0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« -: Февруари 16, 2009, 08:57:11 am »
Да е много весела и само здрави деца, майки, бременни и нови такива разбира се :D
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2009, 09:07:02 am »
Здравейте,
Отдавна не съм писала, но днес явно ми е ден и ще сложа начало на студената ни седмица.
Пожелавам на всички независимо от понамръщеното време много добро настроение, здраве и хубави мигове.
Надявам се добре да сте прекарали на празника на любовта и виното и да сте заредени с енергия за нови предизвикателства.
А сега за край на дългите пожелания да Ви разкажа нещо прекрасно. Точно след като се върнах на работа след майчинството намерих една колежка в ужасно състояние.Поради грешка беше загубила бебенцето си в 9 месец.Жената направо изглеждаше страшно и не спираше да плаче.На моменти дори се притесявах сериозно, че ще направи нещо със себе си. Малко по малко започнах да говоря внимател;лно с нея да споделям наученото от мен по пътя към моята сбъдната мечта.
Резултата е, че по мои си начин успях да вдъхна увереност и се превърнах в необходимата опора, която разбира за какво става реч и не казава заучени фрази.
Но да мина на хубавата част след дългото и тъжно предисловие. В миналият вторник моята позната трябваше да ходи при д-р Владимиров, за да решат какво би могла да направи още освен направеното до сега. А тя направи доста с доц.Конова, д-р Богословова, доц.Кременски.
Резултата е, че в миналият вторник в края на деня тя ме извика и без да казва нищо ми даде една ултразвук снимка.Щях да падна.До сега не съм виждала три броя бъдещи бебоци на снимка и реших, че не виждам като се обърнах смаяна да я попитам дали правилно виждам.Тя направо сияеше и това ми беше достатъчно да разбера, че видяното не е от лошото ми зрение:))))))))))))
Дай Боже всекиму такива хубави гледки и успешен финал на една такава приказка.
Сега стискам палци на тази бъдеща смела мама и от все сърце и желая най-голямото тройно щастие.
 
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2009, 09:50:53 am »
Доброе утро, ранобудни!

Silwi25, много здраве желая на жената и успех до края, заслужава го!

Кристина е във фаза :) Бие всичко. Сравнително кротка е, но постоянно шамаросва някого. "Нааа печка", "наааа мамо", "нааа тати", "наа тучо" /вълчо :)/, "нааа чичкооо"...Налага подред, за сега само на думи. Инак не е ревлива, нито изнервена.
Вчера успя да извади едни кокичета от малка ваза, да си намокри блузата, да пийне вода от вазата  :lol:  и остатъка да си го изсипе в обувките. И това всичкото, докато баща й я гледаше  :x Представям си ако не я  :lol:

Изглежда, до колкото съм чела, вървим по стъпките на кака Деси на кака ви Стефи - весело, но палаво.  :D

Имаме два кучешки - горни. Пфу.

Да са живи и здрави всички дечица, вие майки и семействата ви!

Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2009, 10:00:29 am »
Като четох това с кокичетата ми стана доста смешно, защото и ние имахме случка с тях.
Габи първо им се радва и вика "Мише ,мамо, мммммм хубаво мише!", но после за норматив сготвихме кокичетата на манджа докато аз се изкъпя и баща и я гледа, водата я изля на клавиатурата на компа в знак на ревност, че не и се обръща внимание, след това като някое зайче почна тапетите и сега сме супер фешън стил с тапетите.
Отделно от всички тия неща е на вълна гримиране и направо ми видя сметката на всички мазила.
Но, здраве да ще взема нови.То, нали все от някъде се почва:)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2009, 10:02:39 am »
Весела седмица,здрави деца и майки!Дано продължи хубавата бременна серия.

Силве,страхотно развитие,дано жената има безпроблемна бременност и живи и здрави бебчета накрая!

И Жоро е във фаза,ама на цирикане и пишене,направо главата ме заболява.
Откакто е проходил обаче е мнооого по-лесно,сам си се забавлява и няма нужда да съм до него непрекъснато.
<br />
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2009, 10:06:08 am »
Здрава и усмихната седмица и от нас :D

Силви, много късмет и сила на твойта колежка.

Чета ви за гримовете и си мисля, ако са прибрани как ги докопва?
Мойте седят на място което няма как да отвори :D
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2009, 10:14:24 am »
Силви, честито на колежката ти. Но аз нещо недоразбрах. Бременността спонтанна ли е?

Аз гримове съм давала на Андрея да види, само като ме види да се гримирам - резултът е дупки в сенките и синьо, розово, кафяво под ноктите. Това всичко 2 пъти. Не смятам до потретя. Другият път ще се крия като се гримирам (почти не се гримирам на последък).
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2009, 10:55:05 am »
Силви, дано всичко е наред сега с твоята колежка, много се радвам за нея.
Здрава и весела седмичка на всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2009, 11:31:22 am »
Въпреки прогнозата за времето, пожелавам слънчева седмица!
Силви25, много хубава история! Дай Боже повече такива щастливи завършеци!

Аз пак се връщам на темата с тортите - Мини, няма да може да се комбинираме за тортите, на мемн ми трябва за 26.02, най-рано бих могла да я получа на 25.02. Ще кажеш как са на външен вид и вкус, и доставката как е мианала.
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2009, 11:36:06 am »
Хубава и здрава седмица на всички  :D

Нинче, наборката на Криси не бие, ами гони - Маш, маце! Маш, бате! И ми обува обувките и марширува по коридорите и подскача, хм - т.е. се опитва, и е много смешна... Опитва се и да се сърди, но мисля, че и е рано за истинските сръдни. Голяма са забава сега!
Иначе още кашля и чак не мога да си обясня какво става тая зима - до октомври не беше боледувала, освен един течащ нос, а оттогава сме втори път на антибиотик - много упорити кашлици, тръгват от хремичка и се усложняват нещата и трябва да се прибягва до по-сериозни мерки. Дано е временно, че хич не ми се иска да е като баща и - потече му носа, на другия ден е със свирепа кашлица, усложнения, лечение и т.н.

Силви, успешна бременност на колежката ти и здрави бебчета  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #10 -: Февруари 16, 2009, 11:41:34 am »
Нинче, наборката на Криси не бие, ами гони - Маш, маце! Маш, бате!

:)

