0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #260 -: Март 27, 2009, 14:11:26 pm »
Поздравления Калимера. Дано всичко от тук нататък върви гладко и скоро да ни зарадваш с още по-добра новина. stork-girl

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #261 -: Март 27, 2009, 14:38:56 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата!!! :D
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #262 -: Март 27, 2009, 21:56:01 pm »
И аз благодаря за отговорите. Дано спермограмата е добра, но ще я оставим за сущия ден когато ще бъде и моя преглед да не ходим само за това.

Ралитка, мен док. ме викна на 12ти ден от цикъла за преглед след втория цикъл, а ти пишеш че си ходила по-раничко. Честно казано и аз си мисля че може 12ти ден да е късно, но с моя почти липсващ цикъл то може ли някой да каже :( Това чакане много ме мъчи :(

А колко приятно беше времето днес. Калимерче, чудесен момент за ново начало, нали :)

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #263 -: Март 27, 2009, 22:17:15 pm »
Lady от какво се притесняваш,да не би да изпуснеш овулацията ли????????Колко ти е дълъг цикала,ако искаш за твой ориентир може да си мериш базалната температура.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #264 -: Март 27, 2009, 23:35:45 pm »
Сега трябва да чакам 1 цикъл преди да почнем опитите. Цикъл без да е предизвикан от лекарства съм имала много рядко, примерно на 3-4 месеца. От почти една година ми е редовен, защото пия дуфастон. Няколко месеца засичах БТ и правих тестове, но нямах овулцаия. На преглед през януари на 16ти ден от цикъла док. потвърди че пак няма и не предстои овулация и тогава насрочихме операцията за март. Според него причината е поликистоза и след операцията потвърди, че стените на яйчниците са били наистина много твърди.  Имам 100% доверие че процедурата е изпълнена както трябва, но пак се притеснявам много да не чакам 2-3 месеца както беше преди. Зная че всички тук сме имали такива моменти на очакване но за разлика от всички аз с нетърпение си чакам цикъла  :D И веднага след това започвам да следя температурата и да правя тестове  :wink:.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #265 -: Март 28, 2009, 02:31:51 am »
Lady мила какво да ти кажа,пожелавам ти да ти дойде в най-скоро време и най-важното овулацията да е наред.Аз не се и съмнявам,че док.е направил всичко както трябва и дано резултата скоро да е на лице  :).
 
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #266 -: Март 28, 2009, 10:58:50 am »
Lady спокойна мила, веднага като ти дойде МЦ звъниш за час. А съм със утрогестан и при цикъл 28 дена овулацията макар и стимулирана не е била по-рано от 13 ден. Предполагам няма да пропуснете овуто. Всички сме много нетърпеливи...  :wink: разбираме те.

Пожелавам ви хубав слънчев ден с добро натроение!!
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #267 -: Март 28, 2009, 13:58:40 pm »
Момичета, знае ли някоя от Вас колко струва феталната морфология, биохимичния скрининг и 3D видеозона при нашия док?
Мерси предварително!
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #268 -: Март 28, 2009, 14:29:28 pm »
marteo, правих си фетална морфология при д-р Л. Бойчев, със запис на диск, мисля, че беше 80 лв. ФМ се прави на 2Д функция, като от време на време док пуска 4Д, което е цветния образ на бебето, и което всъщност се записва на диска. Биохимичен скрининг не съм правила, защото съм се убедила, че е напълно безсмислено изследване, но всеки сам си преценява. Успех!


За мъничката ми принцеса, завинаги в сърцето ми, 26.02.2009 - http://www.youtube.com/watch?v=TgxfvM1K7yI
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #269 -: Март 28, 2009, 14:40:37 pm »
Мерси Cherie  :balk_102:
Аз мисля да направя и 2-те (ФМ и БХС) и то по средата на 12-та г.с. Така ще ми бъде по-спокойно. Значи залагам на около 80 (до 100)лв за всяко  :wink:
Ти в коя г.с. си прави феталната морфология?
« Последна редакция: Март 28, 2009, 14:44:22 pm от marteo »
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #270 -: Март 28, 2009, 14:55:36 pm »
Сега се сетих, че биохимичния скрининг при русенската ми гинеколожка беше 50 лв., та сигурно е горе-долу толкова и при д-р Бойчев. При всички случаи кръвта се изпраща в София, в Майчин дом, където е единствената лаборатория по генетика в България.
12 г.с.+3-4 дни наистина е възможно най-подходящия момент за първата ФМ, и аз я правих тогава. Втората може да е между 18-22 седмица. Аз отидох в 18-та защото нямах търпение  :)
Разликата е, че при първата ФМ се мери една гънка на вратлето на бебето, която показва дали в главичката му има нормално количество течност, или е в повече. Това е индикация за синдром на Даун. Тази гънка може да се измери само до 13-та седмица, после не се приема за точен резултата. Втората ФМ също е задължителна, защото тогава се виждат вече напълно оформени почти всички органи на бебето. По принцип се препоръчва и 3-та ФМ към края на бременността, но за нея не мога да коментирам, не можах да стигна до този етап.
Всичко това е много вълнуващо и съм сигурна, че ти предстоят много щастливи моменти  :)


За мъничката ми принцеса, завинаги в сърцето ми, 26.02.2009 - http://www.youtube.com/watch?v=TgxfvM1K7yI
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #271 -: Март 28, 2009, 20:33:21 pm »
Биохимичен скрининг не съм правила, защото съм се убедила, че е напълно безсмислено изследване ...

