0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мими81

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #440 -: Март 25, 2009, 10:05:45 am »
здравейте, извинявам се за невежеството :oops:, но искам да ви попитам този фонд покрива ли манипулацията ВМИ или е само за инвитро и икси?
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #441 -: Март 25, 2009, 10:18:16 am »
здравейте, извинявам се за невежеството :oops:, но искам да ви попитам този фонд покрива ли манипулацията ВМИ или е само за инвитро и икси?
Не мило без ИНСИ... и без:
"1. първоначалните изследвания за достигане до диагноза и вземане на решение за АРТ чрез ин витро оплождане;
2. изследванията, необходими като минимум съгласно Наредба № 28 от 2007 г. за дейности по асистирана репродукция (ДВ, бр. 55 от 2007 г.), както следва:
а) микробиологични;
б) спермален анализ;
в) за трансмисивни инфекции;
г) кръвногрупова принадлежност и резус фактор;
д) хормонални - преди КОХС;
е) на кръвни картини, биохимия и хемостаза преди КОХС;
ж) други специфични изследвания (генетични, имунологични и пр.);
3. изследвания извън посочените в Наредба № 28 от 2007 г. за дейности по асистирана репродукция независимо от момента на извършването им;
4. индукция на овулацията и/или КОХС с кломифен цитрат и др. СЕРМ;
5. инсеминации от партньора или дарител;
6. ембриоредукция;
7. предимплантационна генетична диагностика или скрининг (PGD/PGS);
8. ин витро матурация (IVM);
9. овоцитна донация;
10. ембриодонация;
11. GIFT, ZIFT и др. подобни;
12. тестикуларна и/или епидидимална биопсия (TеSE, PESA, МESA)."
*

    Мими81

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #442 -: Март 25, 2009, 10:33:13 am »
имам и още един въпрос :oops:
в първата клиника, където ни изследваха ни казаха , че сме за АРТ ИКСИ като му сложиха на съпруга ми диагноза Олиго....- 3 степен

във втората клиника където ходихме диагнозата му е пак Олиго.... - умерена степен
с препоръка за ВМИ

и въпроса ми е с такива изследвания бих ли могла да участвам във фонда за ИКСИ или трябва да имам поне 3 неуспешни Инсе-та за да участвам
моля споделете :oops:
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #443 -: Март 25, 2009, 10:33:38 am »
Не знам как се получи това с 3те постинга от мен - моля модераторите да изтрият 2та

И аз имам въпрос-разсъждение - преди малко по бТВ казаха, че годишно ще се разглеждат до 4000 молби /в най-добрия случай/ В БГ сме 270000 семейства с проблем да допуснем /доста грубо/, че ще останем 200000 поради отпадането на жени с високо ФСГ и години.. та като разделим 200000 човека на 4000/годишно/ се оказва че за 50 години ще се справят с обработката на документите и одобряването ни - само при условие, че идните поколения няма да имат проблеми със стерилитета.
Хора кажете ми, че греша някъде...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #444 -: Март 25, 2009, 12:00:18 pm »
Казвам ти, че грешиш. Да бавно ще става, да се надяваме, че като му свикнат, ще могат да разглеждат повече молби. Но твоите сметки като цяло са грешни - 270 000 сме двойките със стерилитет, не тези които се нуждаят от ин-витро. Има разлика нали.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #445 -: Март 25, 2009, 16:57:49 pm »
Някой да разбра от сутрешното изказване на Директора на фонда Николай Лалев къде точно се намира фонда? Аз разбрах, че е в Центъра по... нещо си на някоя си улица на номер 11 ет.15.. ама коя е тая улица..  :ask:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #446 -: Март 25, 2009, 17:13:13 pm »
в Центъра по хигиена.
бул. "акад. Иван Ев. Гешов" 15
(бивш Димитър Несторов)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #447 -: Март 25, 2009, 17:17:55 pm »
Чакайте и аз да питам,без да ми се карате.Къде ще се подават документите?Във всеки град ли ще си има място да ги подаваме или по пощата в София ще се пращат?

