0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
"The secret" или "Тайната"
« -: Декември 12, 2008, 09:07:41 am »
Момичета, горещо ви препоръчвам да гледате филма "Тайната" или да прочетете книгата, която е бестселър не само на американския пазар, но вече и у нас. Става дума за положителното мислене и как всички ние само чрез мечтите, желанията си и своите представи за живота - привличаме всичко онова в което силно ВЯРВАМЕ. Тази книга е помогнала на много хора да осъществят мечтите си, затова силно вярвам че ще помогне и на всички нас в този форум да осъществим най-съкровените си мисли, в които вярваме че ще се случат. Авторка на книгата е Ронда Бърн.
За онези, които искат да изтеглят филма от интернет, само да подчертая че има два различни филма с това име, та става дума НЕ за този, който е с Дейвид Духовни, а за другия ..
Ще се радвам много от вас да споделят впечатленията си, както и ако има такива които вече са приложили "тайната".
Обичам ви !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #1 -: Януари 13, 2009, 14:22:19 pm »
Здравей, garga!И аз четох за този филм, но нещо не мога да го намеря, намирам само другия.Имаш ли някакъв линк?Благодаря предварително!
Успех ти желая!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #2 -: Януари 13, 2009, 14:59:24 pm »
Да добър е филмът във същия дух е и "Тайната на водата",както и книгата "Книгата на живота"-има доста истини.
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #3 -: Януари 13, 2009, 16:29:05 pm »
честно казано, мен не ме впечатли филмчето. типичната американска пропаганда в стил мислете положително и ще ви се случват само хубави неща. като студенти ни бяха продухали ушите с книги от подобен ти (изкуството да бъдеш бог, как да манипулираш хората и т.н. ...). още повече ми го препоръча позната, която твърдеше как животът й се бил преобърнал, как вече била нов човек, докато се обърна 2 чаши червено вино и в очите й не се върна обичайния поглед на съвършен егоист. както и да е, "участниците" във филма не спират да повтарят тайната та тайната и как живота им се променил, малко напомня на: една лъжа казана 100 пъти става истина ...
може пък аз да съм тома неверни, а на други да помогне филма. късмет, ако решите да го гледате.

м/у другото вярвам в положителното мислене, просто филма, според мен, е доста наивен.
« Последна редакция: Януари 13, 2009, 16:40:55 pm от viketo »
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #4 -: Януари 13, 2009, 16:36:54 pm »
Има и една книга, която си заслужава да де прочете, та даже и да бъде настолна - "Подсъзнанието може всичко" на Кехоу. Всъщност мисълта ни и позитивното мислене не са празни приказки и измишльотини на някой, автосугестията или самоннушението е много важно в случая. И най-добрите соматични /телесни/ лекари предлагат освен медикаментозно лечение и позитивно мислене. Така, че си заслужава...
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #5 -: Януари 13, 2009, 17:21:57 pm »
И аз съм на мнението на viketo.
Дори леко се издразних от филма. И аз вярвам в положителното мислене, но подобни книги и филми като този ми идват леко "несериозни"...
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #6 -: Януари 13, 2009, 17:24:16 pm »
На мен филма ми хареса ... вярно почти нямаше нещо, което не бях чувала по един или друг начин, но зарядът и приповдигнатото настроение си струват.

На виждам кому е нужен едностранчивия поглед върху всичко и всички, така типичен за "академично-нихилистичния" българин  :wink:
Какво лошо има в това човек да мисли позитивно, да прогонва съсипващите мисли от съзнанието си и да се опитва да посреща всичко усмивка и положителни очаквания.

http://zamunda.net/details.php?id=122230
http://yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=1020

EDIT: много ми е интересно, как може човек да вярва в положително мислене, като отхвърля или се дразни от написани неща в тази посока ...
Още повече, че всички тези несериозности си имат и своите научни обяснения, по пътя на чисто психологическите механизми.
 
« Последна редакция: Януари 13, 2009, 17:33:41 pm от mmery »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #7 -: Януари 13, 2009, 17:43:29 pm »
Има и една книга, която си заслужава да де прочете, та даже и да бъде настолна - "Подсъзнанието може всичко" на Кехоу. Всъщност мисълта ни и позитивното мислене не са празни приказки и измишльотини на някой, автосугестията или самоннушението е много важно в случая. И най-добрите соматични /телесни/ лекари предлагат освен медикаментозно лечение и позитивно мислене. Така, че си заслужава...
И аз съм чувала за тази книга.Моя позната ми я препоръча горещо и мисля да си я купя.
Несериозно е да си мислим, че процесите в нашия организъм са единствено и само физиологични.Точно напротив - те са предимно психологични.Нека не забравяме все пак, че мозъкът е командния център на тялото ни.Той дава "командите" на органите, тъканите, мускулите и т.н. след определени сигнали получени от тях.В този ред на мисли, смятам, че позитивното мислене, /колкото и трудно да е то за хора с нашите проблеми/, може само да помогне, ако пък не, поне няма да навреди!Най-малкото когато имаме позитивна нагласа за нещата, по-лесно ще преживяваме трудностите.Не че е лесно да се изпълни, напротив.На мен самата ми е адски трудно, особено като всичките ни приятели или вече имат деца, или са бременни.Но си струва да се опита, нали! :balk_69:
Момичета, пожелавам ви със или без положително мислене да сбъднете мечтата си в най-скоро време! preggo
 :bighug:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #8 -: Януари 13, 2009, 17:46:03 pm »
mmery, сама си го написала
Цитат
всички тези несериозности си имат и своите научни обяснения, по пътя на чисто психологическите механизми.
 
