0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #60 -: Януари 31, 2009, 20:57:44 pm »
Здравейте докторе! Отдавна се каня да ви попитам дали е нормално да се потят ръцете и краката на малката ( така е от раждането) . Не е постоянно, но понякога чорапите и са чак мокри? Благодаря ви предварително за отговора
И аз се пресъединявам към въпроса на sany!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #61 -: Февруари 01, 2009, 13:22:05 pm »
Здравейте докторе! Отдавна се каня да ви попитам дали е нормално да се потят ръцете и краката на малката ( така е от раждането) . Не е постоянно, но понякога чорапите и са чак мокри? Благодаря ви предварително за отговора
И аз се пресъединявам към въпроса на sany!
И аз искам да разбера какво е мнението на д-ра за потенето, защото Алекс освен крайниците , след всяко спане, било дори и за малко и цялото му гръбче е мокро.
Отдавна сме на 3 капки вигантол,даже от 2-3 дни педиатърката ни увеличи дозата на 4, за което се притеснявам.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #62 -: Февруари 01, 2009, 17:05:50 pm »
И аз искам да разбера, изпотяването на главичката при хранене или гушкане, признак ли е за начален стадий на рахит. Ние сме на 2 капки вигантол и сме на 3месеца.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #63 -: Февруари 01, 2009, 19:49:27 pm »
Тези неща погледнато изолирано не са белег на рахит или проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #64 -: Февруари 01, 2009, 22:36:52 pm »
Здравейте отново докторе!
Искам да Ви питам за едно почти 6 месечно бебче, ориентировъчно какво количество плод /пюре/ и мляко дневно се дава? Питам ви защото се притеснявам дали храня Габи правилно, от както се захранихме тя си разреди млечните хранения, на практика се получи заместване на едното и сега имаме само 4 млечни /първо на гърда и дохранвам с 100АМ/. Също така има ли значение дали плода ще се дава веднъж или два пъти дневно, в момента давам м/у храненията преди и след обяд по 60-90гр, може би трябва само веднъж по-голямо количество?
Освен това от скоро започна да плаче на сън и след това се буди от самия плач, иначе е спокойна когато е будна. Имате ли идея на какво може да се дължи?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #65 -: Февруари 02, 2009, 00:12:50 am »
Наддава добре?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #66 -: Февруари 02, 2009, 09:03:12 am »
Да, добре си наддава, даже чудесно. Аз затова питам за количества, защото ако оставя на нея ще изяде всичко което дам и ако и е много после връща. Има си апетит детето не мога да се оплача :D

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #67 -: Февруари 02, 2009, 11:02:17 am »
Оставете на тези количества,от които не повръща.
Вижда се че на тях също наддава добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #68 -: Февруари 02, 2009, 11:16:41 am »
Притеснява ме дали млякото е достатъчно, изпива около 600мл дневно, дали не трябва повече? Затова се чудех дали да давам плод само веднъж и да се опитам да върно 5-то млечно хранене? Благодаря ви !

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #69 -: Февруари 02, 2009, 11:24:37 am »
Всичко зависи от наддаването-ако наддава добре без 5-то млечно... .
Плод е добре да се дава веднъж дневно и то следобед.
Може едното плодово хранене да заместите с АМ, но плода следобед би трябвало да остане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #70 -: Февруари 02, 2009, 11:46:11 am »
Благодаря докторе!
Ще опитам да изместя по-рано обедното хранене за да остане плода след обяд само, но тя и преди захранването си правеше голяма пауза между първите две хранения.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #71 -: Февруари 02, 2009, 13:12:23 pm »
Цитат
]Здравейте докторе,
наскоро ви писах по повод повръщане на дъщеря ми, сменихме Фризолака с Аптамил АР, давам го вече 2-3 дни и днес тя има страхотен запек.....какво да правя...струва ми се че не може да остане на същото мляко?



Защо да има запек?
Какво разбирате под "запек"?
Повръщанията?


Повръщанията спряха !
Днес се опита да ходи по голяма нужда,много плака и успя съвсем малко - изпражненията са на топчета и твърди, с малко кръв върху тях.


Моля за малко търпение-давайте колкото АМ детето иска (стига да не повръща).
Детето ще се адаптира към новото АМ, надявам се.
Запека се дължи на субстанциите, предотвратяващи повръщането.Затова Хуман АР тук е без конкуренция-но няма го това АМ в Бг... .
Ако не стане това, ще ви дам една схема да смесвате Фризовом с нормално АМ.