Аз понеже я гледам по цял ден, та и омръзвам сигурно. Вечер я давам на майка ми и на баща ми на 2 ет. - цял час без мен :) Оставям я и изчезвам. Обаче един ден се наакала и аз се качих само 5 мин. след като я оставих и тя като ме видя започна да ме бута към вратата и да ми вика "маш, маш мамоооо" :) Горкото, да не я взема.
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #11 -: Февруари 16, 2009, 12:16:13 pm »
Весела седмица и от нас и дано да е последната студена.
Моят Боби вчера най-накрая се престраши и проходи самичък, обходи целият апартамент, не можех да не се похваля  :lol:.
Момичета да ви питам нещо във връзка с подстригването на малчовците. Преди 2 седмици се захванах да го стрижа /никак не умея/, но косата му влизаше в ушите и очите, та се наложи, но тъй като той не спря да си върти главата го направих малко на дупки тук - там, та се питах дали с машинка за подстригване няма да е по лесно или пък от бръмченето съвсем няма да стои мирно? Знаете ли хубави машинки, които да не скубят, защото според мен за фризьор му е още рано, ще се изнервим излишно, та поне да имам хубав уред, с който да го подстригвам що годе равномерно.
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #12 -: Февруари 16, 2009, 12:47:44 pm »
Спорна и весела седмица и от мен  :balk_50:
На мамите пожелавам да ни разсмиват все така с техните палави сладури, на бременелките - леко и спокойно очакване, а на нас - още повече надежда.
Усмихвайте се и се обичайте! :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #13 -: Февруари 16, 2009, 13:01:11 pm »
Violet, защо не заведеш детето на професионален фризьор - те си знаят работата. не струва много.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #14 -: Февруари 16, 2009, 13:24:30 pm »
На фризьор моята щерка доста се кефи.Водила съм я няколко пъти с мен и 1 път я постригахме гола глава лятото с идеята да и се сгъсти косата.КОсата не се сгъсти особено, да не кажа никак.Пак си е 2 косъма и туй то, но пък тя си умира от кеф да гледа какво става.
Та, от опита ми с нея Виолет мога да ти кажа, че не е травмиращо за детето.Ако го занимаваш през това време с нещо, те добрите фризьори си знаят работата и ще свършат бързо.
Я да Ви се оплача днес какви щях да ги надробя. В обедната без малко да се почупя в един магазин като сбърках входа на пробната с входа към някакъв склад.
Аз напоследък съм голяма блейка и все си мечтая за пътувания насам-натам, ама днеска с това мечтаене сериозно си изкарах акъла като се метнах с главта надолу по стъпалата.Слава Богу Ок съм.И така с Ок настроение съм се запътила в края на работната седмица към Троянско.
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 13:27:50 pm от Silwi25 »
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #15 -: Февруари 16, 2009, 13:51:58 pm »
Violet, явно зависи от темперамента на детето. Дани редовно бива подстригван с машинката от татко си. Като малък плачеше понякога, сега даже му е забавно. Мъжът ми има машинка Rowentа, с която и сам се подстригва, така че едва ли скубе. Димана засега я подстригвам аз, доста успешно, макар че на нея се уча :) Процедурата я изпълнявам на стола за хранете, с пуснато филмче за Франклин, тя се върти много, ама с търпение и внимание се получи. По-късно ще я водя на фризьор, разбира се, но като си знам стоката, не вярвам това да е възможно преди да стане на 2г поне.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #16 -: Февруари 16, 2009, 13:55:36 pm »
не се плашете от фризьорите. не знам дали съм разказвала как беше при нас.
първия път заведохме Марти на фризьор двете със сестра ми, въоръжени с 2 торби играчки. в крайна сметка, детето седна в скута ми, връчиха му една пръскалка за вода и набързо го подстригаха, докато той щастливо пръскаше наоколо.
оттогава насам е подстригван 3-4 пъти (ние сме по дългите прически) и все по тоя сценарий - мама на стола, Марти в нея, пръскалката в ръка и за 3 минути е готов. да уточня, че го подстригват с ножица. малко дете, подстригано с машинка, не ми харесва никак. като порастне - да се стриже ако ще нула номер.
това не бих го постигнала в къщи по никакъв начин.
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 13:57:13 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #17 -: Февруари 16, 2009, 14:17:22 pm »
Само за протокола - стригане с машинка не значи 0 номер. Мъжът ми подреди Дани така еднократно, повече не посмя :wink: Сега ползва 2-3 различни приставки за различните части на прическата, никоя от които не е 0. Но пък си е и въпрос на вкус от страна на родителите - аз например харесвам момченцата да си имат "мъжки" прически, нямам сантимент към къдриците, но пък знам, че има родители, на които сърцето им се къса за тях. Така че всеки си решава сам.
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 14:20:51 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #18 -: Февруари 16, 2009, 14:21:22 pm »
мармотче, аз имах предвид, че с машинката се получава едно типично късо "мъжко" подстригване, а при мънички момченца все още може да се експериментира повечко с прическите.

http://76.12.200.158/toddler-boys-hairstyles/slides/toddlers-hairstyle.html

« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 14:27:42 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #19 -: Февруари 16, 2009, 14:23:54 pm »
Здрава и усмихната седмица и от нас :D :D :D
ех че весело ми става като чета за вашите мъничета......... :D :D :D
Нина,хи хи много весело у вас :lol:
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #20 -: Февруари 16, 2009, 14:39:56 pm »
Боян има страшно много коса(направо си е кощунство мъж да има толкова коса) и богат опит с подстригването за мое съжаление. Всичко тръгна от една екзема на лицето и така до сега му се е случвало 7 пъти и вече има крещяща нужда от 8ми
Като го водя на фризьор си умира от кеф, дали с пръскалото, дали с някоя четка или гребен, все намира с какво да се забавлява. И на всичкото отгоре седи сам на стола. Щото пък той е такъв чешит, че ако трябва да е в скута ми ще изтрае не повече от 20 секунди.
Лятото го подстригвах в къщи с машинката – на два номера съм станала спец.
Мдааа, цяло лято хлапето изглеждаше почти така http://76.12.200.158/toddler-boys-hairstyles/slides/toddler-boys-hairstyle-007.html

И аз не съм фен на дългите момчешки коси, но определено ми се иска да е с повече коса  :?
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 15:03:33 pm от коки »
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #21 -: Февруари 16, 2009, 14:59:31 pm »
Весела седмица и от нас!
Въпреки, че в момента такъв бяс ме е хванал и хич не ми е весело. Ходих до болницата и съответно пак ми изрицитираха, че детето е добре но още не е за изписване, след което накарах майка ми да се направи на ударена и да им звънне и на нея и казали, че детето е с инфекция и е на антибиотик. Така, че утре който е на смяна ще го отнесе, защото това да ми разправят всеки ден, че е добре и аз всеки ден да се надявам, че утре може да го изпишат, а той в същото време да е с инфекция и да е на антибиотик, това просто е недопустимо.  :x

А за постригването, то не че Ели има много коса, ама като и стигне до очите се налага леко срязване и тъй като настава трета световна война само при вида на ножицата се налага баща и да и държи главата, а аз да режа, та и бритона и става един такъв "фешън" ;)

Силве, лека бременност на твоята приятелка и живи и здрави бебчета!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #22 -: Февруари 16, 2009, 15:28:57 pm »
Силве, лека бременност на колежката ти!

Гери, ако бях аз, до сега да го бяха отнесли  :x.

Ние вече казваме "мама", ама когато имаме зор или сънуваме кошмари. След това каза "баба, "беби" и "дядя". Тати да седи и да чака  :lol:. Двете баби са категорични, че следващото бебе ще е момиченце  :lol:. Ще им се.

*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #23 -: Февруари 16, 2009, 16:30:56 pm »
Успешна седмица и от нас и дано това да е последната мразовита за тази зима, че вече ми омръзна!

gery_k77, да не би някой да се е обърклак и да не става въпрос за едно и също детенце? Защото ми се вижда недопустимо да крият от теб, че детето е с инфекция и е на антибиотик!
silwi, много се радвам за твоята приятелка! И аз имам една колежка, която преди почти две години загуби бебе в деветия месец. Тъкмо се бях върнала на работа след майчинството с Юлия. Успях да я убедя да направи някой изследвания, оказа се с имунологични проблеми, дори записахме час при д-р Владимиров, но докато настане време за прегледа излязох пак в болнични и тя не бе отишла. И зз се надявам тя все пак да потърси помощ и да ме зарадва с подобна новина.

Юлия бе подстригана за първи път от баща си в деня на първия си рожден ден.Аз по-рано не му разрешавах. Не беше чак толкова лошо, но бе далеч от идеалния резултат. От тогава я подстригва само фризьор. В началото аз я държах и леко придържах главата и, сега вече я слагат да седне на конче. Винаги и е много интересно и не прави проблем докато я подстригват.







*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #24 -: Февруари 16, 2009, 16:32:16 pm »
ОК момичета убедихте ме, че може пък и моето дете да се кефи на фризьорският стол, но аз нали все да се презастраховам  :oops:
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #25 -: Февруари 16, 2009, 19:14:06 pm »
Привет на всички!
Силви,пожелавам на твоята приятелка щастлив финал на нейната приказка!
Виолет,честито ти проходило детенце!И както Зори каза сега е много по-лесно.
И аз като Джам съм привърженик на дългите косици дори за момченце,особено ако детето си има коса.По таз причина на моят синковец подстригвам само бритона,защото му влиза в очите.Обаче... :) страх го е от ножицата и като кръцна започва да плаче.Ходи си накълцан и много си ми е сладък така :wink:.