Това е абсурдно и невярно твърдение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #272 -: Март 29, 2009, 01:40:58 am »
Lady при първата ми стимулация на 10ти ден ми беше овулацията и изпуснахме момента, затова следващите пъти ме вика по-рано. Просто при мен при стимулиране се получава ранна овулация, а и аз до преди лапарото нямах изобщо редовен цикъл поради същите причини като теб-поликистоза. След това ми идваше долу горе редовно, имам предвид на около 35-36 дни и нямах овулация, но ето че с лекарствата тя настъпва още на 9-10 ден. Но щом док е преценил да отидеш на 12 ден значи така е най-добре. Не се притеснявай затова.

[/url]
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #273 -: Март 29, 2009, 17:06:48 pm »
Благодатя Ви момичета. Ще правим каквото трябва пък да става каквото ще. Много се радвам че за повечето от нас нещата се развиват добре и вярвам че чакането ще си струва  :grouphug2:
Аз започвам пак да меря температурата да видим как ще се развиват нещата при мен...
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #274 -: Март 30, 2009, 18:13:39 pm »
Здравейте и от мен момичета  :oops:,пролет пукна и аз покрай нея  :balk_102: :lol:
Ето какво се случи с мен последната седмица,трябваше да ми дойде на 21-22 март, но уви закъсня ми и си направих два уринни теста сутринта на 23 март, и двата бяха  :bfp:,направо подскочих като ги видях  8O,с леко бледа втора черта но си го обяснявам че е било рано.И така не съм на себе си цяла седмица,гърдите ми ще се пръснат ,зърната ме болят,имам леки болки от време на време в кръста и в яйчниците,мисля че е нормално.Отначало се чувствах все едно съм в мензис,но ми вървеше кремообразно бяло течение.В четвъртък си пуснах кръвен тест и сега видях че е излязъл резултата.Ето го и него - total Бета ЧХГ - 2878.000 mU/ml - референтни граници - 0.0 - 8.5.Незнам дали е добър резултата,надявам се да ми помогнете :help1:Така като смятам би трябвало да съм в 4-5 седмица.В четвъртък съм при нашия док,да видим и той какво ще каже,много се надявам този път всичко да е наред.След работа ще ходя за направление.
Все още никой незнае какво се случва с мен,искам да мина на преглед и тогава,само моя мил и вие знаете скъпи момичета,на вас немога да не кажа,вие сте моята подкрепа. :hug2:

Успех на всички  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

marteo ти в коя седмица си,в коя чухте сърчицето?Аз си мисля че като отидем в четвъртък трябва да го чуем и ние в 5 г.с.

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #275 -: Март 30, 2009, 20:01:23 pm »
maya_20 чудесна новина!! :balk_46:
Поздравления, дано стават по-често такива малки чудеса ... хайде и нас да сподели това пролетта  :wink:.
Ох наистина се радвам за теб. Успех на прегледа в четвъртък.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #276 -: Март 30, 2009, 22:06:30 pm »
Майче, браво на тебе!!! :grouphug2: Нямам представа за резултата, но важното е че си имаш 2 чертички! Желая ти лека и безпроблвмна бременност. Не забравяй да ни пишеш какво е казал док в четвъртък.
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #277 -: Март 30, 2009, 22:22:10 pm »
Урааааааааааа, вече не съм сама! Успях да заразя поне една от Вас със "вируса" на бременността  :D
Ние видяхме точицата точно 20 дена след инсето ( началото на 5 г.с.), а сърцето го чухме около 40 дена след инсето (по средата на 7-ма г.с.) за това си мисля, че в четвъртък ще видите точицата и радостта ще бъде от това, че е на правилното място, а след 2-3 седмици ще чуете и сърчицето
И дай да ги заразим и другите, че много ми е мъчно за всички.. Дано "пукнете" всичките една по една тази пролет, хич не чакайте лятото  :D
« Последна редакция: Март 30, 2009, 22:26:58 pm от marteo »
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #278 -: Март 31, 2009, 00:15:51 am »
maya_20 лека бременност и дано всичко е наред до края на бременноста мила.
Вярно е,тука лека полека започват да се получават хубави новини,дано скоро всички да сме в тази графа,да сме хванали вашият "вирус" :D
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #279 -: Март 31, 2009, 10:46:03 am »
Благодаря ви  :thankyousign: скъпи момичета за прекрасните думи и подкрепа  :) :blowingdust: ето от нашата зараза  :blowingdust2: поемете дълбоко и хоп  :eggsperm: вече сте заразени.Дано ви сполети и вас в най-скоро време това чудо  :bfp:.Вярвам че всички ще минете от там ,само трябва да имате търпение :wink:
Миналата година по същото това време пак бях с две черти-но неуспешно.Понеже ни предстоеше изложение в София,и аз така се бях заплеснала в работа,и то станало.Моя ми вика ти все покрай тези изложения хващаш.
Имайте в предвид че този месец като си правих тест за овулация,когато ми показа две черти същата вечер с моя се кексахме два пъти и това ни беше.И все още не му давам защото ме е страх,да не стане нещо.
Немога да повярвам че за една вечер чудото стана  :oops:
А тия стойности на ЧХГ ми се струват височки за 4-та г.с  :ask:

Слънчев и усмихнат ден на всички  :sunshine: