0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
"The secret" или "Тайната"
« -: Декември 12, 2008, 09:07:41 am »
Момичета, горещо ви препоръчвам да гледате филма "Тайната" или да прочетете книгата, която е бестселър не само на американския пазар, но вече и у нас. Става дума за положителното мислене и как всички ние само чрез мечтите, желанията си и своите представи за живота - привличаме всичко онова в което силно ВЯРВАМЕ. Тази книга е помогнала на много хора да осъществят мечтите си, затова силно вярвам че ще помогне и на всички нас в този форум да осъществим най-съкровените си мисли, в които вярваме че ще се случат. Авторка на книгата е Ронда Бърн.
За онези, които искат да изтеглят филма от интернет, само да подчертая че има два различни филма с това име, та става дума НЕ за този, който е с Дейвид Духовни, а за другия ..
Ще се радвам много от вас да споделят впечатленията си, както и ако има такива които вече са приложили "тайната".
Обичам ви !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #1 -: Януари 13, 2009, 14:22:19 pm »
Здравей, garga!И аз четох за този филм, но нещо не мога да го намеря, намирам само другия.Имаш ли някакъв линк?Благодаря предварително!
Успех ти желая!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #2 -: Януари 13, 2009, 14:59:24 pm »
Да добър е филмът във същия дух е и "Тайната на водата",както и книгата "Книгата на живота"-има доста истини.
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #3 -: Януари 13, 2009, 16:29:05 pm »
честно казано, мен не ме впечатли филмчето. типичната американска пропаганда в стил мислете положително и ще ви се случват само хубави неща. като студенти ни бяха продухали ушите с книги от подобен ти (изкуството да бъдеш бог, как да манипулираш хората и т.н. ...). още повече ми го препоръча позната, която твърдеше как животът й се бил преобърнал, как вече била нов човек, докато се обърна 2 чаши червено вино и в очите й не се върна обичайния поглед на съвършен егоист. както и да е, "участниците" във филма не спират да повтарят тайната та тайната и как живота им се променил, малко напомня на: една лъжа казана 100 пъти става истина ...
може пък аз да съм тома неверни, а на други да помогне филма. късмет, ако решите да го гледате.

м/у другото вярвам в положителното мислене, просто филма, според мен, е доста наивен.
« Последна редакция: Януари 13, 2009, 16:40:55 pm от viketo »
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #4 -: Януари 13, 2009, 16:36:54 pm »
Има и една книга, която си заслужава да де прочете, та даже и да бъде настолна - "Подсъзнанието може всичко" на Кехоу. Всъщност мисълта ни и позитивното мислене не са празни приказки и измишльотини на някой, автосугестията или самоннушението е много важно в случая. И най-добрите соматични /телесни/ лекари предлагат освен медикаментозно лечение и позитивно мислене. Така, че си заслужава...
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #5 -: Януари 13, 2009, 17:21:57 pm »
И аз съм на мнението на viketo.
Дори леко се издразних от филма. И аз вярвам в положителното мислене, но подобни книги и филми като този ми идват леко "несериозни"...
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #6 -: Януари 13, 2009, 17:24:16 pm »
На мен филма ми хареса ... вярно почти нямаше нещо, което не бях чувала по един или друг начин, но зарядът и приповдигнатото настроение си струват.

На виждам кому е нужен едностранчивия поглед върху всичко и всички, така типичен за "академично-нихилистичния" българин  :wink:
Какво лошо има в това човек да мисли позитивно, да прогонва съсипващите мисли от съзнанието си и да се опитва да посреща всичко усмивка и положителни очаквания.

http://zamunda.net/details.php?id=122230
http://yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=1020

EDIT: много ми е интересно, как може човек да вярва в положително мислене, като отхвърля или се дразни от написани неща в тази посока ...
Още повече, че всички тези несериозности си имат и своите научни обяснения, по пътя на чисто психологическите механизми.
 
« Последна редакция: Януари 13, 2009, 17:33:41 pm от mmery »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #7 -: Януари 13, 2009, 17:43:29 pm »
Има и една книга, която си заслужава да де прочете, та даже и да бъде настолна - "Подсъзнанието може всичко" на Кехоу. Всъщност мисълта ни и позитивното мислене не са празни приказки и измишльотини на някой, автосугестията или самоннушението е много важно в случая. И най-добрите соматични /телесни/ лекари предлагат освен медикаментозно лечение и позитивно мислене. Така, че си заслужава...
И аз съм чувала за тази книга.Моя позната ми я препоръча горещо и мисля да си я купя.
Несериозно е да си мислим, че процесите в нашия организъм са единствено и само физиологични.Точно напротив - те са предимно психологични.Нека не забравяме все пак, че мозъкът е командния център на тялото ни.Той дава "командите" на органите, тъканите, мускулите и т.н. след определени сигнали получени от тях.В този ред на мисли, смятам, че позитивното мислене, /колкото и трудно да е то за хора с нашите проблеми/, може само да помогне, ако пък не, поне няма да навреди!Най-малкото когато имаме позитивна нагласа за нещата, по-лесно ще преживяваме трудностите.Не че е лесно да се изпълни, напротив.На мен самата ми е адски трудно, особено като всичките ни приятели или вече имат деца, или са бременни.Но си струва да се опита, нали! :balk_69:
Момичета, пожелавам ви със или без положително мислене да сбъднете мечтата си в най-скоро време! preggo
 :bighug:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #8 -: Януари 13, 2009, 17:46:03 pm »
mmery, сама си го написала
Цитат
всички тези несериозности си имат и своите научни обяснения, по пътя на чисто психологическите механизми.
 
.
Предпочитам да чета суха психология за механизмите на положителното мислене.
Съвсем нормално е на някой да не му харесва информация поднесена толкова "шарено"и "шумно", както го правят американците.
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #9 -: Януари 13, 2009, 17:54:44 pm »
Много въздействащ и зареждащ филм - много ми допадна! И наистина вярвам в т.нар. law of attraction - човек привлича към себе си такива неща,за каквито си мисли.

Позитивното мислене е много мощен "инструмент",който наистина помага,и то много повече,отколкото имаме представа.
А с какво помагат черните,негативни мисли,песимизмът?...С нищо. Дори страшно много вредят с цялата отрицателна енергия,която носят.

Mmery, :good_post:

пп.случайно или не,но така се случи,че гледах този филм за първи път по време на третия(успешния)ни опит ИКСИ - и това увеличи многократно вярата ми в успеха на този опит! Бях абсолютен оптимист изначално,но след като гледах филма станах оптимист на N-та степен :D


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #10 -: Януари 13, 2009, 20:47:17 pm »
Здравей, garga!И аз четох за този филм, но нещо не мога да го намеря, намирам само другия.Имаш ли някакъв линк?Благодаря предварително!
Успех ти желая!
Филма го има в www.zamunda.net , но както казах внимавай защото има 2 филма с това име. Този е от 2006г и НЕ е с Дейвид Духовни, а линк ще ти пратя към книгата / има и разни други неща в този стил/
Надявам се модераторите да не се сърдят, че публикувам сайтове , но това беше по молба на потребител, както и за доброто на всички които вярват в положителното мислене :)
http://yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=1020

Искрено вярвам, че ще ви е полезно !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #11 -: Януари 13, 2009, 21:23:44 pm »
гладах филма. хареса ми дотолко, доколкото човек трябва да е песимист, да вярва в доброто и да привлича към себе си позитивна енергия. това го знам и от преди, но винаги имам моменти на отчаяние. човек трябва да е твърдо убуден в успеха и щастието на живота си, за да постигне максимум. препоръчвам да се гледа филма, защото помага. ще го гледам отново при страта на процедурата си другия месец. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #12 -: Януари 13, 2009, 22:08:16 pm »
Здравей отново,garga!Благодаря за отговора.Аз го бях намерила в zamunda,но не бях сигурна кой от двата е.Мерси много за пояснението, както и за линка към книгата.Както вече казах, позитивното мислене е много важно във всички сфери на живота и особено, когато човек има проблеми.Сигурна съм, че ще ми е полезна всяка информация в този дух :D
Късмет на всички!
И мислете позитивно!!! :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #13 -: Януари 14, 2009, 11:03:57 am »
Предпочитам да чета суха психология за механизмите на положителното мислене.
Съвсем нормално е на някой да не му харесва информация поднесена толкова "шарено"и "шумно", както го правят американците.
Единици са хората, които биха изчели в научен вид всичко, за което се говори във филма. Най-малкото, за да се чете такава литература в суров вид, човек трябва свободно да борави с понятийния апарат и терминологията.
Знаеш, че е поднесена шарено и шумно за по-голяма достъпност, в което аз не виждам нищо лошо. Филмът не е направен, за да се почувстват някои подценени, а за да достигне до хора с разностранни интереси.
Но както и да е. Темата не е нито дискусионна за филма, нито за това кой колко е на ти с психологията.

Моята реакция беше по-скоро за друго. Кому е нужно, когато човек се похвали /да обърнем внимание в подфорум "Емоционални проблеми"/, че даден филм му действа добре и го кара да се чувства зареден и еуфоричен, да се наредиме на опашка и да му обясняваме, как този филм не струва ...
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 12:55:14 pm от mmery »
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #14 -: Януари 14, 2009, 11:14:28 am »
mmery, съжалявам, че приемаш така мнението ми. Ако нещо в него те кара да се чувстваш дискомфортно, извинявай!
garga е писала, че иска да чуе и други впечатления!
Как да е , мир да има! :flower:
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #15 -: Януари 14, 2009, 11:21:19 am »
и за да не превръщаме темата в арена на кой мисли по- положително, препоръчвам ви да прочетете отново малкия принц на екзюпери, да гледате филм на бенини (животът е прекрасен) или просто да се сетите за детството си.за мен лично тези моменти са далеч по- зареждащи от поредния продукт на fast food поколението. не става въпрос за нихилизъм, типично български (поредното абсурдно твърдение в връзка с народопсихологията ни), или за приземяване на еуфорията на потребител във форума, просто лично мнение. този форум е посещаван от хора с различни интереси, макар и обединени от една цел - желанието да имаме дете; не виждам нищо лошо да се изказват различни мнения, противоречиви понякога. и мисля, че не е редно да се нападаме излишно, защото мислим различно. свят шарен и пъстър, като цигански гащи. нека уважаваме мнението и на другите,за да уважават и те нашето.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #16 -: Януари 14, 2009, 12:41:05 pm »
zayak3   :D
Няма обиди и дискомфорт, просто мнения.  Може би дори и не крайно противоположни. Ако аз от своя страна съм те засегнала с нещо - прощавай.
Мисля, че се разбрахме :flower:

viketo, всеки знае кое, как и кога най-добре го зарежда. Още повече когато става дума за изкуство /за спомени пък съвсем, може не всеки да е имал розово детство/.
Не те нападам, че мислиш различно. В случая и аз мисля различно - казвам го. Абсолютно нищо лично не влагам, а и не мога да влагам.
Да, не приемам песимизма и скептицизма на българина /този смисъл на думата нихилизъм използвах/. Срещам ги на всяка крачка и смятам, че това е пагубно, както за личността, така и за социума. И пак в този смисъл, адмирирам всеки позитивен подход.   

Изказах мнение за друго, но ти очевидно не си ме разбрала.

Мир да е, момичета!  Гледайте хубавото, мислете положително!

« Последна редакция: Януари 14, 2009, 12:56:19 pm от mmery »
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #17 -: Януари 14, 2009, 14:08:38 pm »
mmery е умно момиче!!!

Моето мнение е, че всички разработки за положителното мислене и въздействието му, от който и автор да са, защото се въртят горе-долу едни и същи идеи, тръгват май от Библията (тези идеи ги има и във всички основополагащи книги на другите религии). Внимателното прочитане на Книгата, без даже да е нужно да сме религиозни, показва точно това, че трябва да имаме светли  и положителни помисли, думи и действия, че трябва да сме добри и да вярваме в светлото. Книгата е даже по-добра от модерните си кавъри, защото акцентира и на действената страна на положителното мислене, но не само за себе си, а и за другите.
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 14:51:19 pm от DivaRoza »
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #18 -: Януари 14, 2009, 16:09:00 pm »
DivaRoza,  :D  :bighug:
за останалото ти си знаеш  :D
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #19 -: Януари 14, 2009, 16:09:59 pm »
На мен книгата ми я подариха за Нова Година защото аз като песимист имам нужда от по-положително мислене.Малко е "Американска" за вкуса ми,но ми даде +++заряд.