0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #40 -: Ноември 26, 2008, 10:48:34 am »
Да се включа и аз за количките. Ние имаме Косато точно като тази на снимката. Много е лека, лесно се управлява, влиза в асансьора ни без проблем, сгъва се като чадър и се побира в багажника. Единствения й недостатък е че колелата малко започнаха да скърцат. Иначе отделните дръжки са удобни, според мен не е нужно да бъде една цяла дръжка. Има си в комплекта и зимни чувалчета, които сега ни вършат страхотна работа, като термо одеала са. Пробвахме я вече и в кишата, върви си без проблем. Аз също ви съветвам да си вземете лека количка, много е важно да можете да я бутате сами както сега ми се налага на мен и за сега докато децата не са много тежки се справям.
За подаръците в Токуда - недейте да взимате нищо. Наистина има заповед на стената и една акушерка ми каза че ако ги видят да взимат дори един бонбон може да ги уволнят. И те не смеят да взимат нищо. Тази забрана за внасяне на неща от вън ми казаха че е и от хигиенична гледна точка, за да не се внесе някоя зараза. Все пак който е решил да занесе нещо - цветя, бонбони, други подаръци ги оставя във фоаяето. Даже аз когато бях там бяха започнали да ги слагат по пода, че нямаше место по первазите.

Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #41 -: Ноември 26, 2008, 11:52:46 am »
Момичета, искам да питам тези от вас, които са си следили бременността в Надежда, какво правихте през месеца почивка? В смисъл така като гледам ще ми се събере повече от месец време между два прегледа, дали не са и 6 седмици, зависи за кога ще успея да си запиша час за януари тъй като не знам все оше докога точно ще почиват.  :? Има ли някакви извънредни дати за прегледи през декември за бременните? Много ми се виждат 5-6 седмици без да видят дали всичко е наред с бебките... Сега ходя на 3 седмици при д-р Сигридов.

На количката на Косато пълното легнало ми се видя не съвсем пълно като я гледах в магазина, имаше си някакъв наклон от около 25-30 градуса. Не съм я оглеждала детайлно, но така ми се стори...  :oops:
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #42 -: Ноември 26, 2008, 12:22:48 pm »
На количката на Косато пълното легнало ми се видя не съвсем пълно като я гледах в магазина, имаше си някакъв наклон от около 25-30 градуса. Не съм я оглеждала детайлно, но така ми се стори...  :oops:

Не ти се е сторило. Сега повечето колички са с такъв наклон, моята също. Пък си пише, че е подходяща за новородени. И така си и беше, добре им беше на децата.
По принцип децата трябва и да спят на такъв наклон (аз съм надигнала матрачетата). Прави се с цел, ако детето повърне, да не се задави и задуши.

lb2f
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #43 -: Ноември 26, 2008, 15:28:35 pm »
Момичета, искам да питам тези от вас, които са си следили бременността в Надежда, какво правихте през месеца почивка? В смисъл така като гледам ще ми се събере повече от месец време между два прегледа, дали не са и 6 седмици, зависи за кога ще успея да си запиша час за януари тъй като не знам все оше докога точно ще почиват.  :? Има ли някакви извънредни дати за прегледи през декември за бременните? Много ми се виждат 5-6 седмици без да видят дали всичко е наред с бебките... Сега ходя на 3 седмици при д-р Сигидов

Жабче, аз бях в началото на бременноста миналата година по празниците и д-р Стаменов си преглеждаше, разабира се бременните и тези, които бяха на стимулаця. Вярно тогава ми се падаше първия преглед след теста и нямяше как да ме отложи, но си спомнам че коментираме точно с него, че и през откуската пак е в клиниката и той каза, че няма как да ни остави. Предполагам, че ще се редуват и с д-р Сигридов.