Здравейте д-р Бърди,
вече минаха две седмици от както дъщеря ми е на Аптамил АР, но положението с изхождането по голяма нужда е същото - по-рядко от обикновено, на 2 дни веднъж, с твърди изпражнения....Питахте ме за НАН АР, но в момента в БГ няма производство на такъв. Трябва ли да се смени храната и с каква?
Предварително Ви благодаря и хубав ден!
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #72 -: Февруари 02, 2009, 13:19:22 pm »
Не е обичайно едно дете така и на тази възраст внезапно да започне да повръща.
Моля с особена настойчивост да изключите пилорна стеноза! (вродено заболяване, с начална изява точно в тази възраст!).

Редките изпражнения са от Фризовом-ако детето няма органичен проблем, може да смесвате нормално АМ с Фризовом и така да постигнете ефект на липса на повръщане, но без диария.

Ако (след като се изключат нещата,за които Ви писах)може да намерите НАН АР или Хумана АР биха били по-добър избор от този Фризовом.

Благодаря ви за отговора!
Минахме първата консултация, наддала е с 800 гр. Според педиатърката е изключено при това наддаване да става дума за пилорна стеноза. За щастие повръщането поне за сега отшумя, но дрисъка остана. Давам и BioGaia и еспомизан. Два пъти и давах и по половинка ентерол. Затяга я но временно.
Простете невежеството ми, но не ви разбрах, какво е това "АМ"? Ако става въпрос за адаптирано мляко,това значи ли че мога да смесвам фризолак с фризовом? И в какво съотношение?Док ни изписа фризопеп, но ни каза да изчакаме още малко . Да не бързаме с въвеждането му.
И още един въпрос. Наша близка аптекарка ни препоръча да започнем с взимането на вигантол х1 капка дневно. Според нея док е пропуснала да ни го изпише. Послушах я. Но  сега се чудя дали не трябваше да се допитам до док. Вашето мнение какво е?
Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 13:29:29 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #73 -: Февруари 02, 2009, 17:51:07 pm »
Цитат
]Здравейте докторе,
наскоро ви писах по повод повръщане на дъщеря ми, сменихме Фризолака с Аптамил АР, давам го вече 2-3 дни и днес тя има страхотен запек.....какво да правя...струва ми се че не може да остане на същото мляко?



Защо да има запек?
Какво разбирате под "запек"?
Повръщанията?


Повръщанията спряха !
Днес се опита да ходи по голяма нужда,много плака и успя съвсем малко - изпражненията са на топчета и твърди, с малко кръв върху тях.


Моля за малко търпение-давайте колкото АМ детето иска (стига да не повръща).
Детето ще се адаптира към новото АМ, надявам се.
Запека се дължи на субстанциите, предотвратяващи повръщането.Затова Хуман АР тук е без конкуренция-но няма го това АМ в Бг... .
Ако не стане това, ще ви дам една схема да смесвате Фризовом с нормално АМ.




Здравейте д-р Бърди,
вече минаха две седмици от както дъщеря ми е на Аптамил АР, но положението с изхождането по голяма нужда е същото - по-рядко от обикновено, на 2 дни веднъж, с твърди изпражнения....Питахте ме за НАН АР, но в момента в БГ няма производство на такъв. Трябва ли да се смени храната и с каква?
Предварително Ви благодаря и хубав ден!
Наддава добре? Повръщанията спряха?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #74 -: Февруари 02, 2009, 17:55:03 pm »
Не е обичайно едно дете така и на тази възраст внезапно да започне да повръща.
Моля с особена настойчивост да изключите пилорна стеноза! (вродено заболяване, с начална изява точно в тази възраст!).

Редките изпражнения са от Фризовом-ако детето няма органичен проблем, може да смесвате нормално АМ с Фризовом и така да постигнете ефект на липса на повръщане, но без диария.

Ако (след като се изключат нещата,за които Ви писах)може да намерите НАН АР или Хумана АР биха били по-добър избор от този Фризовом.

