0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #60 -: Юли 13, 2010, 20:18:54 pm »
Здравей Мimaa79! :)

Може би е най-добре да се обадиш по телефона и да си създадеш сама впечатление. Д-р Тодоров поне е приказлив - Аз също се интересувах от клиниката, живея далече от нея и затова се обадих по телефона,... казаха ми, че докторът ще се свърже с мене по-късно и наистина той ми се обади и говорихме над един час...

Предполагам, че имаш адреса, но за всеки случай - това са контактните данни:
Dr. med. Stefan Todorow  
Richard-Wagner-Str. 34-36,
95444 Bayreuth,
Тел.: 0921 7454440‎


Аз лично не се реших за тази клиника. Отзивите и в Германия като цяло не са особено добри. Ето, например:
http://www.jameda.de/bayreuth/aerzte/frauenheilkunde-u-geburtshilfe/dr-med-stefan-todorow/bewertung/81006361_1_47881/
Забележи, от 1.662 обаждания само 45 са препоръките...

Ето и запитване в един форум:
http://www.wunschkinder.net/forum/read/1/3593061

Ти къде си правила предишните опити? Защо се насочваш към клиниката в Байройт и съответно към д-р Тодоров?
« Последна редакция: Юли 13, 2010, 20:25:12 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    mimaa79

  • *
  • 16
  • много искам бебе
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #61 -: Юли 13, 2010, 22:03:34 pm »
Здравей Мimaa79! :)

Може би е най-добре да се обадиш по телефона и да си създадеш сама впечатление. Д-р Тодоров поне е приказлив - Аз също се интересувах от клиниката, живея далече от нея и затова се обадих по телефона,... казаха ми, че докторът ще се свърже с мене по-късно и наистина той ми се обади и говорихме над един час...

Предполагам, че имаш адреса, но за всеки случай - това са контактните данни:
Dr. med. Stefan Todorow 
Richard-Wagner-Str. 34-36,
95444 Bayreuth,
Тел.: 0921 7454440‎


Аз лично не се реших за тази клиника. Отзивите и в Германия като цяло не са особено добри. Ето, например:
http://www.jameda.de/bayreuth/aerzte/frauenheilkunde-u-geburtshilfe/dr-med-stefan-todorow/bewertung/81006361_1_47881/
Забележи, от 1.662 обаждания само 45 са препоръките...

Ето и запитване в един форум:
http://www.wunschkinder.net/forum/read/1/3593061

Ти къде си правила предишните опити? Защо се насочваш към клиниката в Байройт и съответно към д-р Тодоров?


Благодаря ти за изчерпателният отговор.. :wink:

Аз имам правено едно инвитро в Лондон в частна клиника..
Преди няколко месеца се запознах лично с д-р. Тодоров ,бях в клиниката в Байройт и разговаряхме ,та той ме нави за 2ро лапаро и съмнения за ендометроза а до сега в БГ или тук в Англия ,многократно съм казвала ,че се съмнявам ,но никой не ми обърна внимание .Та той ми направи лапарото и изряза ЕНД и също така откри миома -махна и нея,и имам план за ново инвитро при него ,но все още се двуомя защото досега не съм намерила инфо за успеваемоста на клиниката а и незнам момиче да е забременяло от негова процедура..Затова незнам какво да правя.Но и имам час за февруари 2011 за д-р.Стаменов в БГ .....чуденката ми е голяма .да отида в Байройт или в БГ???
Вие какво мислите?
*
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #62 -: Юли 14, 2010, 00:00:40 am »
А в Англия как стоят нещата? Няма ли специалисти там?

За съвет не може и да става въпрос, а за мнение по-скоро - аз лично не бих се хвърлила към клиника, където успеваемостта е ниска и отзивите не са добри.
Д-р Стаменов със сигурност е добър специалист, но и графикът му е препълнен. Можеш да прочетеш отзиви за клиниката тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42099.0

Аз си избрах клиника на географски принцип, но доста въпроси поставих на доктора, докато се убедя, че си знае работата.  :lol: Няма ли да е много сложно, когато клиниката е на такова разстояние?

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #63 -: Юли 14, 2010, 12:20:17 pm »
Принципно биха могли да ти обясняват, че според Deutsches IVF-Register не бива да се изнасят статистики, за може пациентите да се ориентират предимно, както казва Блу Скай, по "географски принцип" и съответно да няма претоварване на една клиника. Вярно е, че никъде няма да намериш сравнителни таблици, отразяващи всички немски центрове. Но истината е, че ако една клиника има висока успеваемост, то тя намира начин (логично е) да отрази това на интернет-страницата си. Ето примери:
Hamburg
Köln
Berlin
Bad Münder (за съжаление твърде стара информация)
Триер и.т.н.

Радвам се, че д-р Тодоров ти е направил успешна операция!
Пишеш, че живееш в Лондон и не съм сигурна дали говориш немски, затова ще преведа следното мнение:
Ето, например:
http://www.jameda.de/bayreuth/aerzte/frauenheilkunde-u-geburtshilfe/dr-med-stefan-todorow/bewertung/81006361_1_47881/

oweiha (за д-р Тодоров)
"Оперира ме без задълбочено изследване преди това. Диагнозата (Ендометриоза, съмнение за злокачественост, стерилитет) беше невярна. Резултат – животозастрашаващо заболяване след лапароскопията, интензивно отделение, две спешни операции с голям разрез на корема.
Родих сина си след това по естествен път."

Ще преразкажа набързо коментарите и от този линк:
Ето и запитване в един форум:
http://www.wunschkinder.net/forum/read/1/3593061

annna пише за неправилно лечение с Меногон – приемала го е 6 месеца заради някакъв недостиг на жълто тяло и е била или хиперстимулирана или не е произвеждала яйцеклетки. Спермограмата на съпруга и е била лоша, и д-р Тодоров е настоявал, че нищо не може да се направи. След известно време хората се ориентирали към друг лекар (д-р Вагнер – ендокринолог), съпругът получил медикаменти и след още 3 месеца спермограмата му била подобрена, (по думите на авторката "върхът") и при това трайно.
В последствие заради слабостта на жълтото тяло решили да правят инсеминация, но взели часове в Нюрнберг и в Ерланген. Като на въпрос къде са се лекували преди обяснявали, че идват от Байройт, хората независимо едни от други се смеели и обяснявали, че трябва да отворят втори кабинет за пациентите, които бягат от д-р Тодоров.

Sterni_01 пише, че няма опит от Байройт (БТ), че правила нейния опит в Ерланген и е успешен.

Sunnyclaudi пише, че също не се чувства добре в БТ . Чуди се, дали да смени клиниката и пита може ли някой да я насочи при вземането на решение…

Charlotte69 не разбира острата критика спрямо клиниката и особено спрямо д-р Тодоров. Тя е правила там лапароскопия, при която са отпушени тръбите и, а в Ерланген са и правили инсеминация – естествено без изгледи за успех със запушени тръби. Д-р Тодоров направил ИКСИ, върнал 2 бластоциста и жената била веднага бременна. Казва, че Д-р Тодоров е най-добрия лекар – човечен, чувствителен, учтив… Той обаче трябвало да оперира много за разлика от лекарите в Ерланген, които само пунктирали яйца…

Pauline05 също пише, че не разбира критиката и се ужасява да разбере, как семейства, които нямат опит, биват така сплашвани… Те също са в клиниката на д-р Тодоров и се чувстват в много добри ръце. Човек обаче трябвало да реши, дали иска да му държат ръчичката при всяко посещение или предпочита лекар перфекционист и творец …

Traumfresserchen се възмущава от мнението на annna, която е описала д-р Тодоров като "катастрофа в човешки план"… Но според мене го прави леко грубо… Примерно, относно думите на annna, че д-р Тодоров се е ядосвал при задаването на въпроси пише, че и тя би се ядосвала ако някой лаик поставя под съмнение квалификацията и на специалист, при това в случая не ставало въпрос за прическа…

Kuerkchen намира описанието на д-р Тодоров ("катастрофа в човешки план") съвсем точно и се присъединява към мнението на annna. Пише, че и тя не се е чувствала добре при този лекар. Казва, че той е: "на настроения, нелюбезен, избухлив, арогантен и бързо става неделови, когато някой му противоречи"... Д-р Тодоров бил нелюбезен включително и спрямо персонала и изглежда на първо място било желанието за печалба... Тя не можела да прецени качествата му на специалист, тъй като след лапароскопията е сменила клиниката заради недопустимо отношение. Прехвърлили се в Ерланген, където получили добро отношение и веднага е станало и със забременяването и се радват на бъдещето си момиченце.

