0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #20 -: Януари 26, 2009, 22:14:37 pm »
споделете, моля, на какви възглавници спят децата ви и откъде ги купихте?
аз бих купила тънка възглавница от пенолатекс, но не знам къде мога да намеря такова нещо.

мармотче, сподели какво е било преди при вас, когато е било "по-страшно". аз бих разбрала истерия заради отказано желание, но при нас се наблюдават и кризи без никаква идентифицируема причина......
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #21 -: Януари 27, 2009, 07:38:50 am »
:hello:Привет и от Нас!

Болните да оздравяват, здравите да се пазят!
Марито, Вики не се давайте на ангината бързо възстановяване и на двете ви!

Чух се с Гери вчера, добре звучи, възстановява се.
Стефко е в Педиатрията и Тате ходи там за информация.
Тругни моменти, дано скоро са всички заедно у дома.

Джам, последния ти пост е невидим, нито на опция всички се вижда , нито в темата...
Вижда се само като "Публикувам" и като поседен пост в "Дългоочакваната"...хъм

Ето го..


споделете, моля, на какви възглавници спят децата ви и откъде ги купихте?
аз бих купила тънка възглавница от пенолатекс, но не знам къде мога да намеря такова нещо.

мармотче, сподели какво е било преди при вас, когато е било "по-страшно". аз бих разбрала истерия заради отказано желание, но при нас се наблюдават и кризи без никаква идентифицируема причина......

За възглавниците и аз имам питанка, от кога се слага и каква?
То незнам как ще въведа тая вещ като намирам Митака във всички крайща на леглото!
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #22 -: Януари 27, 2009, 07:48:06 am »
Мда, и мен ме интересува за възглавничките. Деси може би от 3-4м. спи на възглавница. Сама си поиска като гледа че ние спим на възглавници, не съм имала намерение и желание аз да й въвеждам :wink: та в момента спи на обикновена голяма, но не много висока възглавница :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #23 -: Януари 27, 2009, 08:23:39 am »
Стефита интересно.Таз фурия твойта, приема това огранничение главата и да е на едно и също място цяла нощ?Не вЕрвам! :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #24 -: Януари 27, 2009, 09:24:59 am »
Ами Мише спи на нея малко, после се изхлузва и спи без възглавница, по някое време пак и така, както й харесва :D
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #25 -: Януари 27, 2009, 09:30:16 am »
Здравейте

Много хубави новини съм пропуснала тези дни
Честито на Гери и как Ели.Много стиснати палци от нас за малкият голям мъж Стефан.
Честито за лентичката Виа и само хубави моменти до края.

Моята ученичка вчера остана да спи в яслата за първи път.Казват,че се държи добре играе си спала е два часа и половина на обед,НО винаги има но не иска да яде там.Сутрин закусваме вкъщи и там не я мъчат със закуската,на обед яла 4-5 лъжички и спирала да гълта държи храната в устата и плюе.Това вкъщи никога не го е правила,не сме злояди,но и не ядем големи количества ,но за мен това не е проблем.В яслите съм занесла бисквити та като нищо не иска да и дават по една бисквита.Иначе снощи като се прибрахме мале като застъпи имаше свинска пача ама с месо не само уши и крака :lol: яде яде яде направо ме сбърка след това половин кофичка кисело мляко ама иска сама да я яде и аз я оставих,за мое учедване почти не се беше изцапала.Но като цяло за тези дни в яслата речника и стана доста по богат и сега тече една неспирна реч неразбираема за мен а тя милата се ядосва,че не я разбирам и пада веселба.
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #26 -: Януари 27, 2009, 10:32:03 am »
споделете, моля, на какви възглавници спят децата ви и откъде ги купихте? ...

мармотче, сподели какво е било преди при вас, когато е било "по-страшно". аз бих разбрала истерия заради отказано желание, но при нас се наблюдават и кризи без никаква идентифицируема причина......

Дани свикна да заспива на голяма, обикновена по-тънка възглавница, също като Деси на СтефиЗ. Това беше страничен ефект от двата месеца хреми, тогава гледах главата да е на по-височко, да се стича секрета. Сега от няколко дни не я иска, ползва я само да се обляга, като разглежда книжки и като си пие млякото. Нямам намерение специално да я въвеждам пак, той ако иска, ще си каже, да не е малък :)

"по-страшно" - тръшкането беше по-продължително и си удряше главата в стената или пода по най-малък повод, като например да се забавя с 5 секунди да му подам желаната ябълка, защото си мия ръцете. Все имаше някаква цицина и все се намираше някой загрижен баба/доктор/непознат да пита от какво е. Добре, че не ми пука много, иначе колко срам да съм обрала досега... Сега плаче по-силно, ама е протоколно и личи, не се самонаранява и ако удря с ръка или глава, сам гледа да е на меко, та аз съм по-спокойна. Наистина, по-често драмите са непровокирани, просто нещо му се стъжнява и трябва да си го излее. Тази сутрин например се събуди малко по-късно, ама не осъзнаваше, че е гладен, само че е крив, та докато баща му му правеше млякото, той изкара едно супер жално тръшкане, че "не искам тати да го правиии", след което си го изпи и повеселя моменталически. Затова мисля, че и на тази фаза търпение й е майката.