Мила Гери,наистина е много безотговорно това ,че не ти дават верни сведения за Стефко.Много се надявам бързо да се пребори с инфекцията,за да може най-снакрая да си е при теб.Прегръдки!
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #26 -: Февруари 17, 2009, 12:04:08 pm »
Не се плашете от фризьора, както и не мислете, че има някаква минимална възраст да се заведе детето на фризьор. Това, че детето не дава на вас да го подстрижете, не означава, че и при фризьора ще се държи така. Мона не ми позволява дори една безобидна фибичка да й сложа, камо ли да й вържа опашки, а какво остава да я подстрижа. Но при фризьора няма такива неща, подстригваме се във фризьорските салони без никакви проблеми повече от година, за първи път беше на 9 месеца - тя има доста коса, расте бързо и на около месец се нуждае от подстригване. Изобщо не си и помислям аз да я подстригвам, дори и за подкъсяване на бретон - първо, няма да се справя добре, второ се притеснявам да не направи рязко движение и я нараня - все пак професионалистът би реагирал по-добре на подобна ситуация от мен. А и повечето фризьори имат не малък опит с деца - на клиенти, собствени, и знаят как да се справят. Опитайте и само така ще разберете как ще реагира и ще се държи детето ви, наистина повечето деца слушат във салона, а прическата определено се получава по-хубава от собственоръчната :wink:

Гери, дано скоро можете да си приберете Стефко в къщи!

Да ви се похваля - истина било, че може да пътуваш Сф-Варна със самолет по-евтино отколкото с автобус :D Двете с Мона пътувахме вчера срещу билети по 19лв и дойдохме до Варна за 30мин. Детето се държа много добре, ама и да правеше проблеми, за 30минути все щяхме да устискаме. Много съм доволна, че има евтина и достъпна вътрешна линия.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:07:51 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #27 -: Февруари 17, 2009, 12:09:00 pm »
цветенце, варненчета ли ще ставате?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #28 -: Февруари 17, 2009, 12:28:51 pm »
цветенце, варненчета ли ще ставате?

симона ще прекара две седмици с баба си и дядо си.
а до голямото лятно преместване - има време, към май месец :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #29 -: Февруари 17, 2009, 13:55:31 pm »
до голямото лятно преместване - има време, към май месец :wink:

значи, юни месец ни чакайте на двора  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #30 -: Февруари 17, 2009, 15:33:29 pm »
Аз съм облагодетелствена със съседка фризъорка :oops: :D. Както казва Jam докато попръска с помпичката и я беше подстригала вече  :D
Днес е ред на мама, боя и подстрижка, покрай мама и Мони ще я подкъсим, защото и е редичка косата и не расте равномерно.   :) :balk_101: :balk_96: :balk_95:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #31 -: Февруари 17, 2009, 16:41:47 pm »
Мия също е с много коса и на около 1г. посетихме за пръв път фризьор. И тя като Мона на Цвети, въобще не ми дава нито фибички, нито опашки, дори да я среша не дава. (Язък за хубавата коса, за която толкова хора ни завиждат)...И на фризьорката много не даде, но докато се оглеждаше какво точно става, свършихме. Просто фризьорката ми е много чевръста и се справи много добре за много кратко време.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #32 -: Февруари 17, 2009, 17:48:21 pm »
Благодарение на Cvetelina и свекърва и вече имам по ясна картинка около състоянието на Стефко... явно няма да си го вземем тая седмица защото до събота ще е на антибиотик заради инфекцията. Освен това разбрах, че е отпуснат и днес успях да изкопча от дежурната лекарка, че са му назначили кинезетерапия заради това и явно ще се наложи консултация с невролог като го изпишат и от сега съм настръхнала да не излезе нещо лошо от там...  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #33 -: Февруари 17, 2009, 18:18:32 pm »
Благодарение на Cvetelina и свекърва и вече имам по ясна картинка около състоянието на Стефко... явно няма да си го вземем тая седмица защото до събота ще е на антибиотик заради инфекцията. Освен това разбрах, че е отпуснат и днес успях да изкопча от дежурната лекарка, че са му назначили кинезетерапия заради това и явно ще се наложи консултация с невролог като го изпишат и от сега съм настръхнала да не излезе нещо лошо от там...  :?

Гери, не ги мисли тия лоши неща.
Какво значи "отпуснат" - някакво медицинско обяснение на неврологичен статус даде ли ти тая лекарка? Помисли - новороденото е лишено от майчина ласка, не чува твоя глас, увързано с разни системи и тръби. И аз да съм, и аз няма да имам тонус.
П.П. Опитвам се да те поуспокоя.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #34 -: Февруари 17, 2009, 19:34:05 pm »
Гери, ако доскоро е бил на апаратно дишане, със сигурност е бил упояван. тая упойка доста дълго време се изкарва от организма на бебето. Мартин също беше доста вял и отпуснат около 1 седмица след махането на тръбата и лекарите с това ми го обясниха. разбира се, не мога да твърдя, че това е вашият случай, педиатрите си преглеждат, но имай предвид и такава опция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #35 -: Февруари 17, 2009, 20:48:17 pm »
Гери, и аз като Джам за упойката си помислих. Дани имаше поне 3 различни успокоителни на епикризата от института по педиатрия, където е бил и Стефко. Всички интубирани бебенца ги упояват леко, иначе има риск да си измъкнат тръбата. Той има ли вече сукателен рефлекс, храни ли се от шише?

За невролога после, доколкото знам, поне миналата година бяха 4 невролози в Бг, които имат сертификация специално за работа с деца под 2г, в София това са д-р Димитрина Христова в Токуда и д-р Литвиненко в института по педиатрия (той приема и в МЦ Детско здраве). Посещението няма да ви навреди, дано е единствено и да няма повече грижи в тази посока.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #36 -: Февруари 17, 2009, 21:31:40 pm »
Мармотче, знаеш ли приемните дни на д-р Литвиненко, утре ще ходим при него, но не съм се обадила предварително и не знам дали ще приема.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #37 -: Февруари 17, 2009, 22:55:30 pm »
Гери,
за жалост, много често лекарите така ни спестяват истината, мислят си, че го правят за добро. Но аз не съм съгласна, че този подход е правилен.
[b]дано скоро нещата при Стефко се оправят! Имай още малко търпение. С теб съм![/b]А това, че е отпуснат е обяснимо с недоносеността. И Мишка беше така.

На мен също са ми спестявали доста подробности. Едва след 10-ия ден от престоя една лекарка "се изпусна" и ми каза, че е съществувала реална опасност за живота на Михаела. По-късно, след изписването, и други лекари ми казаха, "че е цяло чудо че поне нея я има".

Мармотче,
аз тъкмо влизам, за да питам момичетата от Варна дали знаят детски невролог там.
А ти казваш, че са само четирима в България. Това значи ли, че и четиримата са в София. Трябва ми детски невролог за Михаела и все пак до варна ни е по-лесно да идем. Тук в Русе няма.
И без това в петък ще я водим при офталмолога във Варна.

Благодаря предварително.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 22:58:06 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #38 -: Февруари 17, 2009, 23:33:44 pm »
Милена, има детски невролог във Варна, въпросът е дали ще свърши работа  :?
Ако искаш ще ти кажа как се казва и къде преглежда.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #39 -: Февруари 18, 2009, 09:09:36 am »
Гери, ти си една много смела мама.Ясно е, че няма да кажат всичко , но някой там горе си знае работата и детето ще се оправи сигурна съм.Аз съм с теб с цялата си вяра в добрия изход от ситуацията.
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #40 -: Февруари 18, 2009, 10:52:29 am »
Благодаря на всички за подкрепата! Мармотче, благодаря за препоръката на невролози, живот и здраве да си го вземем и ще тичаме и там!

Иначе и на мен ми се искаше да се успокоя, че е такъв заради упойката, но той вече 2 седмици е без тръба, така че сигурно е преминало действието и. А за това че е далеч от мен и няма това внимание което би получил в къщи и вообще начина по който започна живота му със сигурност са му се отразили и както каза една доктрока, "той е едно травмирано бебе" и се надявам като си го взема да можем да преодолеем тая травма. Моят мъж ме успокоява, че аз съм спокоен човек (по скоро преди време бях много спокоен човек) и Стефко прилича на мен и за това не е много активен... Факт е обаче, че докато не си го взема няма да се успокоя, тогава пак ще имам притеснения, но поне донякъде ще контрлирам нещата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #41 -: Февруари 18, 2009, 11:26:23 am »
Коки,
искам координати, да. Изпрати ми, моля те, ако обичаш.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2009, 11:55:20 am »
Гери, и аз ще препоръчам д-р Литвиненко. Няколко пъти съм водила Мия при него и впечатленията са ми отлични. Съветът ми е да отидете на платения му прием в МЦ "Детско здраве", защото си записваш час и отиваш директно, а в Педиатрията се чака с часове, което с малко бебе си е направо кошмар. и още 1 съвет, ако ми позволиш, понеже съм преживяла всичките тези неща, настоявай да разбереш от каква инфекция точно го лекуват. Тези неща са много важни за проследяване на състоянието в последствие. Стискам палци, да се развит в най-добрата посока.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #43 -: Февруари 18, 2009, 16:56:57 pm »
Мама му стара... Джам се разстрои, после и мен разплака... :( :(

Жена от бг мамата кандидатства за осиновител. Предложили са и детенце  на 3 г. и 6 мес., 74 см. , 9 кг ...