Следва обръщение от страна на клиниката в Байройт към Kuerkchen. Екипа (сигурно д-р Тодоров) разказва, че в случая на тази съфорумка е ставало въпрос за неплатени сметки към външни лаборатории. Освен това били обяснили на семейството, че спермограмата на съпруга е лоша и ще се наложи ИКСИ лечение, като съответно последвалото успешно лечение доказвало правотата им...  След това се казва, че отношенията между персонала в клиниката са хармонични…
"Вашите необективни нападки не са нищо друго, освен неприемане на факта, че 'обувката убива другаде'"...
Обясняват, колко добра клиника са и в тази връзка казват:
"Повече от 5000 родени деца и повече от 15.000 пациенти, оперирани ендоскопски от нас, доказват това"

Следващите мнения няма смисъл да ги споменавам, защото явно са поръчкови и както пише по някое време interrupted:
"Добре продиктувано, д-р Тодоров"  :D

--- --- ---

Спомних си, че при нашия разговор аз споменах на д-р Тодоров съвсем рутинно, че съм прочела за него в един форум. Той веднага попита, за кой форум става дума и каза, че пишели глупости за него (аз бях видяла само името му в Зачатие)… Прояви голям интерес към темата и настояваше на отговор… Чудя се, след като толкова много оперира и стимулира, кога му остава време да се вълнува и да чете тези неща…

Мimaa79, и аз бих искала да попитам, защо се насочи точно към д-р Тодоров?
Поздрави!  

« Последна редакция: Юли 14, 2010, 12:57:51 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #64 -: Юли 14, 2010, 15:26:24 pm »
Чандра, за тези в Триер знам, че докторът кара сестрите да четат в съответния форум.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #65 -: Юли 14, 2010, 16:03:07 pm »
Не знаех, че ги интересуват тези неща :) ... Интересно...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #66 -: Юли 14, 2010, 17:27:58 pm »
Да, интересува ги явно какво мислят хората.

А ти да вземеш да направиш една преводаческа фирма!  :wink:

*

    mimaa79

  • *
  • 16
  • много искам бебе
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #67 -: Юли 15, 2010, 23:17:43 pm »
Благодаря ви много за превода и за всичко което сте ми изкарали да прочета..Мерси момичета..

Навсякъде както и тук има положителни и отрицателни мнения ,но пък аз до този момент не бях чела нищо за него ..,имам много малки впечатления и мога да кажа ,че не са ми достатъчни за да се реша все още.
Иначе колкото до Англия ,тук нещата са малко по-различни ..аз бях УЖ в една от най-добрите клиники и с много висок рейтинг ,но уви -резултат отрицателен, за други немога да кажа защото не съм ходила .Но на частно е много скъпо,ама много..Сега кандидатствах чрез здравната им каса ,но още намам отговор /и само да отбележа чакам 9 месеца за да се срещна с лекуващит ми лекар/абе всичко става ,но много бавно .А и англичаните са едни коне с капаци ,правят всичко както си е ,да сменят лекарства или да направят нещо допълнително ....ооо..ще отнеме може би минимум 6 месеца до 1 година.

А на въпроса ви защо се насочих точно към Тодоров??- Е моя позната прави там инвитро-отрицателно ,втора позната -предстой тест...,та те ме навиха ,бил много добър ,прави много екстри /който в БГ не се правили/ а и нали той ми прави лапарото и той ме навиваше ,но аз все немога да кажа ,че съм ЗА на 100% ,повече клоня към Стаменов в София..

*
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #68 -: Юли 16, 2010, 00:39:35 am »
mimaa79, от един неуспешен опит не можеш да вадиш заключения. И аз имам един такъв, а уж всичко беше перфектно. Понякога е просто малшанс. :(

Без съмнение ще ти излезе по-евтино в България отколкото в Германия. Аз също имах час за д-р Стаменов, но забременях преди това. Иначе трябваше да си ползвам цялата годишна отпуска за една процедура. Затова реших първо да опитам наблизо.

Каквото и да решиш, едно е сигурно - всички тук ти желаем успех.

*
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #69 -: Юли 16, 2010, 11:12:35 am »
Mimaa, би ли споделила повече за клиниката, в която си била в Англия.
Много живо ме интересува.

ПП. Моля те да ми пишеш на лични, за да не отклоняваме повече темата :P




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    mimaa79

  • *
  • 16
  • много искам бебе
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #70 -: Юли 16, 2010, 12:40:28 pm »
Mimaa, би ли споделила повече за клиниката, в която си била в Англия.
Много живо ме интересува.

