0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« -: Февруари 16, 2009, 08:57:11 am »
Да е много весела и само здрави деца, майки, бременни и нови такива разбира се :D
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2009, 09:07:02 am »
Здравейте,
Отдавна не съм писала, но днес явно ми е ден и ще сложа начало на студената ни седмица.
Пожелавам на всички независимо от понамръщеното време много добро настроение, здраве и хубави мигове.
Надявам се добре да сте прекарали на празника на любовта и виното и да сте заредени с енергия за нови предизвикателства.
А сега за край на дългите пожелания да Ви разкажа нещо прекрасно. Точно след като се върнах на работа след майчинството намерих една колежка в ужасно състояние.Поради грешка беше загубила бебенцето си в 9 месец.Жената направо изглеждаше страшно и не спираше да плаче.На моменти дори се притесявах сериозно, че ще направи нещо със себе си. Малко по малко започнах да говоря внимател;лно с нея да споделям наученото от мен по пътя към моята сбъдната мечта.
Резултата е, че по мои си начин успях да вдъхна увереност и се превърнах в необходимата опора, която разбира за какво става реч и не казава заучени фрази.
Но да мина на хубавата част след дългото и тъжно предисловие. В миналият вторник моята позната трябваше да ходи при д-р Владимиров, за да решат какво би могла да направи още освен направеното до сега. А тя направи доста с доц.Конова, д-р Богословова, доц.Кременски.
Резултата е, че в миналият вторник в края на деня тя ме извика и без да казва нищо ми даде една ултразвук снимка.Щях да падна.До сега не съм виждала три броя бъдещи бебоци на снимка и реших, че не виждам като се обърнах смаяна да я попитам дали правилно виждам.Тя направо сияеше и това ми беше достатъчно да разбера, че видяното не е от лошото ми зрение:))))))))))))
Дай Боже всекиму такива хубави гледки и успешен финал на една такава приказка.
Сега стискам палци на тази бъдеща смела мама и от все сърце и желая най-голямото тройно щастие.
 
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2009, 09:50:53 am »
Доброе утро, ранобудни!

Silwi25, много здраве желая на жената и успех до края, заслужава го!

Кристина е във фаза :) Бие всичко. Сравнително кротка е, но постоянно шамаросва някого. "Нааа печка", "наааа мамо", "нааа тати", "наа тучо" /вълчо :)/, "нааа чичкооо"...Налага подред, за сега само на думи. Инак не е ревлива, нито изнервена.
Вчера успя да извади едни кокичета от малка ваза, да си намокри блузата, да пийне вода от вазата  :lol:  и остатъка да си го изсипе в обувките. И това всичкото, докато баща й я гледаше  :x Представям си ако не я  :lol:

Изглежда, до колкото съм чела, вървим по стъпките на кака Деси на кака ви Стефи - весело, но палаво.  :D

Имаме два кучешки - горни. Пфу.

Да са живи и здрави всички дечица, вие майки и семействата ви!

Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2009, 10:00:29 am »
Като четох това с кокичетата ми стана доста смешно, защото и ние имахме случка с тях.
Габи първо им се радва и вика "Мише ,мамо, мммммм хубаво мише!", но после за норматив сготвихме кокичетата на манджа докато аз се изкъпя и баща и я гледа, водата я изля на клавиатурата на компа в знак на ревност, че не и се обръща внимание, след това като някое зайче почна тапетите и сега сме супер фешън стил с тапетите.
Отделно от всички тия неща е на вълна гримиране и направо ми видя сметката на всички мазила.
Но, здраве да ще взема нови.То, нали все от някъде се почва:)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2009, 10:02:39 am »
Весела седмица,здрави деца и майки!Дано продължи хубавата бременна серия.

Силве,страхотно развитие,дано жената има безпроблемна бременност и живи и здрави бебчета накрая!

