0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2008, 21:35:48 pm »
Рано не рано, аз вече поразгледах количките.  :oops: Мъжът ми е избрал това за терапия против страховете - като увеся нос ме хваща и ме води да гледаме колички. То не че има голям избор по нашите магазини, но поне на живо видях няколко модела и имам някаква начална ориентация.
Засега сме се спрели на вариант Чиполино Туини: http://chipolino.com/showimage.php/420x/twiny_pink.jpg
Цената е 365 лв, като си включва покривала за краката, 2 чанти и дъждобран. Теглото е 12,5 кг. Другите колички ми се видяха много обемни, а нашият асансьор е тесничък, имам и половин етаж да преодолея по стълбите. Вариант да държа количката във входа няма, ще си я катеря до 8ия етаж. На живо е по-хубава количката, отколкото на картинка. Честно казано аз не очаквах да ми хареса нещо мейд ин Чайна, но бях приятно изненадана. Оле, твоята много ми харесва, но не съм я виждала на живо.   
  09.11.2007
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #21 -: Ноември 24, 2008, 08:12:23 am »
Рано не рано, аз вече поразгледах количките.  :oops: Мъжът ми е избрал това за терапия против страховете - като увеся нос ме хваща и ме води да гледаме колички. То не че има голям избор по нашите магазини, но поне на живо видях няколко модела и имам някаква начална ориентация.
Засега сме се спрели на вариант Чиполино Туини: http://chipolino.com/showimage.php/420x/twiny_pink.jpg
Цената е 365 лв, като си включва покривала за краката, 2 чанти и дъждобран. Теглото е 12,5 кг. Другите колички ми се видяха много обемни, а нашият асансьор е тесничък, имам и половин етаж да преодолея по стълбите. Вариант да държа количката във входа няма, ще си я катеря до 8ия етаж. На живо е по-хубава количката, отколкото на картинка. Честно казано аз не очаквах да ми хареса нещо мейд ин Чайна, но бях приятно изненадана. Оле, твоята много ми харесва, но не съм я виждала на живо.   

Позволих си да цитирам поста на Жабче от последните и публикации, не се вижда при прегледа на темата..
Фигурира само като последен постинг в "Дългоочаквана........"

Близнашката тема ми е слабост!Ставайте все повече,  :flower:Дами!

Нямам опит с близнашки колички, но ми хареса тази на Джазините сладури.
Виждала съм я, лекичка и маеврена, спомням си от Англия и я пратиха!
Дано се включи с мнение и повече инфо.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #22 -: Ноември 24, 2008, 08:33:44 am »
Рано не рано, аз вече поразгледах количките.  :oops: Мъжът ми е избрал това за терапия против страховете - като увеся нос ме хваща и ме води да гледаме колички. То не че има голям избор по нашите магазини, но поне на живо видях няколко модела и имам някаква начална ориентация.
Засега сме се спрели на вариант Чиполино Туини: http://chipolino.com/showimage.php/420x/twiny_pink.jpg
Цената е 365 лв, като си включва покривала за краката, 2 чанти и дъждобран. Теглото е 12,5 кг. Другите колички ми се видяха много обемни, а нашият асансьор е тесничък, имам и половин етаж да преодолея по стълбите. Вариант да държа количката във входа няма, ще си я катеря до 8ия етаж. На живо е по-хубава количката, отколкото на картинка. Честно казано аз не очаквах да ми хареса нещо мейд ин Чайна, но бях приятно изненадана. Оле, твоята много ми харесва, но не съм я виждала на живо.   

Позволих си да цитирам поста на Жабче от последните и публикации, не се вижда при прегледа на темата..
Фигурира само като последен постинг в "Дългоочаквана........"

Близнашката тема ми е слабост!Ставайте все повече,  :flower:Дами!

Нямам опит с близнашки колички, но ми хареса тази на Джазините сладури.
Виждала съм я, лекичка и маеврена, спомням си от Англия и я пратиха!
Дано се включи с мнение и повече инфо.

На Джази количката е супер и на мен много ми хареса!Дано се включи и тя,да разкаже!
Жабче, и аз така си лекувах страховете :DВсичко ще е наред!С теб сме!
А иначе нашата количка я има в Пигис хаус.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2008, 09:16:42 am »
Аз ползвах Макларън туин техно, лека и маневрена беше, но стана тясна на Християн сега зимата с якето. Влиза в малките асансьори, което за близнашка е супер рядкост и удобство, също и става като чадър, и се побира перфектно в багажник. Струваш 730 лв. от Мадър кеър на Леге я купихме.
Продадох я много бързо, още на първите, които дойдоха да я видят.
Сега сме с влакче, още по-удобно и маневрено, но е за над 6 месечна възраст.