« Последна редакция: Януари 27, 2009, 10:34:00 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #27 -: Януари 27, 2009, 11:00:51 am »
Нашата пък е влюбена във възглавницата си. Заспива с ръце, мушнати под нея и харесва да й слагам само две калъфки на рози 8) Голяма е, със силиконов пух, не е висока.
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #28 -: Януари 27, 2009, 11:59:34 am »
Колето спи без възглавница у нас.
У баба си спи с нЕква бебешка анатомична ...

Аз мисля да не давам още... че все мисе присънват страхотии свързани със задушаване
В очакване ....
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #29 -: Януари 27, 2009, 13:16:11 pm »
Момчил спи на голяма ниска възглавница и се птриспива като пъхне дясната ръка под възглавницата и си скрива нослето и така си затиска и бибката като няма възглавница направо не се седи - изнервя се че няма с какво да си скрие носа и започва да дърпа чаршафи или каквото докопа  :lol:
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #30 -: Януари 27, 2009, 15:47:11 pm »
Мойте бандити спят на възглавници, които ни дадоха с матраците комплект. Същия дунапрен са като матрака, но са много тънички. Преди това спяха на бебешки пухени противоалергенни, обаче много им се изпотяваха главичките на тях. От матрачените съм много доволна (на "Нани" са).
Аз да се похваля, вече и Криско е почти здрав. Мъчи го кашлицата още малко, но го няма свирукането на дробчетата. И покрай всички тревоги около болестите забравих да ви кажа че от 1 седмица по цял ден Дани ми повтаря "Мама"  :D
« Последна редакция: Януари 27, 2009, 15:51:09 pm от mimi26 »
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #31 -: Януари 27, 2009, 15:57:36 pm »
Мерси за честитките :lol:
Валери също спи на малка пенолатексова,но е колкото да има къде да си подпъхне ръцете. Мисля, че я бяхме купували от Джъмбо.
Мими, радвам се че най-накрая и при вас се облекчава положението!


Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #32 -: Януари 27, 2009, 16:08:29 pm »
Мими много се радвам че малките сладурковци са вече добре и за напред само здраве... :D Ей браво на Дани сигурно си много щастлива  :D ..Момчил сега си разучава гласа и е направо голям смях с него едни опери изнася по цял ден  :lol:....
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #33 -: Януари 27, 2009, 16:26:44 pm »
Мими, браво за добрите новни при вас :D

Мацки, кога спряхте да стерилизирате посудата?
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #34 -: Януари 27, 2009, 17:02:54 pm »
аз спрях да стерилизирам на 11 месеца :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #35 -: Януари 27, 2009, 17:23:56 pm »
Моите деца имат малки пенолатексови възглавнички. Но малката спи на спалнята при мен за сега без възглавница. А кака и спи на възглавничката първия си сън, който е по-дълбок. След 1-2 ч през нощта пада голямо обикаляне на леглото, любимата поза е по корем по дължината на мойта възглавница, тъй като леглото и е допряно до спалнята. Нашите възглавнички са на "Латекс" - гр. Бяла (дано не бъркам името на фирмата). Ние ползваме и техни матраци много съм доволна. Първата възглавничка даже получихме като подарък с матрака на Юлия. Jam, ако не намериш другаде, обади се, ще поръчам на мъжа ми да купи.
Jam и Юлия е имала истерични кризи, но сякъш малко по-различни от вашите. Аз и друг съм писала как се буди в истерия и не мога да я успокоя в продължение на 10-15 мин колкото и да я гушкам и целувам. Отдавам го на емоциите, които преживява, защото особено много зачести след раждането на Алекс. Беше станало почти ежедневвие, после лека по лека отмина и много отдавна не се е случвало. За нещо, което иска не е изпадала в истерия, случвало се е да реве, но без крайности. За това пък ме изнудва. Наскоро ми каза да и купя нещо, не помня какво, и ако не го купя щяла да плаче. 8O
Фреши, на Юлия стерилизирах нещата до към 9 мес., на Алекс смятам да спра по-рано. Тя така или иначе завира всичко, което успее в устата си.


Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #36 -: Януари 27, 2009, 17:51:10 pm »
Мда, и аз това се чудих, като почне да лапа каквото намери от пода, не е ли вече безсмислено.

П.С. А какво казват в книгите или педиатрите, кога да се спре?
Благодаря ти, Бени!







Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #37 -: Януари 27, 2009, 17:54:07 pm »
Abloy, сериозни проблеми със съня сме имали  и не е бил спокоен малкия през ноща когато е гледал телевизия през деня и особено преди лягане. Позволявам си да пускам телевизор само преди обяд.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #38 -: Януари 27, 2009, 17:59:27 pm »
ами Фреши, аз не съм давала да лапа от пода. играчките му се миеха ежедневно с вода и сапун. стерилизирането гарантира добро почистване на шишета и биберони от млякото.

иначе, на една лекция от училището за бременни, д-р Слънчева от неонатологията на МД беше казала, че стерилизирането има смисъл до 4-тия месец, но аз на нея не й се доверявам много.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #39 -: Януари 27, 2009, 18:38:13 pm »
Фреши, повечето казват до 6-я мес че е достатъчно. Аз лично стерилизирах до 9-я месец.