.
Предпочитам да чета суха психология за механизмите на положителното мислене.
Съвсем нормално е на някой да не му харесва информация поднесена толкова "шарено"и "шумно", както го правят американците.
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #9 -: Януари 13, 2009, 17:54:44 pm »
Много въздействащ и зареждащ филм - много ми допадна! И наистина вярвам в т.нар. law of attraction - човек привлича към себе си такива неща,за каквито си мисли.

Позитивното мислене е много мощен "инструмент",който наистина помага,и то много повече,отколкото имаме представа.
А с какво помагат черните,негативни мисли,песимизмът?...С нищо. Дори страшно много вредят с цялата отрицателна енергия,която носят.

Mmery, :good_post:

пп.случайно или не,но така се случи,че гледах този филм за първи път по време на третия(успешния)ни опит ИКСИ - и това увеличи многократно вярата ми в успеха на този опит! Бях абсолютен оптимист изначално,но след като гледах филма станах оптимист на N-та степен :D


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #10 -: Януари 13, 2009, 20:47:17 pm »
Здравей, garga!И аз четох за този филм, но нещо не мога да го намеря, намирам само другия.Имаш ли някакъв линк?Благодаря предварително!
Успех ти желая!
Филма го има в www.zamunda.net , но както казах внимавай защото има 2 филма с това име. Този е от 2006г и НЕ е с Дейвид Духовни, а линк ще ти пратя към книгата / има и разни други неща в този стил/
Надявам се модераторите да не се сърдят, че публикувам сайтове , но това беше по молба на потребител, както и за доброто на всички които вярват в положителното мислене :)
http://yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=1020

Искрено вярвам, че ще ви е полезно !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #11 -: Януари 13, 2009, 21:23:44 pm »
гладах филма. хареса ми дотолко, доколкото човек трябва да е песимист, да вярва в доброто и да привлича към себе си позитивна енергия. това го знам и от преди, но винаги имам моменти на отчаяние. човек трябва да е твърдо убуден в успеха и щастието на живота си, за да постигне максимум. препоръчвам да се гледа филма, защото помага. ще го гледам отново при страта на процедурата си другия месец. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #12 -: Януари 13, 2009, 22:08:16 pm »
Здравей отново,garga!Благодаря за отговора.Аз го бях намерила в zamunda,но не бях сигурна кой от двата е.Мерси много за пояснението, както и за линка към книгата.Както вече казах, позитивното мислене е много важно във всички сфери на живота и особено, когато човек има проблеми.Сигурна съм, че ще ми е полезна всяка информация в този дух :D
Късмет на всички!
И мислете позитивно!!! :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #13 -: Януари 14, 2009, 11:03:57 am »
Предпочитам да чета суха психология за механизмите на положителното мислене.
Съвсем нормално е на някой да не му харесва информация поднесена толкова "шарено"и "шумно", както го правят американците.
Единици са хората, които биха изчели в научен вид всичко, за което се говори във филма. Най-малкото, за да се чете такава литература в суров вид, човек трябва свободно да борави с понятийния апарат и терминологията.
Знаеш, че е поднесена шарено и шумно за по-голяма достъпност, в което аз не виждам нищо лошо. Филмът не е направен, за да се почувстват някои подценени, а за да достигне до хора с разностранни интереси.
Но както и да е. Темата не е нито дискусионна за филма, нито за това кой колко е на ти с психологията.

Моята реакция беше по-скоро за друго. Кому е нужно, когато човек се похвали /да обърнем внимание в подфорум "Емоционални проблеми"/, че даден филм му действа добре и го кара да се чувства зареден и еуфоричен, да се наредиме на опашка и да му обясняваме, как този филм не струва ...
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 12:55:14 pm от mmery »
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #14 -: Януари 14, 2009, 11:14:28 am »
mmery, съжалявам, че приемаш така мнението ми. Ако нещо в него те кара да се чувстваш дискомфортно, извинявай!
garga е писала, че иска да чуе и други впечатления!
Как да е , мир да има! :flower:
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #15 -: Януари 14, 2009, 11:21:19 am »
и за да не превръщаме темата в арена на кой мисли по- положително, препоръчвам ви да прочетете отново малкия принц на екзюпери, да гледате филм на бенини (животът е прекрасен) или просто да се сетите за детството си.за мен лично тези моменти са далеч по- зареждащи от поредния продукт на fast food поколението. не става въпрос за нихилизъм, типично български (поредното абсурдно твърдение в връзка с народопсихологията ни), или за приземяване на еуфорията на потребител във форума, просто лично мнение. този форум е посещаван от хора с различни интереси, макар и обединени от една цел - желанието да имаме дете; не виждам нищо лошо да се изказват различни мнения, противоречиви понякога. и мисля, че не е редно да се нападаме излишно, защото мислим различно. свят шарен и пъстър, като цигански гащи. нека уважаваме мнението и на другите,за да уважават и те нашето.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #16 -: Януари 14, 2009, 12:41:05 pm »
zayak3   :D
Няма обиди и дискомфорт, просто мнения.  Може би дори и не крайно противоположни. Ако аз от своя страна съм те засегнала с нещо - прощавай.
Мисля, че се разбрахме :flower:

viketo, всеки знае кое, как и кога най-добре го зарежда. Още повече когато става дума за изкуство /за спомени пък съвсем, може не всеки да е имал розово детство/.
Не те нападам, че мислиш различно. В случая и аз мисля различно - казвам го. Абсолютно нищо лично не влагам, а и не мога да влагам.
Да, не приемам песимизма и скептицизма на българина /този смисъл на думата нихилизъм използвах/. Срещам ги на всяка крачка и смятам, че това е пагубно, както за личността, така и за социума. И пак в този смисъл, адмирирам всеки позитивен подход.   

Изказах мнение за друго, но ти очевидно не си ме разбрала.

Мир да е, момичета!  Гледайте хубавото, мислете положително!