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #448 -: Март 25, 2009, 17:35:49 pm »
Клиниката ,в която ще правиш опит ти  оформя документите и изпраща.
Ти не се занимаваш :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #449 -: Март 25, 2009, 20:08:02 pm »
Клиниката ,в която ще правиш опит ти  оформя документите и изпраща.
Ти не се занимаваш :wink:
В "Надежда" подготвят само медицинската част на пълния пакет документи и ти пишат какви други изследвания допълнително да направиш /примерно васерман, спин, хормони вкл. ФСХ/. Останалата част /т.е. приложенията след правилника/ си попълваш сам и си ги подаваш сам на място.
Jam много благодаря за "мястото"  :wink:

Представям си на 1ви април за какво ще става дума там.... момичета сложете си червило - ще влезем в новините...
« Последна редакция: Март 25, 2009, 20:18:04 pm от Мирена »
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #450 -: Март 25, 2009, 21:29:07 pm »
Зравеите момичета,да питам и аз имам час в кл.Надежда за юни тази година.Какво да направя за да си подам документи в фонда моя за вашия сьвет?Благодаря педварително !                          :balk_145: :balk_149: :balk_159: :balk_81::blowingdust: :blowingdust2
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #451 -: Март 25, 2009, 22:16:33 pm »
Зравеите момичета,да питам и аз имам час в кл.Надежда за юни тази година.Какво да направя за да си подам документи в фонда моя за вашия сьвет?Благодаря педварително !
От клиниката трябва да ти изготвят "етапна епикриза", за да я направят трябва доктора да те е видял, което означава Юни /хубавото е, че е тази година - аз чаках близо 2 години за първия си час/. Обади се в клиниката да питаш най-добре! И късмет мило!
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #452 -: Март 25, 2009, 23:47:45 pm »
Днес гледах предаването на Бареков по БТВ.На гости беше директора на фонда.Поне до колкото аз разбрах ние ще си подаваме административните документи,а докторите ще ни подават медицинските.Моля ако знаете нещо да пише.Аз мислех че изцяло клиниките ще ни подават документите  :ask: :ask: :ask: :ask: :ask: :ask: :ask: :ask: :ask: :ask: :ask: :ask: :ask: :ask: :ask: :ask: :ask:
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #453 -: Март 26, 2009, 00:41:01 am »
Документите се подготвят от избрана от теб клиника, но се подават лично във фонда. Докторът ти ще ти каже какви изследвания са нужни за твоя случай. Той ще напише етапната епикриза. За декларациите питай доктора. Можеш да ги изтеглиш от тук, може и при него да ги попълниш. Когато са ти готови документите, грабваш ги и бегом до седалището на Фонда. Най-важно е да държиш връзка с лекаря, който си избрала.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #454 -: Март 26, 2009, 09:44:14 am »
Добре де,аз пак ще питам,само в София ли има седалище фонда,ами от Варна как да подадем документи?И още нещо
Цитат
За декларациите питай доктора. Можеш да ги изтеглиш от тук, може и при него да ги попълниш
Да помоля да пуснете линк от където да разпечатам декларации,че нещо не мога да се оправя.Търсих в сайта на МЗ ,ама нищо не открих,явна нещо не съм в час.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #456 -: Март 26, 2009, 10:05:52 am »
Благодаря ти,но нещо не се получава,излизат йероглифи като го отворя.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #457 -: Март 26, 2009, 10:13:04 am »
Аз го отварям
« Последна редакция: Март 26, 2009, 10:16:11 am от denisa12251 »
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #458 -: Март 26, 2009, 10:15:55 am »
Благодаря ти,но нещо не се получава,излизат йероглифи като го отворя.

може би версията на word-а ти е стара.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #459 -: Март 26, 2009, 10:16:17 am »
стигнете до края на правилника има ги всички приложения- декларации и си ги разпечатайте