ПП. Моля те да ми пишеш на лични, за да не отклоняваме повече темата :P


Клиниката се казва LONDON WOMEN'S CLINIC, частна е ако напишеш в U.K. търсачката името й ще ти излезе и тяхната страница.
Иначе аз немога да се оплача от клиниката ,напротив -държанието ,обноските,самия опит ...всичко беше на ниво ,но може би това не стига след като не стана.Според мен можеше да се направи още нещо за да се постигне полож резултат ,но ......не стана. Имах 16 фоликула ,13 изкараха,9 оплодени ,2 върнати и според тях нищо не е останало с добро качество да се замръзи..Цената 7 000 паунда,вкл. Инвитро + Икси..

blue_sky -много си права ,един опит ще ми излезе много по -евтино в бг а и незнам защо ,много си мисля ,че Стаменов ще ми помогне /а все още не съм била при него/ :lol:..някакво предчуствие..
Надявам се да те последвам и аз  :bfp:

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #71 -: Юли 17, 2010, 13:55:03 pm »
Навсякъде както и тук има положителни и отрицателни мнения ,но пък аз до този момент не бях чела нищо за него ...
За много клиники в Германия трудно се намират негативни мнения, така че според мене донякъде е показателно, че за д-р Димитров се срещат немалко такива... Но и аз не се наемам да съветвам - каквото и да решиш е важно да вярваш и да се оставиш в ръцете на доктора...

В Германия цената за ИКСИ (без участие на Здравната каса) - медикаменти + процедура, прегледи е някъде към 3500? (така е поне според нашия финансов план, но досега на нас винаги ни е излизало по-малко от тази сума)...

Между другото, аз също имам час за д-р Стаменов, но е чак след година :)

Пожелавам ти много успех, каквото и да решиш!
« Последна редакция: Юли 17, 2010, 14:41:33 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #72 -: Юли 17, 2010, 16:12:50 pm »
...така че според мене донякъде е показателно, че за д-р Димитров се срещат немалко такива... 

Имах в предвид д-р Тодоров, разбира се...  :oops:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #73 -: Юли 18, 2010, 00:15:35 am »
Чандра, вие много тънко сте минали. Аз за 3500 не съм си и мечтала. На сестра ми за ин витро в Дармщат са й казали 4000 и пак много малко ми се видя. Явно моята клиника е със специални цени.  :lol:

*

    mimaa79

  • *
  • 16
  • много искам бебе
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #74 -: Юли 18, 2010, 11:21:28 am »
Чандра, вие много тънко сте минали. Аз за 3500 не съм си и мечтала. На сестра ми за ин витро в Дармщат са й казали 4000 и пак много малко ми се видя. Явно моята клиника е със специални цени.  :lol:

Да и на мен Тодоров ми каза ,че ще излезе толкова ..Инвитро + Икси и дори с лекарствата който ще струват някъде около 400 лв..
*
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #75 -: Юли 18, 2010, 11:26:07 am »
Аз имах предвид 4000 евро за ин витро. А ние платихме повече за ИКСИ. Но най-важното е резултатът. Желая ви да бъде много, много положителен!
« Последна редакция: Юли 18, 2010, 11:27:54 am от blue_sky »

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #76 -: Юли 18, 2010, 17:45:20 pm »
Я да погледна пак в плана... Ето :) :

ИКСИ:
Сума за лекарско лечение: 1451,91? + 16,63?
Разход за медикаменти: 1600,00?
Административни разходи и тел. консултации: 51,94?
Обща сума за един цикъл: 3103,85? + 16,63?

И аз като Блу скай мисля, че в крайна сметка е важен резултата... :)

Изборът на клиника и при мене продължи доста време :D... Мimaa79, вие решихте ли вече? Стискам много палци!
« Последна редакция: Юли 18, 2010, 18:10:31 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    mimaa79

  • *
  • 16
  • много искам бебе
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #77 -: Юли 18, 2010, 23:14:04 pm »
Я да погледна пак в плана... Ето :) :

ИКСИ:
Сума за лекарско лечение: 1451,91? + 16,63?
Разход за медикаменти: 1600,00?
Административни разходи и тел. консултации: 51,94?
Обща сума за един цикъл: 3103,85? + 16,63?

И аз като Блу скай мисля, че в крайна сметка е важен резултата... :)

Изборът на клиника и при мене продължи доста време :D... Мimaa79, вие решихте ли вече? Стискам много палци!

Ама естествено ,че цената няма смисъл да се коментира ,аз съм сигрна ,че всяка една от нас би дала всичко да за види двете чертички и едно пракрасно бебе на финала си ..така ,че парите са си пари ,но стига да си постихнем целта.
Ние все още не сме решили къде да правим опита ,а и да ви кажа моя иска при Тодоров а аз искам да си изчакам февруари часа за Стаменов и евентуално там и опит..Ох незнам ,все още мислим .Сега се стягаме за море  :lol:и цялото ми внимание е насочено на там :wink:....

