0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #800 -: Октомври 13, 2009, 11:56:18 am »
здравейте момичета,
някоя от вас ходила ли е на ЛКК комисия в русе и при кого по-точно?Става въпрос че от болницата в Тутракан където лежах през септември немогат да ми удължат болничния ,трябваше да ми го удължат с 4 дни до датата 16 октомври(това е 45 дни преди термин).Секретарката в Тутракан ми обясни че русенци подали оплакване срещу тях заради тези болнични и ги били глобили и имат забрана за удължаване на болнични листи.Посъветваха ме да се обърна към личния си лекар и той да ме прати на ЛКК в Русе.Отидох днес сутринта при него,даде ми направление за ЛКК и каза че за Русе комисията били д-р Шишкова и д-р.Ю.Георгиев.Обадих се на Шишкова да попитам за работно време и кога да отида,а тя ми отвърна че неможе да ме поеме ,имали много пациенти и имали право да издават само 6 болнични листа за месеца,да съм се обърнела към някой в Първа или Трета поликлиника.Направо се вбесих.И  сега незнам при кого да отида и се притеснявам какво ще ми правят на тази комисия,затова се обръщам към вас за помощ.

Благодаря ви предварително,надявам се всички да сте добре.

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #801 -: Октомври 13, 2009, 15:02:14 pm »
момичета,някой може ли да ми каже дали трябва да си нося нощница за лапароскопията и нещо друго предварително?
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #802 -: Октомври 13, 2009, 15:31:36 pm »
Ооо maya_20 сблъсках се с този проблем за болничните.:D
Само комисия може да удължава и съм ходила вече няколко пъти на такава. С картона, направлението от личния лекар, амбулаторен лист и мнение от гинеколог (на мен искаха и мнение защото става въпрос за удължаване за 30 дни, а не 4 и защото в комисията в Свищов нямало гинеколог) и те питат за случая ти, оплаквания и такива неща. На мен не са отказвали т.к. съм с близнаци и дълг.стерилитет. Абе не е страшно. На комисията не правят прегледи или нещо подобно, ако от това се притесняваш. :lol:
В краен случай дали работодателите ще ти направят проблем, че ще ти платят осигуровки за 4 дни, а ти няма да си ходила на работа. И после направо от клиниката ще вземеш за 45-те дни.

момичета,някой може ли да ми каже дали трябва да си нося нощница за лапароскопията и нещо друго предварително?
Шони носиш си нощница (ако искаш и резервна пижама), прибори (чаша,вилица), чехли, амбулаторния картон и талона за хоспитализация, мокри кърпи, може и превръзки за всеки случай(на мен не ми трябваха),тоалетна хартия,хавлиена кърпа, чаршафи ако държиш да си в свои..... все пак ще бъдеш в болница ден-два.
За друго в момента не се сещам!
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #803 -: Октомври 13, 2009, 17:41:15 pm »
мерси Цецинка питам защото в болницата в разград си носиш всичко даже и спринцовките и иглите и други медикаменти
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #804 -: Октомври 13, 2009, 17:48:20 pm »
Благодаря ти Цеци за отговора,поуспокоих все пак малко,но ме интересуваше в Русе към кои лекари да се обърна по-точно.
А относно работодателя ми ще ми направи проблем за тези 4 дни.

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #805 -: Октомври 13, 2009, 20:49:49 pm »
Майче, няма ли да ти е по-лесно да помолиш работодателя ти да си платиш осигуровките за 4дни или в най-лошия случай да си ги изработиш.Според мен с тая лекарска комисия ще ти трябват връзки за да стане по най-лекия начин за теб(като ги знам какви са нашите лекари).Абе с две думи каквото и да се случи не се ядосвай,ще се подредят нещата. :bighug:
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #806 -: Октомври 13, 2009, 22:34:27 pm »
Майче, на Георгиев обади ли се? Мисля, че той ще ти помогне. Аз се възползвах от услугите му когато правих инвитрото. Понеже имах положителен тест, а болничният от Малинов изтече, отидох при него, обясних му ситуацията и той ми даде още един месец болничен от ЛКК.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #807 -: Октомври 14, 2009, 13:40:13 pm »
Момичета оправих се,свързаха ме с бившата акушерка на Ю.Георгиев и тази сутрин бях при нея.Тя се обади на моя личен лекар и му каза или да ми даде направление за гинеколог или да ми издаде той болничния от 45 дни по рано с 4 дни,и личния ми лекар се съгласи на болничния,като ме определиха за 26 ноември,не както си бях за 29.Акушерката ми обясни че няма да има проблем с това,само да се обадя в клиниката в Тутракан да не ми издават и те 45 дни болнични,каза ми също че никой няма да ми издаде болничен за 4 дни в Русе,и като чуят за Тутракан и Бойчев и направо от злоба и завист неискат да се занимават с техни пациенти.

Благодаря на всички които се включиха  :wink:

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #808 -: Октомври 14, 2009, 16:16:39 pm »
мерси Цецинка питам защото в болницата в разград си носиш всичко даже и спринцовките и иглите и други медикаменти
Е чак спринцовки не  :D то срамота в болница да няма достатъчно.

