0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #180 -: Март 16, 2007, 16:07:40 pm »
Браво, Лили!   :balk_46:
Успех и от мен!!!   :balk_602: :bighug:

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #181 -: Март 16, 2007, 16:30:16 pm »
Лили, успех и дано всичко върви добре!!! Чакаме вече хубавите новини, макар и след три месеца!!!


*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #182 -: Март 16, 2007, 18:07:41 pm »
Лили, браво мила! Само така!
Успех!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #183 -: Март 16, 2007, 19:03:54 pm »
Тез дето най са ти стискали палци

незнам какво работиш ама ти е време и боб да почнеш да хвърляш... :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #184 -: Март 17, 2007, 00:58:05 am »
Тез дето най са ти стискали палци

незнам какво работиш ама ти е време и боб да почнеш да хвърляш... :lol:

В момента нервозна, луда майка :lol: Пък аз на карти найш как хубу гледам :lol: Ако знайш къв напреднал положителен тест се е задал къде моя рожден ден ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #185 -: Март 17, 2007, 09:52:42 am »
кога викаш си родена...че аз за юни съм си поръчала :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #186 -: Март 17, 2007, 12:11:21 pm »
Абе едно птиченце докладва за документи с дата 15.02. Та като сметнем правилно нещата, до 15.02.08 вече трябва да е резултатна :lol: Та за тва викам напреднал тест ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #187 -: Март 18, 2007, 10:53:58 am »
имам резултати вече и от последните си изследвания

в6 - 14 (5-30)
в12 - 451,0 (174-878)
фолиева к-на 24.0 (3-17)
хомоцистеин - 7.6 umol/l
reference values for individuals without renal desease optimal value: less than 9 umol/l
increasing risk of mortality: 9.0 - 14.0

рубеола игг 151 е/мл - ат в норма
токсоплазмоза - <5 е/мл - отрицателен
цитомегаловирус - игг - положителен

1. фолиевата е повишена. това добре. значи високата доза работи и се усвоява. мисля докато съм сигурна че няма бременност да я разредя през ден. това би трябвало да е достатъчно
2. в6 и в12 са в норма което мисля означава че поне при мен не са се маскирали още. обаче около 2 мес преди изследването пих комбинирани витамини заради грипа и това също може да е дало отражение, така че не е мн ясно
3. хомоцистеина е в норма, макар и близичко до границата
4. токсоплазмоза и рубеола отрицателни. обаче според майка ми аз съм карала рубеола. а като малка имах и котки доста. може би ще се наложи да ги повторя тези
5. тоя цитомегаловирус ми счупи главата. какво следва сега. дали не е добре да го повторя и него.
баси. това май никога няма да се свърши...

и ако някой може да ми каже какво означава renal ще сам благодарна.

гане, аз съм си планирала раждане март 2008...я пак хвърли картите да не си говориме по друг начин вече... :lol:
« Последна редакция: Март 18, 2007, 10:55:38 am от лили »
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #188 -: Март 18, 2007, 11:36:41 am »
renal desease =  бъбречно заболяване
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #189 -: Март 18, 2007, 15:59:50 pm »
"Референтните стойности за за индивиди без бъбречни заболявания оптимална стойност ...Увеличаващ се риск от смъртност..."

Лили, що не питаш д-р Даскалов какво се прави? Нали Бора имаше положително изследване, но при нея е по време на бременност. Може пак да го повториш за всеки случай, но питай и него.
П.С. По въпроса за раждането - е, що да не е напреднала бременност по време на моя рожден ден, не разбрах ;) То е ясно че ще раждаш тогава, когато си го планирала ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #190 -: Март 18, 2007, 16:53:34 pm »
Цитомегаловирус имат около 50-80% от хората и тъй като е безсимтомен - така и не знаем, че си го имаме. Това, че ти е положителен IgG - не е проблем. Важното е да не се разболее жената, точно когато е забременяла - тогава са притесненията.
При мен и IgG и IgM се оказаха положителни и тъй като не бях го изследвала преди забременяването започнахме да гадаем кога съм се заразила. Контролните (на IgM)ми излязоха в норма и пак чуденки, но и надежди, че е старо заразяване, щото и IgG  си ми бяха солидно над нормата... Но, както и да е!
Лиле, мисълта ми е - не се коси - не е проблем. Щом си имаш антителата и да се реактивира на по-късен етап - не е проблем. Можеш да се предпазваш като си миеш хубаво ръцете след конкакти с малки деца - особено от памперси, слюнки и подобни.
Реактивирането е свързано с намаляване на имунитета отново.
Успех и скоро да ни зарадваш!
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #191 -: Март 18, 2007, 18:39:08 pm »
Уф, тоя цитомегаловирус  :x
И при мене IgG излезе положително  :?
Но Бора е права, повечето хора го носат тоя вирус. Аз даже четох за около 90% от възрастните хора. Не му се притеснявай, Лили.

Бора, много се радвам за вторите резултати. Надявм се, че няма да имаш повече притеснения.

lb2f
*
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #192 -: Март 19, 2007, 16:37:26 pm »
Уф, тоя цитомегаловирус  :x
И при мене IgG излезе положително  :?
Не му се коси, Jazzy! Нека си е положително!
Това е добрият вариант  :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #193 -: Март 19, 2007, 21:11:03 pm »
Лили колко струва изследване за  Цитомегаловирус?Това и аз не съм го изследвала.
Здравна каса поема ли го?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #194 -: Март 19, 2007, 21:46:55 pm »
девойки, мерси за мнениата и подкрепата. явно пак ще се тествам за някои от нещата...ама не днес. и утре не изглежда да е... :lol: или както васил казва трябва поне 3 пъти за да добиеш приблизителна представа. много ми писна все в резултатите да се съмнявам...ама нещата от живота.
ади, към 15 мисля че беше (платих всичко на куп и не съм убедена). не се поема от касата. естествено :x.
гането, нямах представа че говориш за чак толкова напреднал положителен тест :lol:...ама ми харесва какво казват картите ти. още повече че съвпада много точно с плановете ми... :lol: са остава да видим кой ще се смее докато аз си планирам тука...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #195 -: Март 20, 2007, 11:08:21 am »
и ако някой може да ми каже какво означава renal ще сам благодарна.

Ами бъбречен душата  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #196 -: Март 20, 2007, 12:08:08 pm »
Лиле, и кристалната топка, и картите живеят под страх от смъртно наказание, ако са излъгали ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #197 -: Март 26, 2007, 12:32:12 pm »
Лили,какво става с теб?????Как вървят нещата???Ходи ли пак на преглед?????Действа ли лекарството????Чакаме хубави новини!!!!! :DРазказвай..... :D,че има много момичета с ендометриоза .....да видим новото лекарство дали действа ,че има много по-малко странични ефекти от золадекса! :D :D :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #198 -: Март 26, 2007, 12:47:08 pm »
бях на преглед, но в момента съм пак с леко зацапване. явно ония 5 мм лигавица се чистят...надявам се за последно. пуснахме и естрадиол - резултата е 72 което е добре. док обаче иска да ме погледне отново като спре окончателно зацапването. та надявам се последния по темата преглед е сега в събота.

ади мерси че се интересуваш :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: моята епопея - моля за мнение
« Отговор #199 -: Март 26, 2007, 13:45:23 pm »

ади мерси че се интересуваш :D

И аз, и аз се интересувам  :D

 :balk_21:

lb2f