0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #40 -: Януари 29, 2009, 19:33:16 pm »
Чудесно! :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #41 -: Януари 29, 2009, 20:40:55 pm »
Здравейте отново докторе!
Дъщеричката ми е на 19 дни. Преди няколко дни започна да повръща на фонтан на всяко хранене. Отделно, кихаше постоянно и беше много неспокойна. Викнахме педиатър и тя ни каза, че не открива някакъв сериозен проблем. Леко я обезпокои кихането и за него ни изписа Sol Coll 1% 3x1. За повръщането ни препоръча да мина само на кърма и ако не ми стига да я дохранвам с Фризовом. Кърмих я няколко пъти и дохранвах с адаптираното,че не ми стигаше кърмата, и след 3-4-то кърмене тя отново повърна на фонтан. Спрях кърмата и минах само на Фризовом. Вчера и днес е изцяло на адаптираното мляко. Вчера имаше само леки изхождания, докато днес се виждам в чудо. След всяко хранене изхожданията са обилни и кашави. Цветът не е променен, но ме претеснява честотата и консистенцията. За беба това е много мъчително, всеки път се свива и се гърчи, плаче, всъщност тя от доста време насам е неспокойна и плачка много. На всичко отгоре, днес отново върна мляко, на два пъти, макар и по-малко. Млякото определено и харесва и иска да си хапва повечко. От 60-70мл вече минахме на 80-90 и не и стигат ,плаче за още.
Претесняват ме акитата й, това повръщане и това,че е много неспокойна. Трябва ли да сменя храната? Каква може да е причината за това повръщане?
И един малко глупав въпрос. близки ми казаха, че щом не съм я кърмила 24ч и повече, не трябва да й давам повече кърма. Вярно ли е това?

Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: Януари 29, 2009, 20:43:43 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #42 -: Януари 29, 2009, 21:13:59 pm »
Не е обичайно едно дете така и на тази възраст внезапно да започне да повръща.
Моля с особена настойчивост да изключите пилорна стеноза! (вродено заболяване, с начална изява точно в тази възраст!).

Редките изпражнения са от Фризовом-ако детето няма органичен проблем, може да смесвате нормално АМ с Фризовом и така да постигнете ефект на липса на повръщане, но без диария.

Ако (след като се изключат нещата,за които Ви писах)може да намерите НАН АР или Хумана АР биха били по-добър избор от този Фризовом.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #43 -: Януари 30, 2009, 06:14:17 am »
Здравейте докторе! Отдавна се каня да ви попитам дали е нормално да се потят ръцете и краката на малката ( така е от раждането) . Не е постоянно, но понякога чорапите и са чак мокри? Благодаря ви предварително за отговора
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #44 -: Януари 30, 2009, 09:48:12 am »
Здравейте Докторе!
Дъщеря ми Андреа е на 7 месеца.Миналата седмица кожата на корема и се напука и стои все едно,че ще се бели.Няма зачервяване,няма сърбеж. Това беше седмицата,в която въведох моркова като захранване. След това това лющене премина в подмишниците и сега гледам,че има и на външната страна на раменете и ръцете. Педиатърката ни го определи като алергичен обрив от моркови. Искам да ви попитам за вашето мнение.
Давах й варени моркови,купени от пазара,непосредствено приготвени.
Преди Коледа й смених тоалетното мляко за след баня с олио "Бочко" на Лавена.Все си мисля,че е от тая смяна,въпреки че периодът е доста голям.
От една седмица спрях захранването,само на кърма сме,но не минава.Не мажа кожата с нищо,не използвам сапун.
Прилагам снимка.Благодаря ви предварително!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #45 -: Януари 30, 2009, 10:41:44 am »
За съжаление снимката не е много ясна... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #46 -: Януари 30, 2009, 12:25:09 pm »
Да,опитах се да го снимам,но не става..Сега виждам,че тръгва да се лющи и по гърдичките и отзад на гърба.Възможно ли да не е хранителна алергия?
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #47 -: Януари 30, 2009, 12:59:10 pm »
Да,възможно е да не е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #48 -: Януари 30, 2009, 13:32:34 pm »
Д-р Бърди, бихте ли ми казали какво количество бира (мл) на ден е допустимо да пия, ако кърмя?

Благодаря!
Благодаря ти, Бени!