« Последна редакция: Януари 14, 2009, 12:56:19 pm от mmery »
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #17 -: Януари 14, 2009, 14:08:38 pm »
mmery е умно момиче!!!

Моето мнение е, че всички разработки за положителното мислене и въздействието му, от който и автор да са, защото се въртят горе-долу едни и същи идеи, тръгват май от Библията (тези идеи ги има и във всички основополагащи книги на другите религии). Внимателното прочитане на Книгата, без даже да е нужно да сме религиозни, показва точно това, че трябва да имаме светли  и положителни помисли, думи и действия, че трябва да сме добри и да вярваме в светлото. Книгата е даже по-добра от модерните си кавъри, защото акцентира и на действената страна на положителното мислене, но не само за себе си, а и за другите.
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 14:51:19 pm от DivaRoza »
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #18 -: Януари 14, 2009, 16:09:00 pm »
DivaRoza,  :D  :bighug:
за останалото ти си знаеш  :D
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #19 -: Януари 14, 2009, 16:09:59 pm »
На мен книгата ми я подариха за Нова Година защото аз като песимист имам нужда от по-положително мислене.Малко е "Американска" за вкуса ми,но ми даде +++заряд.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #20 -: Януари 14, 2009, 19:28:11 pm »
 Сигурно всяка от вас е забелязала как в дните, в които се чувства спокойна, в мир със себе си и обкръжението - всичко кизглежда по-леко ? И как в такива дни си казваме "Абе защо усложняваме всичко сами ?" .. Аз съм си мислела как е напълно излишно да се натоварваме с проблемите на работа, как за щяло и не щяло се изнервяме, ядосваме, вгорчаваме още повече и без това стресовото ежедневие. Мисля, че имаше тема за усмивките..как те променят битието ни. Усмивката е вид подсъзнателно привличане на положителна енергия, така че нека се опитаме да бъдем по-спокойни, усмихнати, ведри - доколкото можем. Така дори да не привлечем положителното /в което обаче аз вярвам, че ще привлечем/ , то поне няма да си навредим и ще се опазим поне мънчико от стреса ..
Благодаря на всички ви за мненията !
Целувам ви !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #21 -: Януари 15, 2009, 12:00:05 pm »
Сигурно всяка от вас е забелязала как в дните, в които се чувства спокойна, в мир със себе си и обкръжението - всичко кизглежда по-леко ? И как в такива дни си казваме "Абе защо усложняваме всичко сами ?" .. Аз съм си мислела как е напълно излишно да се натоварваме с проблемите на работа, как за щяло и не щяло се изнервяме, ядосваме, вгорчаваме още повече и без това стресовото ежедневие. Мисля, че имаше тема за усмивките..как те променят битието ни. Усмивката е вид подсъзнателно привличане на положителна енергия, така че нека се опитаме да бъдем по-спокойни, усмихнати, ведри - доколкото можем. Така дори да не привлечем положителното /в което обаче аз вярвам, че ще привлечем/ , то поне няма да си навредим и ще се опазим поне мънчико от стреса ..
Благодаря на всички ви за мненията !
Целувам ви !
:good_post:
Напълно подкрепям!!!
 :bighug: ви всички и ви пожелавам мнооооого положителни мисли и емоции!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #22 -: Януари 15, 2009, 12:40:38 pm »
Гледах филма " Тайната " не успях да го догледам целия, в духа си бях смутена.
Почувствах се дискомфортно.

Книгата " Подсъзнанието може всичко " в момента чета, допада ми повече.

Но всъщност като човек, който работи върху духовната си промяна и до извества степен с разбиране за Християнството виждам, че всичко казано съм прочела вече в Библията. Само, че там е в пълнота.

Разбира се, че може да си положително настроен човек  да живееш в тези вибрации но да не би могъл да приемеш филм като " Тайната ". Ние сме духовни същества и в духа си изпитваме всичко не само със слуха си.   