Майче незнаех, че личния лекар може да издава за 45-те дни болничен. Пък щом става така както сте решили-идеално.
Що толкова се дразнят русенци от нашия док.... то ясно де, ама да се постараят  :balk_172: и няма да е така.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #809 -: Октомври 15, 2009, 20:11:45 pm »
Здравейте момичета,на 20.10 съм на ЦС при док.от 9ч.нещо да пропускам от това,че трябва да съм гладна и жадна друго което тр.да знам има ли?В болницата ли ще ме чака док. :oops:
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #810 -: Октомври 15, 2009, 20:31:38 pm »
Отиваш направо пред отделението на втория етаж,званваш на звънеца и казваш че си за цветна снимка. С някоя от сестрите слизате на първия етаж,подготвяш се,лягаш и тогава д-ра идва и това е.Не е страшно!
Дано няма ништо на снимката!Успех!
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #811 -: Октомври 19, 2009, 11:32:31 am »
Здравейте,момичета!
В събота бях в София при д-рСтаменов.За съжаление нищо нищо не ми каза конкретно за това кога ще започним процедурата нито документи сме оправяли.Прегледа ме направи ми досие и на 26 пак трябва да отида.Дано тогава да уточним нещата и да започнем процедурата.  :bighug:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #812 -: Октомври 19, 2009, 13:22:16 pm »
В събота бях в София при д-рСтаменов.......на 26 пак трябва да отида.Дано тогава да уточним нещата и да започнем процедурата. 
Сигурно те вика на определен ден от МЦ и ако всичко е ОК тогава ще реши.

бина успех утре на цв.снимка :crossfingers:.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #813 -: Октомври 19, 2009, 19:24:37 pm »
Здравейте момичета и благодаря за пожеланията,ще имам нужда от стискане на  :crossfingers:като се прибера от там ще ви пиша как е минало.И един въпрос каква е вероятността да за забременяване след ЦС-ка или те първа ми започват мъките.
« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 21:06:39 pm от бина »
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #814 -: Октомври 20, 2009, 09:40:20 am »
бина искам да ти разкажа за моята цветна снимка,там имаше едно момиче от някакъв малък град което било с дългогодишен стерилитет,ходила във Варна там се е лекувала доста дълго време но без резултат.Направиха ни смиките,тя беше първа аз след нея и повече не я видях,това беше през ноември на 2007г. когато отивам на операция през май на 2008год. и чакам да ме приемат в отделенето и я виждам отново-Бременна в 6 месец и ми вика,незнам какво ми направи с тази снимка доктора но веднага след нея забременях.Така че имай вяра всичко се случва когато най-малко го очакваш.Дано скоро дойде края на мъките за теб.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #815 -: Октомври 20, 2009, 11:20:02 am »
Eviq, Зори, моля включете се ако имате възможност да ни разкажете какво ви казаха да си носите като отивате за раждане(за вас и за бебето).Благодаря предварително!Ще ни бъдете изключително полезни,защото разбрах,че различните болници имат собствени изисквания.
Marteo, как си?Бебчо да не би да се е появил вече?
Надявам се,че всички сте добре.
До скоро... :bighug:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #816 -: Октомври 20, 2009, 21:10:11 pm »
Добър вечер момичета аз ще посещавам и др.тема вече и тя е Инвитро нямам шанс да забременея нормално :(,от тръбите ми не става нищо и с док.решихме че,най добрия вариянт за мен е да ми ги прекъсне назначи ми операция за 30.11.и през това време ще подготвя ме документите за инвитро,и така това е един от най-големия шок в моя живот,но няма как това е живота сега трябва да вдигна глава и да продължавам на пред
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #817 -: Октомври 20, 2009, 21:55:17 pm »
-Нощница-2бр /с копчета до под гърдите/, може и пижама да се облеча след визитация, но да е с копчета.
-Тоалетни принадлежности, кърпи, чорапи
-Чаша, вилица,лъжица, храна
-Чаршафи /не е задължително/
-Чехли и джапанки
-Нещо връхно /суичер/
-Помпа /влезе в употреба/, подплънки и сутиени за кърмачки
-Силиконови зърна /много боли първите пъти когато кърмиш/, сложих ги обаче след като бебето засука хубаво
-Чай за кърма
-мокри кърпи
-превръзки за след раждане, че не е удобно с техните лиглини
-бабешки гащи- след визитация ги обувах, няма проблем

За бебето
-Шишета, залъгалка
-Памперси от евтините, защото не слагат твоите памперси на твоето бебе
Те си повиват бебетата, мият ги сутрин и вечер.
Аз си сложих дюшечето на бебето в моето легло и си спинкахме двете.

На изписването ме донесоха дрехите за бебка.
Сигурно съм изпуснала нещо, но има списъци в нета. Ако нещо конкретно те интересува дали да вземеш, питай :lol:



[/url]
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #818 -: Октомври 20, 2009, 22:32:39 pm »
бина,съжалявам за лошия резултат от ЦС.Не се отчайвай.Не губи надежда.Пожелавам ти  още първия опит да бъде успешен.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #819 -: Октомври 21, 2009, 09:13:53 am »
бина,кураж не губи надежда,устреми се право към целта дано е успешно още първото.Наистина за всяка жена шока от това че неможе да забременее по естествен път е голям но не се отчаивай,бъди силна,повярвай в себе си,вдигни глава и не напускай нашата тема,може да споделяш с нас как ще се развиват нещата при теб.Сега обмисли къде и кой ще прави инвитрото,и успех от мен.

След всяко зло идва нещо добро,дано това добро при нас дойде скоро!!!