0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #80 -: Януари 30, 2009, 16:46:20 pm »
Гери, честито ти бебче! Бързо възстановяване на Стефко и много сила за тебе!

Като чета се радвам, че имам баба под ръка, пенсионерка. Живеем в един двор и винаги е на линия, когато ми потрябва. Като навършим годинка ще прехвърля гледането на бабата, аз ще тръгна на работа, че както казва Пердето трябват деньги.

Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #81 -: Януари 30, 2009, 17:25:16 pm »
Здравейте. След дълго отсъствие, отново съм на линия. Много зле ми тръгна новата година. Разболях се, уж започна безобидно - с повръшане и разстройство, което мина за 3 дни, после ме заболяха бъбреците, но те са ми слабо място и го отдадох на вирусчето, а и изследванията не показваха бактерии. Та лекуват ме мен с болкоуспокояващи и аз си ходя на работа, но се влошавам, а не се оправям. Започнах да чувствам някаква тежест в стомаха си и нито можех да ям, нито да пия каквото и да било, направо се чувствах като натровена. И така минават около 10 дни и нещата в един момент вече бяха много зле. Вкараха ме в болница в почти критично състояние. Най-лошото беше, че не можеха да установят какво точно се случва. Цял ден в медицинска академия и 4 часа в спешното докато разберат какво става. Аз обезводнена, с температура и абсолютно изнемощяла, в едни момент искрено се молех на Господ да ме запази жива, докато открият причината, толкова бях зле. Накрая, минавайки през какви ли не страшни диагнози, се разбра, че имам остро възпаление на бъбреците, инфекцията ми натровила кръвта, уголемил ми се черния дроб, абе направо страхотия. И това според лекарите все пак било най-малкото зло, представям си за какво са си мислили...Ох, след 10 дни в болница, се посъвзех. Да не дава Господ, да попадаш в българска болница.  :(
Сега ще понаваксам с четенето тук, че много неща съм пропуснала.
<br />[link=http:
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #82 -: Януари 30, 2009, 17:32:22 pm »
Благодаря на всички за пожеланията!
Надин, Мише, Гане  :bighug:
Гане, малкия не е в Шейново а в университетската детска болница в неонатологията. Там пускат веднъж седмично да си видиш детето, за галене и говорене и дума не може да стане, а за даване на кърма също не съм убедена че ще ми разрешат да нося. За момента му дават от сонда при това само по 7 милилитра.
jam, а аз сигурно никога няма да забравя думите на доктора, че Стефко плаче понякога, но без глас защото е интубиран, знам че това е нормално, но мисълта че детето ти е там някъде само и плачещо и немога да направя нищо направо ме побърква. Сори разкиснах се...
marmotche, това "Педиатрията" дали е същата болница? Май трябва да питам в недоносената тема....
За капак на всичко Ели от снощи е с повръщане и разстройство, давали им шоколадова паста в яслата...

Виктория, честита половин годинка на Момчил, да ти жив и здрав! :)

Мешко, бързо възстановяване ти желая и дано не се повтаря преживяното!

За работата, разчитам, на това че шефа е разбран и дава и от вкъщи да работя, иначе както ми боледува през седмица, две просто незнам...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #83 -: Януари 30, 2009, 17:52:35 pm »
Благодаря на всички за пожеланията  :D ,нека всички дечица да са ни много здрави !
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #84 -: Януари 30, 2009, 18:32:35 pm »
Благодаря на всички за пожеланията!
jam, а аз сигурно никога няма да забравя думите на доктора, че Стефко плаче понякога, но без глас защото е интубиран, знам че това е нормално, но мисълта че детето ти е там някъде само и плачещо и немога да направя нищо направо ме побърква. Сори разкиснах се...
Гери, разрева ме! Пожелавам на Стефчо бързо да се оправи и да е в прегръдките на мама!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #85 -: Януари 30, 2009, 19:47:03 pm »
Ох, Гери, не знам какво да ти кажа :( Като чета и слушам как е в БГ, просто се плаша :( Тук не съм имала никакви проблеми да я докосна, даже ми отваряха спокойно кувьоза, за да ме усеща. Хранят я с моята кърма, защото смятат, че така е най-добре и съответно най-бързо наддава по този начин. Даже единия ден аз бях притеснена, че съквартирантката ми в болницата беше болна и си мислех, че може да заразя малката нещо, те ми казаха, че бебето ще се радва да я милвам и да я пипам, това й помага да се възстановява по-бързо. А това за плакането без глас - и аз бях така, малката нямаше сили и виждаш как от маркучите отваря само уста и не излиза нищо... Знам много добре какво ти е и на мен ми се реве всеки път като изляза от болницата и не ми се тръгва... Но си казвам, че трябва да съм силна заради Алекс и заради Мила. Ако се срина, то няма кой да изправи детето ми на крака. Тази гледка не се забравя никога :( Да не говорим, че след секциото само й чух гласа, даже не я видях...
Пожелавам ти много сила и кураж! Ако мога с нещо да помогна - насреща съм!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #86 -: Януари 30, 2009, 20:00:32 pm »
и аз като jam, не си спомням как изглеждаше Жори преди 1м. примерно,пък като се роди съвсем.Но в кувьоза със системите никога няма да го забравя.
За щастие и аз като Гането имах късмета да мога да виждам детето си ,когато поискам.Викаха ме да си го къпя и храня,можех да стоя при него колкото поискам и това ме крепеше.

