0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #40 -: Януари 27, 2009, 18:51:11 pm »
някъде до 7-8м. стерилизирах :)
но при нас лапането на всичко от най-ранна възраст та и до сега си е направо патология, чак се замислям дали е нормално :(
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #41 -: Януари 27, 2009, 19:17:30 pm »
Аз стерилизирах до 9 навършени месеца.Поради хигиенна гледна точка на шишетата и бибероните. Също не съм му давал да лапа по пода, като и горе долу се опитвах да спазвам порядъчна чистота у дома без препарати. Миех играчките също всеки ден.

Я има ли други паталогични близалки и дъвкачи като нас? Аз се принидух, само и само да не гризе всичко у дома, включително подметки от пантофи, да давам биберон.Кво да се прави, преди мислех, че от предстоящи зъбки дъвче така настървено, но май ще се окаже, че от газовете и напрежението в червата.Дай боже скоро да го израсте... :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #42 -: Януари 27, 2009, 19:20:27 pm »
Фреш, зависи какво стерилизираш. Аз спрях на 3-4 месеца някъде. Биберон залъгалка не ползвахме, мляко от шише не пиеше. Остана само лъжица и шишето за вода, което пълних всеки ден и изпиваше по 20-30 гр на ден. Но и него не стерилизирах. Гледах само да мия достатъчно често играчките до към 8ия месец. После започнах да мия само като са изцапани.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #43 -: Януари 27, 2009, 19:51:28 pm »
някъде до 7-8м. стерилизирах :)
но при нас лапането на всичко от най-ранна възраст та и до сега си е направо патология, чак се замислям дали е нормално :(

хм, не ми се вижда постинга :?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #44 -: Януари 27, 2009, 20:42:30 pm »
весела седмица и от нас!Болните бързичко да се оправят!

Аз стерилизирах до 6-7м.,но проблемът с лапането на всичко е огромен и немога да се справя с това.Кофтито е,че имаме и коте и колкото и да чистим едвали няма никъде косми от него.От няколко дни доста се е продрискал и дупето му,въпреки мазането,е доста червено.Мисля ,че точно лапането на какво ли не му докара това.

За възглавницата - Жори спи без за сега.Аз знам,че чак след 2г. трябва да спи на възглавница,но може и да са отживелици.От няколко дни слагам в креватчето му една моя пижама(откраднах идеята от Гането и действеа определено!) и редовно го заварвам да се извърта и да си слага главичката на нея.Та се чудя дали неиска да е на по-високо.

За тръшкането - незнам дали при нас е тръшкане,но ако е това и го прави от сега,какво ли ме чака на 2-3г.Сега ,като не му изнася нещо ,се стоварва на пода и почва да реве и като се пробвам да го вдига ми се пъне. :x
<br />
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #45 -: Януари 27, 2009, 21:02:11 pm »
Стерилизирах до 6м....после само миех с гореща вода.
Лази по земята..търкаля се а понякога стои на четири крака и взема някоя играчка от земята /точно като куче/
На възглазница спи от малък...но спи е силно казано..първия час най-много...после настава една борба и често го намирам с крака върху възглавницата сутрин :)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #46 -: Януари 27, 2009, 21:09:02 pm »
Момичета, помагайте с идеи за покана за 1-ви Роден ден! :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #47 -: Януари 27, 2009, 21:50:47 pm »
аз въведох възглавница по принуда - като мармотчето, заради хремите, да е на по-високо главата и да помага за дишането. забелязах, че си харесва възглавницата, търси си я и се катери по нея да се намества нощем. иначе още нямаше да е с възглавница. доколкото съм чела, в детските градини и яслите не давали възглавници, но не съм проверявала лично.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #48 -: Януари 28, 2009, 10:41:44 am »
Добро утро момичета

Обръщам се към мамите с деца в яслите.Моето момиче отказва да се храни в яслите ,а всъщност малките количества които яде там май и докараха вчера обрив,който личния каза,че е хранителе.У дома не съм давала нищо по различно и това ме навежда на мисълта,че е от храната в яслите.Днес сме добре но мислех да я оставя в къщи и им звъннах,при което те ми казаха,да я заведа и аз я заведох.Там обсъдих със старшата че имам съмнения,че проблема дойде от тяхната храна и може би от яйца вероятно а те ми отговориха,че видиш ли като съм мислела да си давам детето на ясли да съм я била подготвила по рано с храните.След което доста нахално ме питаха ти по интернет ли си гледаш детето.
Излиза,че ако си разумен родител предприел схемата с късно захранване и избягване на някой храни до по голяма възраст,неможеш да си дадеш детето на ясли щото тъпата система там тъпче децата с какво ли не,вместо да започнат да прилагат новите стандарти.
Луда работа и тъй като ми казаха,че готвят за нея отделно им заявих да махнат яйцата от застройките на супите и другите ястия.
Моля споделете някой имал ли е проблеми като моите в яслите.
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #49 -: Януари 28, 2009, 11:52:30 am »
Благодаря ви за споделения опит, значи до към 6 месеца поне ще се стерилизира, така като гледам. :D
Благодаря ти, Бени!







