0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #460 -: Март 26, 2009, 10:17:08 am »
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #461 -: Март 26, 2009, 11:36:28 am »
Има го и на първа страница на zachatie.org в word ;)
« Последна редакция: Март 26, 2009, 11:38:02 am от cygnus »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #462 -: Март 26, 2009, 12:32:02 pm »
Благодаря ви ,момичета,проблема наистина е явно в word-а на комп.на който работя.Разпечатах си ги от друг.комп.
« Последна редакция: Март 26, 2009, 12:38:44 pm от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #463 -: Март 26, 2009, 13:13:25 pm »
Здравейте момичета , само ви четях до сега , но вече искам и аз да се включа . Радвам се , че дочакахме помощ и от държавата , макар и  "с клизма " . Дано успее да стигне за всички ни .
Имам един неуспешен опит ИКСИ  и сега имам записан нов час , но в друга клиника .Въпросът е , че ако чакам да дойде часът ми за консултация и тепърва започнем да подготвяме документи ,трябва да избирам дали да чакам одобрение от фонда и чак тогава да продължавам което не се знае какъв период от време ще отнеме и дали пък тогава ще мога да ме вместят за процедура, или отново да разчитам на семейството си за помощ .
Не е въпрос , просто размишления , които споделям .
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #464 -: Март 26, 2009, 13:41:37 pm »
Дали фонда някакъв телефон, на който можем да звъним и да си задаваме въпросите? :ask:
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #465 -: Март 26, 2009, 16:20:14 pm »
Здравейте момичета!Искам да попитам тези от вас които са в клиниката на "Щерев" дали някой се е свързал с тях за оформянето на документите?Притеснявам се защото съм в списъка под №4 при мойта докторка,а все още никой не ми се е обадил.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #466 -: Март 26, 2009, 16:36:26 pm »
Ние също сме в клиника Щерев. Записани сме още януари месец, но нямам информация. Няколко пъти се обаждах да питам, но от там все ми казват, че те ще се свържат с пациентите си. Дано всичко мине колкото се може по-бързо. Успех


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #467 -: Март 26, 2009, 16:40:25 pm »
Аз също бих искала да зная дали на някой са му се обадили от клиниката на доктор Владимиров. Незная под кой номер съм, защото док само отбеляза на папката и каза на момичетата да подготвят документите, тогава незнаех че има такива списъци. Днес когато попитах какво става те ми отговориха да чакам да ми се обадят, но на мен това не ми стига, бих искала да зная повече.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #468 -: Март 26, 2009, 17:01:34 pm »
аз днес звънях в клиниката на Щерев и те ми казаха ,че в близките няколко дни ще почнат да звънят на хората, тъй като има още дребни детайли по процедурата, коите ще трябва да изяснят до края на седмицата. Освен това ,тъй като аз също съм в списъка на моята докторка, момичето на рецепция ми каза че всеки доктор има списък, а има и един отделен списък , който е общ. Не ми е ясно на какъв принцип ще прозвъняват хората.
« Последна редакция: Март 26, 2009, 17:52:05 pm от krisi1812 »
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #469 -: Март 27, 2009, 10:30:34 am »
Момичета,
обърнете внимание на приложенията от Правилника.
В Декларацията по чл.31 (Приложение 6) има грешка. Отдолу трябва да се подпише партньора, а е написано: Подпис на жената.
Явно грешката е от copy-paste, но все пак погледнете и вие.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #470 -: Март 27, 2009, 11:01:48 am »
Документите се подготвят от избрана от теб клиника, но се подават лично във фонда. Докторът ти ще ти каже какви изследвания са нужни за твоя случай. Той ще напише етапната епикриза. За декларациите питай доктора. Можеш да ги изтеглиш от тук, може и при него да ги попълниш. Когато са ти готови документите, грабваш ги и бегом до седалището на Фонда. Най-важно е да държиш връзка с лекаря, който си избрала.
Ей това исках да чуя  :D.Точет и изчерпателен отговор(който в прочем и в клиниката не можаха да ми дадат) :lol:
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #471 -: Март 28, 2009, 10:46:24 am »
jeni_baleva,