това е геноцид... ебаси скапаната, гадна, мръсна, отвратителна държава....
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 17:01:05 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #44 -: Февруари 18, 2009, 17:45:08 pm »
 :(

Нямам думи, Fussi.

*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #45 -: Февруари 18, 2009, 17:47:20 pm »
Фуси  :(
Прочетох в темата на Бърди, и така се надявах да си сбъркала докато си писала  :(
Нямам думи, просто  :(
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #46 -: Февруари 18, 2009, 18:31:35 pm »
Някои хора, когато и да ги убиеш вечно си закъснял. Явно се огнасят с децата не като с такива, а като с добитък. Що не стане това в Холандия?

*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #47 -: Февруари 18, 2009, 18:40:39 pm »
Мама му стара... Джам се разстрои, после и мен разплака... :( :(

Жена от бг мамата кандидатства за осиновител. Предложили са и детенце  на 3 г. и 6 мес., 74 см. , 9 кг ...

това е геноцид... ебаси скапаната, гадна, мръсна, отвратителна държава....

баси,това детенце въобще хранено ли е или е живяло на фотосинтеза?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #48 -: Февруари 18, 2009, 18:47:06 pm »
 :(Знаете ли, в такива моменти с дни не мога да спя и ми идва да удрям и удрям някой...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #49 -: Февруари 18, 2009, 19:58:02 pm »
Гери, като си приберете Стефко, нещата лека по лека ще се наредят. Мила не е била упоявана, но мускулния й тонус си беше занижен. Все пак са ранно родени деца и твърдят, че е нормално при тях да е така. Съчетано с инфекция, нормално да е по-апатичен. Чак травмирани не са децата, не се притеснявай, но, по съвет на тукашните лекари, в началото като си го приберете - оставете нещо да шуми в стаята, той е свикнал на съвсем разли(чен шум и може да не може да спи спокойно. Някакъв монотонен звук, достатъчно силен и еднообразен, за да може да свикне с него и със звуците на къщата. Нещата с храненето ще си дойдат постепенно на мястото си, просто ти трябва да имаш много търпение. И аз в началото се притеснявах доста, но Мила навакса във всяко едно отношение.  Ако мога да ти помогна с нещо или дори само да се оплачеш - пиши.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #50 -: Февруари 19, 2009, 04:18:45 am »
Гери, кураж и сила от нас  :hug2:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #51 -: Февруари 19, 2009, 10:51:27 am »
Fussi, това е ужасно и като си помисля, че и другите дечица сигурно са в това състояние...  :(

Гане, Мини  :bighug:

Гане, шум непременно ще му е осигурен, аз и Ели съм я гледала на компютър, телевизор и светната лампа, и на Стефко няма да му се размине най-вероятно. Вчера шефката на отделението се изказа че вероятно другата седмица ще го изпишат, ама аз нещо и нямам вяра, май ще повярвам чак като си го гушна. Иначе вече бил 2900, явно е схванал как се яде :).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #52 -: Февруари 19, 2009, 11:00:17 am »
Е, Гери, гладен не се стои :) Дано всичко се нареди и да си го вземете наистина другата седмица.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #53 -: Февруари 19, 2009, 11:20:35 am »
Гери, миличка, силно се надявам скоро да си приберете Стефко!
Много прегръдки от нас :hug2:
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #54 -: Февруари 19, 2009, 12:58:53 pm »
Гери, скорошно завръщане на малкия бонбон вкъщи!
Фуси, като чета такива неща толкова мъчно ми става за дечицата... то за осиновителите е ясно, че не е леко, но децата... никога не са усетили любов и нежна ласка! Просто ми се къса сърцето!

Аз да разведря малко темата като се похваля, че вече се спрях на тортите на Росита. Оказа се, че са най-евтини ( 2 пъти от повечето места ) и много интересни като модели. За вкуса...ще коментирам като я опитаме, но решихме, че на първия рожден ден никой няма да обърне основно внимание на вътрешността :) Та сега вече не се впрягам толкова за това.
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #55 -: Февруари 19, 2009, 13:11:11 pm »
Шакира, и тук едно огромно Благодаря!
 :balk_21:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #56 -: Февруари 19, 2009, 13:28:00 pm »
ani4kaи аз вчера ги разглеждах и си харесах доста от там,много хубави имат,но не видях цената .Щом са такива цени,май и ние ще се насочим към тях.Много им харесвам калинката(http://www.rossita-bg.com/images/zoom/PBDRYS/viewsize/DSCN1832.JPG),ма не ми се струва подходяща за момченце.От другите харесах 2-3 все на "Двете Фукли" ,но 3,8лв. парчето ми се струва много скъпо.
Една приятелка си взе за събота(тогава нейното детенце ще е рожденник) от "Пчела" и там са по 1.7лв. ,но в сайта им не мога да отворя тортите нещо.
А в "100гр. сладки" знаете ли какви са цените?

Гери,дано скоро Стефко пребори и инфекцията и да сте си заедно у дома!
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 13:43:52 pm от z22 »
<br />
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #57 -: Февруари 19, 2009, 13:49:40 pm »
Гери, силно се надявам скоро всичко да е само един лош спомен. :bighug:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #58 -: Февруари 19, 2009, 14:28:21 pm »
Момичета, тортите на Росита са хубави. Аз поръчах за РД на Рая от там.
Беше бисквитена, но съм опитвала и еклерова, и двете са вкусни.
Нашата е тази http://media.snimka.bg/1277/008808800.jpg
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 14:35:30 pm от Nadyn »
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #59 -: Февруари 19, 2009, 14:42:17 pm »
Зори,
много са красиви тортите на Росита, техни са и тези, в "Кой е по- по- най-". Ако отидеш на място, в католога са различни дизайните, затова ако си си избрала нещо от уеб страницата, трябва да си кажеш. Аз нашата торта (жабата на 14 стр.) си я поръчах току що. Много любезно ми обясниха по телефона кое, как...Имат пълнежи: горски плодове, карамел, шоколад, баварски крем и бисквитен. Според модела казват кой пълнеж може да е за дадена торта. Парчетата са между 2.20 и 3.00лв. В 100 гр сладки са между 3.5 и 4.20 лв, но наистина са много красиви, обръщам внимание,че  в Двете фукли цените са без ДДС!!! Сама може да си направиш сметката колко излиза реално едно парче. В Лъки парчето е 5.90. Лагуна - към 3.50 май ми казаха, не съм 100% сигурна.
Това е положението... За СЗ най-вероятно ще поръчам от Фуклите, понеже те единственидоставят на разумна цена или в Неделя - вкусна, невкусна, нямам други избор  :?

