0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #60 -: Февруари 19, 2009, 14:47:07 pm »
eee Aничка ,вие сте поръчали нашата торта. :lol:Аз цяла седмица търся торта с жаби и реших накрая,че ще поръчвам в "100гр. сладки",4е нали правели по поръчка,но като видях тази и направо ми светнаха очите. :DОбаче се чудя как ще я режа,защото тя е висока.И също дали ще може вместо панделка,да сложат друго,че нали е за момченце.Има и още една с жаби ,ма малко натруфена ми седи.
<br />
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #61 -: Февруари 19, 2009, 15:17:57 pm »
http://media.snimka.bg/2178/010611014.jpg
Ети я нашата торта. От Росита е, вътре е вид "Рафаело". Страшно ми хареса  :D
Моята девойка има слабост към "мишето",затова се спряхме на този варянт. :)
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 15:21:38 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #62 -: Февруари 19, 2009, 16:11:43 pm »
Зори, ние нали сме семейство жаби - глътнах си езика, като видях тортата. След толкова дълго търсене, се бях оитчаяла, че намеря точно таква. Всички приятели ни знаят като жабоци и дори свекървата като видя няколкото модела, които си бях харесала, веднага посочи тази, понеже била най-тематична :)

Вярно, че имаха и пълнеж рафаело, но за нашия модел не го препоръчаха, както и баварския, и бисквитения. Тази форма наистинас ще има трудности с разрязването, но както казах - това е нашия модел, не го сменям за нищо на света!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #63 -: Февруари 19, 2009, 17:06:23 pm »
мда и ние сме така ,имаме и любима жаба и маса за игра с жаби,и стол за хранене с жаби.. .Исках и украсата и поканата да е с жаби,но такава украса не намерих-нито шапки,нито салфетки- все са Мечо Пух,аман от него. :lol:

Поканите щяха да са такива(това е картичката за св.Валентин за мъжът ми  :lol:) :http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10643519 ,но после направих електронни,че нямаше кога да ги изпращам тези.
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 17:16:30 pm от z22 »
<br />
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #64 -: Февруари 19, 2009, 22:20:57 pm »
Гери миличка, дано колкото може по-скоро да си гушкате слънчицето Стефко
 
Силно гуш от нас със Зори
 :bighug:


Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #65 -: Февруари 19, 2009, 22:41:25 pm »
Гери, съжалявам, че чак сега се обаждам за Литвиненко, тази седмица сме пак на интензивни рехабилитации и не успявам да стигна до рс-то всеки ден... И ние като Мешко сме ходили при него в МЦ "Детско здраве" на Ами Буе 27, точно защото часовете се спазват и не чакаш 100 години с малко дете. Впечатленията ми са много добри от самите прегледи, внимателен и компетентен, спокоен човек. Но си е претоварен, та трябва после ти да звъниш, да си носиш винаги папката с документи, да припомняш какво-що. Веднъж бяхме последен пациент за деня, 5:30 вечерта, на другия ден в 9 трябваше да му звънна да уговорим час за изследвания в клиниката по детска неврология към Педиатрията, вече не си спомняше за кое дете става дума. Не го виня обаче, само го споменавам, за да знаеш какво да очакваш. В клиниката има толкова тежки случаи, че прекрасно разбирам защо не може да помни всеки пациент, особено с по-лек проблем. Сега ходим тук http://www.cpcentresof-bg.com/bg/, доволна съм от комплексната терапия. Но по-рано не посмях да заведа там Дани, защото бях чела много негативни мнения, че в тази болница попресилват диагнозите, плашат много родителите, предлагат и ненужни процедури. Не мога да преценя дали има нещо вярно в това, защото ние отидохме при вече поставена диагноза. Но д-р Панайотова, с която работим, определено се сработи с Дани, има подход, помни го, следи му състоянието периодично и ни назначава подходяща за него терапия, която обсъжда с мен. Не са ни предлагали ненужни процедури, даже след обследването някои стандартни отпаднаха, защото там всичко си му е наред на детето.
Дано нямате нужда от всичката тази информация. И дано скоро си го прибереш малкото човече, наистина е безценна всяка минута близост с мама след всичките му перипетии.