Аз съм пациентка на д-р Владимиров и имам 1 неуспешен класически опит инвитро през септември и един неуспешен със замразени през октомври. Януари се записах в списъка за чакащи. Онзи ден ми се обадиха от клиниката и ми казаха да отида между 2-4 ден на цикъла за ФСХ защото вече не е актуален и нова спермограма на приятеля ми въпреки, че ние не сме с мъжки фактор. Малко се нервирах защото току-що ми беше свършил и се налага да чакам до към 15 април, но от клиниката ме увериха, че още не е стартирало подаването и има време. Така че в момемта преглеждат всички папки, на кого какви изследвания липсват и се обаждат. След това готовите папки ги взимаме от клиниката и ги подаваме в центъра по хигиена......и от там вече чакаме...Така че не се притеснявай ще ти се обадят, просто и при тях е лудница и проверяват на кого какви изследвания липсват, но мисля, че на всички жени, които нямат скорошно ФСХ ще ги викат за ново. Така че, спокйно....чакаме...малко остана, ма то малкото е най-трудно вече.....
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #472 -: Март 28, 2009, 12:56:14 pm »
jeni_baleva,

 Онзи ден ми се обадиха от клиниката и ми казаха да отида между 2-4 ден на цикъла за ФСХ защото вече не е актуален и нова спермограма на приятеля ми въпреки, че ние не сме с мъжки фактор.

Това означава ли, че и да не сме с мъжки фактор, трябва да се прави съвсем нова спермограма?Ние имаме правена преди 5-6 месеца.Дали ще е валидна?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #473 -: Март 28, 2009, 13:32:26 pm »
[
Това означава ли, че и да не сме с мъжки фактор, трябва да се прави съвсем нова спермограма?Ние имаме правена преди 5-6 месеца.Дали ще е валидна?

2. стерилитет, свързан с мъжки фактор (МКБ-X: N97.4):
б) за индикации по чл. 26, ал. 1, т. 2 - документи от извършването на два или повече спермални анализа с най-малко един месец между тях в повече от едно лечебно заведение, получило разрешение по чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето, последният от които е извършен преди не по-повече една година преди подаване на заявлението; ползват се критериите на Световната здравна организация (СЗО) за нормоспермия, като е желателно поне едно от изследванията да е с морфология, оценена по стриктните критерии на Крюгер;
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #474 -: Март 28, 2009, 14:19:55 pm »
Момичета знае ли се вече по какви критерий ще се кандидатства.Аз сам от Пловдив но от клиниката ми казаха,че още не е ясно.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #475 -: Март 28, 2009, 14:27:50 pm »
Кога ти го казаха това и в коя клиника. Правилника за работа на фонда е обнародван и трябва да заработи от първи. Ето тук http://www.zachatie.org/index.php?option=com_frontpage&Itemid=31 го има качен. Можеш да си го изтеглиш и да видиш какви са критериите да кандидатстване. В общи линии клиниката която си избрала ти подготвя медицинската документация, казват ти кои изследвания са ти необходими и после вие подавате документите. Поне това разбрах аз от коментарите на момичетата малко по-долу в темата.
« Последна редакция: Март 28, 2009, 14:31:54 pm от Pesheck »
*

    Benche_73

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #476 -: Март 28, 2009, 15:59:35 pm »
Момичета , а семейното положение дали ще оказва някакво значение, имам предвид да се предпочитат двойки , който са в брак пред такива в съвместно съжителство
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #477 -: Март 28, 2009, 16:05:30 pm »
Няма такова изискване да имате сключен брак.Парите се отпускат на жената.Само попълвате декларация,че не сте роднини.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #478 -: Март 28, 2009, 16:11:24 pm »
Аз вече ведъж питах,но никой не ми отговори и ще си позволя пак да питам.По какъв начин ще става самото подаване на документите,в смисъл ще се изпращат в София,по пощата ли или по куриер,или ще има във всеки град клон ли как да го нарека,на фонда където да подаваме документите?

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #479 -: Март 28, 2009, 16:20:10 pm »
jeni_baleva,

А След това готовите папки ги взимаме от клиниката и ги подаваме в центъра по хигиена......и от там вече чакаме...

Мисля че трябва да се подадат лично и на място с оглед на това, но не съм сигурна. В клиниката в която ходиш не казаха ли нищо?