Надин, много слладурска ви е била тортата, жалко че в уеб каталога нямат всички модели, сигурно има и други страхотни торти, ама като съм чак в СЗ... :(
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 14:44:19 pm от ani4ka »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #60 -: Февруари 19, 2009, 14:47:07 pm »
eee Aничка ,вие сте поръчали нашата торта. :lol:Аз цяла седмица търся торта с жаби и реших накрая,че ще поръчвам в "100гр. сладки",4е нали правели по поръчка,но като видях тази и направо ми светнаха очите. :DОбаче се чудя как ще я режа,защото тя е висока.И също дали ще може вместо панделка,да сложат друго,че нали е за момченце.Има и още една с жаби ,ма малко натруфена ми седи.
<br />
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #61 -: Февруари 19, 2009, 15:17:57 pm »
http://media.snimka.bg/2178/010611014.jpg
Ети я нашата торта. От Росита е, вътре е вид "Рафаело". Страшно ми хареса  :D
Моята девойка има слабост към "мишето",затова се спряхме на този варянт. :)
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 15:21:38 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #62 -: Февруари 19, 2009, 16:11:43 pm »
Зори, ние нали сме семейство жаби - глътнах си езика, като видях тортата. След толкова дълго търсене, се бях оитчаяла, че намеря точно таква. Всички приятели ни знаят като жабоци и дори свекървата като видя няколкото модела, които си бях харесала, веднага посочи тази, понеже била най-тематична :)

Вярно, че имаха и пълнеж рафаело, но за нашия модел не го препоръчаха, както и баварския, и бисквитения. Тази форма наистинас ще има трудности с разрязването, но както казах - това е нашия модел, не го сменям за нищо на света!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #63 -: Февруари 19, 2009, 17:06:23 pm »
мда и ние сме така ,имаме и любима жаба и маса за игра с жаби,и стол за хранене с жаби.. .Исках и украсата и поканата да е с жаби,но такава украса не намерих-нито шапки,нито салфетки- все са Мечо Пух,аман от него. :lol:

Поканите щяха да са такива(това е картичката за св.Валентин за мъжът ми  :lol:) :http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10643519 ,но после направих електронни,че нямаше кога да ги изпращам тези.
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 17:16:30 pm от z22 »
<br />
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #64 -: Февруари 19, 2009, 22:20:57 pm »
Гери миличка, дано колкото може по-скоро да си гушкате слънчицето Стефко
 
Силно гуш от нас със Зори
 :bighug:


Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #65 -: Февруари 19, 2009, 22:41:25 pm »
Гери, съжалявам, че чак сега се обаждам за Литвиненко, тази седмица сме пак на интензивни рехабилитации и не успявам да стигна до рс-то всеки ден... И ние като Мешко сме ходили при него в МЦ "Детско здраве" на Ами Буе 27, точно защото часовете се спазват и не чакаш 100 години с малко дете. Впечатленията ми са много добри от самите прегледи, внимателен и компетентен, спокоен човек. Но си е претоварен, та трябва после ти да звъниш, да си носиш винаги папката с документи, да припомняш какво-що. Веднъж бяхме последен пациент за деня, 5:30 вечерта, на другия ден в 9 трябваше да му звънна да уговорим час за изследвания в клиниката по детска неврология към Педиатрията, вече не си спомняше за кое дете става дума. Не го виня обаче, само го споменавам, за да знаеш какво да очакваш. В клиниката има толкова тежки случаи, че прекрасно разбирам защо не може да помни всеки пациент, особено с по-лек проблем. Сега ходим тук http://www.cpcentresof-bg.com/bg/, доволна съм от комплексната терапия. Но по-рано не посмях да заведа там Дани, защото бях чела много негативни мнения, че в тази болница попресилват диагнозите, плашат много родителите, предлагат и ненужни процедури. Не мога да преценя дали има нещо вярно в това, защото ние отидохме при вече поставена диагноза. Но д-р Панайотова, с която работим, определено се сработи с Дани, има подход, помни го, следи му състоянието периодично и ни назначава подходяща за него терапия, която обсъжда с мен. Не са ни предлагали ненужни процедури, даже след обследването някои стандартни отпаднаха, защото там всичко си му е наред на детето.
Дано нямате нужда от всичката тази информация. И дано скоро си го прибереш малкото човече, наистина е безценна всяка минута близост с мама след всичките му перипетии.

Милена, това че са 4 сертифицирани детски невролози за работа с деца под 2г, го спомена д-р Христова от Токуда. Другите двама били в Пловдив, не знам кои са обаче. Дано всичко е само рутинен преглед при Миша, стискам ви палци!

Fussi, ужасно е това. Няма ли някакъв контрол над тези директори, само чувди телевизии ли могат да размърдат системата?
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 22:44:17 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #66 -: Февруари 20, 2009, 09:26:11 am »
marmotche, много се радвам, че при вас нещата се развиват добре в тази болница. Аз съм един от случаите с много негативни впечатления от тази клиника. Една от процедурите, които бяха назначили на Мия -магнитотерапия, я бяха объркали. Един ден случайно разбирам от разговор с друга майка, че такава процедура се прави най-много 15 дни и след това има задължителна почивка. При нас вече бяха направили 22. Можете да си представите в каква паника изпаднах и какъв шум вдигнах. Директно говорих с директора, защото тъй наречената ни лекуваща лекарка, въобще не можех да я открия. Беше направо престъпно недоглеждане от тяхна страна, но се опитаха да потулят случая всячески -издадоха заповед, с която забраняваха на рехабилитаторите да разговарят с родителите за терапията (бях казала на директора, че и според рехабилитаторката ни се назначават най-много 15 подобни процедури), нея лично я наказаха, че е говорила с мен на тази тема, опитаха се да ни изгонят -аз нямах проблеми да взимам направления и не им бяхме изгодни финансови и предвид цялата случка, една сутрин отказаха да ни вземат на процедура, лекарката ни прибрала картона, а без него не ни взимат. После я преглеждаха Мия по 2 пъти в месеца, но не след дълго спряхме да я водим там, защото по никакъв начин не можех да им вярвам. Честно казано сега толкова съжалявам, че тогава проявих някакво разбиране към тях и не дадох гласност на случая в интернет или в направо в медиите. За да обобщя, впечатленията ми са, че ако отидеш там с много малко бебе -Мия беше на 2 месеца, непременно ти намират нещо, за да ти назначат терапия. Ако личният лекар не дава направления всяка седмица, родителите ги плащат тези процедури и клиниката печели много добре, затова смятам, че там се лекуват много здрави бебета.
Съжалявам, че се отнесох, ама това е един от много болезнените ми спомени...Ние бяхме смазани психически, детето травмирано -ежедневно плачеше по час и половина, от влизането в клиниката до качването в колата на път за вкъщи непрекъснат рев, кошмарно изживяване. :(
Гери, дано не се налага да минавате през такова място, миличка.
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 09:32:26 am от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #67 -: Февруари 20, 2009, 10:21:06 am »
Мармотче, Мешко съжалявам че сте минали през всичко това...  :bighug: Мармотче радвам се, че нещата при Дани се развиват добре и дано скоро да нямате нужда да ходите изобщо по болници.
А за доктор Литвиненко, и аз се бях насочила към него и ще запиша час като ни изпишат. Иначе вчера ми казаха, че вече тонуса на Стефко е по добър и е по буен и кинезетерапията давала резултат и се надявам, че всичко ще му е наред и че е било някакво временно състояние.

За тортите и в "Рицка" правят детски торти по каталог, но лошото е че нямат сайт и незнам какви са им цените, но това което съм опитвала при тях ми е харесвало. А за първи рожден ден определено е по-важен външния вид на тортата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #68 -: Февруари 20, 2009, 11:10:20 am »
Гери, моя съвет е обади се веднага да запишеш час, вчера записваха за 10 март, така че най-добре сега се обади. Приемните му дни са вторник и четвъртък в Педиатрията. Това е инфо за там. Ние сме на 10 март.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #69 -: Февруари 20, 2009, 12:01:13 pm »
http://www.zdraveto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=25

Според това е в "Детсйо здраве" в четвъртък следобяд, но не знам колко е актуален сайтът.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #70 -: Февруари 20, 2009, 12:05:15 pm »
аз да се похваля, че водихме Преслава на ортопед и няма данни за проблеми в тази насока
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #71 -: Февруари 20, 2009, 13:39:36 pm »
браво на Преслава!