Милена, това че са 4 сертифицирани детски невролози за работа с деца под 2г, го спомена д-р Христова от Токуда. Другите двама били в Пловдив, не знам кои са обаче. Дано всичко е само рутинен преглед при Миша, стискам ви палци!

Fussi, ужасно е това. Няма ли някакъв контрол над тези директори, само чувди телевизии ли могат да размърдат системата?
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 22:44:17 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #66 -: Февруари 20, 2009, 09:26:11 am »
marmotche, много се радвам, че при вас нещата се развиват добре в тази болница. Аз съм един от случаите с много негативни впечатления от тази клиника. Една от процедурите, които бяха назначили на Мия -магнитотерапия, я бяха объркали. Един ден случайно разбирам от разговор с друга майка, че такава процедура се прави най-много 15 дни и след това има задължителна почивка. При нас вече бяха направили 22. Можете да си представите в каква паника изпаднах и какъв шум вдигнах. Директно говорих с директора, защото тъй наречената ни лекуваща лекарка, въобще не можех да я открия. Беше направо престъпно недоглеждане от тяхна страна, но се опитаха да потулят случая всячески -издадоха заповед, с която забраняваха на рехабилитаторите да разговарят с родителите за терапията (бях казала на директора, че и според рехабилитаторката ни се назначават най-много 15 подобни процедури), нея лично я наказаха, че е говорила с мен на тази тема, опитаха се да ни изгонят -аз нямах проблеми да взимам направления и не им бяхме изгодни финансови и предвид цялата случка, една сутрин отказаха да ни вземат на процедура, лекарката ни прибрала картона, а без него не ни взимат. После я преглеждаха Мия по 2 пъти в месеца, но не след дълго спряхме да я водим там, защото по никакъв начин не можех да им вярвам. Честно казано сега толкова съжалявам, че тогава проявих някакво разбиране към тях и не дадох гласност на случая в интернет или в направо в медиите. За да обобщя, впечатленията ми са, че ако отидеш там с много малко бебе -Мия беше на 2 месеца, непременно ти намират нещо, за да ти назначат терапия. Ако личният лекар не дава направления всяка седмица, родителите ги плащат тези процедури и клиниката печели много добре, затова смятам, че там се лекуват много здрави бебета.
Съжалявам, че се отнесох, ама това е един от много болезнените ми спомени...Ние бяхме смазани психически, детето травмирано -ежедневно плачеше по час и половина, от влизането в клиниката до качването в колата на път за вкъщи непрекъснат рев, кошмарно изживяване. :(
Гери, дано не се налага да минавате през такова място, миличка.
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 09:32:26 am от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #67 -: Февруари 20, 2009, 10:21:06 am »
Мармотче, Мешко съжалявам че сте минали през всичко това...  :bighug: Мармотче радвам се, че нещата при Дани се развиват добре и дано скоро да нямате нужда да ходите изобщо по болници.
А за доктор Литвиненко, и аз се бях насочила към него и ще запиша час като ни изпишат. Иначе вчера ми казаха, че вече тонуса на Стефко е по добър и е по буен и кинезетерапията давала резултат и се надявам, че всичко ще му е наред и че е било някакво временно състояние.

За тортите и в "Рицка" правят детски торти по каталог, но лошото е че нямат сайт и незнам какви са им цените, но това което съм опитвала при тях ми е харесвало. А за първи рожден ден определено е по-важен външния вид на тортата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #68 -: Февруари 20, 2009, 11:10:20 am »
Гери, моя съвет е обади се веднага да запишеш час, вчера записваха за 10 март, така че най-добре сега се обади. Приемните му дни са вторник и четвъртък в Педиатрията. Това е инфо за там. Ние сме на 10 март.
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #69 -: Февруари 20, 2009, 12:01:13 pm »
http://www.zdraveto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=25

Според това е в "Детсйо здраве" в четвъртък следобяд, но не знам колко е актуален сайтът.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #70 -: Февруари 20, 2009, 12:05:15 pm »
аз да се похваля, че водихме Преслава на ортопед и няма данни за проблеми в тази насока
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #71 -: Февруари 20, 2009, 13:39:36 pm »
браво на Преслава!