И Жоро е във фаза,ама на цирикане и пишене,направо главата ме заболява.
Откакто е проходил обаче е мнооого по-лесно,сам си се забавлява и няма нужда да съм до него непрекъснато.
<br />
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2009, 10:06:08 am »
Здрава и усмихната седмица и от нас :D

Силви, много късмет и сила на твойта колежка.

Чета ви за гримовете и си мисля, ако са прибрани как ги докопва?
Мойте седят на място което няма как да отвори :D
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2009, 10:14:24 am »
Силви, честито на колежката ти. Но аз нещо недоразбрах. Бременността спонтанна ли е?

Аз гримове съм давала на Андрея да види, само като ме види да се гримирам - резултът е дупки в сенките и синьо, розово, кафяво под ноктите. Това всичко 2 пъти. Не смятам до потретя. Другият път ще се крия като се гримирам (почти не се гримирам на последък).
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2009, 10:55:05 am »
Силви, дано всичко е наред сега с твоята колежка, много се радвам за нея.
Здрава и весела седмичка на всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2009, 11:31:22 am »
Въпреки прогнозата за времето, пожелавам слънчева седмица!
Силви25, много хубава история! Дай Боже повече такива щастливи завършеци!

Аз пак се връщам на темата с тортите - Мини, няма да може да се комбинираме за тортите, на мемн ми трябва за 26.02, най-рано бих могла да я получа на 25.02. Ще кажеш как са на външен вид и вкус, и доставката как е мианала.
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2009, 11:36:06 am »
Хубава и здрава седмица на всички  :D

Нинче, наборката на Криси не бие, ами гони - Маш, маце! Маш, бате! И ми обува обувките и марширува по коридорите и подскача, хм - т.е. се опитва, и е много смешна... Опитва се и да се сърди, но мисля, че и е рано за истинските сръдни. Голяма са забава сега!
Иначе още кашля и чак не мога да си обясня какво става тая зима - до октомври не беше боледувала, освен един течащ нос, а оттогава сме втори път на антибиотик - много упорити кашлици, тръгват от хремичка и се усложняват нещата и трябва да се прибягва до по-сериозни мерки. Дано е временно, че хич не ми се иска да е като баща и - потече му носа, на другия ден е със свирепа кашлица, усложнения, лечение и т.н.

Силви, успешна бременност на колежката ти и здрави бебчета  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #10 -: Февруари 16, 2009, 11:41:34 am »
Нинче, наборката на Криси не бие, ами гони - Маш, маце! Маш, бате!

:)