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #23 -: Април 30, 2009, 15:27:57 pm »
Аз с много голямо задоволство искам да споделя моят личен опит.Съвсем случайно си купих книгата "Тайната" от една сергия.Доста се двоумих дали да я взема,не бях чувала за нея и не можех да разбера за какво става дума. По принцип бях песимист и особено много се дразнех от "доброжелателните" съвети на всички около мен как трябва да се успокоя и да мисля позитивно,и ще взема да забременея(в което самите те не вярваха,но просто не знаеха какво да кажат).Докато я четях най-накрая успях да направя необходимата лигавица и да направим трансфер на замразени ембриони,което не ни се удаваше 6 месеца.Да отбележа и че предната година имам 2 неуспешни ИКСИта. Най-големият успех за мен е,че вече съм бременна в 4 месец.
Наистина начинът,по-който е написана книгата на моменти ме е дразнела,а филмът не можах да го изтърпя,но самата идея ми се стори,че си струва да се опита.Много по-приятно и ползотворно е човек да е позитивен.Книгата "Подсъзнанието може всичко" ми хареса повече,защото там нещата са представени по-научно и технически,а при "Тайната" е малко сектански.Както и да е,смятам,че ми помогнаха много и горещо ги препоръчвам на всички мои познати.Дано помогне и на вас!
« Последна редакция: Април 30, 2009, 15:41:35 pm от nellykery »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #24 -: Април 30, 2009, 23:20:28 pm »
Положителното мислене дори да не помага за привличане на хубави неща ( ако това ви се вижда сектантско ) - то поне помага да се чувстваме добре, помага да се усмихваме и да ни е по-леко и ведро !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #25 -: Май 01, 2009, 00:56:26 am »
Доста отдавна гледах филма и четох книгата Тайната и още по-отдавна Кехоу и неговото подсъзнание - впечатленията ме са следните - ако трябва да поставя етикет сектантско бих го сложила на Кехоу. Доколкото съм в течение, учението му не научно признато и спада към езотеричните учения. В Тайната - говорят учени и за мен е опит нещата да бъдат обяснени от традиционно научна гледна точка. Книгата ми хареса, колкото до филма  - според мен му липсва холивудския блясък, за да привлече масовото внимание. Лично на мен ми се стори скучно ноправен. Ето поредното доказателство колко е субективно всичко и как всеки си има лична истина. И двете книги си струва да бъдат прочетени - най-малко за да открие човек своята истина. :wink:
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #26 -: Май 06, 2009, 21:40:45 pm »
Понеже темата е филмът/книгата "Тайната" , в този ред на мисли , искам да попитам дали се сещате за заглавия на филми , в които героите опитват с цената на всичко да имат бебе ... аз не съм гледала такъв ,а бих искала ...
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #27 -: Май 16, 2009, 13:53:14 pm »
Да,Евита-филма се казва "Твоята усмивка".
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #28 -: Май 16, 2009, 14:17:19 pm »
По НВО преди известно време даваха един сериал "Кажи, че ме обичаш"(Tell me you love me), според мен доста приятен. Двама от героите се бореха с този проблем и минаваха точно през такива емоционални състояния, през които минаваме и ние.
Angy_baby, а този филм "Твоята усмивка" от къде може да се свали?
« Последна редакция: Май 16, 2009, 14:23:39 pm от Roxy »
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #29 -: Май 17, 2009, 13:05:58 pm »
От ЗАМУНДА миличка,търси го като "Your smile".
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #30 -: Май 17, 2009, 17:22:17 pm »
Момичета, моля ви не пускайте спам ..
 Темата е за положителното мислене и филма "Тайната", останалото може на лични да си го кажете ... Мерси за разбирането !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #31 -: Май 17, 2009, 17:24:47 pm »
Гледах филма "Тайната" тази седмица, след като прочетох тук за него :-). Трудно го изтърпяхме с милото, НО: вярвам в положителната настройка, вярвам в усмивката и смеха, които привличат положителното в отсрещната страна, защото са ми се случвали прекрасни неща, благодарение на вярата в успешния изход.
А идеята за филм на нашата вълна много ми допада - и аз бих гледала такива с удоволствие :balk_47: :cool:
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #32 -: Май 18, 2009, 00:56:00 am »
От ЗАМУНДА миличка,търси го като "Your smile".

Там няма такъв филм ... :balk_144:
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #33 -: Декември 27, 2009, 22:40:54 pm »
Ето От тук Можете Да Си Изтеглите Филма
http://zamunda.net/details.php?id=202513&hit=1
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #34 -: Декември 27, 2009, 23:43:04 pm »
В книгата "Излекувай живота си" на Луиз Хей открих ключа към положителното мислене и се научих да съм доволна от себе такава, каквато съм. По темперамент съм оптимист, но книгата много ми помогна да преодолея страха и несигурността. Повече от десет години вече я препрочитам, особено в трудни периоди.

http://www.helikon.bg/books/268/46010_izlekuvaj-zhivota-si!.html
http://zashto-kak.hit.bg/jivot_po_patiaanot.htm
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #35 -: Декември 28, 2009, 18:52:47 pm »
Цигу, мерси за линковете (особено за втория). Още сега ще прегледам книжката. Много си падам по такива книги.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #36 -: Декември 28, 2009, 22:21:08 pm »
Не съм чела други книги по въпроса, но хубавото на "Излекувай живота си" е, че представя убедително връзката между духовното и физическото здраве. Също така дава практични съвети как човек да промени отношението си към света и към самия себе си, за да живее по-щастливо. Разбира се, отбирам това, което ми допада и звучи правдоподобно и смислено.
Съгласна съм, че същността на много книги от този сорт се свежда до няколко идентични постановки.

Книгата в pdf е тук http://www.scribd.com/doc/19371954/-
Сваля се след регистрация в Sribd. Приятно четене! :D
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #37 -: Декември 29, 2009, 20:31:12 pm »
Гардже, не се гневи, не мисля, че "Your smile" е спам тук. Идеята се породи от основната тема и ако момичетата го бяха обсъждали на "лични", аз как щях да разбера за него :wink:

Опитах се да чета "Излекувай живота си" (горещо препоръчана от мои близки), но нещо... :(  Идват ми вповече готовите отговори и лесните решения. Не отричам същността на темите, които засяга. И аз вярвам в силата на ума и психиката и в това, че мисленето може да се овладее и трябва да стремим към това... Обаче точно по схемите на Луиз Хей (и другите подобни американски автори) аз явно няма да успея да го постигна...
Това го казвам само, за да споделя личната си гледна точка. Иначе съм свидетел, как тази книга видимо помага на две жени, мои близки и съм съгласна, че има смисъл човек да опита да я прочете.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #38 -: Декември 29, 2009, 22:39:04 pm »
Аз сега чета "Подсъзнанието може всичко" на Джон Кехоу. В началото съм още, но основната идея е като в "Тайната" - силата на мисълта. Дори си мисля, че техниките описани в книгата, са същите като във филма. И аз като Плумерия малко не си падам по лесните решения, защото не винаги нещата са толкова прости и се свеждат само до мисълта. Но определено вярвам в силата на ума и мислите ни! Ще се опитам да се възползвам от съветите в книгата.
Между другото, аз явно съм някакъв чешит или супер непостоянен човек, по отношение на тези неща. Когато гледах Тайната, много се бях надъхала, реших, че ще опитам....е, ми не го направих. Не знам защо, не че не искам, не че нямам време, но просто явно не съм от този тип хора, не знам. Много бързо ми угасна ентусиазма, явно подобни постулати имат краткотрайно въздействие над мен. :? Да видим този път докъде ще я докарам.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #39 -: Януари 03, 2010, 12:19:52 pm »
Не съм гледала филма "Тайната", но ми е любопитно да го видя. В интерес на истината от линковете, които погледнах... имам определени задръжки, но ще ги спестя тук:)

Защо всъщност пиша? :) Сетих се за още една книга, от която е следния цитат, който доста ми допада:

"Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите."
Уейн Дайър, "Вдъхновението"  

Това са линкове към книжките с кратко описание:
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-471/id-23442/vdyhnovenieto-uejn-dajyr.html
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-471/id-18933/zhivot-v-ravnovesie-uejn-dajyr.html

(втората книжка изглежда е повече по темата...)

Аз лично не знам, дали са за препоръчване  :wink: просто се сетих за тях, затова ги цитирах...
Поздрави!
« Последна редакция: Януари 03, 2010, 12:25:34 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #40 -: Януари 04, 2010, 22:00:52 pm »
...Идват ми вповече готовите отговори и лесните решения.

понякога са лесни само на книга ... но тръгне ли човек да ги прилага се оказва че и отговори липсват и решенията са трудни ... :wink:
отдавна съм я чела, но се сещам как се поставих на нейно място ... да муам броколи и брюкселско зеле половин година   8O ...
или да прилагам техниките с такава упоритост ...

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #41 -: Януари 04, 2010, 22:17:49 pm »
Мъжът ми го гледа този филм, аз не си падам особено. Ами имаше ефект, определено, опитваше се да мисли по-позитивно и прочие. Не съм и очаквала нещо друго, освен ефектът да е краткотраен. И сега пак на ново трабва да го карам да гледа филма  :lol: :lol:

На човек не му ли се промени мирогледа, да се занимава повече с подобна литература, да чете предимно такива книги или да гледа подобни филми, то нещата се получават като с диетите - отслабваш, качваш, отслабваш, качваш, докато не осъзнаеш, че понякога и храненето си е философия и трябва да промениш доста неща и то за дълго време, на цяло, не на парче.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2011, 14:58:00 pm »
Момичета, откъде го теглите този филм  :) .Като напиша "Тайната" в замунда, и излизат всякакви тайни  :D , и не знам какво да търся точно и откъде.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #43 -: Февруари 18, 2011, 15:04:01 pm »
Силванче, ето това е филма - http://www.zamunda.net/details.php?id=245595&hit=1
Приятно гледане :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #44 -: Февруари 18, 2011, 15:07:19 pm »
Е, страшна си!

Благодаря ти!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #45 -: Февруари 18, 2011, 15:09:54 pm »
Дано ти помогне!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #46 -: Февруари 18, 2011, 15:13:53 pm »
 osi_9 !

А други филмчета да знаете на тема инвитро, борба за детенце, нещо интересно.
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 15:33:26 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #47 -: Февруари 18, 2011, 17:46:33 pm »
Аз бях толкова положителен и оптимистичен човек, че направо моето граничеше с глупашка наивност и все пак това не ми спести проблемите......
Моето мнение за филма "Тайната" е, че е сладникав и плосък филм предназначен за глупавата американска аудитория. Започнах да чета Кехоу и честно да ви кажа нищо ново не прочетох - изобщо не ме обогати, а стилът беше отново като за масовият потребител.
Да, позитивното мислене определено влияе положително на организма, НО много добре трябва да се знае границата между: позитивно мислене и позитивна нагласа, натрапчива мисъл за нещо и лъжовно щастие (неоценяване и бягане от реалността).
Що се отнася до автосугестията, бърникането в подсъзнанието - разговаряла съм с психолог, който е обучен да прави хипноза. Питах го дали има смисъл с помощта на хипноза да опитам да спра цигарите. Неговият отговор: все едно да имаш бенка на корема и докторите да желаят да ти направят коремна операция. Изобщо човек не трябва да си играе със собственото подсъзнание или да позволява на други да се месят там.
Ами това е моето мнение по въпроса.
Иначе на мен ми беше харесала "Изкуството да бъдеш Бог", но бях на 17-18 год, когато я прочетох. Книгите на Пиер Дако също ми допадат. Филмът "Тайната на Водата" много ме впечатли.
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 17:56:33 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #48 -: Февруари 20, 2011, 12:38:17 pm »
Изтеглих си филма вчера, защото тук прочетох за него.

Първоначално гледах 20-30 минути, после до края го превъртах през 10-на минутки. Основната идея се схваща още от самото начало. Не я оспорвам, дори съм убедена, че наистина е така. С мисълта си влияем изключително много на нещата, които ни се случват. Дори понякога си мисля, че прекаленото задълбаване в проблемите и четенето на форума ни влияе по-скоро лошо. Ограмотяването е до един момент. От там нататък е вече психическото натоварване с чуждите проблеми, малко или много си казваме "дано и с нас да не стане така", което от филма разбрах, че си е пак привличане..

Идва ми обаче в повече тази типична американска промита мозъчна терапия с такива филми и книги. В продължение на 2 часа се повтаря по хиляди начини нещо, което на 10-тата минута ти става ясно. От там насетне мен лично започва да ме изнервя промиването на мозъка. Чувствам се като тъпите американци. Никой не ангажирам с мнението си, пак казвам на мен филма ми хареса, открих своя смисъл в него за себе си и препоръчвам всеки да го изгледа колкото пъти има нужда, колкото дълго има нужда ;)


Успех и радост на всички!  :bighug:

Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #49 -: Февруари 20, 2011, 13:41:27 pm »
Идва ми обаче в повече тази типична американска промита мозъчна терапия с такива филми и книги. В продължение на 2 часа се повтаря по хиляди начини нещо, което на 10-тата минута ти става ясно.

Споделям мнението за филма, но книгите са друго нещо.

Аз съм прочела няколко кники за положителното мислене и нищо ново не открих във филма за себе си. НО все пак основната идея я подкрепям, просто не ми хареса начина, по който е представена.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #50 -: Февруари 20, 2011, 14:22:14 pm »
Според мен филм или книга не може да научи човека да мисли позитивно, трябва да му идва "отвътре", както се казва. На хроничния песимизъм нищо не помага. Винаги съм била оптимистично настроен човек и без да ми се "промива" мозъка от разни псевдо психолози. На другия полюс са хората, които всячески избягвам - все от нещо недоволни, все мрънкащи, все унили... За няколко минути са способни да те затрупат с тонове негативна енергия, и то без да имат някакви сериозни проблеми, а просто ей така, все виждат нещата в най-черни краски.

А усещането за щастие се постига толкова лесно, на мен ми е достатъчно това, че сутрин се събуждам с мисълта за всички прекрасни хора в живота ми и за това, че Бог ми е позволил да се родя. И както беше казал някой "Не бъди нещастен заради нещата, които нямаш, а се чувствай щастлив от нещата, които имаш."
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #51 -: Февруари 20, 2011, 15:45:57 pm »
Искам да ви поздравя с нещо, което много харесвам и много ме зарежда.  :)

http://vbox7.com/play:0ff5ad67

С пожелание за повече усмихнати очи.
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #52 -: Февруари 20, 2011, 16:24:54 pm »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #53 -: Февруари 28, 2011, 17:19:06 pm »
Искам да ви поздравя с нещо, което много харесвам и много ме зарежда.  :)

http://vbox7.com/play:0ff5ad67

С пожелание за повече усмихнати очи.

Супер хубаво!!!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #54 -: Февруари 28, 2011, 17:21:08 pm »
Аз също подкрепям идеята!!!
You get what you picture!
Когато си сигурен,че ще имаш малко, хубаво същество,което да радва дните ти,то така ще се случи  :)
Трябва да си повярваме
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #55 -: Март 01, 2011, 10:06:48 am »
Идва ми обаче в повече тази типична американска промита мозъчна терапия с такива филми и книги. В продължение на 2 часа се повтаря по хиляди начини нещо, което на 10-тата минута ти става ясно.

Споделям мнението за филма, но книгите са друго нещо.

Аз съм прочела няколко кники за положителното мислене и нищо ново не открих във филма за себе си. НО все пак основната идея я подкрепям, просто не ми хареса начина, по който е представена.



и филма и книгата са една голяма боза. даже не знам кое е по-тъпо от двете?! особено задгробния глас, които върви във филма...точно за промиване на мозъка. даже са смешни. пък заглавието "тайната"...все едно кой знае какво ще се случи накрая...няма никаква тайна. това е известно но всички. трудно е когато имаш проблеми от типа на нашите да мислиш позитивно и да се правиш на весел...това е.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #56 -: Април 14, 2011, 21:41:56 pm »
Идва ми обаче в повече тази типична американска промита мозъчна терапия с такива филми и книги. В продължение на 2 часа се повтаря по хиляди начини нещо, което на 10-тата минута ти става ясно.

Споделям мнението за филма, но книгите са друго нещо.

Аз съм прочела няколко кники за положителното мислене и нищо ново не открих във филма за себе си. НО все пак основната идея я подкрепям, просто не ми хареса начина, по който е представена.



и филма и книгата са една голяма боза. даже не знам кое е по-тъпо от двете?! особено задгробния глас, които върви във филма...точно за промиване на мозъка. даже са смешни. пък заглавието "тайната"...все едно кой знае какво ще се случи накрая...няма никаква тайна. това е известно но всички. трудно е когато имаш проблеми от типа на нашите да мислиш позитивно и да се правиш на весел...това е.


Луиза, аз също не мися, че филма е някаква невероятна реализация на идеята. Даже самият филм не е нищо особено,но мисля, че идеята зад него е изключително интересна.
Искам да ти кажа, че си много права, че когато човек има проблеми е изключително трудно да е весел и да мисли позитивно, но може би точно защото се фокусираме върху лошото, което ни се е случило, сами не се оставяме да започнат да ни се случват хубави неща...
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #57 -: Април 15, 2011, 14:04:24 pm »
ivi_02, сигурно си права. по-скоро когато имам някакъв проблем се фокусирам върху решението му и всички ресурси насочвам към това. просто съм реалист и вярвам в действията и това те да са целенасочени.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #58 -: Април 15, 2011, 14:11:59 pm »
И аз съм такъв тип. И съпруга ми също. А може би ни трябва малко повече вяра, малко повече лудост, някакъв вид глупост, ако щещ. Ей така, да си вдъхваме сами оптимизъм и убеденост, че този път всичко ще стане както искаме. Просто защото го желаем силно и имаме вътрешната сила да го накараме да се случи...Незнам..Опитвам какво ли не...
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #59 -: Април 16, 2011, 10:00:58 am »
hope-love, ето в това е "тайната" според мен! всичко, което си изброила по-горе.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #60 -: Април 22, 2011, 15:15:18 pm »
Според мен "тайната" за постигане на удовлетворение от Живота, е да можем да направим разлика между вътрешното и външно щастие.
Както Свагито Р. Лийбермайстер в "Корените на любовта" описва: "Има два вида щастие. Единият вид се поражда от човешкия ум, с всичките му желания, фантазии и мечти за това какво ще ни направи щастливи, като фокусът е върху това какво искаме от заобикалящиата ни социална среда. Няма нищо нередно в този вид щастие, но то има един недостатък. То е нетрайно и периодично се заменя от разочарование и недоволство. Както изтъква Ошо и др. мистици недоволството е хроничен навик на човешкия ум, така че всеки вид щастие, което зависи от външни обстоятелства, ще бъде моментно.
Другия вид щастие идва дълбоко отвътре и е резултат от връзката с вътрешното ни същество; това щастие е по-трайно, тъй като не зависи от външни събития. То е фон, който винаги присъства - по-скоро състояние, отколкото преживяване.
Ние всички познаваме първия вид щастие и до известна степен сме имали проблясъци от втория вид."