Ася, леко раждане и много, много късмет ти желая.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2008, 11:36:52 am »
Жабче, ние сме с тази която си харесала. От склада на Чиполино я взех за 300лв. Много съм доволна. Лека, маневрена и като се сгъне се събира в колата. Сама си я свалям всеки ден от втория етаж без асансьор  :wink: Само дето от нашите перфектни тротоари и се разкърцаха колелата  :lol: Тъкмо малките си имат приспивна песен. Това че има 2 отделни чантички ми е адски удобно. Не бъркам шишетата на малките. А и чантите се водят термо - що годе запазват температурата на шишетата. Лятото едно контейнерче със замразена кърма така и не се размрази цял ден в чантата.
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2008, 11:43:46 am »
Ето я нашата количка:
http://www.comparestoreprices.co.uk/push-chairs/combi-we2-twin-pushchair.asp

От Англия ми я донесоха. Тежи 8,2 кг  :D Дори единичните са по-тежки. Много е маневрена и за сега издръжлива. Има зимни чувалчета и дъждобран. Като се замисля, направих перфектният избор. Сега паунда падна и излиза около 600 лв. Проблемът е, че трябва някой да я донесе до тук. Но ако имате познати в Англия, препоръчвам Ви я от сърце.


lb2f
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2008, 12:00:49 pm »
Здравейте мами, много се радвам,че всеки се включва с опит и съвети. Аз също си бях харесала тази количка на TFK, но ме спира единствено цената, която е около 1000 лв, а с тези разходи по подготовката и раждането ще си излезе доста солено. Тъкмо си мислех че съм си решила проблема с ето този модел :http://www.buydig.com/shop/product.aspx?omid=113&ref=dealtime&utm_id=9&utm_source=Dealtime&utm_medium=cpc&utm_campaign=ZPSL808FSKY&sku=ZPSL808FSKY Свързах се с вносителите и всичко беше ок, когато се оказа, че няма да произвеждат повече от тях за момента, защото заводът, който се намирал в Китай бил изгорял преди известно време и сега я били закъсали. Чудех се дали да не си я поръчам по интернет от някой от сайтовете, но как да купя нещо без да го огледам, а и после няма да мога да ползвам гаранцията. Иначе количката на Каси ми харесва, като проблемът ми е същият който е имала и тя-става малка със зимни дрешки. За тази на Чиполино-комбинираната, ами аз я огледах много добре, но е толкова малка,че след около три месеца ще трябва да я сменям. Моделът на Бертони като функционалност и размери е ок, ама като качество-ужасно, само докато се разглеждаше и се потрошиха сумати части, а какво остава след като я пораздрусам по паважите!  :lol: Има един модел на Cangaroo, който не е лош и наподобява този на TFK, но ми се искаше да е нещо по-различно-много груба ми изглеждаше.Ето и линк:http://www.cenite.com/price/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0+%D0%B7%D0%B0+%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8+CANGAROO+TWINS/69665115 Вече направо ще се побъркам с тези колички, добре че поне имам време. Миналият ден ми казаха, че се очакват и нови модели на Чиполино, но специално за близнаци нищо не се знаело. Така,че пак сме на изходна позиция!
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #28 -: Ноември 24, 2008, 12:06:23 pm »
Бо, не е малка количката на Чиполино. Идва дори малко по-широка от Макларъна. Със st ги сравнявахме. Мойте бандити са облякани, завити и се събират на легнало положение, а вече хич не сме малки. Така че не мисля че ще я сменяш след 3 месеца. Тук в махалата имаме още едни близначета на 9 месеца и те са с такава. То реално широка количка тип пейка, няма. А и за тези пари количката си е супер. Аз предпочетох да спестя от количката, но да вземем хубави столчета за колата и кошарки.
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #29 -: Ноември 24, 2008, 12:07:06 pm »
Elissa,ole,kassi благодаря за успокоителните думи и пожеланията. Дано всичко мине добре и скоро да сме си у дома. До момичетата раждали в Токуда, а и не само - при изписването на бебетата спазихте ли този така популярен български "обичай" да правите подаръци на докторите (нямам предвид пари, а цветя,бонбони и т.н). Моя мъж не е съгласен да даваме излишни средства за това, а и аз май клоня в тази посока.
За количките, ние сме се спрели на тази

Първоначално щяхме да вземем такава като на ole, но 1100лв. ми се видяха малко множко. А количката на jazzy e направо супер. Искам и аз такава,но за съжаление няма кой да ми я докара от там, но мисля, че в каталога на mothercare имаше опция и за превоз до България, която оскъпява допълнително разбира се. http://www.mothercare.com/Combi-We-2-Twin-pushchair/dp/B000IESEU6/sr=1-13/qid=1227520803/ref=sr_1_13/276-7348551-1614760?%5Fencoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42804041&mcb=core#delivery
25 паунда е основното и после още по 2 паунда на килограм, значи около 41 паунда ще е доставката по мои сметки.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #30 -: Ноември 24, 2008, 13:01:46 pm »
Асе  yahoo_17късмет мило, то малко останало!

Малко е извън темата, но пита за подаръци в Токуда...
Акушерката която ме прие по-спешност категорично ми отказаха и един шоколад.
Политика на болницата, каза и отсече....
На изписването ние занесохме по кутия бонбони една за д-р Диков,
която оставихме в отделението той не бе на сяна и една за д-р Масларска,
която отворени кутията пред нас и ни почерпи.

Преди началото на лятото се качвах пред отделението да взема едно изследване на Митака
и на вратата с големи букви беше написано съобщение от завеждащия отделението,
забраняващо носенето и приемане на дарения.
Кратко и ясно беше написано, които желае да благодари, може да стори това на банковите сметки на  болницата.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #31 -: Ноември 24, 2008, 15:58:18 pm »
Ето го и моят фаворит, който идва също малко скъпичко разбира се! До сега обаче не съм намерила вносители на тази марка за България! 
http://www.babyearth.com/valco-baby-latitude-stroller-double.html
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #32 -: Ноември 24, 2008, 17:16:33 pm »
http://www.firstwheels.nl/en/twin-functies.php
на мен тази количка ми харесва има я в магазини 9+
http://www.9plus.eu/
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #33 -: Ноември 24, 2008, 18:24:16 pm »
Проблемът е че тази количка няма пълно легнало положение и трябва да е с кошовете, което допълнително оскъпява количката аси. Моделът е хубав стига да ти харесват по-малките предни гуми. Мисля че беше към 1300 лв.
« Последна редакция: Ноември 24, 2008, 18:25:47 pm от bo »
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #34 -: Ноември 24, 2008, 20:47:19 pm »
Проблемът е че тази количка няма пълно легнало положение и трябва да е с кошовете, което допълнително оскъпява количката аси. Моделът е хубав стига да ти харесват по-малките предни гуми. Мисля че беше към 1300 лв.
Освен това е тежка и неманеврена.
Момичета, избирайте си леки колички (да е жива и здрава Фани, която е причината аз да избера толкова лека количка  :D). Повярвайте ми, това е най-важното при избора (особено за двойна количка).
Другото, което аз гледах е да има цяла дръжка (можеш да буташ с една ръка, пък и си е по-удобно).
От това, което се предлагаше в България (когато аз търсех количка), най-много ми хареса Aria Twin на Peg-Perego. Като качество и цена беше добър избор. (и влакчето не е лошо на Peg-Perego, но е скъпо, пък и аз принципно не исках влакче)
За съжаление сега се предлага само варианта за породени деца, едното място е по-тясно от другото  :(
Косатото ми хареса, но не е с цяла дръжка  :( Иначе може да я видите в 9+.



lb2f
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #35 -: Ноември 25, 2008, 09:54:07 am »
Aria Twin на Peg-Perego,аз съм с такава количка тя е за след 6 месеца,и новия модел 2008/2009 е със чувалчета и за двете бебета е еднакво широко мястото,а не както преди едното е по-широко от другото.
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #36 -: Ноември 25, 2008, 10:43:46 am »
 Включвам се и аз във вашата тема.Чакам близначки на 10-ти януари ,но най вероятно още декември ще се гушкаме.Аз съм се спряла на тази количка http://www.vitodesimone.com/content/view/21/31/.Много ми допадна и ми се струва доста удобна въпреки,че е тежичка.
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #37 -: Ноември 25, 2008, 11:38:05 am »
Момичета, избирайте си леки колички както е казала Джази. Сега мойта пълна с малчуганите и багажа им е 30 килограма, а иначе тежи 12. Няма да ви кажа как тежи като трябва да я кача някъде, а и при бутане. Няма да ви трябва фитнес  :wink:
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #38 -: Ноември 25, 2008, 16:22:05 pm »
Леки,но и да ги продават комплект със всичко и чували и дъждобран и т.н.а не както от Peg-Perego всичко отделно.Аз например въпреки,че се води лека моята количка пак ми тежи и я оставям в колата на багажника ми не мога да я нося защото не е удобна тя се сгъва като книга.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #39 -: Ноември 25, 2008, 22:55:46 pm »
Включвам се и аз във вашата тема.Чакам близначки на 10-ти януари ,но най вероятно още декември ще се гушкаме.Аз съм се спряла на тази количка http://www.vitodesimone.com/content/view/21/31/.Много ми допадна и ми се струва доста удобна въпреки,че е тежичка.
Ние сме с такава, невероятна е :balk_602:!!!