Аз понеже я гледам по цял ден, та и омръзвам сигурно. Вечер я давам на майка ми и на баща ми на 2 ет. - цял час без мен :) Оставям я и изчезвам. Обаче един ден се наакала и аз се качих само 5 мин. след като я оставих и тя като ме видя започна да ме бута към вратата и да ми вика "маш, маш мамоооо" :) Горкото, да не я взема.
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #11 -: Февруари 16, 2009, 12:16:13 pm »
Весела седмица и от нас и дано да е последната студена.
Моят Боби вчера най-накрая се престраши и проходи самичък, обходи целият апартамент, не можех да не се похваля  :lol:.
Момичета да ви питам нещо във връзка с подстригването на малчовците. Преди 2 седмици се захванах да го стрижа /никак не умея/, но косата му влизаше в ушите и очите, та се наложи, но тъй като той не спря да си върти главата го направих малко на дупки тук - там, та се питах дали с машинка за подстригване няма да е по лесно или пък от бръмченето съвсем няма да стои мирно? Знаете ли хубави машинки, които да не скубят, защото според мен за фризьор му е още рано, ще се изнервим излишно, та поне да имам хубав уред, с който да го подстригвам що годе равномерно.
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #12 -: Февруари 16, 2009, 12:47:44 pm »
Спорна и весела седмица и от мен  :balk_50:
На мамите пожелавам да ни разсмиват все така с техните палави сладури, на бременелките - леко и спокойно очакване, а на нас - още повече надежда.
Усмихвайте се и се обичайте! :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #13 -: Февруари 16, 2009, 13:01:11 pm »
Violet, защо не заведеш детето на професионален фризьор - те си знаят работата. не струва много.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #14 -: Февруари 16, 2009, 13:24:30 pm »
На фризьор моята щерка доста се кефи.Водила съм я няколко пъти с мен и 1 път я постригахме гола глава лятото с идеята да и се сгъсти косата.КОсата не се сгъсти особено, да не кажа никак.Пак си е 2 косъма и туй то, но пък тя си умира от кеф да гледа какво става.
Та, от опита ми с нея Виолет мога да ти кажа, че не е травмиращо за детето.Ако го занимаваш през това време с нещо, те добрите фризьори си знаят работата и ще свършат бързо.
Я да Ви се оплача днес какви щях да ги надробя. В обедната без малко да се почупя в един магазин като сбърках входа на пробната с входа към някакъв склад.
Аз напоследък съм голяма блейка и все си мечтая за пътувания насам-натам, ама днеска с това мечтаене сериозно си изкарах акъла като се метнах с главта надолу по стъпалата.Слава Богу Ок съм.И така с Ок настроение съм се запътила в края на работната седмица към Троянско.
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 13:27:50 pm от Silwi25 »
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #15 -: Февруари 16, 2009, 13:51:58 pm »
Violet, явно зависи от темперамента на детето. Дани редовно бива подстригван с машинката от татко си. Като малък плачеше понякога, сега даже му е забавно. Мъжът ми има машинка Rowentа, с която и сам се подстригва, така че едва ли скубе. Димана засега я подстригвам аз, доста успешно, макар че на нея се уча :) Процедурата я изпълнявам на стола за хранете, с пуснато филмче за Франклин, тя се върти много, ама с търпение и внимание се получи. По-късно ще я водя на фризьор, разбира се, но като си знам стоката, не вярвам това да е възможно преди да стане на 2г поне.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #16 -: Февруари 16, 2009, 13:55:36 pm »
не се плашете от фризьорите. не знам дали съм разказвала как беше при нас.
първия път заведохме Марти на фризьор двете със сестра ми, въоръжени с 2 торби играчки. в крайна сметка, детето седна в скута ми, връчиха му една пръскалка за вода и набързо го подстригаха, докато той щастливо пръскаше наоколо.
оттогава насам е подстригван 3-4 пъти (ние сме по дългите прически) и все по тоя сценарий - мама на стола, Марти в нея, пръскалката в ръка и за 3 минути е готов. да уточня, че го подстригват с ножица. малко дете, подстригано с машинка, не ми харесва никак. като порастне - да се стриже ако ще нула номер.
това не бих го постигнала в къщи по никакъв начин.
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 13:57:13 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #17 -: Февруари 16, 2009, 14:17:22 pm »
Само за протокола - стригане с машинка не значи 0 номер. Мъжът ми подреди Дани така еднократно, повече не посмя :wink: Сега ползва 2-3 различни приставки за различните части на прическата, никоя от които не е 0. Но пък си е и въпрос на вкус от страна на родителите - аз например харесвам момченцата да си имат "мъжки" прически, нямам сантимент към къдриците, но пък знам, че има родители, на които сърцето им се къса за тях. Така че всеки си решава сам.
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 14:20:51 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #18 -: Февруари 16, 2009, 14:21:22 pm »
мармотче, аз имах предвид, че с машинката се получава едно типично късо "мъжко" подстригване, а при мънички момченца все още може да се експериментира повечко с прическите.

http://76.12.200.158/toddler-boys-hairstyles/slides/toddlers-hairstyle.html

« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 14:27:42 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #19 -: Февруари 16, 2009, 14:23:54 pm »
Здрава и усмихната седмица и от нас :D :D :D
ех че весело ми става като чета за вашите мъничета......... :D :D :D
Нина,хи хи много весело у вас :lol: