0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #500 -: Януари 23, 2009, 19:54:38 pm »
Довечера в 19:00 в БТВ - Ани има участие по темата за фонда. Снимали са и сладурите на Jazzybaby също :)
Утре в 8:00 сутринта по БТВ - също Ани ще е в студиото.
Утре вечер пак в ТВ7

За тези като мен, които са били на работа и  не са гледали сутрешния блок на сайта на БТВ има запис: Фонд за асистирана репродукция - 14.20 мин.

А по ТВ7 в кое предаване и в колко е началния час?
В момента го дават!
*

    eloiz

  • ***
  • 167
  • Чакам те бебчо...
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #501 -: Януари 23, 2009, 19:58:32 pm »
Честито! :D
Поздравления за Ани, Мели и всички, които се бориха и допринесоха това да стане реалност! :D



БЛАГОДАРЯ момичета!!!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #502 -: Януари 24, 2009, 01:19:55 am »
Момичета,
честита тихичка победа! Честит ФОНД!

Ани, Радина, Мели и на всички момичета, които се бориха за това, бяха до нас и направиха това възможно, огромно благодаря!
Вие сте невероятни и се радвам, че заедно, всички ще постигнем много. ЗА децата на България.


« Последна редакция: Януари 24, 2009, 01:21:32 am от darilka »
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #503 -: Януари 24, 2009, 09:35:02 am »
Не можах да гледам репортажа по БТВ, но снощи гледах по ТВ 7 Ани и д-р Стаменов.
Момичета от Зачатие, Ани, Мели, Радина и всички лекари, борещи се за нашата кауза - едно голямо БЛАГОДАРЯ от мен! Дано добрините ви се върнат стократно!
П.П. Снощи Ани уточни, че няма възрастова граница! А д-р Стаменов дори каза, че при добра воля има възможност да се върнат парите за опита на момичетата, които в момента са в процедура. Дано старта на тази програма наистина е в средата на март! И дано има само успешни процедури!

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #504 -: Януари 24, 2009, 10:04:29 am »
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=125014&sc=nl      Ето репортажа от БТВ-новините от снощи
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #505 -: Януари 24, 2009, 10:11:07 am »
 :youwoman:Благодаря на Ани и всички останали които се бориха докрай за постигането на успешния финал.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #506 -: Януари 24, 2009, 16:07:11 pm »
Днес по РеТВ ще има репортаж, относно фонда.
Ние с мъжа ми дадохме интервю, за това с какви трудности сме се сблъсквали досега в борбата ни със стерилитета.
Репортажа ще се излъчи в новините от 20.00 часа. Ако има промяна ще ме уведомят.
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #507 -: Януари 24, 2009, 17:03:26 pm »
Днес по РеТВ ще има репортаж, относно фонда.
Ние с мъжа ми дадохме интервю, за това с какви трудности сме се сблъсквали досега в борбата ни със стерилитета.
Репортажа ще се излъчи в новините от 20.00 часа. Ако има промяна ще ме уведомят.
misi  :bighug:
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #508 -: Януари 25, 2009, 13:37:14 pm »
Специално до Маринекс:

Marinex, утре от 14:00 има среща на работната група за фонда и ще се обсъжда правилника му. Дотук членовете на групата се вслушват и отнасят с разбиране към исканията на представените в нея председатели на пациентски организации  и лекарите. Утре ще има повече информация за това как е преминала срещата.

П.П. Момите от Зачатие не са моми по обясними причини. Нищо, че са млади и хубави.
Моля те внимавай с квалификациите към нас по другите форуми! Успех!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #509 -: Януари 25, 2009, 13:41:05 pm »
утре от 14:00 има среща на работната група за фонда и ще се обсъжда правилника му. Дотук членовете на групата се вслушват и отнасят с разбиране към исканията на представените в нея председатели на пациентски организации  и лекарите. Утре ще има повече информация за това как е преминала срещата.


С голямо нетърпение и трепет очаквам новини!...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #510 -: Януари 26, 2009, 10:50:51 am »
Здравейте момичета!
Огромни благодарности на всички!!!  :youwoman:
В момента, в който съобщиха по новините за фонда, се разплаках! Направо не можах да повярвам! Обадих се и на мъжа ми и рева, а той ми вика - "Гледам и аз новините!!! Спокойно сега!" 
Интересува ме обаче въпросът със списъка, който ще се прави... От къде ще взимат информация? Ние какво трябва да направим?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #511 -: Януари 26, 2009, 22:56:38 pm »
Днес имаше много дълго заседание.
Общо взето всички бяха добре подготвени, бяха мислили по проблемите и представиха различни становища.
Прие се в текста на постановлението и в правилника към него да няма записано възрастово ограничение. За съжаление такова вече има в Наредба 28 за Асистираната репродукция и правилника за фонда ще трябва да се съобрази с нея. В момента единственият ни шанс е да атакуваме Наредба 28. Юристите от МЗ са категорични, че трябва да се съобразим с нея като с подзаконов акт. Твърдят, че досега не са получавали жалби или искове от граждани относно възрастовата дискриминация, приложена в Наредба 28. Затова и въпросната наредба не е променяна. Ако успеем да я преборим автоматично новите правила ще важат и за фонда именно защото в текста към неговия правилник не е записано ограничение.
До края на седмицата ще имаме допълнителни текстове, които ще предоставим на вниманието ви за обсъждане. Те ще са свързани с методите за финансиране.
Не можем да повлияем върху структурата на Фонда. И лекари, и пациенти протестирахме срещу неясните критерии за избор на Директор и избор на 7 члена за Обществения съвет. Настоявахме, че трябва да има два съвета - медицински и обществен, за да се осъществява контрол. Оказа се, че текстът на Постановлението вече е гласуван в Министерски съвет и не може да се променя.
Хубавото е, че се търси максимално най-удачния метод за финансиране, така че пациентите да са облагодетелствани. Прие се най-накрая да се говори за мъжки стерилитет, а не за женски стерилитет поради мъжки фактор. Трябва ни в работната група и специалист мъжки стерилитет, надяваме се да поканят такъв, за да не водим абсурдни разговори.
За донорските програми не успяхме да говорим днес, въпреки, че настоявахме. Налага се да се съобразяваме с работното време на чиновниците, които не искат да рабоят след 16.30.
Ще допълня разказа си утре и ще отговоря на въпросите ви, ако има такива междувременно.
Помнете само, че нищо не е загубено или окончателно и ще продължим да се борим за интересите на всички!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #512 -: Януари 26, 2009, 23:13:26 pm »
Ани, благодаря за информацията. Така се вълнувам. Все пак има дискусия, което е добре  :D Звучиш ми умерено оптимистична, а имайки предвид чиновниците, това също е добре  :D

lb2f
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #513 -: Януари 26, 2009, 23:15:49 pm »
Ани герои сте:) :bighug:
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #514 -: Януари 26, 2009, 23:54:39 pm »
От няколко часа въпросната наредба отново ми е отворена на екрана обаче след като не съм нито юрист, нито доктор, макар че в случая е по-важно да се анализира от юрист, колкото и да е абсурдно. Там пише за възрастта като контраиндикация, а не като ограничаване за процедура. В крайна сметка не е ли лекарят този, който преценя как да се решава проблема на негов пациент. Какви са шансовете за корекции в тези въпросни текстове в тази наредба ако техните тълкувания се окажат препъникамъчето? Има ли някой адвокат да разясни?
Ани, благодаря ти отново за подробната информация и за всичко!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #515 -: Януари 27, 2009, 00:28:02 am »
ultra, благодаря за информацията!

Там пише за възрастта като контраиндикация, а не като ограничаване за процедура.

И аз разгледах наредбата, но никъде не е упоменато възрастово ограничение.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #516 -: Януари 27, 2009, 01:09:10 am »
Ани, благодаря.  :bighug:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #517 -: Януари 27, 2009, 09:15:57 am »
Възрастовото ограничение е в Приложение №1 Медицински стандарт "Асистирана репродукция"  към  НАРЕДБА № 28 от 20.06.2007 г. за дейности по асистирана репродукция  съответно 45 и 43 години /в т. 3. Определяне на индикациите и контраиндикациите на някои от методите за асистиране на репродукцията  -   т.3.10.7 , т.3.6.7 и т.3.8.5 /

Контраиндикация означава именно противоказания да се прави процедурата. Наредбата е нормативен акт и е задължителна и ако лекар направи процедура означава да наруши наредбата, а санкциите не са малки. Както и друг път съм писала Наредбата № 28 според мен противоречи на чл.4 от Закона за закрила от дискриминация. Може да се атакува пред Комисията за защита от дискриминация.
Тъй като обаче това е акт на министъра на здравеопазването  при добра воля някои разпоредби могат бързо да се променят, вместо да се чака да се поризнася комисията по дискриминация. Въпрос на воля е, тази наредба да се промени по бързо.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #518 -: Януари 27, 2009, 09:35:38 am »
 Здравейте мили момичета,
Благодаря от все сърце на тези,които така самоотвержено защитиха идеята за фонда. Имам въпрос, който може би засяга десетки от нас, а именно, какво става с двойките, които вече имат дете след репродуктивна процедура и биха желали още? Ще могат ли наравни начала да кандидатстват с всички останали? Знам, че на някои това ще се стори нечестно и предварително се извинявам, но аз също водих дълга борба и имам седем месечен син, а бих желала да имам поне още едно дете.Благодаря предварително за отговора.
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #519 -: Януари 27, 2009, 09:47:42 am »
  Имам въпрос, който може би засяга десетки от нас, а именно, какво става с двойките, които вече имат дете след репродуктивна процедура и биха желали още? Ще могат ли наравни начала да кандидатстват с всички останали? Знам, че на някои това ще се стори нечестно и предварително се извинявам, но аз също водих дълга борба и имам седем месечен син, а бих желала да имам поне още едно дете.
Нищо нахално и нечестно няма във въпроса ти. Всеки гледа от собствената си камбанария....
Въпреки че аз нямам дете все още и съм си платила до сега сама всички изследвания, операции и процедури, мисля че всички двойки с репродуктивни проблеми, трябва да имат шанс да се възползват от фонда. Кой ще е с приоритет, вече не знам...