Уф направо съм бясна.Братовчедка ми преди една година имаше мисед аборт в 8г.с.Ходи при Тюфекчиева после и според нея беше с двурога матка и с преграда,която трябва да се махне.Първо и прави лапароскопия ,за да огледа каква точно е матката и се оказа,че си е нормална ,а днес и прави и хистероскопия,за да махне преградата.Вчера и каза,че преградата е много дебела и няма да може да я махне цялата,а днес се оказа,че изобщо няма преграда. 8OЕ как кажете ми цяла година вижда преграда и накрая я няма.Братовчедка ми е много притеснителна и голяма паника ,та емоционално много тежко изживя периода и преди лапарото и преди днешната интервенция.Отделбно и двете не са никак евтини манипулации.А най-важното е,че тя цяла година изгуби и не правиха опити за бебе,а го иска толкова много.
При лапарото откриха начален стадий на ендометриоза,та поне това не е било напразно,но все пак много ме е яд. :x
<br />
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #72 -: Февруари 20, 2009, 13:42:24 pm »
Това направо ми мирише на бизнес...ама от този, гадния  :lol:.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #73 -: Февруари 20, 2009, 13:46:16 pm »
ми тя уж показала на вуйна ми,която е лекар,как на ехографа се създава илюзия за преграда ,та не знам и аз ,но нали уж е голяма специалистка.
Все пак се радвам много,че братовчедка ми е добре и няма пречка да износи детенце.
<br />
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #74 -: Февруари 20, 2009, 14:45:09 pm »
Зори, съжелявам за това през което е минала братовчедка ти, но хубавото е, че поне е добре. Лично аз съм много доволна от д-р Тюфекчиева като хирург, благодарение на нейната намеса се роди Юлия. Уверена съм, че наистина е имало нещо и не се е заблудила просто така. И в никакъв случай не прави впечатление на търгаш. Прееди 3 год моята хистероскопия мина по ЗК и не е правила намек, че очаква допълнително заплащане.


*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #75 -: Февруари 20, 2009, 15:14:13 pm »
Mary, така ме стресна, че аз директно отидох до МЦ "Детско Здраве" и там искаха сега за идващия четвъртък да ми запишат, но на мен ми се видя много рано и затова за 5 март имаме час.

А сега и хубавата новина, живот и здраве ще изпишат Стефко в сряда. Принципно искаха да го държат още, че да му свърши курса кинезетерапия, но след като се разбрахме, че и аз ще мога да му правя упражненията се съгласиха да го пуснат. Иначе още е проблемен с яденето, ония кила дето си мислех че са 2900 се оказа че са ми казали 2690 и аз съм обърнала цифрите (доста често ми се случва  :oops:) и сега всъщност е 2700, т.е. за 3 дена е качил 10 грама.

Мини, браво на Преслава!

z22, съжалявам за братовчедка ти, че е трябвало да изтърпи всичко това, дано скоро се похвалиш, че е бременна!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #76 -: Февруари 20, 2009, 15:30:02 pm »
Габи,аз също познавам много хора,на които е помогнала и за това изобщо не си и помислям,че е заради пари и т.н.Просто така се е получило,жалко за изгубеното време.А иначе сега уж също е по ЗК,но пак се дават 500лв. за лапарото поне,но май при всички е така.

Гери,много се радвам,че Стефко ще е у дома! :D
<br />
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #77 -: Февруари 20, 2009, 15:31:00 pm »
Гери, ех че хубава новина. Айде да си го прибирате вече. Пък като си отиде в къщи ще му дойде апетита.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #78 -: Февруари 20, 2009, 15:39:44 pm »
Гери, браво на младежа, юнак е той от малък
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #79 -: Февруари 20, 2009, 16:04:06 pm »
Gery, страхотна новина наистина! Дано скоро си е в къщи и да се научи да папка, че 10 гр за три дни са наистина малко. Гери, имам везна, но в момента е при едни недоносени близначета та не мога да ти услужа. Но ако имаш вариант да ползваш в къщи за известно време мисля, че ще ти е от полза.


*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #80 -: Февруари 20, 2009, 18:04:48 pm »
Гери,страхотна новина!
Дано скоро да си е в къщи,да папка много и да му се радвате!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #81 -: Февруари 20, 2009, 18:13:05 pm »
Гери, дано скоро да си е в къщи юначето!

Зори, покрай снимката с поканата си позволих да разгледам и другите ти снимки от линка. Много са хубави. Може ли да ми кажеш от къде взе рамките за снимките защото и те много ми харесаха. Предварително благодаря.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #82 -: Февруари 20, 2009, 18:26:25 pm »
аз ги правих за Коледа ,защото правих календари и фотокниги за бабите.Разгледах всички 7000 страници от тук :http://digiscrapdepot.com/freebies/quickpages/1019.aspx и отделно от фотошопските теми в БГ мама.Но аз с фотошоп не мога да работя ,та ги правих с пейнт.Повечето даже бяха направо рамки със снимки и аз трих снимките и слагах мои,голяма игра падна тогава.
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #83 -: Февруари 20, 2009, 18:37:05 pm »
Зори и аз ги разгледах, надявам се нямаш против  :oops:
според Стефания Жори е бебе, ти си кака, а съпруга ти е тати  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #84 -: Февруари 20, 2009, 18:41:44 pm »
Mary, така ме стресна, че аз директно отидох до МЦ "Детско Здраве" и там искаха сега за идващия четвъртък да ми запишат, но на мен ми се видя много рано и затова за 5 март имаме час.

А сега и хубавата новина, живот и здраве ще изпишат Стефко в сряда. Принципно искаха да го държат още, че да му свърши курса кинезетерапия, но след като се разбрахме, че и аз ще мога да му правя упражненията се съгласиха да го пуснат. Иначе още е проблемен с яденето, ония кила дето си мислех че са 2900 се оказа че са ми казали 2690 и аз съм обърнала цифрите (доста често ми се случва  :oops:) и сега всъщност е 2700, т.е. за 3 дена е качил 10 грама.

Мини, браво на Преслава!

Бравооо, много се радвам!

А Преслава също няма друг избор, освен да радва мама и тати!

Днеска взех от новите памперси , които ги рекламират по ТВ-то. Български са, но поне на външен вид са ги догодили. Ще докладвам за пропускливостта.
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #85 -: Февруари 20, 2009, 19:28:50 pm »
Браво на Стефко! В къщи ще се възстанови по-бързо, а килцата ще си ги натрупа.

*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #86 -: Февруари 20, 2009, 19:55:47 pm »
Лейди, това тези Пуфис-а ли са.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #87 -: Февруари 20, 2009, 20:27:47 pm »
Мерси много, ще ги разгледам
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #88 -: Февруари 21, 2009, 10:20:23 am »
Лейди, това тези Пуфис-а ли са.

Да, но не съм впечатлена - горния слой е като на дамските превръзки Паломита и му мокрее дупето.
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #89 -: Февруари 21, 2009, 11:04:03 am »
Влизам с питанка към вас мами, че сме отново болни и нямам време за форума.

Кажете за марка надеждни и качествени инхалатори продавани в Бг.Опита ви ще ми е от голяма полза, както винаги.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #90 -: Февруари 21, 2009, 11:07:59 am »
ох, Перденце, пак ли!?! Горките!

И аз гледах че на Кауфланд са ги пуснали Пуфиса! Ама като видях, че са шуменски, пък на цената почти на либерото и се отказах! Май не съм сбъркала!
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #91 -: Февруари 21, 2009, 11:13:08 am »
Момичета, памперсите на Била с тяхната марка Клевър никак не са лоши. Вече 3-ти пъкет купуваме от тях, нямам проблем, може да ги пробвате. Цената никак не е лоша за 50 памперса 16-17 лв. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #92 -: Февруари 21, 2009, 11:50:38 am »
Перде, инхалатора е ОМРОН небулайзер. 135 лв, с детска и възрастна маска.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #93 -: Февруари 21, 2009, 12:17:21 pm »
Гери,ихааааааааа прекрасна новина,радвам се че сте по-добре и скоро всички ще се гушкате в къщи. :) :) :)

