0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #220 -: Декември 29, 2009, 22:17:26 pm »
По-големи разфасовки ли имаш предвид?

Относно кекса в хлебопекарна - и аз съм чувала, че не става добре. Но не заради начина на печене, според мен (против всички правила, аз не пека кекса на предварително загрята фурна и става чудесен).
А козунак съм пробвала - изобщо не ми хареса. Май рецептата ми не е добра.
« Последна редакция: Декември 29, 2009, 22:22:23 pm от Елфи »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #221 -: Декември 29, 2009, 23:07:09 pm »
По-големи разфасовки ли имаш предвид?
Може и така да се каже!?  :wink: :lol: Имам предвид на цени на едро!  :oops:

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #222 -: Декември 29, 2009, 23:24:36 pm »
и като намериш, да не забравиш предварително да си я разфасоваш :mrgreen: :mrgreen:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #223 -: Декември 29, 2009, 23:25:11 pm »
По-големи разфасовки ли имаш предвид?
Може и така да се каже!?  :wink: :lol: Имам предвид на цени на едро!  :oops:
В хипермаркетите, предполагам, е по-евтино. Мини да се включи, тя е в час с цените.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #224 -: Декември 30, 2009, 00:07:33 am »
и като намериш, да не забравиш предварително да си я разфасоваш :mrgreen: :mrgreen:
Ми мисля да не я замръзявам, ама ще видим пак... :wink: :lol: :lol:
По-големи разфасовки ли имаш предвид?
Може и така да се каже!?  :wink: :lol: Имам предвид на цени на едро!  :oops:
В хипермаркетите, предполагам, е по-евтино. Мини да се включи, тя е в час с цените.
Да, и аз за Мини си мислех, от където купуваха салфетчици за мъфинки, кокосови стърготини или шоколадови пръчици.  :wink: :lol: Във всички хипермаркети в Бургас съм проверила.  :(

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #225 -: Декември 30, 2009, 09:58:26 am »
В "Метро" маята беше доста по-евтина лятото. Оттогава не съм купувала.
Имаше жива в кутия около 10 стотинки излизаше кубчето.
И на д-р Йоткер по 5 броя, но не помня каква точно му беше цената.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #226 -: Декември 30, 2009, 10:48:04 am »
Днес (0.05 часа през нощта) беше втория опит с машината. Този път имаше малко волни интерпретации и сухата мая заменихме с жива.
Резултата - 700 грамов хляб с размера на килограмов и ужасно пухкав и вкусен. Запичането този път на 2 и се оказа по-добрия вариант. Кората е по тънка и хрупкава, като лесно се дъвче - на 3 е доста твърда и дебеличка. Цвета е същия като на 3 - леко кремав, просто е малко по тъничка и определено по мека.
Снимки няма, защото почти беше изяден на закуска :-D

Довечера може пак да пробваме - ще взема малко сурови слънчогледови и тиквени семки да добавя в брашното за цвят :-)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #227 -: Декември 30, 2009, 11:36:17 am »
явно само ние в къщи сме с особен вкус.
правихме вече 2 хляба, по различни рецепти от книжката. нямам забележки към измесването, втасването и изпичането. всичко е както си трябва. горна кора изпечена като във фурна явно не може да се постигне с никоя машинка, по простата причина, че няма горен реотан.
ок, не е в това проблема.

да, стана добър хляб, но нещо не ни е вкусен. тоест, не ни е по-вкусен от пресния ръчен хляб, който си купуваме от магазинчето на Унипек до нас, примерно... от "заводския нарязан" е по-вкусен, да. но не бих се прехласнала по хляба от машинката, та до степен да не искам да си купя повече хляб от магазина, както твърди Елфи. мъжът ми е на същото мнение. чак пък "ужасно вкусен" никога не бихме го определили. пак казвам - да, втасал си е, изпечен си е добре, пухкав си е, но кво от това?

честно казано, разочарована съм и очаквах повече.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #228 -: Декември 30, 2009, 11:38:47 am »
Добри, ако слагаш семки трябва да увеличиш малко брашното
я кажи по коя рецепта правихте със жива мая
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #229 -: Декември 30, 2009, 12:21:59 pm »
по първата, най-простата, за бял хляб :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #230 -: Декември 30, 2009, 12:37:14 pm »

честно казано, разочарована съм и очаквах повече.


Jam, не знам как е при белия хляб(в къщи не ядем такъв), но ръжения и пълнозърнестия определено са по- вкусни от купения yahoo_33. Особено както си го правим с много ядки. Пробвай други рецепти с подправки, маслини, лук, ядки - със сигурност ще бъде по- различен и хубав вкуса от готовия хляб, който купувате  :wink:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #231 -: Декември 30, 2009, 13:02:02 pm »
тоест, не ни е по-вкусен от пресния ръчен хляб, който си купуваме от магазинчето на Унипек до нас
Ей тук е ключът от палатката  :wink:. Аз последно съм яла домашен хляб като дете, затова се прехласвам толкова, а ти имаш сериозна база за сравнение. Пък и  преди да купим хлебопекарната, аз почти не ядях хляб. Ако изобщо се наложеше да купим, избирахме черни хлябове.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #232 -: Декември 30, 2009, 13:06:47 pm »
Елфи, козунакът категорично не става в машинката. По-точно става на нещо като козуначена кифла. Но пък машинката е идеална да направи тестото (на ръка не бих се наела да го правя).
В рецептата, която ползвах, дозата беше доста голяма - излязоха 1 голям и 2 малки козунака. Двата изпекох във фурната. Станаха си истински козунаци (само дето фурната ми е без терморегулатор и ги препекох). С третия еспериментирах и го сложих в машинката. Същото тесто - съвсем различен резултат... osi_8 Не, че е лош, но просто е кифла, а не истински козунак.

Не знам дали може в тази тема, но моля те, кажи за този кекс, как го правиш? Може той да ме спаси от проблема с терморегулатора (няма да ти казвам, как се поддържат 170C за 1 час на ръка :D )


Jam, и моите първи хлебчета не се получиха особено вкусни, но се оказа, че съм слагала прекалено малко сол, захар и мазнина. Сега вече (в повечето случаи ) се получават доста добри, но ние пак си купуваме "магазински" хляб. С машинката правя само за разнообразие, по празници и разни видове черен и пълнозърнест. Пробвай както ти е казала Delphin, с подправки или маслини, ще ви харесат :wink:
М/у другото, рецептите от книжката не ми се получават вкусни. Свалих си от интернет и с тях нещата се получават много по-добре. И машинката я ползвам основно за месене (кифли, пици и т.н.), защото нямам кухненски робот и тя го замества достойно. :D Не е лоша покупка, не бързай да я отписваш osi_9

За запичането има решение - като си свърши програмата, смело й пускам още 15-20 мин. да допича. Горната коричка се зачервява, а страничните си остават идеални. И до 30 мин. съм и давала, защото ние обичаме по-препечен хляб.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #233 -: Декември 30, 2009, 13:13:58 pm »
Не знам дали може в тази тема, но моля те, кажи за този кекс, как го правиш? Може той да ме спаси от проблема с терморегулатора (няма да ти казвам, как се поддържат 170C за 1 час на ръка :D )

Не е за тази тема, да, но ето рецептата за кекса. Има го в рецептурника.


Иначе и аз, по съвет на mini пека козунаците във фурната, оставам машината само да ги омеси.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #234 -: Декември 30, 2009, 13:29:07 pm »
Аз слагам слънчогледови семки и подправки, става супер. Мисля да пробвам и с тиквени.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #235 -: Декември 30, 2009, 13:47:57 pm »
Ето и мояна рецепта за кекса,който правим в машината.Проста е , но е ефикасна.

Кекс Пухчо


1 яйце
1 чаена чаша кисело мляко
1 чаена чаша захар
1/3 чаена чаша олио
1 чаена лъжичка сода за хляб
2 чаени чаши брашно
1 ванилия или течен аромат няколко капки
1 супена лъжица какао-пожелание

Продуктите обикновено ги смесвам както ми падне или спазвам първо течни после сухи, но резултата винаги е бил еднакъв.
При измерването използвам мерителната чаша към машината, като съм си отбелязала, че 1 чаена чаша се равнява на 180 милилитра от мерителната.
Пека на 12-та програма при мен, която е само за изпичане, за около час и евентуално ако е нужно пускам още до 15 минути.Важно е да не отваряте машината през първите 30-40 минути, за да не спадне кекса.
Хайде успех и дано да ви се получи и при вас.
 :P

« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 15:04:27 pm от mishanta »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #236 -: Декември 30, 2009, 14:03:07 pm »
Джаме, не знам какво си очаквала, но специално белия стандартен хляб си става почти като от селска фурна - тоест много близко до най-вкусния хляб, който съм яла за 37 години досега ;)
Иначе белия млечен е по-скоро като питка на вкус, но най-много го харесваме от цялата книжка. Всъщност не сме пробвали още пълнозърнестите. Правих кугелоф преди време, но бях стриктна с дюкан и не го опитах, но мъжът ми го хареса. Ще го направя пак тия дни преди да съм започнала пак диетата ;)
Козунака не става както очаквам определено.
Честити нови придобивки на новозакупилите хлебопекарни и внимавайте с размера на панталоните :)
Весело посрещане!
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 14:09:38 pm от cygnus »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #237 -: Декември 30, 2009, 16:39:39 pm »
Хайде и аз цоп тук  с новият коледен подарък Мулинекс OW5000. Изпробвах я вече 4 пъти. Първите два супер провали, ама и аз бяха една в облаците, та много не мерих и гледах. На третият вече стана си ОК хляба, изяде се веднага, но и аз като Джам, не ми е чак толкова вкусен, че да не си купя повече от магазина. Разочаровах се и аз.Това както и да е, аз най вече за закуски на детето я исках, та да кажа кекса си стана сууууууупер, по рецепта № 10 за бадемов кекс. Тук малко я видоизмених, сложих смлени орехи вместо бадеми, не сложих ром и кора от лимон, а 2 пакетчета суха ванилия /най обикновена/.Когато ми изпиука, добавих и малко по едри орехи. Имах съмнения, че ще се получи нещо, но стана просто пИрфектен. Поръсих с пудра захар. Снимки нямам, защото се изяде почти веднага. 
Та да си каже, тоя дето разправя, че кекс не ставал в машинката...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #238 -: Декември 30, 2009, 16:50:50 pm »
Абе ще ме уморите двете - хем разочаровани, хем не мо'йте да изтраете 1-2 мин да го снимате с фотото :)
Мойто разочарование е друго от тези машинки - разказват играта на фигурата отвсякъде ;)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #239 -: Декември 30, 2009, 17:02:11 pm »

Мойто разочарование е друго от тези машинки - разказват играта на фигурата отвсякъде ;)


Точно!  osi_9

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.