Уф направо съм бясна.Братовчедка ми преди една година имаше мисед аборт в 8г.с.Ходи при Тюфекчиева после и според нея беше с двурога матка и с преграда,която трябва да се махне.Първо и прави лапароскопия ,за да огледа каква точно е матката и се оказа,че си е нормална ,а днес и прави и хистероскопия,за да махне преградата.Вчера и каза,че преградата е много дебела и няма да може да я махне цялата,а днес се оказа,че изобщо няма преграда. 8OЕ как кажете ми цяла година вижда преграда и накрая я няма.Братовчедка ми е много притеснителна и голяма паника ,та емоционално много тежко изживя периода и преди лапарото и преди днешната интервенция.Отделбно и двете не са никак евтини манипулации.А най-важното е,че тя цяла година изгуби и не правиха опити за бебе,а го иска толкова много.
При лапарото откриха начален стадий на ендометриоза,та поне това не е било напразно,но все пак много ме е яд. :x
<br />
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #72 -: Февруари 20, 2009, 13:42:24 pm »
Това направо ми мирише на бизнес...ама от този, гадния  :lol:.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #73 -: Февруари 20, 2009, 13:46:16 pm »
ми тя уж показала на вуйна ми,която е лекар,как на ехографа се създава илюзия за преграда ,та не знам и аз ,но нали уж е голяма специалистка.
Все пак се радвам много,че братовчедка ми е добре и няма пречка да износи детенце.
<br />
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #74 -: Февруари 20, 2009, 14:45:09 pm »
Зори, съжелявам за това през което е минала братовчедка ти, но хубавото е, че поне е добре. Лично аз съм много доволна от д-р Тюфекчиева като хирург, благодарение на нейната намеса се роди Юлия. Уверена съм, че наистина е имало нещо и не се е заблудила просто така. И в никакъв случай не прави впечатление на търгаш. Прееди 3 год моята хистероскопия мина по ЗК и не е правила намек, че очаква допълнително заплащане.


*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #75 -: Февруари 20, 2009, 15:14:13 pm »
Mary, така ме стресна, че аз директно отидох до МЦ "Детско Здраве" и там искаха сега за идващия четвъртък да ми запишат, но на мен ми се видя много рано и затова за 5 март имаме час.

А сега и хубавата новина, живот и здраве ще изпишат Стефко в сряда. Принципно искаха да го държат още, че да му свърши курса кинезетерапия, но след като се разбрахме, че и аз ще мога да му правя упражненията се съгласиха да го пуснат. Иначе още е проблемен с яденето, ония кила дето си мислех че са 2900 се оказа че са ми казали 2690 и аз съм обърнала цифрите (доста често ми се случва  :oops:) и сега всъщност е 2700, т.е. за 3 дена е качил 10 грама.

Мини, браво на Преслава!

z22, съжалявам за братовчедка ти, че е трябвало да изтърпи всичко това, дано скоро се похвалиш, че е бременна!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #76 -: Февруари 20, 2009, 15:30:02 pm »
Габи,аз също познавам много хора,на които е помогнала и за това изобщо не си и помислям,че е заради пари и т.н.Просто така се е получило,жалко за изгубеното време.А иначе сега уж също е по ЗК,но пак се дават 500лв. за лапарото поне,но май при всички е така.

Гери,много се радвам,че Стефко ще е у дома! :D
<br />
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #77 -: Февруари 20, 2009, 15:31:00 pm »
Гери, ех че хубава новина. Айде да си го прибирате вече. Пък като си отиде в къщи ще му дойде апетита.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #78 -: Февруари 20, 2009, 15:39:44 pm »
Гери, браво на младежа, юнак е той от малък
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица - 16.02 - 22.02.2009 г.
« Отговор #79 -: Февруари 20, 2009, 16:04:06 pm »
Gery, страхотна новина наистина! Дано скоро си е в къщи и да се научи да папка, че 10 гр за три дни са наистина малко. Гери, имам везна, но в момента е при едни недоносени близначета та не мога да ти услужа. Но ако имаш вариант да ползваш в къщи за известно време мисля, че ще ти е от полза.