*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #49 -: Януари 30, 2009, 13:36:16 pm »
Това пък за какво Ви е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #50 -: Януари 30, 2009, 14:19:47 pm »
Д-р Бърди, резервирана съм към готовите пюрета и за това още от лятото съм си приготвила бурканчета с екологично чисти плодове и зеленчуци.Бланширани и пасирани тиквичка и чушка. Плодовете  круша, праскова и кайсия съм ги обелила и пасирала. От кога мога да давам праскова и кайсия?
Опитах се да въведа моркова, но не го прие добре. Прибавих го към позната храна (ябълка + морков + оризова каша + кърма). Днес правим почивка и утре ще пробвам с картоф. Него как да го въведа картоф + кърма?
Само да вметна, че плодовете ги харесва само ако има оризово брашно и кърма.
На картофа няма как да прибавя оризово брашно.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #51 -: Януари 30, 2009, 16:43:00 pm »
Докторе, вече имаме резултат от урокултурата Proteus mirabilis 10*4. Повторихме го за по-сигурно, но се потвърди. :(
От антибиограмата :
Amoxicillin-clavulanic acid       S
Ampicillin                        I
Ceftazidime                       S
Ciprofloxacin                     S
Gentamicin                        S
Nalidixic acid                    R
Nitrofurantoin                    R
Trimethoprim-sulfomethoxazole     R

Само припомням проблема при нас:
Възраст 11 м. Доста проблемно спане през нощта с газове и будене с плач по 7-8 пъти. Хапваме малко (от няколко дни подобрихме нещата) до 100 гр. зеленчуково и 150 плодове. Мляко - кърма.
От къде може да се сдобие едно бебе с тази гадина?
Необходимо ли е нещо специално при лечението?
Слънчев и усмихнат ден.

Докладвам след днешното посещение при педиатър.
Частната ни педиатърка искаше да назначи антибиотик, но после ни прати при детски нефролог за консултация.
Нефроложката направи УЗ, което не установи проблем с бъбреците. Нейното мнение беше, че се касае за замърсена проба, тъй като ние не сме *забелвали* и съответно има натрупване на секрет. Препоръка - съдействие от уролог, защото вече сме на почти година и ни е време. :D Сигурно ви звучи до болка познато. :wink: Не изписа лечение. Предложи да направим първо обикновена урина.
Вие ми препоръчахте Аугментин. Каква доза (7.5 кг.)?
Слънчев и усмихнат ден.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #52 -: Януари 30, 2009, 18:01:07 pm »
Д-р Бърди, резервирана съм към готовите пюрета и за това още от лятото съм си приготвила бурканчета с екологично чисти плодове и зеленчуци.Бланширани и пасирани тиквичка и чушка. Плодовете  круша, праскова и кайсия съм ги обелила и пасирала. От кога мога да давам праскова и кайсия?
Опитах се да въведа моркова, но не го прие добре. Прибавих го към позната храна (ябълка + морков + оризова каша + кърма). Днес правим почивка и утре ще пробвам с картоф. Него как да го въведа картоф + кърма?
Само да вметна, че плодовете ги харесва само ако има оризово брашно и кърма.
На картофа няма как да прибавя оризово брашно.
Може да дадете плодовете и сега.
Не ябълка+картоф->> това са различни по вид храни.
Картоф+морков се дават във второ външно хранене в 12-13-14.
Може да почнете картоф+оризово брашно +кърма. След около 3-4 дена да добавите 1ч.л. морков. И така.

Сладките храни и плодове са едно хранене, картофа+морков->>друг по вид и в друг час.
Няма проблем да давате плодовете с кърма и оризово брашно.
Изберете си една от кашите на прах на Нестле със силен аромат-ползвайте я алтернативно с оризовото брашно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #53 -: Януари 30, 2009, 18:06:28 pm »
Докторе, вече имаме резултат от урокултурата Proteus mirabilis 10*4. Повторихме го за по-сигурно, но се потвърди. :(
От антибиограмата :
Amoxicillin-clavulanic acid       S
Ampicillin                        I
Ceftazidime                       S
Ciprofloxacin                     S
Gentamicin                        S
Nalidixic acid                    R
Nitrofurantoin                    R
Trimethoprim-sulfomethoxazole     R

Само припомням проблема при нас:
Възраст 11 м. Доста проблемно спане през нощта с газове и будене с плач по 7-8 пъти. Хапваме малко (от няколко дни подобрихме нещата) до 100 гр. зеленчуково и 150 плодове. Мляко - кърма.
От къде може да се сдобие едно бебе с тази гадина?
Необходимо ли е нещо специално при лечението?
Слънчев и усмихнат ден.

