0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #820 -: Октомври 21, 2009, 09:31:49 am »
Няма да напускам темата и ще ви държа в течение ние с док.вече се разбрахме по негова преценка де,а аз мисля че мога да му вярвам праща ме при Стаменов и ще ми помогне с предвижването на документите още не съм мн.на ясно от каде ще я подхващаме но за сега това когато знам повече ще пиша
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #821 -: Октомври 21, 2009, 09:39:42 am »
Eviq много ти благодаря за изчерпателният отговор :bighug:.Интересуваше ме конкретно за Тутракан дали се иска нещо по-специално,ама така като гледам май е като навсякъде.Аз повече се притенявах дали е нужно предварително да нося ританки,бодита,ръкавички и т.н за бебка,че там малко не съм наясно какви точно трябва да бъдат,но щом казваш,че ги повиват значи дрешки ще трябват чак за изписването.Ако се сетя още нещо ще те притеснявам  :oops: то има още време ама като вляза в 9месец може по всяко време да стане събитието и искам да съм подготвена поне с нещата от най-първа необходимост за болницата!
Бина съжалявам за лошия резултат, но не се отчайвай и не губи надежда.По-добре правилна диагноза и лечение отколкото години наред да се питаш защо не става.Ти си при един от най-добрите лекари в тази област,той пък работи с най-добрия е инвитрото в България - д-р Стаменов така,че събери сили и кураж и продължавай напред.Пожелавам ти успех! :crossfingers:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #822 -: Октомври 21, 2009, 11:46:49 am »
Eвийка и аз да питам нещо  :oops: в един списък в нета видях за комплект пелени (2 тънки и 2 дебели), с които след раждането повиват бебето/та  :D и в следващите дни вече си се обличат с дрешки. Т.е. ние ли носим пелените? И аз още незнам как ще раждам, но ако е секцио веднага ли ти дават бебетата в твоята стая?

Вивалче нека ние да си знаем какво ще трябва, то време има ама.... :lol:

бина ще ти отнеме време, а и е трудно да приемеш мисълта, че няма да имаш възможност за естествено забременяване. То аз, че си имам тръби теоретично пак не мога да забременея, но самия факт, че ще бъдеш без тръби е травмиращ :(. Но пък съм чела, че ако са непроходими то по-добре да ги няма при АРТ процедури, получават че хидросалпингси и обричат инвитрото на неуспех. Ако все пак има вариант съм сигурна, че на лапарото док. ще ги спаси (ако може).
Ако искаш да се обърнеш към друг лекар Бойчев няма да те спре. Понеже със Стаменов работят заедно и след като сте направили всичко и след лапароскопията, няма да се моташ с други изследвания в София и направо след одобрение от фонда ще стартирате 1-я си и ти пожелавам успешен опит. :D
Не падай духом desislavajekova добре го е написала в последното си редче  :wink:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #823 -: Октомври 21, 2009, 15:45:59 pm »
Момичета снощи по новините Б.Борисов заяви че от 2010 година всички двойки със стерилитет ще бъдат финансирани за инвитро процедури,така че и това е шанс за нас,и то голям шанс.Пък и вижте до тогава нашият доктор може да започне с инвитро и някой от нас може да са му първите пациентки.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #824 -: Октомври 21, 2009, 19:02:29 pm »
Здравейте момочета.
Бина не се отчайвей мила. При мен макар и с порходими тръби нещата не се получават доста време вече, дори и след 3 инсеминации. И аз като теб трудно приех мисълта за инвитро, но щом това е начина, така да е. Важното е да ВЯРВАМЕ че ще стане, защото НАДЕЖДА ВИНАГИ ИМА. Аз също ходя при Стаменов вече и се надявам че скоро ще почна първия си опит. И аз подготвях документи за фонда и ако искаш мога да ти шиша на лични по подробно. И както Цеци е казала имаме късмета, че сме при най-добрия доктор. Дори и след кратко прекъсване, живот и здраве, пак ще сме негови пациентки(поне аз така се надявам). При Стаменов както всички знаят е доста натоварено, затова не губи време а се обади за час, защото минава време, първичен преглед, вторичен и така. Просто трябва да си упорита в обажданията. 
Аз вчера отново бях на преглед при Стаменов. Имам някаква кистичка и задържани фуликули и ми изписа да пия Фемоден (противозачатъчни) за да ми се изчистят яйчниците, и на 09.11.2009 съм отново на преглед и се надявам че след това ЗАПОЧВАМЕ. От фонда скоро няма да стигнат до моя номер, така че първото (и надявам се последно) инвитро ще си го платим, а ако се стигне до второ дано до тогава да ме удобрят. Много съм щастлива че стъпка по стъпка приближаваме по малко към целта. Каквото зависи от нас ще го направим, пък каквото е писано ще стане.
Прегръдки на всички.

