0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #40 -: Май 29, 2009, 15:52:25 pm »
Блу Скай, благодаря ти за инфото!  :)
Мерси и за даденото мнение в "Мнения по дневника на Чандра":wink: Исках да ти отговоря там, но нещо се залисах, тъй като се бях стреснала от предстоящото ми лапаро... После се замислих, че всъщност няма да е зле, да пиша и тук...

Във връзка със следното:
Цитат
...Освен това, тук няма индивидуален подход, всичко е на конвейр...
Цитат
...мен ме притеснява не толкова законите им, колкото небрежното им отношение повреме на процедура, бездушието, когато за n-ти път не успееш, без да се търси причина...
Цитат
...И съм напълно съгласна, че в Бг успеваемостта е по-висока заради индивидуалния подход...
Цитат
...Аз бях само един номер,никакво лично отношение...

(понеже не знам, дали сте попадали на дневника ми  :wink:)...исках да ви разкажа, че това изобщо не се отнася за клиниката в Бад Мюндер (която в крайна сметка си избрахме)! Аз слециално по-индивидуален подход не мога и да си представя! :) Докторът при първа среща си взе повече от 2 часа, да си говори с нас. Разпита ни за най-"незначителни" подробности... Реши, че иска да направи лапароскопия, преди да започнем опита, за да изключим вероятно незахващане на ембриончета заради полипи в матката или ендометриоза... Пусна ми изследване за инсолинова резистентност, само защото дядо имали диабет и мама също върви натам... Пусна ми всякакви ТАТ-ове и МАТ-ове и прочее... И най-важното: Имаме чувството, че сме в добри ръце, че този лекар ще даде всичко от себе си, за да стане... и че ако не се получи, няма да е заради клиниката...

Цитат
...Тук [в БГ] има много добри лекари, подходът е индивидуален и успеваемостта наистина е по-висока...
По този повод... Разбрах, че в клиниката (Бад Мюндер)има три българки на лечение ( :D За съжаление не ги познавам... Ако някоя от тях прочете това и има желание, много ще се радвам, да ми пише)[/i] По тази причина се оказа лекарят ни е горе-долу запознат с положението в България и това, което спомена, на мене ми се стори много логично. Според него не може да се казва обобщено "В България така и така", защото там действително има много добри специалисти, но статистиките не са толкова високи, тъй като в немалко клиники положението не е много розово...

И едно въпросче:
сега сьм в BBN im Tal, тук отношението е по добро, но те пьк ми каЗаха директно, че работят само с 2 протокола, дьльг и антагонисти, и че не правят индивидуални планове, Защото няма смисьл...

В Бад Мюндер също не харесват късия протокол, не знам защо  :( На нас ни предложиха антагонисти... а аз не съм много запозната... По каква причина може да са против този къс протокол? При антагонистите няма ли риск, да се образуват твърде малко яйцеклетки и изобщо, да се прекъсне процедурата заради слаба стимулация?

Поздрави и приятен ден на всички!
« Последна редакция: Май 29, 2009, 16:11:57 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #41 -: Май 29, 2009, 16:58:35 pm »
супер много се радвам За теб, Chandra, че се чувстваш добре в клиниката, Знаех си аЗ че това е добьр иЗбор :wink:

За протоколите:

от кьсия протокол се страхуват повечето лекари, Защото той "теоретично" не поЗволява така добре да се подтисне овулацията. слагам го в кавички, Защото всьщност при стимулацията с гонадотропини е почти иЗключено да настьпи спонтанна овулация, тя настьпва едва след прилагането на чгх. това е т.нар. естествена предпаЗна клапа на гонадотропините. на това свойство на гонадотроп. се баЗира кьсият протокол - при него няма блокаж, просто се следят фоликулите по-внимателно. мен например, след 7-ия ден от стимулацията ме гледаха преЗ ден.
аЗ лично сьм му фенка на тоЗи протокол, стимулацията беше само 9 дни и имах най-добьр отговор досега (13 ЯК сьс само по 150 единици меногон).

протокола с антагонисти е според мен добьр, Защото не блокира естествената функция на яйчниците, тьй като не са подтиснати от самото начало. това е предимство За нас, които сме около и над 35, както и За теЗи от нас с намаляващ реЗерв. в сьщото време, прециЗно овладява покачването на ЛХ, което би предиЗвикало преЗряване на ЯК. е, да има го тоЗи момент, че се правят малко по малко ЯК, но говорим примерно За раЗлика от 1 до 3 ЯК, което не е фатално. а и според много специалисти напоследьк, качеството е по-добро. от моя опит досега мога да кажа, че света на АРТ е като всички останали, има си своите теории и техните поддрьжници и противници. та така е и с протоколите.

