0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

съсиреци???опасно ли е???
« -: Март 11, 2006, 11:29:45 am »
пак съм аз
здравейте на всички :lol:
един странен въпрос: има ли връзка м/у СПКЯ  и съсиреци при цикъл
случва ми се често и не знам от какво може да е , понакога са повече друг път по-малко, и е доста неприятно.
но се търпи, разбира се - незнам дали не е и от някъкъв вид медикаменти  или просто зависи от организма
благодаря предварително
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #1 -: Март 11, 2006, 11:59:53 am »
Цитат на: pepina_b
пак съм аз
здравейте на всички :lol:
един странен въпрос: има ли връзка м/у СПКЯ  и съсиреци при цикъл
случва ми се често и не знам от какво може да е , понакога са повече друг път по-малко, и е доста неприятно.
но се търпи, разбира се - незнам дали не е и от някъкъв вид медикаменти  или просто зависи от организма
благодаря предварително


Съсиреците които виждаш при цикъл са от лющенето на лигавицата на матката, най-просто казано. При всеки е строго индивидуално по принцип количеството на съсиреците, а и както пишеш ти всеки месец може да е различно. Не мисля че имат връзка със СПКЯ, но могат да са свързани с хормонален проблем. Ако си така обаче от както се помниш и зависи и от количестовто на тези съсиреци не мисля че имаш някакъв повод за притеснение. Хормони правила ли си?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #2 -: Март 11, 2006, 12:18:14 pm »
Цитат на: pepina_b
пак съм аз
здравейте на всички :lol:
един странен въпрос: има ли връзка м/у СПКЯ  и съсиреци при цикъл
случва ми се често и не знам от какво може да е , понакога са повече друг път по-малко, и е доста неприятно.
но се търпи, разбира се - незнам дали не е и от някъкъв вид медикаменти  или просто зависи от организма
благодаря предварително


Здравей!
Менструацията си е един вид завършек,на сложните промени ,които се извършват в женското тяло всеки месец.(хормонални,неврохормонални-имам предвид:мозък-яйчник-ендометриум).
СПКЯ говори за нарушение в едно от звената на тази ос.Така че може и да има връзка.
Наличието на съсиреци говори,че Менст. кървене е по-обилно от обикновенно.Образуването на съсиреци заависи и от количеството на отделените секрети от жлезите (ендометриални и цервикални),секрети от влагалището.
Мисля ,че не трябва да се притесняваш.Ако интервала между 2 М. се запазва относително постоянен, времетраенето на М. е 4-5 (макс. 8 )дни
и ако се чувсваш добре мисля ,че няма проблем.
Ако все пак, има нещо,което те притеснява, най-добре е да говориш с АГ лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #3 -: Март 11, 2006, 12:28:55 pm »
Цитат на: denis
Образуването на съсиреци заависи и от количеството на отделените секрети от жлезите (ендометриални и цервикални),секрети от влагалището.


 8O  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #4 -: Март 11, 2006, 12:39:25 pm »
Цитат на: Starlet

Съсиреците които виждаш при цикъл са от лющенето на лигавицата на матката, най-просто казано...


Съгласна съм със Старлет.
Абсолютно нормално е да имаш съсиреци по време на менструацията.
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #5 -: Март 11, 2006, 12:54:53 pm »
Аз също имах винаги много и големи съсиреци. Никога не съм обръщала внимание на това, докато цикълът ми не спря. Не знам дали има връзка, но се оказа че съм с ендометриоза и ранен климакс. Затова те съветвам да се консултираш с лекар.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #6 -: Март 11, 2006, 13:03:41 pm »
Цитат на: Starlet
Цитат на: denis
Образуването на съсиреци заависи и от количеството на отделените секрети от жлезите (ендометриални и цервикални),секрети от влагалището.