Пуфис-а,никак не ми харесват :(........пробвахме ги ,Алекс за 1 път беше зачервена,подсечена(държа да отбележа ,че до сега никога не е била подечена) .....абсолщтно не ги удобрявам.
Ние ползваме ПАМПЕРС те са около 82 бройки и 31,50....лв
скоро в магазин па-па ни препоръчаха и турски ПАМПЕРС ПРИМА ,те са около 80 бройки и струват около 25 лв,и от тях сме доволни,но съвсем мъничко по-тънички ми се виждат,(бих казала незначително по-тънички)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #94 -: Февруари 21, 2009, 12:31:05 pm »
Ако някой из града - независимо къде, разбере, че се продават тези памперси, да свирне, моля.
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #95 -: Февруари 21, 2009, 13:21:50 pm »
Лейди, добре че каза, аз тъкмо се бях запътила да ги пробвам. Ама щом има не доволни няма. Аз съм твърдо за Памперс и Хъджис, пробвах Либеро - ужасни са и сега взех за проба Daipers.
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #96 -: Февруари 21, 2009, 13:28:15 pm »
Пробвала съм всичко що годе сносно предлагано на пазара, но най доволна съм от Хъджис. Все още сме с него.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #97 -: Февруари 21, 2009, 14:11:43 pm »
От Хъджиса дупето остава влажно, Памперса са най-добри според мен, сега сме с Памперс Актив - много сме доволни (с ластичета са), а и Хъджиса са твърди за разлика от другите.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #98 -: Февруари 21, 2009, 15:09:41 pm »
А ползвали ли сте Еви бейби? След Памперс те като че ли най ми допадат. От гащичките на Либеро също съм много доволна :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #99 -: Февруари 21, 2009, 15:49:09 pm »
Аз съм ползвала Еви Бейби. Беше доста отдавна. :lol: Иначе сме карали само с Памперс и един път се прекарах с Молфикс :x

Еврооо, :bighug:

Гери, много се радвам, дано си приберете детенцето скоро вкъщи!
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #100 -: Февруари 21, 2009, 15:51:39 pm »
Аз съм ползвала Памперс, либеро, хъджис, мамия и сега ползвам Клевър - на била марката.
Аз лично от памперс не съм доволна, но и не съм им ползвала новите с ластиците.
Хъджис и либеро са ми фаворити.
Бях чела, че някой препоръчва тези на Била и като отвориха магазин във Варна веднага си взех. Трети пакет ползвам вече и нямам оплаквания. Пък и цената им е супер.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #101 -: Февруари 21, 2009, 18:17:20 pm »
Понеже се разискваше въпроса за тортите и искам да си сверя часовника. Бихте ли дали 100-150 лв за торта за първия РД?
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #102 -: Февруари 21, 2009, 18:19:06 pm »
еее лейди, ти пък чак 150 лв. за торта па било то и за първо РД ми се струва вече прекалено. по-добре дай 60-70 лв., а с другите пари му купи една хубава играчка :wink:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #103 -: Февруари 21, 2009, 18:23:08 pm »
ами аз уж не бих и ми се струваха адски много пари,но се наложи да вземем 2 торти ,всяка по 48 лв. ,та си станаха накрая 100лв.Но 100лв. само за 1-а торта не бих дала дори да ги имах.
<br />
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #104 -: Февруари 21, 2009, 18:46:03 pm »
Лейди, то зависи и от броя на парчетата. Аз също за първия купувах две торти(празнувахме с роднини и с приятели отделно) и цената за двете трябва да е била близо до 100, но не помня точно колко.


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #105 -: Февруари 21, 2009, 19:16:27 pm »
Питането ми не е свързано с РД на Вики, а на друго дете. Аз ли съм побъркана, че не бих дала трицифрена сума за една торта или ...

Не можах да си довърша пост-а преди малко.
Та как намирате за себе си "златния стандарт"?  Коя глезотия или по-луксозна стока за детето да купите, при все че има и по-евтини, и по-скъпи?
Аз да си кажа правичката, на моменти се оливам - особено с играчките. За хубава и учеща  на нещо играчка бих дала, и до сто   пък и повече лева, харесвам марки /Вики няма забележки/ като Лего, Литъл тейкс, Плеймобил, Плейгро, даже и Толото пласмасовите заобичах /като видях на кво са способни след зверско мятане/. Но за мен скъпата играчка означава гаранция за качество и безопасност.
По въпроса за дрехите - Вики има и такива от Илиенци, и от Америка, и от маркови магазини в Сф , и от Ла редута. Въпросът според мен е на късмет,  цената и марката не гарантират качество.



 
« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 20:10:02 pm от lady_11 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #106 -: Февруари 21, 2009, 21:28:42 pm »
не съм сменяла пелените- и за двете само на Проктър и гембъл
известно време карахме на Слийп енд плей, ама като зарибиха пазара и ги развалиха и си минахме на нашите си
плюс това, аз от една година си ги купувам от Турция, там са с ластичета отдавна пък и цената им супер- последния път ги взех на 17 лири за джъмбо пакет
торта за 150 лева не бих купила, и за сватбена не бих ги дала
тортата на Стефания за 1 рд беше 45 лева за 30 парчета и беше супер
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #107 -: Февруари 21, 2009, 21:55:23 pm »
Хубаво сте се разговорили за памперси - а бе тези "памперс" номер 3 много миришат, бе. Един пакет заподозрях, че нещо таковата, ама и втори купих - пак така, гледам на опаковката пише някакъв bath losion - какво е това чудо? Иначе сега 3-ка Памперс ни стават, а 3-ка Хъгис са ни големи 8O Засега съм пробвала само тези две марки, най-доволна бях от Хъгис 2 newborn - с ластик на колана отзад. Кои Памперс-и, казвате, имали ластик? В Била има само един вид и са без ластик.
Хъгис сега купихме някакъв класик, а гледам в интернет имат и модел ултра комфорт или нещо такова (става въпрос за номер 3) - сигурно те са с ластик?
Хъгис така се произнасяло, идвало от hug (прегръдка).
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #108 -: Февруари 21, 2009, 22:07:26 pm »
Фрешче, всички Хъгис са с ластиче отзад -  и двойката, и тройката, и четворката. До там поне сме стигнали. Почти откак се е родила Александра сме с тях.
Напоследък взимах на два пъти Памперс, че нямаше Хъгис, ама нещо не ми харесаха. Новите само са с ластици отстрани, ама много плитки ми идват. Александра хем е 8 кила с мокри дрехи и пак са и плитки четворката.

За стандарта при децата -  аз не купувам скъпи дрехи, предвид че ги израстват много бързо, не виждам смисъл. За играчки също не съм склонна да харча много - детето ми си играе предимно с наши вещи или пък с налични подходящи за възрастта играчки.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #109 -: Февруари 21, 2009, 22:40:08 pm »
Фрешче, всички Хъгис са с ластиче отзад -  и двойката, и тройката, и четворката. До там поне сме стигнали. Почти откак се е родила Александра сме с тях.

Аз купих Хъгис 3-ка от Кауфланд и нямат ластиче, опаковката е синя и пише нещо от сорта на Класик. Иначе са хубави.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #110 -: Февруари 21, 2009, 23:29:15 pm »
Абе, ако трябва да сме точни и Хъгис не е - Хъгс би трябвало да е точното название, ама това няма значение.
Има разлика между Класик и премиум на Хъджис(по-лесно ми е така да им казвам), като за класика много лоши неща съм чувала. Аз от тях не съм ползвала.
В интерес на истината аз други пелени с ластик отзад на кръста освен Хъджис не съм виждала. И си ползвах само тях, докато тук не стана кът 4ката.
Клевър на Била са с ластик, но на лепенките - не на кръста.

На мен, така да се каже, ми се свидят много пари за дрехи. Боян има най-много дрехи от Редута.
Виж за обувките е друга работа. Там ми се иска да са качествени, а те са си цифра. Поне сега, когато лесно ги израстват се усеща.

За тортата и аз като Мини -  30 парчета за 40 лв. За мен тортите за детски РД са за фаца доста дълго време след първия рожден ден.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #111 -: Февруари 21, 2009, 23:35:28 pm »
Абе, ако трябва да сме точни и Хъгис не е - Хъгс би трябвало да е точното название, ама това няма значение.

мне...
Hugs (прегръдки, чете се Хъгс). Huggies (измислена дума, по правилата би следвало да се чете като Хъгис)

В интерес на истината аз други пелени с ластик отзад на кръста освен Хъджис не съм виждала.

Либеро виж.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #112 -: Февруари 21, 2009, 23:41:04 pm »
 :oops: Както винаги, Джам, права си.

И за Либерото си права, ползвала съм ги ама съм забравила. Аз тях ги смених лятото, по-дебели ми се струват и по-широки в частта мужду краката.

Както и да е, аз имам късмет че детето понася всички видове, от които съм опитала, добре.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #113 -: Февруари 22, 2009, 00:11:26 am »
Лейди, аз на този етап вече съм по-склонна да дам повече пари за хубава дрешка. Като знам, че ако я взема с един размер по-голяма, ще я износва повече време. Пари за играчки не давам, в смисъл не давам много. Кристина основно си играе с най-обикновени кубчета, на които има животни. Учи си ги, радва им се, издава съответните звуци и си строи кула. Давам пари за книжки, с удоволствие и по-скъпи, понеже тя това обича. Но ги пазя, де, да може да ги ползва и за по-късна възраст. Иначе на стената съм закачила едни много готини "джаджи" за събиране на играчки - с четири джоба. Пълни са с джунджурии и тя всеки ден си рови там и си намира все интересни неща. За нейното въображение, разбира се. Едва за другата зима смятам да дам повече пари, за Лего например, понеже виждам, че такъв тип игри са и увлекателни. Сега има само една по-скъпа къща на чико с разни фигури, но и е подарък от РД, но вече не и е интересна, реди ги всички фигури, но предииии, нон стоп тая къща редеше. Ето я:
Та затова се ориентирам, че такива неща харесва.
Абе общо взето то детето си показва какъв интерес има.
Сега идва лято, има двор, въздух, ще се играе на тревата с пясък, лопати, топки и пак смятам да спестя от към играчки.
 
« Последна редакция: Февруари 22, 2009, 00:13:55 am от Nina »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #114 -: Февруари 22, 2009, 07:55:35 am »
Хубаво сте се разговорили за памперси - а бе тези "памперс" номер 3 много миришат, бе. Един пакет заподозрях, че нещо таковата, ама и втори купих - пак така, гледам на опаковката пише някакъв bath losion - какво е това чудо? Иначе сега 3-ка Памперс ни стават, а 3-ка Хъгис са ни големи 8O Засега съм пробвала само тези две марки, най-доволна бях от Хъгис 2 newborn - с ластик на колана отзад. Кои Памперс-и, казвате, имали ластик? В Била има само един вид и са без ластик.
Хъгис сега купихме някакъв класик, а гледам в интернет имат и модел ултра комфорт или нещо такова (става въпрос за номер 3) - сигурно те са с ластик?
Хъгис така се произнасяло, идвало от hug (прегръдка).
Фреши,вярно е,особено когато са напишкани доста миришат :lol:
последно взехме ПАМПЕРС ПРИМА(турски памперс 24 лв) и те имат ластичета на колана,качество е като на другия Памперс но е с около 6 лв по-ефтин.

за торта.......не бих дала 100 лв.....мисля 50-60 е прилина сума и достатъчна
за играчки.......зависи от играчка,относително е,зависи от възможностите на семейството....
за дрешките........нашите не са маркови,мисля че нямам нужда от прекалено скъпи дрешки,защото бързо се израстват
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #115 -: Февруари 22, 2009, 09:12:06 am »
в съседен подфорум четох терзанията на Джам относно слънчевите очила, та в тази връзка да запитам какво мислите за слънчевите очила за деца /визирам Чико в случая/- приложими ли са, има ли добри марки, изобщо децата ни имат ли нужда от това
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #116 -: Февруари 22, 2009, 09:30:20 am »
Относно играчките да се изкажа и аз :lol:
по принцп не купуваме много, но предпочитам да са по-хубави и качествени. Деси също доста време след първия си рожден ден се забавлява с такава къщичка на чико, която Нина е показала. Скоро купихме класическо лего с малките части и подложка, ами да ви кажа много се кефи детето, сяда си на столчето и си реди, голямо забавление е. Обича да свири, имаме и пиано със столче, това й е страста. Разгръща си някоя книжка върху него и започва да пее по "ноти" :lol: За втория РД получи голяма количка за кукли (почти като истинска :wink:), с нея също си играе, вози си куклите, храни ги, приспива ги, готви им, има детска кухня. Но музиката и книжките за сега са й любимо занимание.
Дрешки и аз купувам предимно от ЛаРедута и от намаленията тук. С обувките компромис не правим, носи само хубави обувки, понякога са по-скъпи и от моите :oops:

Мини, ние лятото й купихме от мадър кеър слънчеви очила, защото като ни гледа нас и тя искаше, но не знам колко са качествени, изглеждат съвсем като истински :lol:
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #117 -: Февруари 22, 2009, 10:50:55 am »
За тортите: нашата също струва 48 лв ( от едно място със Зори сме ги поръчали), но по другите места като проверявах, цените не надвишаваха 50-60 лв, изключая Лъки, където 16 парчета щяха да ми бръкнат в джоба с 95 лв (5.90 лв/парче). Наистина трябва да се спомене големината на тортата, а най-коректно е да говорим за цени на парче. В този случай - 5.90 ми се виждат множко.
Дрехите - маркови купувам най-често по намаления. То в любимия ми магазин и без това нон стоп има някакви комбинации от промоции... Не се впускам в големи харчове, защото Дългучката ги израства много бързо. При играчките положението е следното: купувам най-често по повод ( не крада бе повод ;)  ), получаваме много от близки и приятели, засега ни се събират в 3 кошнички 30 х 40см :)
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #118 -: Февруари 22, 2009, 21:01:23 pm »
Мини, според мен и детските очи имат нужда от защита, даже може би повече от нас (това си е мое мнение, нямам спомен да съм чела нещо по въпроса). Андрея има очила на Чико и разни други, на които пише, че има защита, но не знам колко е. Факт е че си ги търси като пече и лятото не ги сваляше.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #119 -: Февруари 22, 2009, 21:04:01 pm »
За дрехи и играчки давам пари. Не купувам задължително марково и скъпо. А нещо средно или намалено. Факт е че държат на пране и носене в пъти повече, от колкото евтини дрехи, които съм купувала. Същото е и за играчките.
За обувките - основните са качествени обувки, а има и такива които съм взела за много кално в двора, те са евтинки.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #120 -: Февруари 22, 2009, 22:03:33 pm »
Мини, според мен и детските очи имат нужда от защита, даже може би повече от нас (това си е мое мнение, нямам спомен да съм чела нещо по въпроса). Андрея има очила на Чико и разни други, на които пише, че има защита, но не знам колко е. Факт е че си ги търси като пече и лятото не ги сваляше.
:lol: Предсавих си я с очила!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #122 -: Февруари 22, 2009, 23:11:30 pm »
Ужасно е сладка Андрея, Василена. :)

Аз също искам да взема на Криси очила, ама да са компромисен вариант - хем да не са скъпи, щото не знам дали ще ги носи, хем да не са някаква стъклария, че да и прецака очите ако пък реши да ги носи. Въпреки, че през лятото бегаме доста от слънцето, дори и на морето. Ходим на плаж само много рано или привечер.
Та ще се ослушвам ако някой сподели изгоден за всичките ми изисквания вариант.  :D

За море ли пиша? Вънка е минус 10  :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Февруари 22, 2009, 23:32:24 pm от Nina »
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #123 -: Февруари 22, 2009, 23:29:03 pm »
Нина, едните ни очила, както споменах са Чико (нямам снимка). Пише, че са със 100% УВ защита. При хващане на дръжките и разпъването им  :lol: имат еластичност и не се чупят. Незнам обаче на каква цена са - подарък са ни. Нямам снимка с тях за да ги покажа.

П.п. Ето тук има детски очила, на доста добра цена и пише, че са със 100% УВ защита http://www.sportdepot.bg/products/glassess/sun-glasses/children-sun-glasses/sort?brand=19
А ето и на Чико, също на доста добра цена http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/75_76_301
« Последна редакция: Февруари 22, 2009, 23:36:37 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #124 -: Февруари 22, 2009, 23:31:57 pm »
Ще потърся информация за Чико, а и щом рамките са "разтегливи", това е огромен плюс :)
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #125 -: Февруари 22, 2009, 23:42:26 pm »
Като за край на седмицата да пооспамя хубаво темата. Нина, нашите поне са "еластични", незнам обаче доколко издържат, все ще имат някакъв праг на чупимост  :wink:. Но определено се разтяяяяяяягат.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!