Благодаря ви за отговора!
Минахме първата консултация, наддала е с 800 гр. Според педиатърката е изключено при това наддаване да става дума за пилорна стеноза. За щастие повръщането поне за сега отшумя, но дрисъка остана. Давам и BioGaia и еспомизан. Два пъти и давах и по половинка ентерол. Затяга я но временно.
Простете невежеството ми, но не ви разбрах, какво е това "АМ"? Ако става въпрос за адаптирано мляко,това значи ли че мога да смесвам фризолак с фризовом? И в какво съотношение?Док ни изписа фризопеп, но ни каза да изчакаме още малко . Да не бързаме с въвеждането му.
И още един въпрос. Наша близка аптекарка ни препоръча да започнем с взимането на вигантол х1 капка дневно. Според нея док е пропуснала да ни го изпише. Послушах я. Но  сега се чудя дали не трябваше да се допитам до док. Вашето мнение какво е?
Благодаря Ви предварително!
Моят съвет е да спрете всичко друго освен АМ. И да не давате вода!

Пилорната стеноза е заболяване с постепенно напредващи симптоми. Започващи на около 20 дена след раждането и постепенно усилващи се. Наддаването досега нищо не значи в рамките на възможна пилорна стеноза.
Даването на илача "Ентерол" и на другите неща (също "илачи" със съмнителна стойност) е направо недопустимо за дете на тази възраст!! Редките изхождания са от Фризовом-това е известно странично действие,поради което Фризовом е малко употребявано и непредпочитано АМ.

"Фризопеп" е специално лечебно АМ-даването му без наличие на АБКМ (и дори споменаването му като вариант) е груба професионална грешка!
В АМ има Вит Д-ако детето изпива повече от 500мл дневно не е нужно повече Вит Д.
Какво количество АМ и колко пъти дневно давате?
« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 18:00:21 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #75 -: Февруари 02, 2009, 18:23:43 pm »
Здравейте,доктор Бърди!
Преди около месец и половина ви писах относно слуз в изпражненията на бебето ми.Ще копирам за да се подсетите.

                                                                               Здравейте, докторе!Така се радвам,че пак сте сред нас!
Имам огромна нужда да се консултирам с вас.
Бебето ми е на 5 и половина месеца.Аз много пъти преди съм ви тормозила с въпроси, но ще ви намомня пак за кратко за нас.След многократната смяна на АМ поради некомпетентността на джи пи ( дохранване с ХА мляко,после преминаване изцяло на него,след това заради връщане след хранене фризовом,получено разтройство от него,нелекувано;минаване на обикновено АМ -запек),на 2 месеца и половина започнах да давам Хумана1,по ваша препоръка и изхожданията се регулираха. След около месец и малко ,започнаха отново колики,след известно време се появи малко слуз в акто,иначе си беше с нормален цят и консистенция.Предписаха ни АЛ 110,два дни нямаше ,след това пак се появи.Направих консултация с гастоентеролог.След разговор и преглед на детето с ръце и от това че съпругът ми като дете е имал сенна хрема,тя заключи : поради риск от алергии ХА мляко за 15 дни.От първият ден на приема разтройство, свързах се с нея "няма нищо, продължавайте".Изхожданията си бяха през цялото време редки ,попиващи в памперса ,слузести,куркане на червата.Отиваме пак на преглед и на бърза ръка ни изписа фризопеп.Диагноза АБКМ.
Четири дни на това мляко ,промяна никаква, даже на 5-тия ден имаше 2 изхождания почти само слуз.Заведох го отново, тя беше мнаго очудена,че няма промяна от фризопепа.Назначи изследване на фекалии-патогенна флора и кандида.И най -странното изписа лечебна Хумана ,която не е за алергични деца.Ще се побъркам направо!Също и ентерол 2 пъти по половин прахче за 20 дни.Два дни сме вече на лечебната Хумана, разтройство няма,но не мога да определя дали има слуз, но коликите продължават.Утре най вероятно ще станат изледванията.Не знам,от какво може да е тая слуз...
Моля ви посъветвайте ме какво да правиме?



Един месец давах лечебната Хумана,като слузта изчезна,само от време на време имаше като тънки много къси влакна(не било от значение според педиатъра).Започнах да давам отново Хумана ,само че 2 за след 6 м.Проблема е такъв,че слузта пак се появи  5 дни след смяната на млякото.Пуснах на своя глава стерилна урина,защото вше ми бяхте казал,че слузта може да се дължи и на уроинфекция.Освен това ,бебето е много раздразнително и спи много неспокойно,това си е откакто се е родил,.Като го кажа на педиатъра-деца лесно не се гледали...Седалището почти постоянно е леко зачервено.И в стерилната урина бактерията псевдомонас...Какви ужасии прочетох за нея, от какво се е появила?Пуснах още 2 ст.урини в др. лаборатория ,пак я изолираха и то в голяма концентрация 10 на 5  и 10 на 4.Утре ще ходя при джи пи ,към какъв специалист са се обърна?Детето наддава много добре, температура меря от 3-4 дена - в дупето 37,4. В обикновената урина всичко наред ,само има урати.Кръвни изследвания също добри, хемоглобин 131,утайка 4 мм.
Притеснена съм много от вида на бактерията и от къде се е появила,как се лекува и какви поражения може да причини.Само като си помисля,че можеше и да не я открием, ако не бях пуснала сама изследване...
Също искам да питам за едни пъпчици, които има Никола.Той има от раждането си по лицето много ситни едва забележими по нослето,около очичките,понякога му излизат и по челото,по главичката. От скоро има и по гушката, зад ушенцето, леко по раменцата.Странното е че се виждат само на по-силна светлина,те са с цвета на кожата и рядко се зачервяват.Опитах да ги снимам ,не се вижда нищо на снимката.Не съм ги мазала с нищо.По принцип не го мажа с никакви кремове за лице и тяло.
Благодаря ви предварително!
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #76 -: Февруари 02, 2009, 19:25:10 pm »

Моят съвет е да спрете всичко друго освен АМ. И да не давате вода!

Пилорната стеноза е заболяване с постепенно напредващи симптоми. Започващи на около 20 дена след раждането и постепенно усилващи се. Наддаването досега нищо не значи в рамките на възможна пилорна стеноза.
Даването на илача "Ентерол" и на другите неща (също "илачи" със съмнителна стойност) е направо недопустимо за дете на тази възраст!! Редките изхождания са от Фризовом-това е известно странично действие,поради което Фризовом е малко употребявано и непредпочитано АМ.

"Фризопеп" е специално лечебно АМ-даването му (и дори споменаването му като вариант) без наличие на АБКМ е груба професионална грешка!
В АМ има Вит Д-ако детето изпива повече от 500мл дневно не е нужно повече Вит Д.
Какво количество АМ и колко пъти дневно давате?

Давам й х 80-90 мл фризовом 7 пъти на ден. Да мина ли отново на фризолак?
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 00:11:06 am от Birdie »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #77 -: Февруари 02, 2009, 22:13:31 pm »
Докторе, млечницата я преборихме набързо. Преслава продължава да се храни доволно, от няколко дни почна да повръща след ядене- онзи ден даже ме притесни, че върна обилно количество и то с доста плътна консистенция, но беше еднократно това количество.
Зная мнението ви за витамин Д, на голямата давах около 2 месеца по 1 капка, според вас дали да почна да давам и на малката по една капка докато почнем редовните разходки.
От два-три дни има и по-обилно количество секрети, зеленикави в нослето. Пръскам по малко Низита и изпомпвам с аспираторче за нос, определено от време на време диша по-тежко, от време на време и прокашля. В петък сме на контролен преглед, но ми се иска да чуя и вашето мнение как да процедирам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #78 -: Февруари 02, 2009, 23:00:32 pm »
Цитат
Здравейте докторе,
наскоро ви писах по повод повръщане на дъщеря ми, сменихме Фризолака с Аптамил АР, давам го вече 2-3 дни и днес тя има страхотен запек.....какво да правя...струва ми се че не може да остане на същото мляко?
Защо да има запек?
Какво разбирате под "запек"?
Повръщанията?

Повръщанията спряха !
Днес се опита да ходи по голяма нужда,много плака и успя съвсем малко - изпражненията са на топчета и твърди, с малко кръв върху тях.
Моля за малко търпение-давайте колкото АМ детето иска (стига да не повръща).
Детето ще се адаптира към новото АМ, надявам се.
Запека се дължи на субстанциите, предотвратяващи повръщането.Затова Хуман АР тук е без конкуренция-но няма го това АМ в Бг... .
Ако не стане това, ще ви дам една схема да смесвате Фризовом с нормално АМ.

Здравейте д-р Бърди,
вече минаха две седмици от както дъщеря ми е на Аптамил АР, но положението с изхождането по голяма нужда е същото - по-рядко от обикновено, на 2 дни веднъж, с твърди изпражнения....Питахте ме за НАН АР, но в момента в БГ няма производство на такъв. Трябва ли да се смени храната и с каква?
Предварително Ви благодаря и хубав ден!

Наддава добре? Повръщанията спряха?
   

Ами в петък сме на консултация и ще видя реално дали е наддала и колко, но видимо детето изглежда добре, не изглежда отслабнало. Повръщанията спряха, за тези 2 седмици се случи да повърне само два пъти. М/у другото направихме посявка на урина и там всичко е наред.
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #79 -: Февруари 03, 2009, 00:21:40 am »
Здравейте,доктор Бърди!
Преди около месец и половина ви писах относно слуз в изпражненията на бебето ми.Ще копирам за да се подсетите.

                                                                               Здравейте, докторе!Така се радвам,че пак сте сред нас!
Имам огромна нужда да се консултирам с вас.
Бебето ми е на 5 и половина месеца.Аз много пъти преди съм ви тормозила с въпроси, но ще ви намомня пак за кратко за нас.След многократната смяна на АМ поради некомпетентността на джи пи ( дохранване с ХА мляко,после преминаване изцяло на него,след това заради връщане след хранене фризовом,получено разтройство от него,нелекувано;минаване на обикновено АМ -запек),на 2 месеца и половина започнах да давам Хумана1,по ваша препоръка и изхожданията се регулираха. След около месец и малко ,започнаха отново колики,след известно време се появи малко слуз в акто,иначе си беше с нормален цят и консистенция.Предписаха ни АЛ 110,два дни нямаше ,след това пак се появи.Направих консултация с гастоентеролог.След разговор и преглед на детето с ръце и от това че съпругът ми като дете е имал сенна хрема,тя заключи : поради риск от алергии ХА мляко за 15 дни.От първият ден на приема разтройство, свързах се с нея "няма нищо, продължавайте".Изхожданията си бяха през цялото време редки ,попиващи в памперса ,слузести,куркане на червата.Отиваме пак на преглед и на бърза ръка ни изписа фризопеп.Диагноза АБКМ.
Четири дни на това мляко ,промяна никаква, даже на 5-тия ден имаше 2 изхождания почти само слуз.Заведох го отново, тя беше мнаго очудена,че няма промяна от фризопепа.Назначи изследване на фекалии-патогенна флора и кандида.И най -странното изписа лечебна Хумана ,която не е за алергични деца.Ще се побъркам направо!Също и ентерол 2 пъти по половин прахче за 20 дни.Два дни сме вече на лечебната Хумана, разтройство няма,но не мога да определя дали има слуз, но коликите продължават.Утре най вероятно ще станат изледванията.Не знам,от какво може да е тая слуз...
Моля ви посъветвайте ме какво да правиме?



Един месец давах лечебната Хумана,като слузта изчезна,само от време на време имаше като тънки много къси влакна(не било от значение според педиатъра).Започнах да давам отново Хумана ,само че 2 за след 6 м.Проблема е такъв,че слузта пак се появи  5 дни след смяната на млякото.Пуснах на своя глава стерилна урина,защото вше ми бяхте казал,че слузта може да се дължи и на уроинфекция.Освен това ,бебето е много раздразнително и спи много неспокойно,това си е откакто се е родил,.Като го кажа на педиатъра-деца лесно не се гледали...Седалището почти постоянно е леко зачервено.И в стерилната урина бактерията псевдомонас...Какви ужасии прочетох за нея, от какво се е появила?Пуснах още 2 ст.урини в др. лаборатория ,пак я изолираха и то в голяма концентрация 10 на 5  и 10 на 4.Утре ще ходя при джи пи ,към какъв специалист са се обърна?Детето наддава много добре, температура меря от 3-4 дена - в дупето 37,4. В обикновената урина всичко наред ,само има урати.Кръвни изследвания също добри, хемоглобин 131,утайка 4 мм.
Притеснена съм много от вида на бактерията и от къде се е появила,как се лекува и какви поражения може да причини.Само като си помисля,че можеше и да не я открием, ако не бях пуснала сама изследване...
Също искам да питам за едни пъпчици, които има Никола.Той има от раждането си по лицето много ситни едва забележими по нослето,около очичките,понякога му излизат и по челото,по главичката. От скоро има и по гушката, зад ушенцето, леко по раменцата.Странното е че се виждат само на по-силна светлина,те са с цвета на кожата и рядко се зачервяват.Опитах да ги снимам ,не се вижда нищо на снимката.Не съм ги мазала с нищо.По принцип не го мажа с никакви кремове за лице и тяло.
Благодаря ви предварително!
Лекувайте уроинфекцията с антибиотик по антибиограма.
За обрива без снимки не мога да кажа нещо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.