0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #20 -: Февруари 16, 2009, 14:39:56 pm »
Боян има страшно много коса(направо си е кощунство мъж да има толкова коса) и богат опит с подстригването за мое съжаление. Всичко тръгна от една екзема на лицето и така до сега му се е случвало 7 пъти и вече има крещяща нужда от 8ми
Като го водя на фризьор си умира от кеф, дали с пръскалото, дали с някоя четка или гребен, все намира с какво да се забавлява. И на всичкото отгоре седи сам на стола. Щото пък той е такъв чешит, че ако трябва да е в скута ми ще изтрае не повече от 20 секунди.
Лятото го подстригвах в къщи с машинката – на два номера съм станала спец.
Мдааа, цяло лято хлапето изглеждаше почти така http://76.12.200.158/toddler-boys-hairstyles/slides/toddler-boys-hairstyle-007.html

И аз не съм фен на дългите момчешки коси, но определено ми се иска да е с повече коса  :?
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 15:03:33 pm от коки »
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #21 -: Февруари 16, 2009, 14:59:31 pm »
Весела седмица и от нас!
Въпреки, че в момента такъв бяс ме е хванал и хич не ми е весело. Ходих до болницата и съответно пак ми изрицитираха, че детето е добре но още не е за изписване, след което накарах майка ми да се направи на ударена и да им звънне и на нея и казали, че детето е с инфекция и е на антибиотик. Така, че утре който е на смяна ще го отнесе, защото това да ми разправят всеки ден, че е добре и аз всеки ден да се надявам, че утре може да го изпишат, а той в същото време да е с инфекция и да е на антибиотик, това просто е недопустимо.  :x

А за постригването, то не че Ели има много коса, ама като и стигне до очите се налага леко срязване и тъй като настава трета световна война само при вида на ножицата се налага баща и да и държи главата, а аз да режа, та и бритона и става един такъв "фешън" ;)

Силве, лека бременност на твоята приятелка и живи и здрави бебчета!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #22 -: Февруари 16, 2009, 15:28:57 pm »
Силве, лека бременност на колежката ти!

Гери, ако бях аз, до сега да го бяха отнесли  :x.

Ние вече казваме "мама", ама когато имаме зор или сънуваме кошмари. След това каза "баба, "беби" и "дядя". Тати да седи и да чака  :lol:. Двете баби са категорични, че следващото бебе ще е момиченце  :lol:. Ще им се.

*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #23 -: Февруари 16, 2009, 16:30:56 pm »
Успешна седмица и от нас и дано това да е последната мразовита за тази зима, че вече ми омръзна!

gery_k77, да не би някой да се е обърклак и да не става въпрос за едно и също детенце? Защото ми се вижда недопустимо да крият от теб, че детето е с инфекция и е на антибиотик!
silwi, много се радвам за твоята приятелка! И аз имам една колежка, която преди почти две години загуби бебе в деветия месец. Тъкмо се бях върнала на работа след майчинството с Юлия. Успях да я убедя да направи някой изследвания, оказа се с имунологични проблеми, дори записахме час при д-р Владимиров, но докато настане време за прегледа излязох пак в болнични и тя не бе отишла. И зз се надявам тя все пак да потърси помощ и да ме зарадва с подобна новина.

Юлия бе подстригана за първи път от баща си в деня на първия си рожден ден.Аз по-рано не му разрешавах. Не беше чак толкова лошо, но бе далеч от идеалния резултат. От тогава я подстригва само фризьор. В началото аз я държах и леко придържах главата и, сега вече я слагат да седне на конче. Винаги и е много интересно и не прави проблем докато я подстригват.







*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #24 -: Февруари 16, 2009, 16:32:16 pm »
ОК момичета убедихте ме, че може пък и моето дете да се кефи на фризьорският стол, но аз нали все да се презастраховам  :oops:
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #25 -: Февруари 16, 2009, 19:14:06 pm »
Привет на всички!
Силви,пожелавам на твоята приятелка щастлив финал на нейната приказка!
Виолет,честито ти проходило детенце!И както Зори каза сега е много по-лесно.
И аз като Джам съм привърженик на дългите косици дори за момченце,особено ако детето си има коса.По таз причина на моят синковец подстригвам само бритона,защото му влиза в очите.Обаче... :) страх го е от ножицата и като кръцна започва да плаче.Ходи си накълцан и много си ми е сладък така :wink:.

