0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #60 -: Януари 30, 2009, 13:20:38 pm »
Цитат
на трети ден ембриона трябва да е рзделен на осем

Правилото не го зная, но при мен на 2 ден е разделен на 4, на 3 ден - на 8, на 4 ден - на 12. Този път на 3 ден - на 7. казаха, че е добре.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #61 -: Януари 30, 2009, 13:23:23 pm »
2-ри ден-на 4
3-ти ден-на 8
4-ти ден-морула
5-ти ден-бластоцист
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #62 -: Януари 31, 2009, 14:13:40 pm »
Здравейте и от мен. Аз съм на естествен цикъл при д-р Стаменов, без никакви стимулации, само на 9-ти ден Овитрел в 0.00 ч., на 11-ти ден пункция - 1 яйцеклетка, и утре- на 14-ти ден от цикъла и 3-ти от пункцията - трансфер. При нас проблема е неопроходими тръби.
 На мен никой не ми каза на колко е разделен ембриона - и аз не съм питала. В крайна сметка те са доктори, те си знаят най-добре. Малко се притеснявам, че не знам подробности, но може би така е по-добре  :)Мисля да направя и 2 сеанса акупунктура след трансфера.
 Това е за сега  :)надявам се всички да успеем в това начинание и ще следя темата с интерес
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #63 -: Януари 31, 2009, 15:38:02 pm »
Цитат
На мен никой не ми каза на колко е разделен ембриона

Ембриона ти го показват на монитор непосредствено преди трансфера. И се вижда ясно. Това е практика в тази клиника независимо дали е със стимулация или е на ЕЦ е опита.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #64 -: Февруари 01, 2009, 09:16:54 am »
Все още ли икси на ец е 950 лв. при Стаменов. Аз планирам в края на февруари да направим 1 опит.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #65 -: Февруари 01, 2009, 10:19:56 am »
Mira_mimi и на мен ми предстои икси на ЕЦ феврури,но не знам дали има промяна.Последния ми опит беше ноември миналата година и цената беше 950лв.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #66 -: Февруари 02, 2009, 15:30:41 pm »
Аз също платих 950 лв - но не беше ICSI, a In vitro
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #67 -: Февруари 03, 2009, 10:54:35 am »
Тази цена за напълно естествен цикъл ли е или с лека стимулация?
Имали разлика в цената според това дали е абсолютно без стимулация или с лека стимулация?
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #68 -: Февруари 03, 2009, 17:33:37 pm »
Тази цена включва само пункция и трансфер.Без никаква стимулация.Всичко друго се плаща допълнително.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #69 -: Февруари 03, 2009, 22:34:25 pm »
Аз мисля, че alia_alia искаше да попита дали ако има слаба стимулация, освен лекарствата разбира се, се плаща отново 950 лв. или вече говорим за по-голямата сума като при ин-витро със нормална стимулация.
Дано даа не спамя само.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #70 -: Февруари 04, 2009, 09:26:57 am »
Аз мисля, че alia_alia искаше да попита дали ако има слаба стимулация, освен лекарствата разбира се, се плаща отново 950 лв. или вече говорим за по-голямата сума като при ин-витро със нормална стимулация.
Благодаря, mira_mimi!
Това ми беше въпроса.
Питам, защото в клиниката, където съм правила процедури досега, цената си е една за всичко от момента на стартиране на процедурата, до теста за бременност/хормонални изследания, манипулации, трансфер, пункция, среди и т.н./
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #71 -: Февруари 13, 2009, 19:56:28 pm »
Момичета искам да ви попитам дали на някоя от вас е правена среда преди трансфера.Става въпрос за инвитро на ЕЦ.Как преценяват на кого трябва да се прави тази среда,защото имамняколко опита вече на ЕЦ без стимулация и такова нещо не ми е правено.Въпросът ми е само при стимулирано инвитро ли се прави?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #72 -: Февруари 13, 2009, 21:31:25 pm »
А какво е това изследване за среда? Не съм чувала.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #73 -: Февруари 13, 2009, 21:42:20 pm »
Ами на мен  доколкото ми стана ясно това е тазисреда в която се отглежда ембриона преди ЕТ.Поставят от нея в матката за да я разпознае ембриона и е като лепило или нещо такова.Не съм много наясно затова питам.Незнам дали даже го обясних правилно.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #74 -: Февруари 13, 2009, 21:48:14 pm »
Дано да се включи някой, който е правил такова нещо. Скоро четох за ко-култивирането, взимат се ендометриални клетки преди процедурата, с цел по-лесна имплантация, но не знам как точно действа това.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #75 -: Февруари 13, 2009, 22:18:17 pm »
Да аз това съм го чувала отдавна.Мисля,че го правят в клиниката на Щерев.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #76 -: Февруари 14, 2009, 09:10:19 am »
Само там ли, а в нашата клиника? Жалко, звучеше някакси обнадеждително.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #77 -: Февруари 14, 2009, 12:04:11 pm »
Цитат
Момичета искам да ви попитам дали на някоя от вас е правена среда преди трансфера.Става въпрос за инвитро на ЕЦ.Как преценяват на кого трябва да се прави тази среда,защото имамняколко опита вече на ЕЦ без стимулация и такова нещо не ми е правено.Въпросът ми е само при стимулирано инвитро ли се прави?

 Тази среда се поставя не само при стимулирано ин витро или ИКСИ. Аз правих на ЕЦ и ми поставяха среда преди трансфера. И на мен така са ми обяснявали, че тази среда подпомага "захващането " на ембриона, освен това и правят хетчинг "излюпване" на ембриона, което е със същата цел. Какъв е критерият при кои пациенти да се поставя срдата не зная. На мен са я слагали и при стимулиран опит. За съжаление и в двата случая теста беше отр.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #78 -: Февруари 15, 2009, 18:12:18 pm »
Да нямате предвид една друга среда, която също "запознава" ембриончетата с майка им - вземат се клетки от лигавицата на матката предния цикъл и после в цикъла на инвитрото се слага от тези клетки в хранителната среда, в която се отглеждат ембриончета преди трансфер. Мисля че се казваше култивация или нещо подобно.


Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #79 -: Февруари 15, 2009, 19:48:16 pm »
Здравейте,аз съм нова във форума.На 36г.съм и от 7г се боря със стерилитета.Минах през много лекари,операций,диагнози и най-накрая намерих моя док Стаменов.С него се борим от 2г и се надявам скоро да успеем.В момента съм на ЕЦ 6 ден след трансфер.Имам повишени НК клетки за които пия преднизолон,защтото нямаше време за вливания на имуновенин.При предишното ми класическо инвитро ми сложиха някакво лепило така каза док,но нямаше бременност.Успех на всички в борбата.