0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #421 -: Март 24, 2009, 13:19:06 pm »
Надявам се, че не се повтарям, но от къде си взимат документите, с които декларираме, че не сме в родствена връзка, както и декларациите че не сме под запрещение? Аз си мисля, че първото може би се взима от общината? Или където сме сключили граждански брак? (въпреки че сигурно не всички двойки имат брак). А декларацията за запрещение може би от съда? Нека някой да пише ако знае.


Re: има ли нещо ново?
« Отговор #422 -: Март 24, 2009, 13:24:49 pm »
Това са всички приложения към правилника: http://www.zachatie.org/prilozhenia.htm
Същите са публикувани заедно с правилника в ДВ бр.21 от 20 март 2009г.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #423 -: Март 24, 2009, 13:25:50 pm »
Поклон пред всички виновни за тази прекрасна новина!
Благодаря ви, че се борихте за нас! Благодаря ви за дадения шанс!
Нека Бог ви възнагради подобаващо за добрината!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #424 -: Март 24, 2009, 13:26:42 pm »
Това са всички приложения към правилника: http://www.zachatie.org/prilozhenia.htm
Същите са публикувани заедно с правилника в ДВ бр.21 от 20 март 2009г.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #425 -: Март 24, 2009, 13:29:54 pm »
Красита,аз не съм по фонда и токущо правих ин витро.
Тези документи за които питаш ми ги дадоха от болницата, ние нямаме брак и приятелями разписа и друг документ че доброволно дава материал.
Дори незнаех че тези документи са за фонда.
Дано съм ти помогнала.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #426 -: Март 24, 2009, 13:37:02 pm »
Теменуга, аз знам къде са декларациите, просто се чудих дали сами можем да си ги попълним и подпишем, или трябва и да се заверяват по съдилища и общини.
Мери, благодаря за информацията. Явно всичко ще ми подготвят в клиниката. Другата седмица съм там и ще разбера. Аз започвам след 2 седмици и се надявам да успея да получа одобрение от програмата навреме.


Re: има ли нещо ново?
« Отговор #427 -: Март 24, 2009, 14:21:50 pm »
Теменуга, аз знам къде са декларациите, просто се чудих дали сами можем да си ги попълним и подпишем, или трябва и да се заверяват по съдилища и общини.
Мери, благодаря за информацията. Явно всичко ще ми подготвят в клиниката. Другата седмица съм там и ще разбера. Аз започвам след 2 седмици и се надявам да успея да получа одобрение от програмата навреме.

Целият комплект от документи ще получим от клиниката, която ще ни подготвя докуменитет за кандидатстване за финансиране чрез фонда. Декларациите за родство ще ги попълним и подпишем сами. Дори и за брак не съм заверявала такава декларация в общината, колкото до другата - не зная още, но предполагам ще е същото.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #428 -: Март 24, 2009, 14:24:10 pm »
Аз започвам след 2 седмици и се надявам да успея да получа одобрение от програмата навреме.
Мислиш ли ,че ще стане толкова бързо?


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #429 -: Март 24, 2009, 14:31:37 pm »
 В кои клиники може да се кандидатства по фонда ? Къде са изброени ? :oops:
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #430 -: Март 24, 2009, 14:42:06 pm »
Първите двойки ще бъдат одобрени месец след подаването на документите”, уточни Първанова. Те ще се подложат на процедурите в избрана от тях без ограничения клиника в цялата страната.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #431 -: Март 24, 2009, 15:04:23 pm »

разбирам че помогнахте на много хора да сбъднат мечтата да станат ридители ,за което благодарско youwoman ,но какво да правим ние ,който сме с високо фсх ,имаме по няколко заема и неможем да си позволим инвитро,защо забравихте за нас и тези които се чустват още малади но  не и на години да могат да гушнат свое дете  balk_145какво да правим ние

ще пиша докато някой ми даде разумно обяснение защо не направиха нощо по въпроса с високото фсх и границата за възраст.нома тая скапана държава предпочита да вижда резултат от това къде отиват парите от това да даде надежда и на тези който това е единственото решение :(много съм разочарована

От кого бе джамам точно се разочарова, кой смяташ че е длъжен да се погрижи за теб? В този аспект ти писма прати ли, петиция разписа ли,л евентуално някъде публично оплака ли се от дискриминация. И предния ти пост много ме ядоса, но реших да го подмина, доста има писано по въпроса какво се опитва Зачатие да направи.
Но проумейте едно, никой не ви е длъжен!
Никой от сдружението не е виновен за ограничението!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    ros76

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #432 -: Март 24, 2009, 15:14:46 pm »
Здравийте момичета,
Всички питат: от къде и кой ще подготви документите, а аз питам: Къде ще се внасят и как ще става това и от кога. До колкото разбрах ще трябва лично да ги внасяме. Вярно ли е това?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #433 -: Март 24, 2009, 15:35:16 pm »
Здравей Трейси,
Ако прочетеш всички постове и теми по темата ще разбереш, че хората от Зачатие не са се примирили с тази ситуация и продължават да се борят за премахване на въпросните ограничения и дори Ви призоваха за подкрепа по няколко различни линии в тази връзка. За съжаление нещата не стават лесно, просто и бързо. Понякога са нужни години целенасочени действия на много хора в дадена посока.
Хората от Зачатие не получават заплата за това, което правят, а се опитват между личните, служебните и семейните задължения да отделят време за всичко това, една голяма част от тях съвместяват това и борейки се със собствените си проблеми със стерилитета.
Подобни обвинения не само, че са неуместни, но и много обидни.