Гери,дано скоро се прибере у дома малкото Стефанче!

Ние след седмица се прибираме окончателно и вече нямам търпение. :D
<br />
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #87 -: Януари 30, 2009, 20:26:34 pm »
Мешко, дано е минало най-лошото. Бързо да се възстановяваш.

По принцип съм силен човек. Детето ми никога не е било в кувьоз, но ако беше сигурно щях да откача. Сега като чета и настръхвам, пък ако ние бяхме... :balk_144:
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 20:29:31 pm от Abloy »

*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #88 -: Януари 30, 2009, 20:34:34 pm »
Гери, добре дошла. Бързо възстановяване и скорошно изписване.

Никога няма да забравя първия поглед, момента когато го видях се е запечатал в мозъка ми. Толкова много се шокирах, че не можех да зарева с глас, а буцата в гърлото ми седя доста дълго. Достатъчно шокираща е гледката, че самото дете е кило и кусур, а  нямаше крайник без вързан уред, тръба и система, а капака беше и абоката в главата. Първата седмица всеки ден ревях като ходех, колкото и де си налагах спокойствие, не успявах.
Върха на айсберга обаче беше по време на секциото, след като извадиха детето, педиатърката го пое и започна да го оправя. На въпроса как  е детето, защото то нямаше сили и да реве, а само леко изхриптя, тя ми каза " детето не е добре, но има реални шансове да отцелее". Все още като се сетя и започвам да треперя от ужас. Просто не знам как отцелях, радвам се че всичко е назад, не искам да си спомням много неща.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #89 -: Януари 31, 2009, 00:03:13 am »
Ох Гери, Ганета, прегръщам ви, силни момичета!
Нека всичко това през което минавате сега остане назад, нека бъде само труден спомен,
като изтраданите разкази на всички които оголиха така открито сърцата си тук...

Митака не бе много време в кувьоз само 6 дни но помня всичко,
и трабичките, и превръзката на очите и първото докосване!
И спрялата апаратура помня с правата линия и многото 0000000000, душата ми крещеше отвътре
"Елате със сина ми нещо ставаааааааааа" а от устата ми нищо не излизаше.
Аз умрях там до стената докато дойдат и ми кажат че е добре,
добил сила той и си скъсал лепенките свързващи го с апарата.
За да нямам спомен категорично отказвах да го снимам там,
близките ми ме караха, аз не исках...
Исках час по скоро да изтрия това от мен от нас!
Баща му ме убеди като ми каза "Един ден ще стане голям мъж,
снимай го, трябва да знае от къде е тръгнал!
Така е трудните моменти помним, колкото и да не ни се иска...
А те ни правят по-близки и истински!...И аз се разкиснах...
Спокойна нощ, майки и деца!Утре е деня с прошъпулката у нас...да видим какво ще си избере момчето!
« Последна редакция: Януари 31, 2009, 00:07:05 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #90 -: Януари 31, 2009, 14:18:32 pm »
Мила Гери, разплаках се като чета. Миличкото момченце, дано по-скоро се приберете в къщи заедно, а това както е казала Мишанта със сигурност ще ви направи по-силни.

Мешко, хубаво е че вече си в къщи и се възстановяваш. Да не дава Господ човек да влиза в българска болница.

 :bighug:

Весел и щастлив край на седмицата и месеца. Здрави и усмихнати бебчета.