[/url]
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #825 -: Октомври 21, 2009, 20:26:08 pm »
Много ви благодаря за подкрепата момичета вие сте ми голяма упора без вас ще ми още по зле,само не знам към кого да се обърна за подробности ако трябва в лични някой който е като мен,който вече е по наясно защото аз в момента съм толкова объркана.Само знам че сега ми предстой операция за прекъсване на тези тръби 30.11при Бойчев
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #826 -: Октомври 21, 2009, 21:41:52 pm »
Много ви благодаря за подкрепата момичета вие сте ми голяма упора без вас ще ми още по зле,само не знам към кого да се обърна за подробности ако трябва в лични някой който е като мен,който вече е по наясно защото аз в момента съм толкова объркана.Само знам че сега ми предстой операция за прекъсване на тези тръби 30.11при Бойчев
Бина пиши тук, така ще има по-вече мнения, форума е затова-да се подкрепяме и помагаме.Незнам какво точно те интересува... ако е нещо за фонда питай Рали на лични, но ако за друго може би тук. yahoo_33 Малко по малко всичко ще ти се изясни, не се притеснявай.

Ралитка браво,до 09.11 има само две седмици и нещо... дано започнете... много се вълнувам за теб.  :hug2:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #827 -: Октомври 21, 2009, 22:16:08 pm »
Аз наистина не знам на къде да тръгна и ще ми е нужна помоща ви на всички който знаят пътя по който да извървя.Така и не разбрах Бойчев каква роля ще има с инвитрото при Стаменов когато ми говореше аз вече почти нищо не чувах след диагнозата му
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #828 -: Октомври 22, 2009, 16:13:39 pm »
Аз наистина не знам на къде да тръгна и ще ми е нужна помоща ви на всички който знаят пътя по който да извървя.Така и не разбрах Бойчев каква роля ще има с инвитрото при Стаменов когато ми говореше аз вече почти нищо не чувах след диагнозата му
Бойчев не ти ли каза какво да изследваш за да подадете документи за фонда? В Т-н ще ти напишат необходимото и в София ще ти ги подпишат и подаваш документите. Като мине лапароскопията, ще стане ясно кога да си запишеш час за Стаменов/Персенска. Ако имате финансовата възможност за платен опит-добре, но иначе следи в темата за Фонда до кой номер са стигнали. Може би като отидете в клиника Малинов да ти дадат час за след няколко месеца??? И лекарите ще те насочат, всичко е индивидуално, със сигурност ще се ориентираш.... едно по едно се нареждат. Не се шашкай от сега. Това, че всичко отнема време... но търпение е решението. Тук момичетата минават по подобни пътеки.Бъди, още веднъж ти казвам, търпелива!
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #829 -: Октомври 22, 2009, 19:53:56 pm »
Здравейте,
момичета днес мина и моята ЦС - резултата е че и двете тръби са проходими,но лявата е със затруднена проходимост.според доктора ще опитаме инсеминоция и после / дано не се налага :goodluck: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: втори опит и ако пак не се получи ще трябва да минем и през лапароскопия :balk_144:кажете ми какво представлява инсеминацията колко време отнема и разбира се какво ще ми струва :ask:
бина не се отчайвай,бъди много силна и дерзай пък дано по-скоро всички си имаме :bori_004: :bori_007: :bori_010:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #830 -: Октомври 22, 2009, 21:22:35 pm »
Момичета имам един въпрос,извинявам се предварително ако въпроса ми не е за тук.Аз съм пациентка на доктор Бойчев,но след 6 инсе неуспешни подадохме документи за инвитро по фонда.Одобриха ни,в сряда си взехме заповедта и я занесохме в клиника Малинов,там ми записаха час за първичен преглед.Но не казаха дали трябва да попълвам молба или нещо друго,притеснявам се да не пропуснем нещо.Моля ако има момичета,който са минали вече първичния преглед да пишат,трябват ли някакви документи да попълваме.И още нещо моята стимулация ще я прави Бойчев,но как ще стане точно още незнам, охххх малко дълго стана,но моля за извинение.Успехи на всички!
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #831 -: Октомври 23, 2009, 07:41:43 am »
