0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

съсиреци???опасно ли е???
« -: Март 11, 2006, 11:29:45 am »
пак съм аз
здравейте на всички :lol:
един странен въпрос: има ли връзка м/у СПКЯ  и съсиреци при цикъл
случва ми се често и не знам от какво може да е , понакога са повече друг път по-малко, и е доста неприятно.
но се търпи, разбира се - незнам дали не е и от някъкъв вид медикаменти  или просто зависи от организма
благодаря предварително
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #1 -: Март 11, 2006, 11:59:53 am »
Цитат на: pepina_b
пак съм аз
здравейте на всички :lol:
един странен въпрос: има ли връзка м/у СПКЯ  и съсиреци при цикъл
случва ми се често и не знам от какво може да е , понакога са повече друг път по-малко, и е доста неприятно.
но се търпи, разбира се - незнам дали не е и от някъкъв вид медикаменти  или просто зависи от организма
благодаря предварително


Съсиреците които виждаш при цикъл са от лющенето на лигавицата на матката, най-просто казано. При всеки е строго индивидуално по принцип количеството на съсиреците, а и както пишеш ти всеки месец може да е различно. Не мисля че имат връзка със СПКЯ, но могат да са свързани с хормонален проблем. Ако си така обаче от както се помниш и зависи и от количестовто на тези съсиреци не мисля че имаш някакъв повод за притеснение. Хормони правила ли си?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #2 -: Март 11, 2006, 12:18:14 pm »
Цитат на: pepina_b
пак съм аз
здравейте на всички :lol:
един странен въпрос: има ли връзка м/у СПКЯ  и съсиреци при цикъл
случва ми се често и не знам от какво може да е , понакога са повече друг път по-малко, и е доста неприятно.
но се търпи, разбира се - незнам дали не е и от някъкъв вид медикаменти  или просто зависи от организма
благодаря предварително


Здравей!
Менструацията си е един вид завършек,на сложните промени ,които се извършват в женското тяло всеки месец.(хормонални,неврохормонални-имам предвид:мозък-яйчник-ендометриум).
СПКЯ говори за нарушение в едно от звената на тази ос.Така че може и да има връзка.
Наличието на съсиреци говори,че Менст. кървене е по-обилно от обикновенно.Образуването на съсиреци заависи и от количеството на отделените секрети от жлезите (ендометриални и цервикални),секрети от влагалището.
Мисля ,че не трябва да се притесняваш.Ако интервала между 2 М. се запазва относително постоянен, времетраенето на М. е 4-5 (макс. 8 )дни
и ако се чувсваш добре мисля ,че няма проблем.
Ако все пак, има нещо,което те притеснява, най-добре е да говориш с АГ лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #3 -: Март 11, 2006, 12:28:55 pm »
Цитат на: denis
Образуването на съсиреци заависи и от количеството на отделените секрети от жлезите (ендометриални и цервикални),секрети от влагалището.


 8O  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #4 -: Март 11, 2006, 12:39:25 pm »
Цитат на: Starlet

Съсиреците които виждаш при цикъл са от лющенето на лигавицата на матката, най-просто казано...


Съгласна съм със Старлет.
Абсолютно нормално е да имаш съсиреци по време на менструацията.
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #5 -: Март 11, 2006, 12:54:53 pm »
Аз също имах винаги много и големи съсиреци. Никога не съм обръщала внимание на това, докато цикълът ми не спря. Не знам дали има връзка, но се оказа че съм с ендометриоза и ранен климакс. Затова те съветвам да се консултираш с лекар.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #6 -: Март 11, 2006, 13:03:41 pm »
Цитат на: Starlet
Цитат на: denis
Образуването на съсиреци заависи и от количеството на отделените секрети от жлезите (ендометриални и цервикални),секрети от влагалището.


 8O  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Държа на изказаното от мен твърдение.
По повърхността на вътрешните полови органи( ендометриум,цервикс,влагалище) има жлези,които секретират,както по време на менструация,така и в периода между две менструации...ако незнаеш...Така нареченето норнално влагалищно съдържимо,по време на менструация къде отива според теб ...или то спира, за да започне менструацията.
За пореден път се заяждаш СТАРЛЕТ.
Аз не коментирам отдавна твоите изказвания, но ти не спираш с моите.
Дори и да объркваш момичетата, трая си.
Какъв ти е проблема, от какво се страхуваш?
На какво ли се дължи това?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #7 -: Март 11, 2006, 13:18:01 pm »
Цитат на: denis
По повърхността на вътрешните полови органи( ендометриум,цервикс,влагалище) има жлези,които секретират,както по време на менструация,така и в периода между две менструации...ако незнаеш...