Chandra
-много скъпи медикаменти???На мен Тодоров ми каза ,че мога да си ги закупя от БГ,че са по-евтини и се оказа прав .За медикаменти в БГ ще платя 400 лв а в Германия -700-900 евро..
Незнам на вас ,но на мен схемата която ми даде Тодоров е малко силничка та се притеснявам от евентуална хиперстимулация,като се има предвид ,че аз реагирам много добре и му го казах???иди и разбери???

Дано скоро всички успеем :goodluck: :kickgirl:
*
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #78 -: Юли 19, 2010, 10:38:23 am »
Не забравяй, че цената на медикаментите зависи от броя им, а той зависи от годините на жената и начина, по който реагират яйчниците й. Аз правих стимулация, когато бях на 29 г. и минах с много малко лекарства.
Освен това съм чела, че доста момичета от Варна ходят да купуват лекарствата в Румъния, което ще рече, че в България съвсем не са толкова евтини.

Знам, че има много онлайн аптеки във Франция, Холандия и прочие, които продават по-евтини лекарства и ти ги пращат по пощата. Чела съм, че германки си ги поръчват. Моят лекар каза, че са по-евтини в Люксембург и си ги купих от там.


Починете си сега хубаво и после ще го мислите на свежа глава! Приятно моренце!

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: До момичетата в Германия.
« Отговор #79 -: Юли 19, 2010, 18:59:01 pm »
Chandra -много скъпи медикаменти??? На мен Тодоров ми каза ,че мога да си ги закупя от БГ,че са по-евтини и се оказа прав .За медикаменти в БГ ще платя 400 лв а в Германия -700-900 евро..

Цифрите са цитирани по плана (Behandlungsplan), който се одобрява от Здравната каса, като сумата разбира се може да е много по-малка. Но тя не бива да надвишава 10% от предположеното и затова клиниката един вид просто си "връзва гащите"  :).

Нашите медикаменти при първия опит (антагонистичен протокол), закупени от Германия, струваха към 950? (ние платихме към 475?, тъй като Касата пое половината). Стимулацията беше с Гонал 150 на ден и Меногон 1 ампула през ден. Използвахме мисля общо Gonal 1200I.E., Menogon HP 6 ампули; Cetrotide 0,25mg, Brevactid 15000IE... Отделно платихме упойката за пункцията (80?), катетъра за трансфера, изследвания за HIV/HEP, Utrogest...

При втория опит бяхме с (ултра) дълъг протокол и лекарствата наистина излязоха над 1600? (ние платихме към 900?, а останалото - Касата). Но този път имахме инжекция, регулираща хипофизната жлеза - блокаж: (Золадекс - мисля, че струваше 90?) и стимулацията беше с двойни дози (по 150 Гонал и 150 Меногон всеки ден)...

Това са само тазходите за медикаменти. За лечението платихме както е описано.

--- --- ---


И аз съм чувала, че цените в Румъния са най-изгодни. Мисля, че в Зачатие даже имаше теми специално за тях... Според мене хората от Германия не са се насочили нататък просто, защото са малко по-мнителни.
Както пише Блу Скай, германки често пазаруват от Франция, предимно ако лечението не се заплаща от касата. Ето тук едно сравнение:
За определен списък с медикаменти, които са изброени в първия пост тук: Preisvergleich Medikamente Deutschland/Ausland
цените са както следва:
В Германия – около 2.066 Euro;
във Франция – около 1.360 Euro;
в Люксембург - около 1.220 Euro


Още едно примерче, цитирано от следната тема: Gonal aus dem Ausland - viel billiger!!!!:
"Gonal 1050 тук в аптеката е 640,00 ? а във Франция е 420,20 ?"

А на този линк има адреси на аптеки с по-изгодни медикаменти: Къде може да се поръча по-изгодно Гонал и Овитрел?
Франция:
Pharmacie Centrale (Hr.Billmann)
Tel: 0033/388940010
Fax: 0033/388543811
pharmaciebillmann@wanadoo.fr

Luxemburg
Pharmacie de Wasserbillig (Serge Oth)
Tel: 00352/740310
Fax: 00352/748519
pharmaoth@logic.lu

Italien
Farmacia Madonna (Maximin Liebl)
Tel: 0039/471976749
Fax: 0039/471980824
maximin.liebl@madonnaapotheke.com


Но сега искам да ви пожелая весела отпуска, приятно изкарване на моренцето... 8) :) и много поводи за щастие след това...  :D

« Последна редакция: Юли 19, 2010, 19:05:12 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."