0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #20 -: Януари 14, 2009, 19:28:11 pm »
 Сигурно всяка от вас е забелязала как в дните, в които се чувства спокойна, в мир със себе си и обкръжението - всичко кизглежда по-леко ? И как в такива дни си казваме "Абе защо усложняваме всичко сами ?" .. Аз съм си мислела как е напълно излишно да се натоварваме с проблемите на работа, как за щяло и не щяло се изнервяме, ядосваме, вгорчаваме още повече и без това стресовото ежедневие. Мисля, че имаше тема за усмивките..как те променят битието ни. Усмивката е вид подсъзнателно привличане на положителна енергия, така че нека се опитаме да бъдем по-спокойни, усмихнати, ведри - доколкото можем. Така дори да не привлечем положителното /в което обаче аз вярвам, че ще привлечем/ , то поне няма да си навредим и ще се опазим поне мънчико от стреса ..
Благодаря на всички ви за мненията !
Целувам ви !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #21 -: Януари 15, 2009, 12:00:05 pm »
Сигурно всяка от вас е забелязала как в дните, в които се чувства спокойна, в мир със себе си и обкръжението - всичко кизглежда по-леко ? И как в такива дни си казваме "Абе защо усложняваме всичко сами ?" .. Аз съм си мислела как е напълно излишно да се натоварваме с проблемите на работа, как за щяло и не щяло се изнервяме, ядосваме, вгорчаваме още повече и без това стресовото ежедневие. Мисля, че имаше тема за усмивките..как те променят битието ни. Усмивката е вид подсъзнателно привличане на положителна енергия, така че нека се опитаме да бъдем по-спокойни, усмихнати, ведри - доколкото можем. Така дори да не привлечем положителното /в което обаче аз вярвам, че ще привлечем/ , то поне няма да си навредим и ще се опазим поне мънчико от стреса ..
Благодаря на всички ви за мненията !
Целувам ви !
:good_post:
Напълно подкрепям!!!
 :bighug: ви всички и ви пожелавам мнооооого положителни мисли и емоции!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #22 -: Януари 15, 2009, 12:40:38 pm »
Гледах филма " Тайната " не успях да го догледам целия, в духа си бях смутена.
Почувствах се дискомфортно.

Книгата " Подсъзнанието може всичко " в момента чета, допада ми повече.

Но всъщност като човек, който работи върху духовната си промяна и до извества степен с разбиране за Християнството виждам, че всичко казано съм прочела вече в Библията. Само, че там е в пълнота.

Разбира се, че може да си положително настроен човек  да живееш в тези вибрации но да не би могъл да приемеш филм като " Тайната ". Ние сме духовни същества и в духа си изпитваме всичко не само със слуха си.   

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #23 -: Април 30, 2009, 15:27:57 pm »
Аз с много голямо задоволство искам да споделя моят личен опит.Съвсем случайно си купих книгата "Тайната" от една сергия.Доста се двоумих дали да я взема,не бях чувала за нея и не можех да разбера за какво става дума. По принцип бях песимист и особено много се дразнех от "доброжелателните" съвети на всички около мен как трябва да се успокоя и да мисля позитивно,и ще взема да забременея(в което самите те не вярваха,но просто не знаеха какво да кажат).Докато я четях най-накрая успях да направя необходимата лигавица и да направим трансфер на замразени ембриони,което не ни се удаваше 6 месеца.Да отбележа и че предната година имам 2 неуспешни ИКСИта. Най-големият успех за мен е,че вече съм бременна в 4 месец.
Наистина начинът,по-който е написана книгата на моменти ме е дразнела,а филмът не можах да го изтърпя,но самата идея ми се стори,че си струва да се опита.Много по-приятно и ползотворно е човек да е позитивен.Книгата "Подсъзнанието може всичко" ми хареса повече,защото там нещата са представени по-научно и технически,а при "Тайната" е малко сектански.Както и да е,смятам,че ми помогнаха много и горещо ги препоръчвам на всички мои познати.Дано помогне и на вас!
« Последна редакция: Април 30, 2009, 15:41:35 pm от nellykery »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #24 -: Април 30, 2009, 23:20:28 pm »
Положителното мислене дори да не помага за привличане на хубави неща ( ако това ви се вижда сектантско ) - то поне помага да се чувстваме добре, помага да се усмихваме и да ни е по-леко и ведро !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #25 -: Май 01, 2009, 00:56:26 am »
Доста отдавна гледах филма и четох книгата Тайната и още по-отдавна Кехоу и неговото подсъзнание - впечатленията ме са следните - ако трябва да поставя етикет сектантско бих го сложила на Кехоу. Доколкото съм в течение, учението му не научно признато и спада към езотеричните учения. В Тайната - говорят учени и за мен е опит нещата да бъдат обяснени от традиционно научна гледна точка. Книгата ми хареса, колкото до филма  - според мен му липсва холивудския блясък, за да привлече масовото внимание. Лично на мен ми се стори скучно ноправен. Ето поредното доказателство колко е субективно всичко и как всеки си има лична истина. И двете книги си струва да бъдат прочетени - най-малко за да открие човек своята истина. :wink:
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #26 -: Май 06, 2009, 21:40:45 pm »
Понеже темата е филмът/книгата "Тайната" , в този ред на мисли , искам да попитам дали се сещате за заглавия на филми , в които героите опитват с цената на всичко да имат бебе ... аз не съм гледала такъв ,а бих искала ...
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #27 -: Май 16, 2009, 13:53:14 pm »
Да,Евита-филма се казва "Твоята усмивка".
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #28 -: Май 16, 2009, 14:17:19 pm »
По НВО преди известно време даваха един сериал "Кажи, че ме обичаш"(Tell me you love me), според мен доста приятен. Двама от героите се бореха с този проблем и минаваха точно през такива емоционални състояния, през които минаваме и ние.
Angy_baby, а този филм "Твоята усмивка" от къде може да се свали?
« Последна редакция: Май 16, 2009, 14:23:39 pm от Roxy »
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #29 -: Май 17, 2009, 13:05:58 pm »
От ЗАМУНДА миличка,търси го като "Your smile".
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #30 -: Май 17, 2009, 17:22:17 pm »
Момичета, моля ви не пускайте спам ..
 Темата е за положителното мислене и филма "Тайната", останалото може на лични да си го кажете ... Мерси за разбирането !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #31 -: Май 17, 2009, 17:24:47 pm »
Гледах филма "Тайната" тази седмица, след като прочетох тук за него :-). Трудно го изтърпяхме с милото, НО: вярвам в положителната настройка, вярвам в усмивката и смеха, които привличат положителното в отсрещната страна, защото са ми се случвали прекрасни неща, благодарение на вярата в успешния изход.
А идеята за филм на нашата вълна много ми допада - и аз бих гледала такива с удоволствие :balk_47: :cool:
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #32 -: Май 18, 2009, 00:56:00 am »
От ЗАМУНДА миличка,търси го като "Your smile".

Там няма такъв филм ... :balk_144:
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #33 -: Декември 27, 2009, 22:40:54 pm »
Ето От тук Можете Да Си Изтеглите Филма
http://zamunda.net/details.php?id=202513&hit=1
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #34 -: Декември 27, 2009, 23:43:04 pm »
В книгата "Излекувай живота си" на Луиз Хей открих ключа към положителното мислене и се научих да съм доволна от себе такава, каквато съм. По темперамент съм оптимист, но книгата много ми помогна да преодолея страха и несигурността. Повече от десет години вече я препрочитам, особено в трудни периоди.

http://www.helikon.bg/books/268/46010_izlekuvaj-zhivota-si!.html
http://zashto-kak.hit.bg/jivot_po_patiaanot.htm
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #35 -: Декември 28, 2009, 18:52:47 pm »
Цигу, мерси за линковете (особено за втория). Още сега ще прегледам книжката. Много си падам по такива книги.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #36 -: Декември 28, 2009, 22:21:08 pm »
Не съм чела други книги по въпроса, но хубавото на "Излекувай живота си" е, че представя убедително връзката между духовното и физическото здраве. Също така дава практични съвети как човек да промени отношението си към света и към самия себе си, за да живее по-щастливо. Разбира се, отбирам това, което ми допада и звучи правдоподобно и смислено.
Съгласна съм, че същността на много книги от този сорт се свежда до няколко идентични постановки.

Книгата в pdf е тук http://www.scribd.com/doc/19371954/-
Сваля се след регистрация в Sribd. Приятно четене! :D
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #37 -: Декември 29, 2009, 20:31:12 pm »
Гардже, не се гневи, не мисля, че "Your smile" е спам тук. Идеята се породи от основната тема и ако момичетата го бяха обсъждали на "лични", аз как щях да разбера за него :wink:

Опитах се да чета "Излекувай живота си" (горещо препоръчана от мои близки), но нещо... :(  Идват ми вповече готовите отговори и лесните решения. Не отричам същността на темите, които засяга. И аз вярвам в силата на ума и психиката и в това, че мисленето може да се овладее и трябва да стремим към това... Обаче точно по схемите на Луиз Хей (и другите подобни американски автори) аз явно няма да успея да го постигна...
Това го казвам само, за да споделя личната си гледна точка. Иначе съм свидетел, как тази книга видимо помага на две жени, мои близки и съм съгласна, че има смисъл човек да опита да я прочете.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #38 -: Декември 29, 2009, 22:39:04 pm »
Аз сега чета "Подсъзнанието може всичко" на Джон Кехоу. В началото съм още, но основната идея е като в "Тайната" - силата на мисълта. Дори си мисля, че техниките описани в книгата, са същите като във филма. И аз като Плумерия малко не си падам по лесните решения, защото не винаги нещата са толкова прости и се свеждат само до мисълта. Но определено вярвам в силата на ума и мислите ни! Ще се опитам да се възползвам от съветите в книгата.
Между другото, аз явно съм някакъв чешит или супер непостоянен човек, по отношение на тези неща. Когато гледах Тайната, много се бях надъхала, реших, че ще опитам....е, ми не го направих. Не знам защо, не че не искам, не че нямам време, но просто явно не съм от този тип хора, не знам. Много бързо ми угасна ентусиазма, явно подобни постулати имат краткотрайно въздействие над мен. :? Да видим този път докъде ще я докарам.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: "The secret" или "Тайната"
« Отговор #39 -: Януари 03, 2010, 12:19:52 pm »
Не съм гледала филма "Тайната", но ми е любопитно да го видя. В интерес на истината от линковете, които погледнах... имам определени задръжки, но ще ги спестя тук:)

Защо всъщност пиша? :) Сетих се за още една книга, от която е следния цитат, който доста ми допада:

"Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите."
Уейн Дайър, "Вдъхновението"  

Това са линкове към книжките с кратко описание:
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-471/id-23442/vdyhnovenieto-uejn-dajyr.html
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-471/id-18933/zhivot-v-ravnovesie-uejn-dajyr.html

(втората книжка изглежда е повече по темата...)

Аз лично не знам, дали са за препоръчване  :wink: просто се сетих за тях, затова ги цитирах...
Поздрави!
« Последна редакция: Януари 03, 2010, 12:25:34 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."