 8O  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Държа на изказаното от мен твърдение.
По повърхността на вътрешните полови органи( ендометриум,цервикс,влагалище) има жлези,които секретират,както по време на менструация,така и в периода между две менструации...ако незнаеш...Така нареченето норнално влагалищно съдържимо,по време на менструация къде отива според теб ...или то спира, за да започне менструацията.
За пореден път се заяждаш СТАРЛЕТ.
Аз не коментирам отдавна твоите изказвания, но ти не спираш с моите.
Дори и да объркваш момичетата, трая си.
Какъв ти е проблема, от какво се страхуваш?
На какво ли се дължи това?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #7 -: Март 11, 2006, 13:18:01 pm »
Цитат на: denis
По повърхността на вътрешните полови органи( ендометриум,цервикс,влагалище) има жлези,които секретират,както по време на менструация,така и в периода между две менструации...ако незнаеш...


Напротив зная. Въпроса е че за пореден път те хващам да пишеш без да четеш внимателно питанията на момичетата. Според това твое изреченийце трябва да имаме съсиреци и между МЦ-ли. Това което обикновенно притеснява момичетата по време на цикъл е точно отделянето на част от лигавицата на матката, която всеки месец се подготвя за евентуална бременност и се удебелява за да поеме евентуално оплодената яйцеклетка. Сле идване на МЦ тя започва да се изчиства заедно с кръвта. Това са въпросните съсиреци. Може да си чела 10 години, но явно не си се научила да четеш все още. Ако искаш да помагаш на момичетата не ги обърквай излишно. Друг е въпроса, че не е задължително така наречените съсиреци да са свързани със СПКЯ. Момичето не е уточнило от скоро ли забелязва тези съсиреци или винаги си е била така. Просто в случая твоето изказване излишно я плаши, да не говорим за това че ти поставяш евентуална и предполагаема диагноза, по този начин без достатъчно факти и данни, която никой свестен и себеуважаваст се лекар не би се навил да постави. Ако пише тук във форума само за да си избиваш комплексите, поне помагай вместо да объркваш и да стресираш и плашиш излишно хората.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #8 -: Март 11, 2006, 13:20:06 pm »
не бях за малко в стаята, благодаря ви за мненията
дано не ви се е сторило глупаво разсъждението ми
а относно хормоните изследвания съм си правила мн.отдавна, всичко беше в норма с изключение на пролактина  и си пия лекарството за него, бромокриптин, което ми изписа проф.Докумов на Шейново

 :arrow: но възможно ли е това лекарство да пречи при опити за забременяване, защото в листовката му пише че е противопоказно за бременни...... :roll:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #9 -: Март 11, 2006, 13:22:24 pm »
pepina_b, ако приемаш в момента прогестеронови препарати като Утрогестан или Дуфастон е възможно да се увеличат тези съсиреци по време на МЦ.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #10 -: Март 11, 2006, 13:23:15 pm »
изясниха ми се нещата донякъде, но моля ви не се карайте
 :wave:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #11 -: Март 11, 2006, 13:26:16 pm »
Цитат на: pepina_b
:arrow: но възможно ли е това лекарство да пречи при опити за забременяване, защото в листовката му пише че е противопоказно за бременни...... :roll:


Ние не се кареме ние спорим  :D!!!! А иначе при теб бромкриптина не пречи на забременяването. Защото именно той ти регулира хормоналния баланс, който е необходим за успешна бременност. Все пак твоят лекар ще прецени дали и кога да ти го спре и то след направени изследвания. Хайде успех!!!!!  :D [/i]
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #12 -: Март 11, 2006, 13:31:48 pm »
в момента не пия нищо друго освен прогестерона
нов лекар при когото отидох преди около 6 мес. при обикновен АГ преглед и обясненото му от мен ми предписа дуфастон, който приемах 4 мес.по схема, като този лекар ми обясняваше основно колко трябва да се успокоя, но преглед на видеозон не ми направи нито ми каза да си пусна хормони, което за мен е странно все пак как може да постави диагноза и да се изписва лечение
името му е д-р Крумов
ако някой е чувал за него нещо може да ми пише
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #13 -: Март 11, 2006, 13:53:34 pm »
момичета,
мога ли да ви питам още нещо
възможнж ли е висока киселинност на средата във влагалището да е пречка за забременяване и ако да как се проверява тя???
една приятелка ми разказа подобен случай
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #14 -: Март 11, 2006, 13:56:05 pm »
Цитат на: pepina_b
момичета,
мога ли да ви питам още нещо
възможнж ли е висока киселинност на средата във влагалището да е пречка за забременяване и ако да как се проверява тя???
една приятелка ми разказа подобен случай


Да възможно е.
Проверява че с ръкавици за определяне на pH на влагалището.Продават се в аптеките.(Софийските)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #15 -: Март 11, 2006, 14:46:12 pm »
Цитат на: denis
Да възможно е.
Проверява че с ръкавици за определяне на pH на влагалището.Продават се в аптеките.(Софийските)


Денис ти е отговорила, в по-големите градове също ги има тези ръкавици. Ако си от малко градче обаче можеш да си ги поръчаш в някоя аптека, предполагам няма да ти откажат.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #16 -: Март 11, 2006, 16:19:52 pm »
зДРАВЕЙТЕ,ДЕНИС И СКАРЛЕТ
Бих те ли ми казали нещо по-вече за тези ръкавици?Какво представляват и как точно се казват,за да мога да попитам в аптеката.Надявам се че тук ще ги имат.
Благодаря ви



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #17 -: Март 11, 2006, 16:44:20 pm »
Виж ТУК.
Аз си поръчах такива ръкавици и ми ги доставиха в къщи. Може да ти ги доставят и в която аптека искаш.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #18 -: Март 11, 2006, 16:45:59 pm »
Ели ето ти една марка но като пуснеш в Гугъл на търсачката ще излезнат и още резултати.

http://www.fromvoulevs.com/careplan.html

Ето и препратка към една тема в бг-мама

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=77557.0
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #19 -: Март 11, 2006, 17:12:09 pm »
БЛАГОДАРЯ ВИ,МАДАМИ
Вашищавам ви се много,винаги имате отговори на всики един въпрос.СУПЕР СТЕ!
КЪСМЕТ ВИ ЖЕЛАЯ



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #20 -: Март 14, 2006, 10:34:27 am »
Пепина, може да няма връзка с твоя случай, но да споделя аз какво знам от лекари за съсиреците. Понеже съм оперирана от миома и полип, на всички профилактични прегледи след това (а и преди операциите) все че питаха имам ли съсиреци - лекарят каза, че всякакви съсиреци ги водят извън норма - т.е. нормално протичане на М не би трябвало да има съсиреци. Затова за да си по-спокойна трябва да те види добър на УЗ лекар и с добър апарат, веднага след М - да изключи някакви кисти, миоми и т.н.
От друга страна, мисля че има разлика между парченца лигавица, които се отлющват и са нормални, и съсиреци.

Желая ти успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #21 -: Март 14, 2006, 11:16:05 am »
Цитат на: FreshBreeze
От друга страна, мисля че има разлика между парченца лигавица, които се отлющват и са нормални, и съсиреци.


Фреши съмнява ме че Пепи като немедицинско лице може да направи разлика между олющени парченца лигавица и съсиреци. Обикновенно момичетата които казват съсиреци имат предвид разни лигави тъмни парченца които изтичат по време на МЦ и които са лигавица в 80% от случаите, още повече че тя приема и прогестеронов препарат доколкото разбрах.  :D  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #22 -: Март 14, 2006, 15:10:20 pm »
Ами съсиреци са доста сериозно нещо. Аз преди съм имала неголеми, но знам от една приятелка, че преди да я оперират от киста имала наистина големи (и като обем) съсиреци. А парченцата лигавица, ако речеш да отмиеш кръвта от тях, са си парченца лигавица, или подобни на мека ципа.
Благодаря ти, Бени!







съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #23 -: Март 15, 2006, 17:15:57 pm »
благодаря ви момичета,но наистина това което мога да опиша е:
малки много тъмни парченца, обвити в слузещо и точещо се в-во/доколкото разбирам това са малките парченца от лигавицага/, а другото нещо което си мисля, че са вече съсиреците- те са доста големи парчета които ги усещам като излизат, това имах предвид че е мн.неприятно
а защо веднага след цикъл трябва да отида на УЗ, сега ми е 2ден от МЦ
и на всичкото отгоре не съм доволна от досегашните ми лекари
не знам при кого да отида точно
от форума ми препоръчвате  д-р Даскалов-клиника Торакс в П-в, но не съм отишла още с тази моя работа
но това са си мои проблеми
не знаех, че са толкова сериозни тези съсиреци Question Crying or Very sad
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #24 -: Март 16, 2006, 14:49:38 pm »
Пепина, писах ти отговор на бележката :D
Благодаря ти, Бени!







съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #25 -: Март 16, 2006, 17:51:10 pm »
извинявай, стори ми се че не успях да изпратя отговора си а е станало 2 пъти
весела вечер :oops:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #26 -: Март 17, 2006, 00:34:47 am »
Цитат на: FreshBreeze
Пепина, писах ти отговор на бележката :D


Хей,  :D я кажете и на мен!!! Все пак ми е интересно, следя темата  дори и да не се окажа права поне ще науча нещо ново  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #27 -: Март 17, 2006, 10:02:18 am »
Старлетче, ми то няма кой знае какво .. но по описанието второто прилича наистина на съсиреци, а преглед трябва да се прави веднага след М, защото после лигавицата нараства и ако има нещо, може да не се види. Аз изгубих 5 години в лутане имам или нямам полип :roll:  А съсиреците се водят извън нормалното, така знам от докторите в МА.
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #28 -: Март 17, 2006, 10:07:48 am »
А как да ги различа тези съсиреци, Фреши ако ги имам но са по-малко, не е ли възможно да ги объркам с лигавица. Щото аз съм доста гнуслива и много, много не гледам какво имам по превръзката ама като влезна в банята няма как вижда се уж. Но не съм виждала такива подобни на ципа неща, е не съм се и пробвала да ги отмивам де, ама тя водата нали уж трябва да ги отмива!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #29 -: Март 17, 2006, 10:37:12 am »
При мен няма как да не се различат съсирецито от малките парченца лигавица. Аз съм имала съсиреци, които понякого излизат трудно. Веднъж даже беше и с големината на длан. Сега през  последните няколко цикъла, има съвсем малки парченца лигавица. Така и  не можа да се разбере на какво се дължат тези съсиреци.
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #30 -: Март 17, 2006, 11:51:16 am »
Мари,точно това имах предвид че е гадно и неприятно и страшно дори :?
а м/у другото на какво може да се дължи ръждиво течение, което сметнах пърмоначално че е МЦтози месец трябваше да ми дойде на 02
закъсня и на 15 прокървих но въобщи не е както друг път, мн.слабо със ужасни режещи болки долу ниско просто не можех да мръдна - все едно че ме бодяха със шиш- ужасно беше .сега болките са по-тъпи, но някой предполага ли какво може да значи това...като ми свърши това гадно нешо ще ходя на лекар  8O
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #31 -: Март 17, 2006, 12:24:22 pm »
Пепи ти при такова закъснение прави ли тест за бременност и ходили при лекар? Щото взе да ми намирисва нещо тая работа.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #32 -: Март 17, 2006, 12:51:34 pm »
Старлетче, не съм голяма специалистка и аз, което знам от личен опит споделям. Ами това, дето има вид на ципички, изцапани с кръв, са парченца от лигавицата. Съсиреците са си кръв и наистина могат да бъдат по-големи. За съученичката ми дето писах по-нагоре, преди да се разбере че има киста, казваше че понякога като тенис топка големина има съсиреци 8O

Пепина, с това течение и съсиреци си за добър ултразвуков преглед. Такова кървене може да се получи примерно от миома, което би обяснило и съсиреците. Има доста случаи, дето малки миоми мноого трудно се визуализират на УЗ, така че наистина трябва да отидеш при добър лекар и веднага след М. Искрено ти пожелавам да няма нищо тревожно, но трябва да провериш, за да си сигурна! :D
Благодаря ти, Бени!







съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #33 -: Март 17, 2006, 14:56:02 pm »
Старлет, Мари благодаря ви
не съм ходила на добър гинеколог от сигурно доста време
този който ме прегледа преди около месец, ми изписа лекарство за течението което имах,фасижин, а от прегледа на УЗ установи че имам ПКЯ и каза че трябва да се оперират- това е и тъй като аз не бях доволна от неговото отношение, искам сега като ми свърши да отида при специалист
лошото е че в момента така ме боли корема, че едвам стоя и ми тече като река в момента
а това със ръждивото течение ми се е случвало също и преди и сега като чета във форума започвам да си задавам сумати въпроси и да отъждествявам своите признаци с тези, за които чета
не мога всеки път като ми закъснее да търча до аптеката за тест, макар че и това съм го правила преди,просто се притеснявам да не би случайно някога да се е случило нещо което да е завърширо фатално, но с проблемния ми цикъл да не съм усетила- незная.ще чакам да ми пишете  :balk_21:
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #34 -: Март 17, 2006, 14:57:28 pm »
много моменти станаха сориииии :oops:  :oops:  :oops:
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #35 -: Март 17, 2006, 16:22:54 pm »
Когато ходих на влагалищен УЗИ в третия ден през МЦ имах много съсираци, попитах д-ра и той каза че може да е на хормонална основа. Правих хормонални и-ния но те си бяха в норма и не знам при мен каде е причината.



*
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #36 -: Март 17, 2006, 16:35:04 pm »
При мен съсиреците са нещо обичайно при всеки цикъл.Така е, откакто се помня.При мен си има и обяснение-матката ми е двурога и лигавицата е двойно повече като количество.Мисля,че трябва да отидеш при добър специалист,за да откриете причината.Дано е инцидентно и всичко свърши с края на М.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #37 -: Март 17, 2006, 16:36:14 pm »
Хари, по време на цикъл ли ходи на преглед?
нещо друго не ти ли казаха?то наистина лекари и лекари, всеки си има мнение, а при положение че състоянието е едно как може един да предлага едно лечение а друг друго- незнам, но ако можеш посъветвай се и с друг
успех :lol:  :lol:  :lol:
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #38 -: Март 17, 2006, 16:40:06 pm »
Цитат на: white
При мен съсиреците са нещо обичайно при всеки цикъл.Така е, откакто се помня.При мен си има и обяснение-матката ми е двурога и лигавицата е двойно повече като количество.


А бе струва ми се, че много лигавица би трябвало да е различно от съсиреци, въпросът е как да ги различим :D

Иначе и аз имам много лигавица.
Благодаря ти, Бени!







Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #39 -: Март 17, 2006, 16:53:37 pm »
Цитат на: pepina_b
Хари, по време на цикъл ли ходи на преглед?
нещо друго не ти ли казаха?

Когато ходих на преглед ми правиха изследванията за инвитро. Първото изследване което ми направиха е влагалищен у-зи, което се прави от 1-3 ден след като ти дойде М. Попитах го защо имам толкова съсираци и той ми каза че е нормално но може да е нещо и на хормоналана уснова. При мен е било винаги така и мислех че при всички жени е същото. Сега като чета тук започвам да се замислям къде е причината за тях, всички изследвания който ми направиха са добри, никъде не личи да имам някакъв проблем.



*
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #40 -: Март 17, 2006, 17:53:01 pm »
Фреши,наистина има разлика между лигавица и съсиреци,но при повече лигавица има и повече кръв.Понякога не може да се изхвърли през шийката и се съсирва,та това е връзката според мен.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #41 -: Март 17, 2006, 18:07:02 pm »
Хари дано наистина да няма нищо сериозно при тебе, но явно както много други неща и това е строго индивидуално, при някой жени е причинено от сериозен проблем, а при други може да е нормално, но при мен това нещо не е от самото начало така . не мога да си спомня от кога ги забелязах за първи път но си мисля че трябва да се изследвам по обстойно -  :roll:  :roll:  :lol:
до утре момичета
много целувки на всички и весела вечер :bellydance:  :party:  :kaos7:
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #42 -: Март 17, 2006, 18:39:28 pm »
pepina_b ако отидеш на лекар ми пиши какво са ти казали, ще ми бъде интересно. Дано да нямаш някакъв проблем а всичко да си е нормално :D



съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #43 -: Март 20, 2006, 10:58:38 am »
Цитат на: white
Фреши,наистина има разлика между лигавица и съсиреци,но при повече лигавица има и повече кръв.Понякога не може да се изхвърли през шийката и се съсирва,та това е връзката според мен.


White, аз съм човекът с голямата лигавица :?  17-18мм, почти хиперплазия. Имам доста обилен цикъл, естествено, още повече че и кухината на матката ми била относително голяма. Но съсиреци нямам. А съм имала миома и знам какво ще рече съсирек.
Това от личен опит де и което съм научила от лекарите, докато съм се занимавала с моя проблем.
Благодаря ти, Бени!







*

    luna

Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #44 -: Юли 26, 2006, 12:24:55 pm »
Здравейте, момичета
имам същия проблем - обилна М със съсиреци от около година и половина. Случи ми се за първи път когато бях в М и се бях натоварила физически през деня,и още вечерта получих кръвоизлив - имах и доста съсиреци.На следващия ден отидох на лекар-гледа ме на УЗ и каза че не вижда нищо притеснително, всичко е нормално. Ходих и на втори преглед след като ми свърши М, пак нищо. Но това се случи и слеващия месец, и така в продължение на година, докато накрая реших че това не е нормално и отидох на др лекар. Тя веднага ме прегледа на УЗ и видя киста на левия я-к, предписа ми Дуфастон в продължение на 6 месеца по схема, като след първия и третия месец съм ходила на прегледи, кистата видимо намаляваше, но М си оставаше същата - обилна със с-ци. Правих си ТSH - в норма е. Сега ми предстои да отида на последния преглед и съм доста притеснена, понеже явно проблема ми не е от тази киста. А тази обилна М никак не е приятна, постоянно съм в страх да не се изцапам докато съм навън. Просто имам чувството че ще ми изпаднат вътрешностите. Извинявайте за многословието, исках да споделя с вас моята история, и ако може да получа съвет какви мерки да взема, защото това не може да е просто нормално състояние.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #45 -: Юли 26, 2006, 20:25:17 pm »
Цитат
знам че вече не ме искате тук защото нямам проблеми със забременяването и на пракитак аз съм още дете

Фанта бе, я се стегни. На мен лично ми е приятно да ти чета постингите - весело ми става.
За номинациите кво се тръшкаш толкова - мен пък ме е яд, че в категориите , в които бях номинирана Джамата безапелационно ми отне приз-а. Пу, язък!

П.П. Ще ме изтраете ли с по - пиперлив език от досегашния ми?
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #46 -: Юли 26, 2006, 22:38:45 pm »
Фанта,

много си добричка :D.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #47 -: Юли 27, 2006, 11:02:46 am »
Няма нищо, не си ме засегнала, нали все пак и аз имам право да попитам и да се пошегувам че ще напускам форума , и просто се радвам че човек като мен с доста простички неща като СПКЯ например се приема доста добре тук. Не чета вестиници като Доктор" и "Лечител" , не си измислям дори и болести.  забрави за изтритият ми постинг, препоръчвам ти и ти да изтриеш твоят  :P :o :)
Радвам се че ми изясни какво са съсиреците
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #48 -: Юли 27, 2006, 11:29:33 am »
ок :)
*
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #49 -: Юли 27, 2006, 18:34:51 pm »
ок :)

Може ли да те помоля отново да ми напишеш какво представляваха съсиреците защото по погрешка си изтрила мнението си там където ми ги беше описала.
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #50 -: Юли 27, 2006, 19:13:52 pm »
Ама, наистина си си заслужила номинациите. :D
Не се сърди.
Мнението, нарочно го изтрих, но щом толкова ти  е харесала дефиницията ми на съсирена кръв ето ти я:
Съсиреците са тъмночервена до черна материя, която може да има различна форма и големина и не се разтваря във вода.
 :bonk:Казах ти върви,пий една  :beerdr: и не мисли глупости. :balk_21:
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #51 -: Март 23, 2011, 14:43:23 pm »
zdraveite kato stana duma za sasireci az ot dva meseca sam sas ujasni sasireci no ne sa obiknoveni a kato te4nost ne sa taka gasti i tova e samo sutrin cqla no6t vse edno se sa sabirali i kato stana sutrin za wc napravo se razlivat ,mn sam izpla6ena nikoga do sega sam nqmala takova ne6to imala sam sasireci no ne i takiva.molq ako nqkoq ot vas ima podoben problem da spodeli bl predvaritelno.