Мила Гери,наистина е много безотговорно това ,че не ти дават верни сведения за Стефко.Много се надявам бързо да се пребори с инфекцията,за да може най-снакрая да си е при теб.Прегръдки!
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #26 -: Февруари 17, 2009, 12:04:08 pm »
Не се плашете от фризьора, както и не мислете, че има някаква минимална възраст да се заведе детето на фризьор. Това, че детето не дава на вас да го подстрижете, не означава, че и при фризьора ще се държи така. Мона не ми позволява дори една безобидна фибичка да й сложа, камо ли да й вържа опашки, а какво остава да я подстрижа. Но при фризьора няма такива неща, подстригваме се във фризьорските салони без никакви проблеми повече от година, за първи път беше на 9 месеца - тя има доста коса, расте бързо и на около месец се нуждае от подстригване. Изобщо не си и помислям аз да я подстригвам, дори и за подкъсяване на бретон - първо, няма да се справя добре, второ се притеснявам да не направи рязко движение и я нараня - все пак професионалистът би реагирал по-добре на подобна ситуация от мен. А и повечето фризьори имат не малък опит с деца - на клиенти, собствени, и знаят как да се справят. Опитайте и само така ще разберете как ще реагира и ще се държи детето ви, наистина повечето деца слушат във салона, а прическата определено се получава по-хубава от собственоръчната :wink:

Гери, дано скоро можете да си приберете Стефко в къщи!

Да ви се похваля - истина било, че може да пътуваш Сф-Варна със самолет по-евтино отколкото с автобус :D Двете с Мона пътувахме вчера срещу билети по 19лв и дойдохме до Варна за 30мин. Детето се държа много добре, ама и да правеше проблеми, за 30минути все щяхме да устискаме. Много съм доволна, че има евтина и достъпна вътрешна линия.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 12:07:51 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #27 -: Февруари 17, 2009, 12:09:00 pm »
цветенце, варненчета ли ще ставате?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #28 -: Февруари 17, 2009, 12:28:51 pm »
цветенце, варненчета ли ще ставате?

симона ще прекара две седмици с баба си и дядо си.
а до голямото лятно преместване - има време, към май месец :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #29 -: Февруари 17, 2009, 13:55:31 pm »
до голямото лятно преместване - има време, към май месец :wink:

значи, юни месец ни чакайте на двора  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #30 -: Февруари 17, 2009, 15:33:29 pm »
Аз съм облагодетелствена със съседка фризъорка :oops: :D. Както казва Jam докато попръска с помпичката и я беше подстригала вече  :D
Днес е ред на мама, боя и подстрижка, покрай мама и Мони ще я подкъсим, защото и е редичка косата и не расте равномерно.   :) :balk_101: :balk_96: :balk_95:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #31 -: Февруари 17, 2009, 16:41:47 pm »
Мия също е с много коса и на около 1г. посетихме за пръв път фризьор. И тя като Мона на Цвети, въобще не ми дава нито фибички, нито опашки, дори да я среша не дава. (Язък за хубавата коса, за която толкова хора ни завиждат)...И на фризьорката много не даде, но докато се оглеждаше какво точно става, свършихме. Просто фризьорката ми е много чевръста и се справи много добре за много кратко време.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #32 -: Февруари 17, 2009, 17:48:21 pm »
Благодарение на Cvetelina и свекърва и вече имам по ясна картинка около състоянието на Стефко... явно няма да си го вземем тая седмица защото до събота ще е на антибиотик заради инфекцията. Освен това разбрах, че е отпуснат и днес успях да изкопча от дежурната лекарка, че са му назначили кинезетерапия заради това и явно ще се наложи консултация с невролог като го изпишат и от сега съм настръхнала да не излезе нещо лошо от там...  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #33 -: Февруари 17, 2009, 18:18:32 pm »
Благодарение на Cvetelina и свекърва и вече имам по ясна картинка около състоянието на Стефко... явно няма да си го вземем тая седмица защото до събота ще е на антибиотик заради инфекцията. Освен това разбрах, че е отпуснат и днес успях да изкопча от дежурната лекарка, че са му назначили кинезетерапия заради това и явно ще се наложи консултация с невролог като го изпишат и от сега съм настръхнала да не излезе нещо лошо от там...  :?