*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #50 -: Януари 28, 2009, 12:12:03 pm »
Delica моят син в яслата не ядеше въобще нищо,но от миналата година е вече в детска градина и нямаме проблем.Доколкото знам ако детето има хранителна алергия или друго заболяване което не позволява прием на всакъква храна се взима бележка от педиатъра и на тези деца се готви отделно поне при нас е така.Относно общата храна те са длъжни да спазват Бъпгарския Държавен Стандарт-който за съжаление е въведен много отдавна и май не е осъвременяван изобщо.Дано нямате вече такива проблеми.
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #51 -: Януари 28, 2009, 12:25:05 pm »
denisa12251 благодаря за отговора.
Въпроса е,че ние никога не сме проявявали алергия към нещо,за това и личния в документите не е отбелязъл нищо.Конкретно за моето съмнение към яйцата,не че не съм давала ама не давам всеки ден , а в яслите всеки ден поне в супата има яйце и може би да и се е получила натрупване и да изби в обрив.В къщи яйце цяло сме яли на баница на запечени филиики разбъркано яйцето с извара,но пак кавам не е толкова често.Оф ще видим тия дни ще се синхронизираме с персонала да няма проблеми в бъдеще.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #52 -: Януари 28, 2009, 12:31:55 pm »
Delica, при положение, че детето е захранено с яйце и не е дало реакция, не ми се вярва от "натрупване" на яйца да получи обрив. още повече, не вярвам да дават всеки ден яйце - то си има норми колко пъти седмично трябва да се консумират яйца. а в застройката на 100 грама супичка колко яйце мислиш, че отива?

обривът може да е от някоя следобедна закуска под формата на филия с халва, течен шоколад, суха паста и др. подобни, каквито понякога дават и в яслите даже. може да е от химикалите, с които чистят или от допир с мръсна играчка. варианти много...

личният казал, че обривът е хранителен - те личните са големи алерголози, всичките. къде точно е обривът?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #53 -: Януари 28, 2009, 12:46:22 pm »
Джам Благодаря за включването винаги си много ценна с мненията си.Обривът е само по тялото без крайниците като е най силен на гърба около кръста и на коремчето към слабините,тоест меките части и по врътлето към задната част на ушичките.След цялата история с обрива имахме и разтройство и газове тази нощ.Сутринта бяхме значително по добре,но обривът все още личеше.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #54 -: Януари 28, 2009, 12:50:30 pm »
Delica, консултирай случая с Бърди, като му опишеш какво е яло детето.
но пак казвам, не може да се дава всеки ден яйце в яслата, има си норми.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #55 -: Януари 29, 2009, 14:27:46 pm »
Привет на всички и много благодаря за пожеланията! За момента състоянието на Стефко е стабилно и диша само с 30% помощ от машината, ако все така се повлиява добре на лечението се надяват другата седмица да го извадят от кувьоза. Аз бях доста спокойна за него, но вчера като го видях целия в тръбички и жички и с превръзка на очите (защото го облъчват за бебешката жълтеница) и малко съм се ошашкала, но се надявам всичко да се оправи и скоро да си го приберем у дома.
Иначе искам да благодаря на цялото родилно отделение на болница Шейново, за грижите през двата месеца престой и на доктор Ковачева и доктор Мишел които измъчих с мойто ресекцио.

Видях че Гането е родила, ние долу горе бяхме с един и същи термин и се надявам, че нещата при тях са добре и си гушка малката принцеса!

Delica, Ели си яде в яслата, че и за още пита, но иначе ми се е прибирала с разстройство от там и първия път го отдадох, на течния шоколад който им беше в менюто... но според личната било от зъби. В нашата ясла в понеделник изнасят менюто за цялата седмица, и можеш да видиш с какво ги хранят.

За възглавниците, като почна да спи въс всички посоки и я махнах, иначе спеше от новородена с една много тъничка.
Сега може и да ме убиете, ама аз нищо не съм стерилизирала, защото Ели първо беше само на кърма и второ на 3 месеца вече се лапаше всичко, така че и играчки не съм стерилизирала и биберони който почна да ползва след 4 месец.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #56 -: Януари 29, 2009, 15:12:42 pm »
...обривът може да е от някоя следобедна закуска под формата на филия с халва, течен шоколад, суха паста и др. подобни, каквито понякога дават и в яслите даже. ...
Както и шоколадови вафли и други такива полезни неща. Незнам, по-евтино ли им излиза, по наше време нямам спомен да е имало такива работи (за градината говоря де, не за яслата  :wink:)
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #57 -: Януари 29, 2009, 17:56:13 pm »
Гери, честит син!
По отношение на възглавниците и Елица спи без възглавница. Тя се върти като пумпал в креватчето си, омотава се в завивките, буди се често, сега реве от зъби  и изобщо весела картинка сме у нас, особено като майка й, т.е. аз съм с една счупена ръка. Но ако има хремичка детето е хубаво да е на по-високо, на възглавничка /мнение на педиатър/.
Напоследък чувам от приятелки, че дори в яслите им дават разни вафлички и бисквити с шоколад, въобще ударили са го на лесния.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #58 -: Януари 29, 2009, 18:00:53 pm »
Делица аз бях писала на 8 места че Моника е алергична към круша и агнешко, но кой ли чете. Добре че и бяха дали круша не агнешко, върнаха ми я като петниста хиена :(
Ама то тва да прочетеш картоните е мноого сложно и отнема страшно много време  :?
А за разни вафли, кроасани с шоколад и тем подобни групово възроптахме на родителската. Казаха че всичко е съгласно нормите от ХЕЙ. Тва е пошението :x

Гери да ви е живо и здраво бебенцето. :)
« Последна редакция: Януари 29, 2009, 18:11:37 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #59 -: Януари 29, 2009, 18:56:37 pm »
Гери, да ви е жив и здрав малкия адаш на нашата кака, бързо да го вадят от аквариума и скоро да си го приберете вкъщи. На теб бързо възстановяване и скорошна адаптация към новия член от вашето щастливо семейство.

Поздрави на всички с пожелания да ви прескачат върлуващите вируси.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит