0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #20 -: Март 14, 2006, 10:34:27 am »
Пепина, може да няма връзка с твоя случай, но да споделя аз какво знам от лекари за съсиреците. Понеже съм оперирана от миома и полип, на всички профилактични прегледи след това (а и преди операциите) все че питаха имам ли съсиреци - лекарят каза, че всякакви съсиреци ги водят извън норма - т.е. нормално протичане на М не би трябвало да има съсиреци. Затова за да си по-спокойна трябва да те види добър на УЗ лекар и с добър апарат, веднага след М - да изключи някакви кисти, миоми и т.н.
От друга страна, мисля че има разлика между парченца лигавица, които се отлющват и са нормални, и съсиреци.

Желая ти успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #21 -: Март 14, 2006, 11:16:05 am »
Цитат на: FreshBreeze
От друга страна, мисля че има разлика между парченца лигавица, които се отлющват и са нормални, и съсиреци.


Фреши съмнява ме че Пепи като немедицинско лице може да направи разлика между олющени парченца лигавица и съсиреци. Обикновенно момичетата които казват съсиреци имат предвид разни лигави тъмни парченца които изтичат по време на МЦ и които са лигавица в 80% от случаите, още повече че тя приема и прогестеронов препарат доколкото разбрах.  :D  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #22 -: Март 14, 2006, 15:10:20 pm »
Ами съсиреци са доста сериозно нещо. Аз преди съм имала неголеми, но знам от една приятелка, че преди да я оперират от киста имала наистина големи (и като обем) съсиреци. А парченцата лигавица, ако речеш да отмиеш кръвта от тях, са си парченца лигавица, или подобни на мека ципа.
Благодаря ти, Бени!







съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #23 -: Март 15, 2006, 17:15:57 pm »
благодаря ви момичета,но наистина това което мога да опиша е:
малки много тъмни парченца, обвити в слузещо и точещо се в-во/доколкото разбирам това са малките парченца от лигавицага/, а другото нещо което си мисля, че са вече съсиреците- те са доста големи парчета които ги усещам като излизат, това имах предвид че е мн.неприятно
а защо веднага след цикъл трябва да отида на УЗ, сега ми е 2ден от МЦ
и на всичкото отгоре не съм доволна от досегашните ми лекари
не знам при кого да отида точно
от форума ми препоръчвате  д-р Даскалов-клиника Торакс в П-в, но не съм отишла още с тази моя работа
но това са си мои проблеми
не знаех, че са толкова сериозни тези съсиреци Question Crying or Very sad
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #24 -: Март 16, 2006, 14:49:38 pm »
Пепина, писах ти отговор на бележката :D
Благодаря ти, Бени!







съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #25 -: Март 16, 2006, 17:51:10 pm »
извинявай, стори ми се че не успях да изпратя отговора си а е станало 2 пъти
весела вечер :oops:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #26 -: Март 17, 2006, 00:34:47 am »
Цитат на: FreshBreeze
Пепина, писах ти отговор на бележката :D


Хей,  :D я кажете и на мен!!! Все пак ми е интересно, следя темата  дори и да не се окажа права поне ще науча нещо ново  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #27 -: Март 17, 2006, 10:02:18 am »
Старлетче, ми то няма кой знае какво .. но по описанието второто прилича наистина на съсиреци, а преглед трябва да се прави веднага след М, защото после лигавицата нараства и ако има нещо, може да не се види. Аз изгубих 5 години в лутане имам или нямам полип :roll:  А съсиреците се водят извън нормалното, така знам от докторите в МА.
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #28 -: Март 17, 2006, 10:07:48 am »
А как да ги различа тези съсиреци, Фреши ако ги имам но са по-малко, не е ли възможно да ги объркам с лигавица. Щото аз съм доста гнуслива и много, много не гледам какво имам по превръзката ама като влезна в банята няма как вижда се уж. Но не съм виждала такива подобни на ципа неща, е не съм се и пробвала да ги отмивам де, ама тя водата нали уж трябва да ги отмива!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #29 -: Март 17, 2006, 10:37:12 am »
При мен няма как да не се различат съсирецито от малките парченца лигавица. Аз съм имала съсиреци, които понякого излизат трудно. Веднъж даже беше и с големината на длан. Сега през  последните няколко цикъла, има съвсем малки парченца лигавица. Така и  не можа да се разбере на какво се дължат тези съсиреци.
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #30 -: Март 17, 2006, 11:51:16 am »
Мари,точно това имах предвид че е гадно и неприятно и страшно дори :?
а м/у другото на какво може да се дължи ръждиво течение, което сметнах пърмоначално че е МЦтози месец трябваше да ми дойде на 02
закъсня и на 15 прокървих но въобщи не е както друг път, мн.слабо със ужасни режещи болки долу ниско просто не можех да мръдна - все едно че ме бодяха със шиш- ужасно беше .сега болките са по-тъпи, но някой предполага ли какво може да значи това...като ми свърши това гадно нешо ще ходя на лекар  8O
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #31 -: Март 17, 2006, 12:24:22 pm »
Пепи ти при такова закъснение прави ли тест за бременност и ходили при лекар? Щото взе да ми намирисва нещо тая работа.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #32 -: Март 17, 2006, 12:51:34 pm »
Старлетче, не съм голяма специалистка и аз, което знам от личен опит споделям. Ами това, дето има вид на ципички, изцапани с кръв, са парченца от лигавицата. Съсиреците са си кръв и наистина могат да бъдат по-големи. За съученичката ми дето писах по-нагоре, преди да се разбере че има киста, казваше че понякога като тенис топка големина има съсиреци 8O

