислех, че млечен хляб се прави на втора само.
Ще докладвам резултата следващия път.
Благодаря за съветите и рецептите.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #502 -: Април 21, 2010, 10:58:53 am »
Капчице не съм написала че 1чаена чаша=240мл.
galka_7667не знам дали си си решила проблема с бъркалката на Зелмера,но нали ти бях обещала да питам в сервиза за твоя проблем.Ето отговора на сервиза. В сервиза не получават такива резервни части. Отвреме-навреме в Технополис получавали резервни аксесоари за Зелмер.
 Много съжалявам че нямам какво да ви показвам като снимков материал,но се надявам скоро да ми поправят Зелмера и да мога и аз да се отчитам пред вас.
Бях девойка!  Станах жена!  Сега съм благословена с дъщеря!  Дано след време да стана и баба!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #503 -: Април 22, 2010, 08:46:19 am »
Капчице, изтегли си книжката с рецептите.Аз поне не видях рецепта само с една чаена лъжичка мая.Да не би проблема да е в книжката ти?

http://www.pazaruvai-lesno.bg/manuals/Recipe_Book_Moulinex.pdf

http://dox.abv.bg/files/listtree
« Последна редакция: Април 22, 2010, 08:48:16 am от ketti »
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #504 -: Април 22, 2010, 17:27:15 pm »
Ами да- сгрешено е количеството мая във всички рецепти.
Сега си казах, че за последен път правя хляб и ако не стане незнам...че и мина и времето за връщане в магазина. Брашното ми е 455 гр, дадена е 1 ч.л. мая, но аз сложих 2.7 ч.л,водейки се от: 1 пак. от 7 гр е достатъчно за 500 гр брашно.
Засега хляба изглежда добре бухнал.
ketti, аз гледах тази книжка, ще я ползвам за да разнообразя рецептите си,тези дни я свалих.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #505 -: Април 22, 2010, 17:49:53 pm »
Капчице, и аз като Кетти, бих те посъветвала да си свалиш и принтираш книжката. Тя ми е настолна и всички рецепти в нея са точни. Надявам се, че последният ти опит е бил сполучлив!  :wink: :lol:

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #506 -: Април 23, 2010, 19:45:25 pm »
Здравейте,чета ви от доста време,утре най-накрая ще си купувам хлебопекарна.Спряла съм се на Мулинекс OW 2000 ili OW 200034 ili KENWOOD BM 210. Кайете каква да взема?
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #507 -: Април 23, 2010, 19:57:14 pm »
Здравейте,чета ви от доста време,утре най-накрая ще си купувам хлебопекарна.Спряла съм се на Мулинекс OW 2000 ili OW 200034 ili KENWOOD BM 210. Кайете каква да взема?
Здравей! Тук всеки си хвали своята машинка!  :lol: Много зависи за какво ще я използваш(дали само за хляб), колко често, за какъв грамаж искаш да е, с една или с две бъркалки и не на последно място колко пари си отделила за нея. Ако основно ще я ползваш за хляб - и най-евтината върши работа. Има по 80 лв в метро или в магазините за стара немска техника по 50-60 лв. Ако питаш конкретно между тези две - не мога да те посъветвам. Аз дълго време избирах своята. Не съжалявам за избора си. От както е купена, едва ли е почивала повече от седмица.  :lol: Сравни параметрите, особено мощността, програмите, грамажите и броя на бъркалките. Моята хлебопекарна е МУЛИНЕКС OW-5000.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027639

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #508 -: Април 24, 2010, 12:46:30 pm »
du6ka, купих си Мулинекс OW 2000, сега пуснах програма 1 с рецептата от книжката като сложих и 1 яйце. После ще пиша какво стана. Дай рецепта за кекс, аз намерих тази:
2 яйца, 2/3 ч.ч. мляко (леко затоплено), 2/3 пакетче масло, разтопено на стайна температура и нарязано на тънки парченца, 1 1/2 ч.ч. захар, 2 пълни догоре ч.ч. брашно, половин бакпулвер, една ванилия, щипка сол, стафиди, орехи или настърган шоколад по желание. Всичко се слага в горепосочената смес. Програмата на моя Мулинекс е за кексове: 7 (1 час и 20 минути) за средно препичане.
Лек ден
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #509 -: Април 25, 2010, 11:21:30 am »
Хляба стана супер, кекса също, но не беше много сладък, другият път ще увелича захарта. Сега правя млечен хляб, довечера ще пусна козунака. Използвам везна за брашното, другото с мерките от уреда мазнина РАМА Не слагам сухо мляко, но ще пробвяам и с него.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #510 -: Май 09, 2010, 20:05:21 pm »
Снощи за първи път използвах отложен старт на машината за тесто за мекици.
И наистина на сутринта беше готово и станаха чудесни мекици.
Вечерта бях скептична какво ще се получи на сутринта, но се оказа добре.
Моята машина е Clatronic 400W, малко е слаба в изпичането на хляба.

Забелязах обаче, че там където се поставя бъркалката, в основата на пръчицата е хванало ръжда и при месене на тесто песка ръжда на тестото.
Това става когато спазвам първо течни, после сухи.
Когато сменя реда не ми пуска ръжда.
Как да се оправи това? Защото после трябва да "пощя" тестото, за да махне ръждивите места. Абе гадна работа е.  
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #511 -: Май 19, 2010, 19:53:08 pm »
преди 2 месеца си купих аляска от метро беше в акция само за един ден 60 лв иначе 120 не ми се даваха.още първия път се получи страхотен по рецептата за бял френски хляб и от тогава у нас хляб от магазина не купуваме.правя малката доза но и при нея хляба понякога опира в стъклото на капака.рецептата е от книжката на хлебопекарната,брашното трябва да е качествено,продуктите да са на стайна температура,използвам половинка жива мая на русенския завод.успеха е сигурен.неслагам 2 вида брашно използвам само бяло тип 500.вмесо вода мляко и вместо олио краве масло. солта в млякото а захарта в брашното.млякото и ратопеното масло първо на дъното после половината пресято брашно захарта другата половина брашно най отгоре ситно натрошената мая.2 програма 3ч 40 м бяла коричка.остава мек 3-4 дена и кората ехрупкава а не се дърпа като ластик като хляба от магазина.ето го http://ilbo.snimka.bg/arts/hlyab.502477.18795408
« Последна редакция: Май 19, 2010, 20:11:32 pm от boxob »
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #512 -: Май 22, 2010, 12:11:56 pm »
От вчера и аз си имам хлебопекарна, подарък от брат ми  :D Машината е МУЛИНЕКС OW3022, има за 750 и 1000гр хляб Сега чакам първия хляб, сложих бял, както е по рецептата от книжката, дано излезе сполучлив :? Като чета тук какви чудеса творите, надявам се и аз скоро да се усъвършенствам! Сигурно след два часа ще имам въпроси :oops:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #513 -: Май 22, 2010, 12:18:09 pm »
да ти е  честита
успех
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #514 -: Май 23, 2010, 12:58:17 pm »
Такаааа да дам отчет :D първият хляб стана превъзходен, цялата къща ухаеше, коричката беше страхотна, добре изпечен изобщо супер :D Намалих захарта и вместо сухо мляко сложих прясно, като запазих мл на течността :D Всичко това научих от вас, търпеливо изчитайки всичките страници, благодаря ви! Мъжа ми в началото само се шегуваше, че трябвал да си вземе отпуска да изчака хляба, но после като го опита каза, че му напомнял на неговото детство! Тези дни ще пробвам и друг вид хляб, освен белия, а мисля и тестото за пица :? Сполучлива ли е рецептата от книжката, ако някой е пробвал да сподели? И още едно питане имам - мога ли да смеся мая от две различни фирми, имам отворено пакетче на д-р Йоткер и друг вид, пак суха мая?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #515 -: Май 23, 2010, 15:12:14 pm »
не ти препоръчвам да смесваш маята от различни фирми
по-добре намали пропорционално количеството на останалите продукти
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #516 -: Май 23, 2010, 15:13:41 pm »
Розовелка,моята също е мулинекс (модела не знам точно,но е тази със багетите :oops:)
Тестото за пица става страхотно,както и пицата после :wink:
Относно маята не мога да ти помогна.
Ако все пак пробваш да ги смесиш,пиши какъв е резултатът.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #517 -: Май 23, 2010, 18:14:51 pm »
dianche, най- вероятно това е твоя модел:

Moulinex OW 5003 HomeBread Baguette или Moulinex OW 5023

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #518 -: Май 31, 2010, 17:00:32 pm »
Такаааа,оказза се ,че моята хлебопекарна е Мулинекс home bread baguette
http://www.moulinex.com/Products/_layouts/moulinex/productdetails.aspx?listID=97c5bb69-bfe9-4bc0-aaf4-30a5c110822f&itemId=9590a7b8-f212-4c26-842e-0156e3e308c6.
Вчера направих невероятен хляб без да искам :wink:
Исках да направя обикновен бял хляб(програма 1),но като започнах се оказа че не ми достигна 100-тина грама бяло брашно.И тъй като ме мързеше да излизам,турнах от царевичното.
Резултата беше фантастичен.В момента няма и троха от него,а уреда приготвя новата партида :D
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #519 -: Юни 01, 2010, 10:09:04 am »
dianche, имаш предвид обикновено бяло брашно или от тези готовите миксове за хлебопекарна? Аз вземам от тях и се питам проблем ли ще е ако сложа бяло тип 500, че от него имам доста :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]