Докладвам след днешното посещение при педиатър.
Частната ни педиатърка искаше да назначи антибиотик, но после ни прати при детски нефролог за консултация.
Нефроложката направи УЗ, което не установи проблем с бъбреците. Нейното мнение беше, че се касае за замърсена проба, тъй като ние не сме *забелвали* и съответно има натрупване на секрет. Препоръка - съдействие от уролог, защото вече сме на почти година и ни е време. :D Сигурно ви звучи до болка познато. :wink: Не изписа лечение. Предложи да направим първо обикновена урина.
Вие ми препоръчахте Аугментин. Каква доза (7.5 кг.)?
Слънчев и усмихнат ден.
Да, може да е замърсяване. От това че не практикувате "забелвания"? Категорично не!! Ако не сте "забелвали" досега секрета е много лесно да се отстрани с просто измиване.

Това е или активна уроинфекция или асиптоматична бактериурия.
Но количеството на изолираното е голямо.

Може да повторите посявките-ако пак излезе същото е нужно да лекувате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #54 -: Януари 30, 2009, 19:23:47 pm »
Това пък за какво Ви е?


Въпросът към мен ли е :oops: Ами в книгите пише, че можело да се пие бира, без да се прекалява, и аз пия всеки ден по малко, по до 250мл на обяд и също толкова на вечеря и се чудя дали такова количество е безвредно да момченцето ни. Работата е там, че цяла бременност изкарах само с минерална вода (колкото и да я обичам, малко ми омръзна) и сега пак друга течност не пия по различни причини.
В книгите определението да се пие, ама малко, не ми е ясно и затова Ви питах като милилитри ако можете да ме насочите.
Извинявам се, ако въпросът Ви се е сторил неуместен, но изкарах бременността с тежки диетични лишения заради заболяване и заради самата бременност (не си позволявах никакъв алкохол) и малко ми натежа на психиката.
Благодаря ти, Бени!







*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #55 -: Януари 30, 2009, 19:55:16 pm »
Да, може да пиете до 2-3 чаши дневно.
Не е проблем.
Разбирам Ви... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #56 -: Януари 30, 2009, 20:00:05 pm »
Д-р Бърди, резервирана съм към готовите пюрета и за това още от лятото съм си приготвила бурканчета с екологично чисти плодове и зеленчуци.Бланширани и пасирани тиквичка и чушка. Плодовете  круша, праскова и кайсия съм ги обелила и пасирала. От кога мога да давам праскова и кайсия?
Опитах се да въведа моркова, но не го прие добре. Прибавих го към позната храна (ябълка + морков + оризова каша + кърма). Днес правим почивка и утре ще пробвам с картоф. Него как да го въведа картоф + кърма?
Само да вметна, че плодовете ги харесва само ако има оризово брашно и кърма.
На картофа няма как да прибавя оризово брашно.


Може да дадете плодовете и сега.
Не ябълка+картоф->> това са различни по вид храни.
Картоф+морков се дават във второ външно хранене в 12-13-14.
Може да почнете картоф+оризово брашно +кърма. След около 3-4 дена да добавите 1ч.л. морков. И така.

Сладките храни и плодове са едно хранене, картофа+морков->>друг по вид и в друг час.
Няма проблем да давате плодовете с кърма и оризово брашно.
Изберете си една от кашите на прах на Нестле със силен аромат-ползвайте я алтернативно с оризовото брашно.

Плодовете ги давам в 16-16,30 часа, а мисля това да е второ  в 12-12,30ч.
Или е рано да въвеждам второ хранене? Захранихме се точно на 6м.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #57 -: Януари 30, 2009, 20:48:55 pm »
Може да въведете второ хранене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #58 -: Януари 30, 2009, 21:38:43 pm »
Да, може да пиете до 2-3 чаши дневно.
Не е проблем.
Разбирам Ви... .

Благодаря за мнението и разбирането :D Сега ще си ги пия с по-голямо удоволствие :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #59 -: Януари 31, 2009, 20:20:32 pm »

...Картоф+морков се дават във второ външно хранене в 12-13-14.
Може да почнете картоф+оризово брашно +кърма. След около 3-4 дена да добавите 1ч.л. морков. И така...

Днес дадох малко картофче + 5ч.л. оризово башно + 70мл.кърма. Едва успявах да смогна да му давам храната  :lol:. Навежда се напред и отваря уста  :D, а не беше много гладен.
Зная, че е много като количество за нова храна, но на детето видимо му харесваше.

Имам намерение да тръгна на работа като навършим годинка (трябват парички  :(). До тогава трябва да съм въвела всички часове за хранене. През какъв период от време става това? Колко общо на брой са?