Според мен главен недостатък на филма "Тайната" е, че дори не намеква за втория вид щастие.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #61 -: Април 23, 2011, 01:35:38 am »
Е, типично по американски - заложено е на човешката меркантилност. Стремеж единствено и само към материалното, най-общо казано - всичко се свежда до това "какво ще ядем" :wink: Прословутата американска мечта :lol: - ядене, ядене и пак ядене. Това култура, душевност....не знаят хората какво е и не ги интересува, щом не може да се пипне и да се яде :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #62 -: Април 23, 2011, 02:03:47 am »
Е, типично по американски - заложено е на човешката меркантилност. Стремеж единствено и само към материалното, най-общо казано - всичко се свежда до това "какво ще ядем" :wink: Прословутата американска мечта :lol: - ядене, ядене и пак ядене. Това култура, душевност....не знаят хората какво е и не ги интересува, щом не може да се пипне и да се яде :lol:

sixsense, много наедро ги нахвърля изявленията. Нито това е американската мечта, нито американците са хора без култура и без душевност. Същото е като един американец да каже: "Българите сте нечистоплътни, крадливи и изостанали."

Всъщност не познавам друга нация освен нашата, която с такъв кеф да стереотипизира. Първата реакция е "хич не ме затрудняваш, веднага ти скроявам шапката".
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #63 -: Април 23, 2011, 08:52:12 am »
Това култура, душевност....не знаят хората какво е и не ги интересува, щом не може да се пипне и да се яде :lol:

sixsense,това от лични наблюдения върху американците ли го казваш ???Да,в Америка животът е различен,плащаш -получаваш това за което си платил,но хората на улицата с които се раминаваш,комшийте,колегите...не искат да им се плати за да ти се усмихнат,да те поздравят,да те попитат как си,да ти предложат помощ,когато имаш нужда от нея....И за каква култура говориш-българската ли-тази на кебабчетата и кюфтета ли ,залята с много бира и безмислени спорове и чешене на езици-да тази култура в Америка липсва,но има друга,за жалост тази на която повечето българи се присмиват..............
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #64 -: Април 23, 2011, 11:24:12 am »
И Американците и Българите имат безспорни и уникални за тях духовни стойности. Противоречията са очевидни за всички. По-трудно е да намерим сходства, защото противоречията са близо до повърхността, а подобията са в дълбочина.
Да, Американците са прагматични и способни да направят секта от всяко духовно учение, Да, българите са кебабчии и най-героични в кръчмата, но нещата не се изчерпват до там. Защото има българи, които не вкусват кебапче, и Американци-Нобелисти. Несправедливо е да приравняваме духовността към сектанството. И какво печелим, ако само охулваме и тези и онези? Нито ние, нито те са идеални.
За мен по-интересно е, не да се критикуваме едни други, а да потърсим в чуждата култура, нещо което може да е полезно и за нас. Но без да подценяваме своята.
Аз познавам по-малко Американската култура и не съм била в Щатите, но работя за Ам. компания.
Сигурна съм, че хора, които познават добре Щатската действителност са успели да открият повече от прекалена прагматичност и консуматорство там.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #65 -: Април 23, 2011, 16:24:07 pm »
Еххх, че сте докачливи :D Извинете, не знаех, че сте американци :D
Българите сме честно казано смотано племе, хич не го отричам. Това за кебапчетата, бирата и политиката е абсолютно така.
Обаче, хайде да не се правите на ощипани, американците са една от най-големите консуматорски нации в света и това ни залива от филмите и шоупрограмите им. Да не забравяме и откъде тръгна кризата. Надали фалиралите банки са фалирали, защото са отпускали кредити за култура :lol:
Изобщо не твърдя, че всички американци са такива. Никъде не написах "американецът е еди какъв". Написах за американската концепция, като най-общо поведение, за начина на поднасяне на информация. А че има изключения навсякъде, е повече от вярно, но само потвърждава правилото.
И все пак, тук говорим за филма Тайната, не за живота на средния американец :wink:
В този филм се залага именно на консуматорския стремеж на хората. Просто идеята е представена типично по американски. Не го отричайте, моля ви, очевидно е.
Не разбирам защо се засягате, наистина. Нито сте американци, нито сте автори на филма. 
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #66 -: Април 23, 2011, 17:00:41 pm »
Изобщо не твърдя, че всички американци са такива. Никъде не написах "американецът е еди какъв". Написах за американската концепция, като най-общо поведение

Точно това написа, sixsense - и за душевността, и за културата, и за мечтата, а сега и за поведението.
И отъждествяваш един филм с всичко американско, защото си гледала много американски филми и си чела и слушала откъслечни новини за Америка. Това имам предвид, като ти казвам, че не бива да съдиш и обобщаваш по малкото, което знаеш. Светът е много по-шарен и по-сложен, отколкото на всички нас ни е комфортно да мислим или ни е по силите и мерака да научим.

Отново ще ти посоча аналогия: гледа американец документалния филм за сираците в Могилино. Дали ще отсече моментално, че сме варвари и нацията ни е безвъзвратно осакатена в морално и духовно отношение? Аз съм сигурна, че това няма да се случи, защото не бързат да сложат всичко под общ знаменател.

За конкреното и непосредственото са научени отрано да разсъждават и да формулират свое лично, аргументирано мнение. Като поднесат ненадейно микрофон под носа на тамошния бай Спас или баба Пенка, неизменно успяват да си съберат мислите конкретно по темата в няколко стройни изречения. Рядко го виждам това при българите и по радио, и по телевизия, където или мънкат, защото нямат мнение, или се оплитат в абстрактни и безразборни рзсъждения. И такова е не само говоренето, ами и мисленето на много българи.

И си абсолютно права, нищо общо няма това с темата, но ако в подобен дух са ни коментарите по която и да е тема, какво ще научим една от друга и как ще направим живота си по-добър?
« Последна редакция: Април 23, 2011, 17:05:36 pm от цигу »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #67 -: Април 23, 2011, 18:37:44 pm »
Виж сега, горенапианото от мен се отнася за всички хора, не само за американците. Като цяло стремежа на повечето хора е към консуматорството, няма какво да се правим на ударени, че не е така. Просто това е първичното у нас, нормално е. Човекът е така устроен, че първо да задоволява телесните, материални нужди и после вече да мисли за духовните. И именно това е, което е използвано във филма. Това се опитвам да кажа от самото начало, обаче вие не та не, американците, та американците. Скачате като лично засегнати, не знам защо.
Не съдя за нещо или някого по откъслечна информация и няколко филма. Далеч повече мозък имам, отколкото явно смяташ, но разбира се, ти не съдиш за хората по два поста в тема за филм :wink:
Между другото, много нации по света съдят за нас, че сме крадливи и измамници по ромските ни имигранти в страните им. В последните години и по докладите на европейските комисии :lol: Изводът - българите са крадливи и корумпирани. Лъжа ли е? Ми не е, точно такива сме, ако се огледаме. Но, не абсолютно всеки българин е такъв. Аз не съм такава, но не се обиждам, когато някой го каже, защото имам очи за истината. Няма как да познаваш всеки отделен индивид и да даваш оценка или мнение на база всеки човек. Обобщения е неизбежно да се правят. За характеристиката на една нация се съди по проявите на масата, по най-честите проявления на въпросните характеристики. И пак казвам, не се гледа индивида, а цялостната държавна политика и поведение. Защото резултатът от съответната политика е именно поведението на нацията. Но, за да се стигне до тези изводи е нужно да си направим труда малко повече да помислим, отколкото ни е комфортно или пък ни стигат възможностите :wink:
Явно аз не успявам да се изразя добре, щом не ме разбирате 8) Но ако се наложи, пак ще опитам :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #68 -: Април 23, 2011, 21:26:56 pm »
:) Ей, sixsence, не се отмятай от думите си :) Каза си го за американците, виж горе :) (Шегувам се, не се гневи на тези ми думи.)
Съгласна съм с цигу, че ако следваме духа на спора в остра форма, нищо няма да научим една от друга.

sixsence, ако не си гледала филма на Майкъл Мур "Sicko", мисля че много ще ти хареса.

За мен филма "Тайната" стои доста повърхностно. А и възгледите ми относно позитивното мислене не съвпадат с "тайните". Според мен, начина на мислене (позитивно или обратното) е израз на убежденията ни. И ей така просто да си натривам мозъка с позитивни формулировки ... не е работещо при мен...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #69 -: Април 24, 2011, 01:33:20 am »
О не, не се отмятам от думите си, пояснявам ги :wink: Съгласна съм с написаното от теб в последния ти пост, относно позитивното мислене.
Нямам намерение повече да се обяснявам какво и защо съм казала. Ако някой се е почувствал засегнат на тема националност, моля за извинение, не ми е била това целта.
Лека вечер и весели празници!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #70 -: Април 27, 2011, 19:47:16 pm »
Това, че американците са консуматорско общество е абсолютно така, но наистина са и много извисени хора в много отношения!
А колкото до филма, наистина доста, доста е заложена идеята за консуматорското зад основното...
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #71 -: Април 28, 2011, 10:33:03 am »
Цитирам думи, които открих в друг фором и в голяма степен изразяват виждането ми за позитивно/негативно мислене:

"Според тибетската тантра ние не трябва да ликвидираме нашите негативни импулси, защото те са много ценни, подобно на тор за растенията. Необходимо е единствено да ги трансформираме.

Например ако някой много си пада по алкохола, няма особен смисъл да се отучи да пие и да стане същия трезв и банален човек, какъвто е бил преди да се пропие.

По добре е да трансформира жаждата си към алкохолно опиянение в жажда към опиянение например от изпитването на..."...нещо наистина градивно в живота.
« Последна редакция: Април 28, 2011, 11:28:52 am от Clarissa »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #72 -: Май 02, 2011, 01:55:48 am »
Цитирам думи, които открих в друг фором и в голяма степен изразяват виждането ми за позитивно/негативно мислене:

"Според тибетската тантра...

Съгласна съм с идеята...но за да я прозре човек, то той трябва да е на доста високо ниво...в смисъл "извисен" . А ако е такъв, то надали ще стигне до алкохолни опиянения и подобни. Така мисля де, не се опитвам да захващам спор. Идеята ми е, че има много хубави "мисли", които обаче в реалността са фикция. Или дори да ги осъзнаваш, е много трудно да ги изпълниш.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #73 -: Май 02, 2011, 09:19:29 am »
Съгласна съм, Raissa, трудно е да се стигне до "извисеност". Между ежедневието и извисеността понякога има цяла пропаст. Да кажем "извисените" идеи са последствие от преосмисляне на убежденията и причините, довели до алкохола. Тоест изисква се "вътрешна" работа и нещо като "душевна археология", за да стигне човек до причините за неудачите в живота си и да го поведе в по-градивна посока. За съжаление идеите не работят автоматично в живота ни. Щеше да е хубаво, ако просто прочитайки ги и оценявайки ги като "извисени", те веднага започваха да дават плодове в живота ни, но ...не се получава.
Така мисля аз.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #74 -: Май 21, 2011, 21:47:13 pm »
Raissa и Clarisa, много силни думи от двете ви!
За съжаление за повечето хора това би било трудно, защото сме заобиколени от твърде много нерви, негативизъм и т.н.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]