0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #620 -: Май 23, 2009, 18:02:08 pm »
Даването на нещата за които пишете е проява на върховно неблагоразумие.
Не мисля че е "алергичен" обрива-това са нахапвания. Най-вероятно.
Простете, но корема на бременна жена какво общо има в нашето обсъждане?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #621 -: Май 23, 2009, 18:34:23 pm »
Докторе, синът ми е на година и половина. Педиатърката забеляза плоскостъпие и ни насочи към ортопед. Можете ли да обясните до каква възраст се оформя свода на детето и какви са методите на лечение.
Благодаря предварително.
На тази възраст? съмнително.
Консултурайте с Д-р Алексиев (ако сте от София)... .
Благодаря за вниманието, докторе. От Пловдив сме. Аз също си мисля, че детското краче на тази възраст все още се развива, но се притеснявам, т.к. една от бабите му е с плоскостъпие, дали се предава по наследство.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #622 -: Май 23, 2009, 18:40:21 pm »
Даването на нещата за които пишете е проява на върховно неблагоразумие.
Не мисля че е "алергичен" обрива-това са нахапвания. Най-вероятно.
Простете, но корема на бременна жена какво общо има в нашето обсъждане?

П.П. Мисля че е гадинка, защото и мен ме сърбеше до хълбока дни наред, а от вчера съм с ужасен обрив от ситни сърбящи пъпчици.

Опс, това не е корем на бременна жена, а моят. Вчера имах две,три сърбящи пъпчици, днес вече станаха множество сърбящи и парещи мехурчета. Незнам дали е от гадинка и дали въобще са свързани с пъпките на Антоан и моите, но затова всъщност пиша.
« Последна редакция: Май 23, 2009, 18:42:37 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #623 -: Май 23, 2009, 21:43:36 pm »
Здравейте Д-р Бърди. Имам едно голямо притеснение. Дъщеря ми (на 3 год.) от 3 дни нищо не е яла. Няма никакви симптоми на болест, нито температура, нито повръщане или разстройство, но отказва всякаква храна. Пие само сокове -така успях веднъж-два пъти да дам шейк с банан и мляко, поне нещо да поеме, но всичко друго отказва. Това е много нехарактерно за нея. Никога не е била злояда, а точно обратното, винаги е хапвала с апетит. Педиатърката ни е извън София и поради това не съм я завела на лекар още. Пуснах й кръвни изследвания, но още нямам резултати. Вече доста е отслабнала и забелязвам мускулна слабост, бързо се уморява и иска да я нося, но иначе си е жизнена. На какво може да се дължи според вас?
<br />[link=http:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #624 -: Май 24, 2009, 00:02:35 am »
Докторе, синът ми е на година и половина. Педиатърката забеляза плоскостъпие и ни насочи към ортопед. Можете ли да обясните до каква възраст се оформя свода на детето и какви са методите на лечение.
Благодаря предварително.
На тази възраст? съмнително.
Консултурайте с Д-р Алексиев (ако сте от София)... .
Благодаря за вниманието, докторе. От Пловдив сме. Аз също си мисля, че детското краче на тази възраст все още се развива, но се притеснявам, т.к. една от бабите му е с плоскостъпие, дали се предава по наследство.
Има наследствен елемент. Но на тази възраст? плоскостъпие?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #625 -: Май 24, 2009, 00:04:02 am »
Даването на нещата за които пишете е проява на върховно неблагоразумие.
Не мисля че е "алергичен" обрива-това са нахапвания. Най-вероятно.
Простете, но корема на бременна жена какво общо има в нашето обсъждане?

П.П. Мисля че е гадинка, защото и мен ме сърбеше до хълбока дни наред, а от вчера съм с ужасен обрив от ситни сърбящи пъпчици.

Опс, това не е корем на бременна жена, а моят. Вчера имах две,три сърбящи пъпчици, днес вече станаха множество сърбящи и парещи мехурчета. Незнам дали е от гадинка и дали въобще са свързани с пъпките на Антоан и моите, но затова всъщност пиша.
Може би да са свързани, ако се касае за нахапано.
Имайте пред вид и варицелата като възможност. Понякога протича и без температура.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #626 -: Май 24, 2009, 00:10:46 am »
Здравейте Д-р Бърди. Имам едно голямо притеснение. Дъщеря ми (на 3 год.) от 3 дни нищо не е яла. Няма никакви симптоми на болест, нито температура, нито повръщане или разстройство, но отказва всякаква храна. Пие само сокове -така успях веднъж-два пъти да дам шейк с банан и мляко, поне нещо да поеме, но всичко друго отказва. Това е много нехарактерно за нея. Никога не е била злояда, а точно обратното, винаги е хапвала с апетит. Педиатърката ни е извън София и поради това не съм я завела на лекар още. Пуснах й кръвни изследвания, но още нямам резултати. Вече доста е отслабнала и забелязвам мускулна слабост, бързо се уморява и иска да я нося, но иначе си е жизнена. На какво може да се дължи според вас?
Не мога да кажа-нужен е преглед, изследвания.
Описваните неща са много обезпокоителни... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #627 -: Май 25, 2009, 16:13:33 pm »
Докторе, мога ли да давам на детето овче кисело мляко?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #628 -: Май 25, 2009, 16:57:16 pm »
Да, ако го приема без проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #629 -: Май 26, 2009, 14:33:56 pm »
Здравей Бърди,искам да попитам нещо ,но дали ще успея да обесня за да ме разберете.Касае се за горната устна на дъщерями която е на 1.7г,скоро забелязах това нещо.Всички имаме една преградка от въттре на горната устна точно между двата средни зъба но  закачена за жлебината доста над зъбите,при малката тази ципа излиза буквално от разтоянието между предните два зъба и когато се засмее устната се деформира и все едно тръгва да се обръща показва се вътрешната част.Надявам се ме разбрахте ако не ще се опитам да я снимам и да ви покажа.Чудя се дали ще се наложи хирургическа намеса.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #630 -: Май 26, 2009, 19:20:44 pm »
Здравейте докторе!
Дъщеря ми беше 4 дена с Т/до 39,8/.От днес няма Т,но много кашля,има сополи и хърка като спи.За утре чакаме антибиограма от носен секрет,но докторката се е запънала да е Панцеф 100 на 24 часа по 5ml/който искаше да започна преди 2-3 дни/.Ако излезе в антибиограмата сигурно ще ме накара да взема него,но от вас знам ,че за деца не е препоръчително АБ да се дава на 24 часа.Какво е вашето мнение?Знаете че ще го обсъдя и с педиатърката/мнението ви/и просто ей така няма да започна лечение.

Тереза - 3г9м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #631 -: Май 26, 2009, 20:25:24 pm »
Ако има нужда от АБ, давате 3 дози (на всеки 8 часа).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #632 -: Май 26, 2009, 23:19:28 pm »
Благодаря ви докторе!
Това означава ако примерно АБ е Панцеф,тези 5ml да ги разделя на 3 приема.Правилно ли съм ви разбрала?

Тереза - 3г9м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #633 -: Май 27, 2009, 04:08:00 am »
Не мога да Ви дам доза-това трябва да го обсъдите с педиатъра си.
Но не се дава една доза за 24 часа-разделя се на 3 дози дневно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #634 -: Май 27, 2009, 04:16:32 am »
Здравейте докторе,

Необходим ви е вашия съвет. Дъщеря ми, която е малко над 3 години получи течение оцветено в зеленаво. Пуснахме стерилна урина и тя бе чиста. Заведох я на вземане на секрет /това бе мъчение за детето и тя много плака и пищя/ и от вагиналния секрет са изолирали бактерии Протеус. Как да процедирам според вас? Прочетох, че тази бактерия е многорезистентна към антибиотици, самата антибиограма ще е готова утре. Възможно ли е лечението да е с бани и билки?
Изкъпете внимателно детето.
Почистете областта добре.

Вероятно е замърсяване. Често се случва.

Благодаря за отговора, но ето че вече близо седмица мием старателно с Лактацид сутрин и вечер, правим бани с лайка, гладим гащичките стриктно и макар зеленавото течение да е намаляло не е изчезнало. Антибиограмата не показва сигурен успех с никакъв антибиотик, а дава като вероятни Гентамицина и хлорнитромицина /аз съм силно алергична към него, за детето за сега нямаме данни/. Как бихте ме посъветвали да постъпя? Нужно ли е да се включва някакъв препарат?

Имам и още една тревога. След нескопосаното вземане на секрета от гинеколога и травмата, която преживя детето ми не мисля че ще успея да я убедя да повторим това. Може ли с нестерилна урина в микробиология да разбера дали сме приключили с бактерията /Дай Боже нявгаш/?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #635 -: Май 27, 2009, 13:02:18 pm »
Почиствате добре и по-навътре? измивате добре?
сигурни ли сте че не са останали замърсявания по-навътре?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #636 -: Май 27, 2009, 15:12:07 pm »
Здравейте отново!
Изписаха ни Zinat 250г-2*5mg/по антибиограмата-мораксела катаралис от носен секрет/.Дъщеря ми е 13,5кг.Надявам се този път да е правилно изчислен,защото вече 2 пъти правим корекций с лекарката благодарвние на вас.Изписва ни все бебешки дози,или пък обратно-за повече килограми.

Тереза - 3г9м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #637 -: Май 27, 2009, 17:18:51 pm »
Zinat  се дозира 30мг/кг/24 часа в два или три приема.
30х13.5=405мг/24 часа. Което е = 4мл на 12 часа (в 4 мл от този сироп има 200мг).
Дозата 2х 5мл (250мг) =500 мг дневно е грешна. Много е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #638 -: Май 27, 2009, 18:03:01 pm »
Здравейте, доктор Бърди.
На този сайт: http://www.babycenter.com/refcap/baby/formulafeed/1334703.html , американците препоръчват въвеждането на обикновено прясно краве мляко след навършване на 1год., т.к. храносмилателната система на децата е достатъчно зряла за да го преработва, и така то се превръща в богат източник на калций, фосфор,вит А и магнезий, белтъчини и въглехидрати.
Само че тяхното прясно мляко(детското) е обогатено и с вит Д, а предполагам и с други неща.
А ниското съдържание на желязо в прясното мляко се компенсира с това, че децата след 1 год. се хранят доста по-разнообразно, и могат да си го набавят от други храни- жълтък, листни зеленчуци, месо и др.
Всичко това се отнася за замяна на адаптираното мляко с прясно, а кърменето препоръчват дори до 2-3 год. възраст.
ОБАЧЕ, американското прясно мляко сигурно е доста по-различно от нашето, което в повечето случаи май си е бяла водица... :(
Какво препоръчвате вие, да заменим ли АМ с прясно,от колко процента,колко време е нужно да се вари?
Благодаря Ви, лек ден.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 5-та част
« Отговор #639 -: Май 27, 2009, 18:16:32 pm »
Благодаря ви докторе!И аз така си го сметнах в къщи.За пореден път грешно изчислена дозировка.................не знам какво да напиша...нищо.
Ще разделя тези 8ml на 3 приема за 24 часа.Лекарката каза 7 дена.От вас знам 10 и мисля да го давам 10 дни.

Тереза - 3г9м