Напротив зная. Въпроса е че за пореден път те хващам да пишеш без да четеш внимателно питанията на момичетата. Според това твое изреченийце трябва да имаме съсиреци и между МЦ-ли. Това което обикновенно притеснява момичетата по време на цикъл е точно отделянето на част от лигавицата на матката, която всеки месец се подготвя за евентуална бременност и се удебелява за да поеме евентуално оплодената яйцеклетка. Сле идване на МЦ тя започва да се изчиства заедно с кръвта. Това са въпросните съсиреци. Може да си чела 10 години, но явно не си се научила да четеш все още. Ако искаш да помагаш на момичетата не ги обърквай излишно. Друг е въпроса, че не е задължително така наречените съсиреци да са свързани със СПКЯ. Момичето не е уточнило от скоро ли забелязва тези съсиреци или винаги си е била така. Просто в случая твоето изказване излишно я плаши, да не говорим за това че ти поставяш евентуална и предполагаема диагноза, по този начин без достатъчно факти и данни, която никой свестен и себеуважаваст се лекар не би се навил да постави. Ако пише тук във форума само за да си избиваш комплексите, поне помагай вместо да объркваш и да стресираш и плашиш излишно хората.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #8 -: Март 11, 2006, 13:20:06 pm »
не бях за малко в стаята, благодаря ви за мненията
дано не ви се е сторило глупаво разсъждението ми
а относно хормоните изследвания съм си правила мн.отдавна, всичко беше в норма с изключение на пролактина  и си пия лекарството за него, бромокриптин, което ми изписа проф.Докумов на Шейново

 :arrow: но възможно ли е това лекарство да пречи при опити за забременяване, защото в листовката му пише че е противопоказно за бременни...... :roll:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #9 -: Март 11, 2006, 13:22:24 pm »
pepina_b, ако приемаш в момента прогестеронови препарати като Утрогестан или Дуфастон е възможно да се увеличат тези съсиреци по време на МЦ.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #10 -: Март 11, 2006, 13:23:15 pm »
изясниха ми се нещата донякъде, но моля ви не се карайте
 :wave:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #11 -: Март 11, 2006, 13:26:16 pm »
Цитат на: pepina_b
:arrow: но възможно ли е това лекарство да пречи при опити за забременяване, защото в листовката му пише че е противопоказно за бременни...... :roll:


Ние не се кареме ние спорим  :D!!!! А иначе при теб бромкриптина не пречи на забременяването. Защото именно той ти регулира хормоналния баланс, който е необходим за успешна бременност. Все пак твоят лекар ще прецени дали и кога да ти го спре и то след направени изследвания. Хайде успех!!!!!  :D [/i]
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #12 -: Март 11, 2006, 13:31:48 pm »
в момента не пия нищо друго освен прогестерона
нов лекар при когото отидох преди около 6 мес. при обикновен АГ преглед и обясненото му от мен ми предписа дуфастон, който приемах 4 мес.по схема, като този лекар ми обясняваше основно колко трябва да се успокоя, но преглед на видеозон не ми направи нито ми каза да си пусна хормони, което за мен е странно все пак как може да постави диагноза и да се изписва лечение
името му е д-р Крумов
ако някой е чувал за него нещо може да ми пише
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #13 -: Март 11, 2006, 13:53:34 pm »
момичета,
мога ли да ви питам още нещо
възможнж ли е висока киселинност на средата във влагалището да е пречка за забременяване и ако да как се проверява тя???
една приятелка ми разказа подобен случай
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #14 -: Март 11, 2006, 13:56:05 pm »
Цитат на: pepina_b
момичета,
мога ли да ви питам още нещо
възможнж ли е висока киселинност на средата във влагалището да е пречка за забременяване и ако да как се проверява тя???
една приятелка ми разказа подобен случай


Да възможно е.
Проверява че с ръкавици за определяне на pH на влагалището.Продават се в аптеките.(Софийските)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #15 -: Март 11, 2006, 14:46:12 pm »
Цитат на: denis
Да възможно е.
Проверява че с ръкавици за определяне на pH на влагалището.Продават се в аптеките.(Софийските)


Денис ти е отговорила, в по-големите градове също ги има тези ръкавици. Ако си от малко градче обаче можеш да си ги поръчаш в някоя аптека, предполагам няма да ти откажат.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #16 -: Март 11, 2006, 16:19:52 pm »
зДРАВЕЙТЕ,ДЕНИС И СКАРЛЕТ
Бих те ли ми казали нещо по-вече за тези ръкавици?Какво представляват и как точно се казват,за да мога да попитам в аптеката.Надявам се че тук ще ги имат.
Благодаря ви



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #17 -: Март 11, 2006, 16:44:20 pm »
Виж ТУК.
Аз си поръчах такива ръкавици и ми ги доставиха в къщи. Може да ти ги доставят и в която аптека искаш.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #18 -: Март 11, 2006, 16:45:59 pm »
Ели ето ти една марка но като пуснеш в Гугъл на търсачката ще излезнат и още резултати.

http://www.fromvoulevs.com/careplan.html

Ето и препратка към една тема в бг-мама

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=77557.0
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #19 -: Март 11, 2006, 17:12:09 pm »
БЛАГОДАРЯ ВИ,МАДАМИ
Вашищавам ви се много,винаги имате отговори на всики един въпрос.СУПЕР СТЕ!
КЪСМЕТ ВИ ЖЕЛАЯ



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