аЗ За себе си мога да кажа, че не бих правила повече опит на дьльг протокол, Защото се чувствах Зле с него, а и реЗултатите бяха по-лоши.

но мисля, че един отговор в рамките на 5 до 9 ЯК си е напьлно вьЗможен с антаг. протокол и би бил напьлно достатьчен. не се притеснявай, ще видиш че ще има желания ефект 8)

XXX

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #42 -: Май 29, 2009, 18:24:15 pm »
Толкова добре си го обяснила, Gallardo, че дори и на мене ми стана ясно!  :D
Страхотно! Благодаря ти!   :flower:

Вие докъде сте стигнали? Започнали ли сте процедура?
 

Хубав ден на всички и прегръдки!
yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 :bighug: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #43 -: Юни 02, 2009, 15:19:10 pm »
Chandra, аЗ сьм ти отговорила на вьпроса в мнения по дневника, ама да си кажа и тук, така само За протокола:

на 18.06. ми предстои трето лапаро, Защото лекарят ми видя "нещо" на десния ми яйчник. но аЗ и беЗ друго исках да ме проверят За хидросалпингс, така че дори се радвам. е, малко ме е страх де, какво ли ще се окаже "нещото" :?, но сьм настроена оптимистично.

 :balk_104:
*
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #44 -: Юни 04, 2009, 22:25:01 pm »
gallardo, стискам палци всичко да е наред.  :bighug:

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #45 -: Юни 17, 2009, 12:18:13 pm »
Gallardo,
стискам палци утре, всичко да мине гладко... и това "нещо" на десния яйчник... да е "нищо"...  :wink: :D
С теб сме... и ще чакаме добрите резултати...

А после пиши, как е минало!  :wink:
:bighug: :bighug:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #46 -: Юни 20, 2009, 15:22:56 pm »
благодаря Chandra  :flower: че си мислила за мен :bighug:

лапарото мина, вече сьм вкьщи.

ами имаше няколко изненади. на яйчика ми слава богу, нямаше нищо. обаче си имах на едната трьба хидросалпингс, както си и подозирах. а как ли не ми се клеха репродокторите преди това, че с днешните супер УЗИта хидрото се виждало osi_7

както и да е, благодарение на гинеколога ми, който се застьпи за мен, пак ме отвориха....иииии имало е защо. това което не бях подозирала беше ендометриоза osi_12 в начален стадий, но все пак налице.

имаше и една приятна изненада, де, едната ми трьба е проходима, била е само леко срастнала при фимбриалния апарат. но хирурга ми каза да не разчитам на нея ами след 3 месеца да почвам пак с инвитро. така и ще направя.

изводите са, момичета, настоявайте до последно, ако нещо ви се струва не наред. лекарят не може да види и не може да знае всичко.

*
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #47 -: Юни 20, 2009, 20:56:52 pm »
gallardo, сега поне знаете причината за неуспехите. Съжалявам за неприятните изненади, но по-добре така отколкото опит след опит. И на мен тук ми излязоха с номера, че на узи се виждало дали тръбите са проходими.  :x   

Желая ти хубаво лято и много късмет наесен, но със сигурност ще се чуем преди това! Почини си малко сега! Имаш нужда.  :bighug:

Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #48 -: Юни 21, 2009, 15:37:18 pm »
gallardo, сега поне знаете причината за неуспехите. Съжалявам за неприятните изненади, но по-добре така отколкото опит след опит. И на мен тук ми излязоха с номера, че на узи се виждало дали тръбите са проходими.  :x   

Желая ти хубаво лято и много късмет наесен, но със сигурност ще се чуем преди това! Почини си малко сега! Имаш нужда.  :bighug:

благодаря ти от сьрце :balk_5:

да, сега само хубави работи ще правя :eating: osi_18 :balk_172: :balk_117:
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #49 -: Юни 21, 2009, 16:01:11 pm »
Мила Галардо, както казва Блу Скай, страхотно е, че  вече е зад гърба ти и че няма неизвестни! Неприятни проблемчета, но не са нерешими… Сега само…
:eating: osi_18 :balk_172: :balk_117:
  :D
Но чух (една съфорумка ми писа), че след лапаро трябвало и много (разходки  :))
Иначе ти как се чувстваш?  :bighug:

... ... ...


Тъй като си в Германия, ще те затрупам мъничко с въпроси, които силно ме вълнуват ;) :oops:
Дано не те товаря много!

Амбулантна ли беше операцията? Взема ли очистително предната вечер? (момичетата в БГ ги карат)…Трябваше ли да се бръснеш?  Колко време след като заспа, се събуди? Правиха ли ти хистероскопия или само лапаро?

Май засега е това. :)

Поздрави! :ballons:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #50 -: Юни 22, 2009, 13:58:22 pm »
хихи, и на мен ми се разхожда, ама тук нали е 15 градуса и :rain: много шантаво време...

... ... ...
ОП не е амбулантна, трудно ми е да си представя как ги правят амбулантни, в САЩ знам че е така. колкото и лека да е операцията, тя си е сьс сериозна упойка и в часовете след нея си наистина матирана. много зависи и дали е само диагностична или има нещо за ремонт :wink: , защото от това зависи колко крьв губиш и колко време си под упойка.

при мен е имало доста за работа: пластика на трьби, хистероскопия и хромопертурбация (течноста за проверка на трьбите я вкарват през матката ), както и отстраняване на на енд. огнище на коремната стена. предполагам че поне час са ме оперирали и после сьм била кьм 2 часа в реанимация. дойдох в сьзнание кьм обяд, но после спах целия следобед до 17:00, малко на крьпки, де, защото сестрите те будят през час и ти следят крьвното или ти гледат корема. имах до кьм 18:00 абокат на рьката и ми вливаха течност. пьрвият ден имах и дренаж, който ми махнаха още на другият ден сутринта при визитацията. като го махнат и сьстоянието ти се подобрява ВЕДНАГА. изобщо като мине пьрвата нощ вече се чувстваш добре. ставаш си, разхождаш се, можеш вече да се миеш...абе, аз не спирам да се изумявам колко бьрзо тялото се вьзстановява след ОП.

мен ме изписаха в сьбота, но ако бях настояла можех да си трьгна още в петьк. аз обаче прецених, че предпочитам да ме наблюдават още една нощ. сега сьм сьвсем добре, придьрпва ми малко, ама е не е БОЛКА, а напомня на ПМС. вчера даже брахме ягоди и варихме сладко...т.е. ако не подлагаш тялото си на сьтресения (бьрзо ходене, дьлго возене в кола по неравен пьт), не усещаш нищо.

преди лапарото при нас изискването беше да пренощуваме в болницата преди ОП. като след 17:00 не бива да ядеш нищо (аз си попостих целия ден) и ти правят малка клизма. ама наистина малка, може би с 200мл течност. е, това на никой не му е приятно, но е далеч по-приемливо отколкото да взимаш очистително  osi_12 ако не си обрьсната, те брьснат. аз сьм епилирана винаги, така че не ме нападнаха :wink:

по принцип, ако бях решила, можех още днес да си отида на работа, толкова добре се чувствам. но понеже са ми дали за цялата седмица болничен, ще се вьзползвам от това 8)
 :bighug:

П.С. Chandra, на теб ще ти правят ли?






*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #51 -: Юни 22, 2009, 15:21:27 pm »
Миличка Галардо, благодаря ти, че писа толкова бързо!
Радвам се, че се възстановяваш добре… или по-скоро, че вече си възстановена  :D

Цитат
вчера даже брахме ягоди и варихме сладко...
Оха, че хубаво звучи!  :D (и вкусно...) ... Ти сама ли го правиш това сладко?

Вярно е, че времето е шантаво… Не знам при вас как е, но тук се сменят на половин час дъжд и слънце и така – вече три дни...

Дано днес се сменят поне на час (тези две явления), че да са по-приятни евентуалните разходки…
 

Галардо, вие как продължавате нататък? Какво ще го правите хидросалпинкса? А за ендометриозата предписаха ли ти нещо? Питах се, тя като е в корема (а не по тръбите), пречи ли по някакъв начин на бременност?...

Цитат
П.С. Chandra, на теб ще ти правят ли?
Ами да. Само, че досега се бях объркала за датата – всъщност операцията е на 14.07. (вторник). Казаха ми, че ще е амбулантна (ето в тази клиника).