pieselina,инсеминацията е много безобидно нещо,зависи каква ще е дали на естествен цикъл или стимулирана.Когато ти дойде обаждаш се на доктора,и той ще те следи до деняна овулацията,в деня на инсеминацията,мъжът ти дава материал който го обработват поне 2 часа отнема това,зареди се с търпение и когато го обработят с катетар го слагат в теб така да го нарека,лягаш слагат ти го и лежиш около 20 минути после си готова,след процедурата ще взимаш хапчета и ще чакаш чудото да стане от първия път.Аз правих 2 неуспешни и през ноември ще правя трета и последна инсеминация ако и тя нестане ще се присъединя към групичката за инвитро.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #832 -: Октомври 23, 2009, 09:34:14 am »
Момичета,аз разбрах,че д-р Бойчев ходи на обучение за инвитро при д-р Стаменов.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #833 -: Октомври 23, 2009, 09:52:59 am »
Това ще е много хубаво, защото в София наистина е страшна лудница!
didundri аз на 17 бях на първицен преглед, но нищо не сам попълвала.Запознахме се с д-р, прегледа ме и ми назначи дата за втори преглед на който да обсъдим нещата около инвитрото.На мен д-рБойчев също ми каза че той ще ми прави стимулацията но дали наистина ще е така незнам още.
Поздрави на всички!
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #834 -: Октомври 23, 2009, 18:18:21 pm »
didundri благодаря за инф.при мен ще бъде на естествен цикъл,защото съм ок. с овулацията.а каква е цената на тази процедура,че забравих да питам? :oops:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #835 -: Октомври 23, 2009, 19:17:26 pm »
pieselina ако става въпрос за инсеминацията цената при Бойчев беше 250 лв.Аз също бях на естесвен цикъл,защото до колкото разбрах Клостила колкото помага толкова вреди изтънявала лигавицата.Дано да успеете!
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #836 -: Октомври 23, 2009, 19:49:32 pm »
За бебенцата, само шишета, залъгалка. Те си ги повиват, много е удобно. Да веднага дават бебето. Аз помолих доктора когато ме заведат в стаята да пуснат и таткото. Той първи гушна малката.  :lol: После като и се нарадвах я взеха. Казах им да не и дават мляко защото ще си я кърмя. Станах  на четвъртия час след секциото и си я исках. До вечерта беше при мен. През ноща ми я взеха, че да почина след операцията. И след това не сме се разделяли.
То д-р Бойчев отдавна ходи при д-р Стаменов. Доколкото знам и ембриолози му обучават. Надявам се скоро и той да почне да прави инвитро, че ни е по- наблизо, а е и прекрасен доктор.
Бина, аз също съм без тръби. Знаех, че така ми се увеличава шанса при инвитро, и никакъв за нормално забременяване или чрез инсеминация.
« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 20:07:30 pm от ЕVIQ »

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #837 -: Октомври 26, 2009, 09:55:34 am »
ЕVIQ много благодаря за инфото. Така ще знам какво може да си искам(това за таткото много ми хареса). 

didundri при мен клостилбегита много ми изтъни лигавицата. Ефтино лекарство, но... не си заслужава пък после лигавица да лекуваш.
Подочух и аз за инвитрото в Тутракан, но кога ще започне да прави не знам. Радвам се, че ще се предлага и тази услуга, но милия ни доктор как ще насмогне на всичко... е той си е преценил де.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #838 -: Октомври 27, 2009, 15:38:56 pm »
Здравейте, аз също съм пациентка на др. Бойчев.
В момента съм бременна в началото на 6тия месец,при изследване на стерилна урина ми откриха бактерията Ешерихия коли.Имам час за др. Бойчев за 30ти октомври, но вече не мога да си намеря място от притеснение. Някои имал ли е същия проблем? А имам и албумин.
Много ще се радвам ако някои ме успокои.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #839 -: Октомври 27, 2009, 19:12:07 pm »
Tania_80 аз също имах тази бактерия в шести месец.Обадих се веднага на Ванчето(акушерката в клиниката)тя говори с доктора и ми казаха да пия антибиотик "Зинат" от 500мг 2х1 на ден 5 дни (т.е 1опаковка).Само имай предвид, че струва около 40лв :(.За успокоение обади се утре и питай и не се тревожи излишно :wink: