0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #80 -: Декември 29, 2008, 22:02:19 pm »
Аз те помня. Съжалявам за загубата. Желая само здраве и щастие занапред в дома ви, а бебето да ви радва и да се гледате с много любов.

п.с. Пусни си обява в борса Зачатие за количката.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #81 -: Декември 29, 2008, 22:59:02 pm »
Мерси,незнаех за тази борса,много време не съм влизала.Благодаряви запожеланията здраве и късмет на всички!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #82 -: Декември 30, 2008, 08:47:49 am »
Честита рожба, Мамо  :flower:Катериче!
 yahoo_17Да е живо, здраво и късметливо детенцето ви!
Много радост и незабравими моменти заедно!

-сложих снимка на количката в "Борсата"!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #83 -: Януари 01, 2009, 15:07:01 pm »
Честити празници двойни мами! За много години и бъдете здрави! :D
Тези които искат да долъня данни в списъчето от първа страница нека се разпишат, моля!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #84 -: Януари 04, 2009, 10:50:03 am »
Честита, благословена, спокойна и усмихната да е новата 2009, нека да сме здрави и всичко по пътя към нашите бебчета да е като по вода. За дописването на 1-ва страничка моя термин е 25.03.2009г., а очкваме момче и момиче  :D. Аз отдавана не бях писала, ходех до преди празниците на работа, но вече мисля да си взема болничен, доста тежко ми е, а и имам контракции и аз. Не знам при вас как е момичета, но нормално ли е особено вечер да се стяга повече корема, особено при лягане, ставане, ходене до 00 и др. движения? И аз съм скоро на преглед при доки и ще питам за тези неща. Почивайте си повече май това е само цяра  :)
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #85 -: Януари 04, 2009, 16:28:24 pm »
Крем, ти си герой, как ходиш и на работа бре, събра ми очите?! 8O Аз съм като хипопотам, а седнала въобще не издържам вече да стоя, започват ме едни хубави контракции и болежки...
Иначе за контракциите и аз съм като теб - при ставане, лягане, смяна на положението в леглото, седене сгъната или в неудобна поза много често имам контракции. Отделно сутрин и вечер са повечко, през деня може и нито една да няма, но сутрин още докато си лежа се изреждат няколко, а вечер понякога имам притеснително начесто. Напоследък и нощем усещам да ми се стяга корема.  :?
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #86 -: Януари 04, 2009, 16:30:59 pm »
Момичета има ли мами на които е открит втория плод по-късно след първият преглед, аз продължавам да си имам едно на ум  :P
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #87 -: Януари 04, 2009, 16:32:26 pm »
Пък аз да ви кажа, че за мен това не е геройство въобще...
Имате още много до края, не се претоварвайте. Тежкото идва след 30та седмица, така че мислете му.
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #88 -: Януари 04, 2009, 16:45:12 pm »
Жабче, ами така се получи с работата изведнтж ми стана тежко, досега издържах. Когато съм на офисния стол със мърдаща се облегалка някак си ми е по леко и не ми се стяга ниско долу, удобен ми беше, докато в къщи ми е по неудобно да седя пред компютъра. По твърд ли е стола, заради облегалката ли не знам... Но вече си е тежичко явно след 30-та седмица ще е още по трудно.Преди малко ми казаха и една др. версия, че като са два плода се притиска нещо и затова при ставане сядане се стяга корема не знам дали е верно? Иначе аз сутрин не усещам толкова контракции, но вечер е по тежко, а отдавна не бях пътувала с кола по Софийските улици но вчера като ме подруска и пак долу нещо се свива, но няма как ще търпим ...
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #89 -: Януари 05, 2009, 12:15:18 pm »
За много години и от мен! Нека и аз да се разпиша за тази година най-накрая! Аз за да си разнообразя ежедневието бяш за Нова Година лепнах някакъв гаден вирус без да разбера даже откъде ми дойде, но се побърках от кашлица и хрема! Важното е че вече ми е по-добре и сега малките ми го връщат двойно с ритници по цяла нощ, задето така добре ги поразклатих с кашлицата!  :lol: Креми, ние с тебе като гледам вървим на едно, защото и моят термин е 25.03.09, но доколкото виждам най-късно ме планират за 10-то число. Сега започвам да ходя по-често на прегледи, защото и аз като вас имам втвърдяване на корема, но най-вече вечер та чак въздух не ми достига. А и моите роднини постоянно ме мъмрят,че не съм се пазела, не съм ядяла и какво ли още не. Истината е,че просто не ми се яде особено, а и имам ужасни киселини, а като хапна малко се чувствам като че ли кожата на корема ще ми се пръсне! Е, не бих казала че стоя гладна де, но поне на външен вид не съм това което са очаквали за бременност с близнаци  :lol: Хайде, няма да се даваме, я, който не ни харесва да не ни гледа, аз така си казвам и изобщо не ме интересува как изглеждам, макар че се чувствам като риба на сухо докато се измуша от леглото! хихихи Леко дебелеене на всички и малчуганите да си стоят на топло в коремчетата, докато не им дойде времето!
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #90 -: Януари 05, 2009, 14:27:22 pm »
Bo,и аз баш по Коледа и Нова Година се сдобих с хрема,но да чукна на дърво само с нея -без гърла,кашлици и другите екстри.  Аз също се пооправих бързичко. :wink:

Mimi26,споделям мнението ти - затова и си бях решила да ходя на работа до края на 4-ти месец,а от 5-тия вече като понатежа(т.е. от Нова година) да изляза в болнични до края,та да се пазя повече и да внимавам. Не ми се рискува с двечките да ходя на работа до 7 месец,особено пък в тая зима.Но всеки си преценява за себе си,де.

Та днес ходих на ЖК да ми даде болничен лекарката,и да видим и бебоците как са - за моя голяма радост мъжленцата ни са много добре,и пак вървят напред - лекарката ми вика - а бе ти трябва да си в 18-та седмица,пък те са в 19-та вече :lol: Казвам и - те от самото начало все така бързат :lol:  Д-р Александров още в 12 г.с. беше отбелязал - цитирам - "едър плод" :wink:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #91 -: Януари 05, 2009, 14:49:11 pm »
Counterfeit, и аз от началото на 5тия месец си бях в къщи. и добре че бях, за да устискам до началото на деветия, че иначе не се знае... Мойте вървяха с 2 седмици напред и се родиха големикчи, така че се радвай, колкото по-големи по-добре.
Айде да устискате до края всички, че големи бебета по-лесно се гледат.
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #92 -: Януари 05, 2009, 14:53:29 pm »
Мими,   :balk_21:



ПП. Най-накрая да се престраша и аз да си сложа лентичка :oops:
« Последна редакция: Януари 05, 2009, 14:57:18 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #93 -: Януари 05, 2009, 15:04:05 pm »
Мими,   :balk_21:



ПП. Най-накрая да се престраша и аз да си сложа лентичка :oops:
Ами време ти беше  :lol:
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #94 -: Януари 05, 2009, 15:05:00 pm »
Counterfeit, честита лентичка, много ти отива.  :wink: Браво на момците, все така големи да растат.  :D Моите доскоро вървяха с 3-5 дни напред, на последния преглед едната си отговаряше на седмицата, в която бях (25) а другата беше на границата между 24 и 25. Иначе лекарят ми каза, че обикновено след 20 г.с. близнаците забавяли растежа в сравнение с едноплодната бременност. Ще видим другата седмица д-р Сигридов какво ще каже, дано са пораснали повечко.

А за работата - докъм 19-20 г.с. се ядва, но след това започва много да натежава. Моят корем вече е доста голям, взеха да ме питат скоро ли ще е събитието и като кажа, че имам още 3 месеца и се ококорват.
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #95 -: Януари 06, 2009, 00:33:12 am »
Момичета има ли мами на които е открит втория плод по-късно след първият преглед, аз продължавам да си имам едно на ум  :P
Има, при kassi беше така :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #96 -: Януари 06, 2009, 08:50:41 am »
Мда, 12 дни след установяване на бременност с един плод, се видяха две тукащи сърчица, моите Хриси и Мишко.
Един скромен съвет, бъдещи майки, ако позволите. Водете си дневник, после не само ще четете с умиление от него, но и ще се в помощ на бременните след вас.  :D Седмица по седмица ... или ден след ден..., невероятно е. Ако имам време ще допиша моят тук, ако може да съм полезна.

За работата и аз да кажа, работех до 28-а седмица, тежеше ми много, а и док ме спря категорично, направо беше много строг. Ходех на работа, защото все пак всичко беше нормално, но и защото имах едно такова усещане, че после няма да мога да излизам, да съм сред хора и някакси исках да наваксам. Чувствах се супер, дори и да ми беше трудно ходенето. Но, ппреди всичко пазете се и слушайте докторите си. Лека бременност на всички, аз ви чета с голям кеф! И се вълнувам с вас.
« Последна редакция: Януари 06, 2009, 08:54:31 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #97 -: Януари 06, 2009, 10:28:11 am »
Един скромен съвет, бъдещи майки, ако позволите. Водете си дневник, после не само ще четете с умиление от него, но и ще се в помощ на бременните след вас. 

Дааа, това беше голяма грешка от моя страна, като не си записвах и така се забравя, момичета! Уж ги помня основните неща, ама повечето....  :oops:


ПП. Най-накрая да се престраша и аз да си сложа лентичка :oops:

Ами крайно време беше :D Я, каква хубава лентичка!

« Последна редакция: Януари 06, 2009, 10:31:25 am от st »
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #98 -: Януари 06, 2009, 11:18:46 am »
Момичета тези настинки са много гадно нещо, аз от 2-3 дни съм с болно гърло и глас нямам вече, дано мине бързо.Bo да с еднакъв термин сме с теб, дано издържим до края на февруари поне. Аз все още не съм коментирала но скоро ще говоря с д-ра за раждането. Чувам че при близнаци около 30 седмица някакви инжекции за развитие на дробчетата се бият, ще питам и затова. Counterfeit, честита лентичка и от мен  :D
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #99 -: Януари 06, 2009, 15:29:23 pm »
Ами аз също не съм обсъждала подробно появата на бебоците, но от дума на дума ми стана рсно че ще е най-късно към 10.03, ако въобще дочакаме дотогава. Все си мисля, че ще е доста по-рано, а що се отнася до тези инжекции, досега съм го видяла да се коментира само за София, тук в Пловдив не съм чувала да се прилага или поне не съм се интересувала от мои познати. Вече започнах да се стягам за предстоящото събитие, защото после нядали ще имам възможност, а таткото не е по пазаренето особено на бебешки дрешки и продукти. Не го обвинявам, просто не знае милия какво е по-добре да купи и затова предпочитам да съм готова с основните неща, а все ще има нещо забравено и за него!!!  :lol: Крем, незнам къде си се насочила да раждаш ти, но аз определено няма да съм в частна клиника, избрала съм си ВМИ Пловдив и по-специално д-р Димитрова. Напоследък започва да ме спохожда едно безпокойство дали всичко ще мине наред, но се опитвам да не мисля за това, колкото и да ми е трудно! Иначе моите юнаци са полегнали настрани, но не се спират много много и вече незнам кой къде е! Колкото повече наближава, толкова по-несигурна започвам да се чувствам. Дори напоследък си мисля, че хората може и да са прави, че вървя малка за близнаци, но се успокоявам с факта,ч е док казва, че си отговарят на седмиците! Хайде повече почивка и положителни мисли!