Първоначално д-р. Чандра искаше, да ми направят лапароскопия и хистероскопия… а сега каза (по повод мое питане ;)), че след като нямам тръби, не държи на лапароскопията и остави на другия доктор да прецени… Доколкото разбрах, ако установят определени деформации на матката (примерно,  Uterusseptum ), или ако без да искат боцнат нещо, тогава ще трябва да погледнат и през корема…

Иначе ми обясниха, че ако в 11:30 заспя (операцията е назначена за 11 часа), в 12:30 вече съм щяла да съм будна и вечерта е можело да си ходя за Хамбург ( (!) това е на час и половина път с кола)… Малко се притеснявам…
 

Момичета, желая ви хубав и много слънчев ден (гледам, че днес времето е по-стъбилно)… Поздрави и много
 :bighug:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #52 -: Юни 22, 2009, 21:19:21 pm »
е, мила, тя хистероскопията си е амбулантна. те си влизат през влагалището и вьобще няма да те режат. така че няма да има крьв и мозьци при тебе :wink:

за ендометриозата се знае много малко.  както за причините така и за лечението й има няколко теории. какви точно поразии прави сьщо не се знае сьвсем. смята се обаче, че тя дори когато още не е обхванала трьбите и яйчниците и преди да причини техническа невьзможност за забременяване (като запуши трьбите или разруши тьканта на яйчника), оказва влияние на ЯК, защото тя е хормонално ативна тькан. тя нали е, така да се каже, маточна лигавица, която не си е на мястото :?

моят лекар не ми предложи медикаментозно лечение след ОП-то, както чета че се практикува в БГ. той каза, че Ендото рецидивира често. но не е задьлжително да е така. имам около 2 години време,  през което вероятността тя да рецидивира е сравнително малка. той ми препорьча да не му мисля сега, ами да действам сьс опитите за забременяване.

следващият ми час в клиниката за инвитро е на 11.08., тогава ще решим с лекаря кога да почнем. ако всичко е наред, живот и здраве - още през септември :cheerleader:

а дотогава ще пробваме с любов и по старомодния начин :00001754: имам все пак около 5 % шанс, няма да го губим я :wink:
 :bighug:

*
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #53 -: Юни 23, 2009, 01:53:51 am »
 gallardo и Chandra с интерес чета раzкаzите ви и преz главата ми минава лента с преживяното и мноого спомени.
Пожелавам ви много късмет. Не спирайте да пишете. Ще наминавам да ви чета и дано скоро се похвалите :bighug:
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #54 -: Юни 26, 2009, 17:05:14 pm »
И аз би пожелавам момичета, съвсем скоро да да се похвалите. А и то няма друг начин, след толкова борба, изследвания, манипулации....

Аз само да кажа, че правих моите лапаро -  и хистероскопия, т. к. да се каже амбулаторно.
В една частна клиника в Мюнхен, специализирана точно за ендоскопски операции. Отидох сутринта ок 9.00, около 16ч следобяд дойде мъжа ми да ме вземе. Моите бяха само диагностични /просто се  е оказало, че няма нищо за корекция/.
Ако някой се интерисува, че поразровя за координати, че това беше в далечната 2003. :)
Успех на всички

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #55 -: Юни 27, 2009, 13:40:25 pm »
Албенче, Niemand, благодаря че писахте!

Аз много бих се радвала, да се познаваме повече "хайдутки" от немската чужбина…  :wink: :lol:

Ами така, де… В България си образуват чума-партита…  срещат се в Пловдив, в София…
Може и ние да си организираме нещо…

Поздрави и приятен ден на всички!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #56 -: Юни 28, 2009, 15:26:19 pm »
Чандра, за съжаление сме много далече. Идване към вашия край сме планирали чак за май другата година.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #57 -: Юни 28, 2009, 23:25:12 pm »
Можем да изберем място на срещата - някъде по средата на пътя...  :D :wink:

Не, шегувам се...   :wink: ... Знам, че практически е малко трудно осъществимо, затова само си мечтая ...  Въпросът е принципен...

Приятна вечер!  :)
« Последна редакция: Юни 29, 2009, 00:00:54 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    mimaa79

  • *
  • 16
  • много искам бебе
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #58 -: Юли 10, 2010, 13:06:20 pm »
Здравейте момичета

Аз съм една от вас ,бореща се вече 7 години за рожба и до сега все отрицателни тестове...
Искам да ви попитам, за една клиника в Германия и по-точно в Байройт ...д-р.С.Тодоров..Ако някой е правил там опита си или има някакви впечатления ,опити или дори инфо ,ще съм ви благодарна да ми пишете..Аз подготвям следващият си опит и мисля да е там ..

Благодаря ви и много сбъднати мечти пожелавам на всички :wink: :wink: :wink:
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #59 -: Юли 12, 2010, 18:02:29 pm »
не ти го препоръчвам този доктор.

брат му практикува в БГ и има много отрицателни мнения за него ( а те работят в някои случаи съвместно) във форума. виж темата "братя Тодорови"