0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #40 -: Януари 04, 2010, 22:00:52 pm »
...Идват ми вповече готовите отговори и лесните решения.

понякога са лесни само на книга ... но тръгне ли човек да ги прилага се оказва че и отговори липсват и решенията са трудни ... :wink:
отдавна съм я чела, но се сещам как се поставих на нейно място ... да муам броколи и брюкселско зеле половин година   8O ...
или да прилагам техниките с такава упоритост ...

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #41 -: Януари 04, 2010, 22:17:49 pm »
Мъжът ми го гледа този филм, аз не си падам особено. Ами имаше ефект, определено, опитваше се да мисли по-позитивно и прочие. Не съм и очаквала нещо друго, освен ефектът да е краткотраен. И сега пак на ново трабва да го карам да гледа филма  :lol: :lol:

На човек не му ли се промени мирогледа, да се занимава повече с подобна литература, да чете предимно такива книги или да гледа подобни филми, то нещата се получават като с диетите - отслабваш, качваш, отслабваш, качваш, докато не осъзнаеш, че понякога и храненето си е философия и трябва да промениш доста неща и то за дълго време, на цяло, не на парче.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2011, 14:58:00 pm »
Момичета, откъде го теглите този филм  :) .Като напиша "Тайната" в замунда, и излизат всякакви тайни  :D , и не знам какво да търся точно и откъде.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #43 -: Февруари 18, 2011, 15:04:01 pm »
Силванче, ето това е филма - http://www.zamunda.net/details.php?id=245595&hit=1
Приятно гледане :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #44 -: Февруари 18, 2011, 15:07:19 pm »
Е, страшна си!

Благодаря ти!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #45 -: Февруари 18, 2011, 15:09:54 pm »
Дано ти помогне!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #46 -: Февруари 18, 2011, 15:13:53 pm »
 osi_9 !

А други филмчета да знаете на тема инвитро, борба за детенце, нещо интересно.
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 15:33:26 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #47 -: Февруари 18, 2011, 17:46:33 pm »
Аз бях толкова положителен и оптимистичен човек, че направо моето граничеше с глупашка наивност и все пак това не ми спести проблемите......
Моето мнение за филма "Тайната" е, че е сладникав и плосък филм предназначен за глупавата американска аудитория. Започнах да чета Кехоу и честно да ви кажа нищо ново не прочетох - изобщо не ме обогати, а стилът беше отново като за масовият потребител.
Да, позитивното мислене определено влияе положително на организма, НО много добре трябва да се знае границата между: позитивно мислене и позитивна нагласа, натрапчива мисъл за нещо и лъжовно щастие (неоценяване и бягане от реалността).
Що се отнася до автосугестията, бърникането в подсъзнанието - разговаряла съм с психолог, който е обучен да прави хипноза. Питах го дали има смисъл с помощта на хипноза да опитам да спра цигарите. Неговият отговор: все едно да имаш бенка на корема и докторите да желаят да ти направят коремна операция. Изобщо човек не трябва да си играе със собственото подсъзнание или да позволява на други да се месят там.
Ами това е моето мнение по въпроса.
Иначе на мен ми беше харесала "Изкуството да бъдеш Бог", но бях на 17-18 год, когато я прочетох. Книгите на Пиер Дако също ми допадат. Филмът "Тайната на Водата" много ме впечатли.
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 17:56:33 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #48 -: Февруари 20, 2011, 12:38:17 pm »
Изтеглих си филма вчера, защото тук прочетох за него.

Първоначално гледах 20-30 минути, после до края го превъртах през 10-на минутки. Основната идея се схваща още от самото начало. Не я оспорвам, дори съм убедена, че наистина е така. С мисълта си влияем изключително много на нещата, които ни се случват. Дори понякога си мисля, че прекаленото задълбаване в проблемите и четенето на форума ни влияе по-скоро лошо. Ограмотяването е до един момент. От там нататък е вече психическото натоварване с чуждите проблеми, малко или много си казваме "дано и с нас да не стане така", което от филма разбрах, че си е пак привличане..

Идва ми обаче в повече тази типична американска промита мозъчна терапия с такива филми и книги. В продължение на 2 часа се повтаря по хиляди начини нещо, което на 10-тата минута ти става ясно. От там насетне мен лично започва да ме изнервя промиването на мозъка. Чувствам се като тъпите американци. Никой не ангажирам с мнението си, пак казвам на мен филма ми хареса, открих своя смисъл в него за себе си и препоръчвам всеки да го изгледа колкото пъти има нужда, колкото дълго има нужда ;)


Успех и радост на всички!  :bighug:

Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #49 -: Февруари 20, 2011, 13:41:27 pm »
Идва ми обаче в повече тази типична американска промита мозъчна терапия с такива филми и книги. В продължение на 2 часа се повтаря по хиляди начини нещо, което на 10-тата минута ти става ясно.

Споделям мнението за филма, но книгите са друго нещо.

Аз съм прочела няколко кники за положителното мислене и нищо ново не открих във филма за себе си. НО все пак основната идея я подкрепям, просто не ми хареса начина, по който е представена.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #50 -: Февруари 20, 2011, 14:22:14 pm »
Според мен филм или книга не може да научи човека да мисли позитивно, трябва да му идва "отвътре", както се казва. На хроничния песимизъм нищо не помага. Винаги съм била оптимистично настроен човек и без да ми се "промива" мозъка от разни псевдо психолози. На другия полюс са хората, които всячески избягвам - все от нещо недоволни, все мрънкащи, все унили... За няколко минути са способни да те затрупат с тонове негативна енергия, и то без да имат някакви сериозни проблеми, а просто ей така, все виждат нещата в най-черни краски.

А усещането за щастие се постига толкова лесно, на мен ми е достатъчно това, че сутрин се събуждам с мисълта за всички прекрасни хора в живота ми и за това, че Бог ми е позволил да се родя. И както беше казал някой "Не бъди нещастен заради нещата, които нямаш, а се чувствай щастлив от нещата, които имаш."
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #51 -: Февруари 20, 2011, 15:45:57 pm »
Искам да ви поздравя с нещо, което много харесвам и много ме зарежда.  :)

http://vbox7.com/play:0ff5ad67

С пожелание за повече усмихнати очи.
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #52 -: Февруари 20, 2011, 16:24:54 pm »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #53 -: Февруари 28, 2011, 17:19:06 pm »
Искам да ви поздравя с нещо, което много харесвам и много ме зарежда.  :)

http://vbox7.com/play:0ff5ad67

С пожелание за повече усмихнати очи.

Супер хубаво!!!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #54 -: Февруари 28, 2011, 17:21:08 pm »
Аз също подкрепям идеята!!!
You get what you picture!
Когато си сигурен,че ще имаш малко, хубаво същество,което да радва дните ти,то така ще се случи  :)
Трябва да си повярваме
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #55 -: Март 01, 2011, 10:06:48 am »
Идва ми обаче в повече тази типична американска промита мозъчна терапия с такива филми и книги. В продължение на 2 часа се повтаря по хиляди начини нещо, което на 10-тата минута ти става ясно.

Споделям мнението за филма, но книгите са друго нещо.

Аз съм прочела няколко кники за положителното мислене и нищо ново не открих във филма за себе си. НО все пак основната идея я подкрепям, просто не ми хареса начина, по който е представена.



и филма и книгата са една голяма боза. даже не знам кое е по-тъпо от двете?! особено задгробния глас, които върви във филма...точно за промиване на мозъка. даже са смешни. пък заглавието "тайната"...все едно кой знае какво ще се случи накрая...няма никаква тайна. това е известно но всички. трудно е когато имаш проблеми от типа на нашите да мислиш позитивно и да се правиш на весел...това е.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #56 -: Април 14, 2011, 21:41:56 pm »
Идва ми обаче в повече тази типична американска промита мозъчна терапия с такива филми и книги. В продължение на 2 часа се повтаря по хиляди начини нещо, което на 10-тата минута ти става ясно.

Споделям мнението за филма, но книгите са друго нещо.

Аз съм прочела няколко кники за положителното мислене и нищо ново не открих във филма за себе си. НО все пак основната идея я подкрепям, просто не ми хареса начина, по който е представена.



и филма и книгата са една голяма боза. даже не знам кое е по-тъпо от двете?! особено задгробния глас, които върви във филма...точно за промиване на мозъка. даже са смешни. пък заглавието "тайната"...все едно кой знае какво ще се случи накрая...няма никаква тайна. това е известно но всички. трудно е когато имаш проблеми от типа на нашите да мислиш позитивно и да се правиш на весел...това е.


Луиза, аз също не мися, че филма е някаква невероятна реализация на идеята. Даже самият филм не е нищо особено,но мисля, че идеята зад него е изключително интересна.
Искам да ти кажа, че си много права, че когато човек има проблеми е изключително трудно да е весел и да мисли позитивно, но може би точно защото се фокусираме върху лошото, което ни се е случило, сами не се оставяме да започнат да ни се случват хубави неща...
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #57 -: Април 15, 2011, 14:04:24 pm »
ivi_02, сигурно си права. по-скоро когато имам някакъв проблем се фокусирам върху решението му и всички ресурси насочвам към това. просто съм реалист и вярвам в действията и това те да са целенасочени.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #58 -: Април 15, 2011, 14:11:59 pm »
И аз съм такъв тип. И съпруга ми също. А може би ни трябва малко повече вяра, малко повече лудост, някакъв вид глупост, ако щещ. Ей така, да си вдъхваме сами оптимизъм и убеденост, че този път всичко ще стане както искаме. Просто защото го желаем силно и имаме вътрешната сила да го накараме да се случи...Незнам..Опитвам какво ли не...
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #59 -: Април 16, 2011, 10:00:58 am »
hope-love, ето в това е "тайната" според мен! всичко, което си изброила по-горе.