« Последна редакция: Март 24, 2009, 15:42:07 pm от cygnus »
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #434 -: Март 24, 2009, 16:24:43 pm »
Много моля представителя на Зачатие в Обществения съвет да се включи с отговор на въпросите: при кандидатстване за фонда има ли възрастово ограничение до 43 години-това не е точно конкретизирано в правилника, или по-скоро е от значение епикризата, която ще се изготви от лечебното заведение и е свързана с контраиндикациите от Наредба 28? Ако жената навършва 43 години в края на месец март и кандидатства за подпомагане от фонда, има ли шанс тя да бъде одобрена (имайки в предвид, че отговаря по отношение на всички медицински показатели)? От коментарите във форума се разбира, че за съжаление ограничението остава, но най-пресните новини от изказването на г-жа Антония Първанова са http://moreto.net/novini.php?n=40174 - "няма и ограничения за възраст". Още веднъж моля компетентен представител да изясни ситуацията по горепоставените въпроси, за което предварително благодаря.
« Последна редакция: Март 24, 2009, 17:11:56 pm от temenuga »
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #435 -: Март 24, 2009, 16:39:46 pm »
Аз започвам след 2 седмици и се надявам да успея да получа одобрение от програмата навреме.
Мислиш ли ,че ще стане толкова бързо?

Знам, че няма да стане толкова бързо, но се надявам Док да направи компромис и да изчака парите, защото сам ми каза че ако започнем сега, ще успея да се включа в програмата.


*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #436 -: Март 24, 2009, 19:55:47 pm »
temenuga, за съжаление днес отново ми потвърдиха от клиниката, че такова възрастово ограничение има за момента. :(  Струва ми се, че А. Първанова се е изказала малко неподготвена, но бих се радвала ако не съм права и тя има по-нова информация по въпроса.
Очаквам представители на Зачатие да разяснят въпроса и до къде са стигнали в борбата за премахване на тези ограничения. Благодаря предварително.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #437 -: Март 24, 2009, 20:06:18 pm »
в процес на подготовка е подаването на жалба до комисията по дискриминация.

досега, обаче, нямаме контакт с пациенти, на които да е била отказана процедура поради навършена възраст съгласно Наредба №28, на която стъпва и правилникът за фонда. това прави невъзможно задействането на съдебна процедура.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #438 -: Март 25, 2009, 00:38:16 am »



  бе джамам точно се разочарова, кой смяташ че е длъжен да се погрижи за теб? В този аспект ти писма прати ли, петиция разписа ли,л евентуално някъде публично оплака ли се от дискриминация. И предния ти пост много ме ядоса, но реших да го подмина, доста има писано по въпроса какво се опитва Зачатие да направи.
Но проумейте едно, никой не ви е длъжен!
Никой от сдружението не е виновен за ограничението!

[/quote]
не съм искала да обидя или засегна някой от сдружение зачатие ,но понеже има член от комисията си помислих че могат да помогнат и на нас заная че това  е много голяма качка напред за което :youwoman:,да пращала съм възражения и не само аз
и какво е това "Но проумейте едно, никой не ви е длъжен! "това което се замислям е ако член от комисията имаше като моят проблем дали няма6те да се наблегне повече  на този проблем та дори и въсрастовото ограничение
ако съм обидила или засегнала някой моля да ме извини
 
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #439 -: Март 25, 2009, 00:55:10 am »
Трейси, ако можеше така лесно да се вземат решения, нещата щеше да са много различни сега.Абсолютно съм съгласна, че всякакви ограничения са абсурдни и обидни, както и несправедливи.Но, ако прочетеш наистина какво е изписано тук по този въпрос, ще разбереш, че ограничението в правилника идва от Наредба 28.Този правилник е основан и подчинен на тази Наредба.За да стане това, което всички ние искаме, трябва да се промени Наредбата.В контролните органи, които биха могли да направят това, няма представител на Зачатие, който да помогне.Смятам, че сдружението достатъчно помогна, направи и невъзможното, както се казва.Но има неща, с които не можем да се преборим.Виж какво е написала Jam в последния си пост!Зачатие не спира дотук, продължава борбата.
Разбирам негодуванието ти, права си да бъдеш обидена, наранена, ядосана и т.н., но моля те, недей да ги изразяваш тук по този начин.Пусни една жалба до Комисията по дискриминация или друг отговорен и компетентен орган.Не всички във форума разбират правилно постингите ти и хората се обиждат.Знам, че не нападаш и обвиняваш Зачатие, но така излиза.Колкото и да пишеш тук, това няма да помогне.
Желая ти късмет и успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!