Пепина, с това течение и съсиреци си за добър ултразвуков преглед. Такова кървене може да се получи примерно от миома, което би обяснило и съсиреците. Има доста случаи, дето малки миоми мноого трудно се визуализират на УЗ, така че наистина трябва да отидеш при добър лекар и веднага след М. Искрено ти пожелавам да няма нищо тревожно, но трябва да провериш, за да си сигурна! :D
Благодаря ти, Бени!







съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #33 -: Март 17, 2006, 14:56:02 pm »
Старлет, Мари благодаря ви
не съм ходила на добър гинеколог от сигурно доста време
този който ме прегледа преди около месец, ми изписа лекарство за течението което имах,фасижин, а от прегледа на УЗ установи че имам ПКЯ и каза че трябва да се оперират- това е и тъй като аз не бях доволна от неговото отношение, искам сега като ми свърши да отида при специалист
лошото е че в момента така ме боли корема, че едвам стоя и ми тече като река в момента
а това със ръждивото течение ми се е случвало също и преди и сега като чета във форума започвам да си задавам сумати въпроси и да отъждествявам своите признаци с тези, за които чета
не мога всеки път като ми закъснее да търча до аптеката за тест, макар че и това съм го правила преди,просто се притеснявам да не би случайно някога да се е случило нещо което да е завърширо фатално, но с проблемния ми цикъл да не съм усетила- незная.ще чакам да ми пишете  :balk_21:
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #34 -: Март 17, 2006, 14:57:28 pm »
много моменти станаха сориииии :oops:  :oops:  :oops:
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #35 -: Март 17, 2006, 16:22:54 pm »
Когато ходих на влагалищен УЗИ в третия ден през МЦ имах много съсираци, попитах д-ра и той каза че може да е на хормонална основа. Правих хормонални и-ния но те си бяха в норма и не знам при мен каде е причината.



*
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #36 -: Март 17, 2006, 16:35:04 pm »
При мен съсиреците са нещо обичайно при всеки цикъл.Така е, откакто се помня.При мен си има и обяснение-матката ми е двурога и лигавицата е двойно повече като количество.Мисля,че трябва да отидеш при добър специалист,за да откриете причината.Дано е инцидентно и всичко свърши с края на М.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #37 -: Март 17, 2006, 16:36:14 pm »
Хари, по време на цикъл ли ходи на преглед?
нещо друго не ти ли казаха?то наистина лекари и лекари, всеки си има мнение, а при положение че състоянието е едно как може един да предлага едно лечение а друг друго- незнам, но ако можеш посъветвай се и с друг
успех :lol:  :lol:  :lol:
съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #38 -: Март 17, 2006, 16:40:06 pm »
Цитат на: white
При мен съсиреците са нещо обичайно при всеки цикъл.Така е, откакто се помня.При мен си има и обяснение-матката ми е двурога и лигавицата е двойно повече като количество.


А бе струва ми се, че много лигавица би трябвало да е различно от съсиреци, въпросът е как да ги различим :D

Иначе и аз имам много лигавица.
Благодаря ти, Бени!







Re: съсиреци???опасно ли е???
« Отговор #39 -: Март 17, 2006, 16:53:37 pm »
Цитат на: pepina_b
Хари, по време на цикъл ли ходи на преглед?
нещо друго не ти ли казаха?

Когато ходих на преглед ми правиха изследванията за инвитро. Първото изследване което ми направиха е влагалищен у-зи, което се прави от 1-3 ден след като ти дойде М. Попитах го защо имам толкова съсираци и той ми каза че е нормално но може да е нещо и на хормоналана уснова. При мен е било винаги така и мислех че при всички жени е същото. Сега като чета тук започвам да се замислям къде е причината за тях, всички изследвания който ми направиха са добри, никъде не личи да имам някакъв проблем.