Гери, не ги мисли тия лоши неща.
Какво значи "отпуснат" - някакво медицинско обяснение на неврологичен статус даде ли ти тая лекарка? Помисли - новороденото е лишено от майчина ласка, не чува твоя глас, увързано с разни системи и тръби. И аз да съм, и аз няма да имам тонус.
П.П. Опитвам се да те поуспокоя.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #34 -: Февруари 17, 2009, 19:34:05 pm »
Гери, ако доскоро е бил на апаратно дишане, със сигурност е бил упояван. тая упойка доста дълго време се изкарва от организма на бебето. Мартин също беше доста вял и отпуснат около 1 седмица след махането на тръбата и лекарите с това ми го обясниха. разбира се, не мога да твърдя, че това е вашият случай, педиатрите си преглеждат, но имай предвид и такава опция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #35 -: Февруари 17, 2009, 20:48:17 pm »
Гери, и аз като Джам за упойката си помислих. Дани имаше поне 3 различни успокоителни на епикризата от института по педиатрия, където е бил и Стефко. Всички интубирани бебенца ги упояват леко, иначе има риск да си измъкнат тръбата. Той има ли вече сукателен рефлекс, храни ли се от шише?

За невролога после, доколкото знам, поне миналата година бяха 4 невролози в Бг, които имат сертификация специално за работа с деца под 2г, в София това са д-р Димитрина Христова в Токуда и д-р Литвиненко в института по педиатрия (той приема и в МЦ Детско здраве). Посещението няма да ви навреди, дано е единствено и да няма повече грижи в тази посока.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #36 -: Февруари 17, 2009, 21:31:40 pm »
Мармотче, знаеш ли приемните дни на д-р Литвиненко, утре ще ходим при него, но не съм се обадила предварително и не знам дали ще приема.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #37 -: Февруари 17, 2009, 22:55:30 pm »
Гери,
за жалост, много често лекарите така ни спестяват истината, мислят си, че го правят за добро. Но аз не съм съгласна, че този подход е правилен.
[b]дано скоро нещата при Стефко се оправят! Имай още малко търпение. С теб съм![/b]А това, че е отпуснат е обяснимо с недоносеността. И Мишка беше така.

На мен също са ми спестявали доста подробности. Едва след 10-ия ден от престоя една лекарка "се изпусна" и ми каза, че е съществувала реална опасност за живота на Михаела. По-късно, след изписването, и други лекари ми казаха, "че е цяло чудо че поне нея я има".

Мармотче,
аз тъкмо влизам, за да питам момичетата от Варна дали знаят детски невролог там.
А ти казваш, че са само четирима в България. Това значи ли, че и четиримата са в София. Трябва ми детски невролог за Михаела и все пак до варна ни е по-лесно да идем. Тук в Русе няма.
И без това в петък ще я водим при офталмолога във Варна.

Благодаря предварително.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 22:58:06 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #38 -: Февруари 17, 2009, 23:33:44 pm »
Милена, има детски невролог във Варна, въпросът е дали ще свърши работа  :?
Ако искаш ще ти кажа как се казва и къде преглежда.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #39 -: Февруари 18, 2009, 09:09:36 am »
Гери, ти си една много смела мама.Ясно е, че няма да кажат всичко , но някой там горе си знае работата и детето ще се оправи сигурна съм.Аз съм с теб с цялата си вяра в добрия изход от ситуацията.