*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #91 -: Януари 31, 2009, 15:07:23 pm »
Мешко, бързо възстановяване и дано повече да не ти се налага да имаш такива преживявания.

Гери, мила, много скоро ще гушкаш Стефко и тези картини ще са само спомен.
 :bighug:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #92 -: Януари 31, 2009, 15:20:21 pm »
Мили момичета, дано бързо укрепнат бебенцата и да си ги вземете вкъщи. Трогателни неща сте написали. Кристина не е била е кувьоз, само се роди по мъничка и беше на антибиотик. Беше ме страх да я пипна, толкова крехка ми се струваше. И веднага даи слагат лекарства...а представям си вие как сте изживели укрепването на бебоците.
Важното е от тук насетне да са ви здравички!!!

Мешко, бързо възстановяване. Подсещаш ме, че аз все още си имам белтък в уринтата и съм малко нехайна....ще ида пак на лекар. Уф...

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #93 -: Януари 31, 2009, 16:24:44 pm »
Аз няма да разказвам как се чувствах първите десет дни в родилното. Знам, че не бях на себе си и на никого не го пожелавам. Каси видя на какво приличах, не си спомням даже какви глупости и наговорих в коридора. Гледката с тръбичките, лошото отношение. Не искам да си спомням. :( 
« Последна редакция: Януари 31, 2009, 16:26:28 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #94 -: Януари 31, 2009, 17:15:57 pm »
Мешко, желая ти скорошно оздравяване и дано всички болести ви подминават вече.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #95 -: Януари 31, 2009, 18:35:57 pm »
Благодаря за подкрепата на всички! Съжалявам, че събудих неприятни спомени, знам или поне се надявам, че скоро и за мен това ще е само неприятен спомен... за момента просто ми трябват здрави нерви и търпение...

Мише, надявам се да сте изкарали страхотно на прощъпулката и ще чакам да се похвалиш какво е хванало Митачето. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #96 -: Януари 31, 2009, 18:39:33 pm »
Айде да разведря малко обстановката.
Ся гледам на камерата следната картинка:
Бебо седи на гърнето, тати коленичил до него и реди от "меките пъзели", а междувременно е пуснал и анимацийка ...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #97 -: Януари 31, 2009, 19:43:35 pm »
Айде да разведря малко обстановката.
Ся гледам на камерата следната картинка:
Бебо седи на гърнето, тати коленичил до него и реди от "меките пъзели", а междувременно е пуснал и анимацийка ...

:) И нашия татко така, с анимацийките и конструктора. Освен това учи детето на глупости. Като я питам: Криси, каква си ти? Тя отговаря - умна, до тук добре, но после я питам: А като кого? А тя отговаря: тати  :lol: Демек като тати.......внимавайте и вие, да не ви сполети тази беда :) Освен това казва, че дупето и мирешело на "анел" /Шанел/  :lol:
Подмазва се и като и кажа, че съм сърдита, търчи към мен, мята ми се на врата, целува ме и вика "гуши, бичам"  :lol: :lol: :lol:
Да не го остави човек сами двамата, все щуротии се учат!  :x
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #98 -: Януари 31, 2009, 19:44:59 pm »
Мешко, бързо възстановяване и да те забравят болестите!
Гери, кураж! Аз няма да се връщам към тези моменти, болезнено е  :( Мисли само, че скоро ще го гушнеш и ще сте заедно :D Мен това ме крепеше.


lb2f
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #99 -: Януари 31, 2009, 20:08:00 pm »
Айде да разведря малко обстановката.
Ся гледам на камерата следната картинка:
Бебо седи на гърнето, тати коленичил до него и реди от "меките пъзели", а междувременно е пуснал и анимацийка ...

:) И нашия татко така, с анимацийките и конструктора. Освен това учи детето на глупости. Като я питам: Криси, каква си ти? Тя отговаря - умна, до тук добре, но после я питам: А като кого? А тя отговаря: тати  :lol: Демек като тати.......внимавайте и вие, да не ви сполети тази беда :) Освен това казва, че дупето и мирешело на "анел" /Шанел/  :lol:
Подмазва се и като и кажа, че съм сърдита, търчи към мен, мята ми се на врата, целува ме и вика "гуши, бичам"  :lol: :lol: :lol:
Да не го остави човек сами двамата, все щуротии се учат!  :x

Я сподели тайната как говорите толкова много и ръпате филии на закуска.