*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #44 -: Ноември 26, 2008, 17:06:56 pm »
Аз още от началото имах още един доктор от ЖК си го бях избрала и така си правех прегледите,че винаги на около две седмици ходех при един от двамата.
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #45 -: Ноември 27, 2008, 07:25:47 am »
 Аз редувам трима доктори :) ,като гледам на не повече от 2 седмици да съм на преглед.единият е от ЖК така че много не разчитам на него ,но все пак си е някакво успокение .
 Жабче ,ти само при Сигридов ли ходиш? Аз смятам следващата седмица  да мина при него някой ден.
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #46 -: Ноември 27, 2008, 09:35:44 am »
Ами главно на Сигридов разчитам, при него съм през 3 седмици, а ако имам някакви оплаквания ме преглежда и извънредно. На ЖК съм в Тината, през месец при д-р Ташков, пада се винаги в първите дни на месеца и си е малко бошлаф работа. Сега например ми се пада на 1.12 да съм при Ташков, а на 4 при Сигридов, но пък миналият месец беше идеално - точно през 2 седмици ми бяха прегледите.  :lol: 
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #47 -: Ноември 27, 2008, 13:17:58 pm »
 Ами защо не си местиш консултацията ,както ти е удобно. Ние с моя от ЖК сме се разбрали в рамките на един месец да минавам веднъж, без много значение кога точно.
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #48 -: Ноември 27, 2008, 14:42:46 pm »
Ами защото за момента няма на кого да разчитам за транспорт, а болницата е в другия край на града. Затова гледам да съвместявам прегледа, изследванията и издаването на болничен в едно за да не се тръскам дотам и обратно 2-3 пъти в задръстванията по паветата и дупките на София. По-нататък като мъжът ми е на разположение с колата, ще имам повече свобода на действие. Пък и там е една лудница велика - уж имаш час пък тълпа пред вратата, всеки влиза с лекаря си, в кабинета 10 човека. Преглед с ехограф я има, я не... килограми, кръвно и това е. Само миналия път гледаха бебетата на ехографа, то нали и по каса се полагат 2-3 прегледа за цялата бременност. Този път хич няма и да ме гледат, нали на 4 съм при Сигридов. Само микробиология мисля да си поискам, нали уж Зк покрива там нещо.
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #49 -: Ноември 27, 2008, 15:07:00 pm »
 Ти си знаеш тогава ,то вярно ,в София е ужас с придвижването. Ама каквото ти се полага си го искай. :)
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #50 -: Ноември 27, 2008, 15:38:01 pm »
Моя доктор от ЖК ме преглеждаше с ехограф всеки месец.Не съм плащала нито стотинка даже като почнах да раждам отидох при него въпреки,че е в поликлиника и след това в АГ то.Лекари всякакви зависи дали ще попаднеш на човек!
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #51 -: Ноември 27, 2008, 15:41:40 pm »
Аз от лекаря конкретно нямам оплаквания. Просто организацията там е ужасна.  :?
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #52 -: Ноември 27, 2008, 21:22:12 pm »
Аз от лекаря конкретно нямам оплаквания. Просто организацията там е ужасна.  :?

Не само организацията е ужасна  :x
Обаче пък Ташков е прекрасен доктор  :D Той ми прави секциото и съм възхитена  :D
Не очаквах да срещна там добър доктор.

lb2f
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #53 -: Декември 19, 2008, 17:10:50 pm »
 Никой не е писал скоро в нашата темичка,ама аз имам питане към близнашките мами със стаж. Може ли двете бебета в началото да се гледат в една кошара ,от тези меките ,които се сгъват ? И до колко месеца евентуално биха се събирали вътре без да си пречат? Това ме спъва да си организирам приготовленията в къщи ,защото незнам коя стая да подготвям, дали при нас в спалнята (където може да влезе само една такава кошара) ,или направо да правим детска стая.
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #54 -: Декември 19, 2008, 17:14:25 pm »
Може, може.  :lol: Аз такива планове си правя - първите 3-4 месеца да ги изкараме с една кошара, но ще вземем дървена. По-удобно ще е за мен,  а и за тях си мисля, че ще е по-добре да не ги разделям веднага - все пак ще са прекарали толкова време заедно в корема ми.  :oops:
Докато са съвсем мънички се събират дори по ширина не леглото, а не едното в единия край, другото в другия.
  09.11.2007
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #55 -: Декември 19, 2008, 17:38:39 pm »
Моят опит е следният. Първият месец бяха в едното легло с размери 60/120, като спяха един срещу друг, от втория в двете легълца. За мен това си е идеален вариант, имах и място в стаята.



« Последна редакция: Декември 19, 2008, 17:43:21 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #56 -: Декември 19, 2008, 17:57:05 pm »
 В такъв случай ,направо да купувам по-нататък две еднакви легълца ,и едното ще го сложим при нас в спалнята ,а по късно -разделени в другата стая.
 На мен в един магазин и препоръчаха едни модели легла ,които по -после пък се разширяват и стават с размер за големи деца,за големи хора всъщност.Незнам коло са удачни обаче.
*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #57 -: Декември 19, 2008, 18:09:18 pm »
Включвам се и аз в темата, време ми е, само чета и трая :)
Ние очакваме 2 момиченца, вече започнаха ритниците, но засега е приятно. Пък и дори да боли по-нататък, такава болка дай боже всекиму

За креватчетата ние имам концепция:) 2 креватчета, едното в детската стая, другото в спалнята. В началото 2чките ще делят едно креватче, аз ще спя при тях в детската стая. А другото ще е оборотно- ако се наложи да ги преместя като чистя например. Чета, че по-добре било в началото да погледнеш в едно креватче какво се случва, а към 3-4-5ти месец ставало тесничко и ще ги разделим. Сметки без кръчмар си правя, но аз да измисля стратегията пък после ще видим

Креватче ще вземем от тук:
http://www.arbor-bg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=45&Itemid=63

Да попитам, кръвното ми е 120/80....при условие че винаги съм била с ниско кръвно 110/70 - дори кафе не можеше да ми го вдигне. Да се притеснявам ли, или е нормално, забравих да питам доктора си...

Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #58 -: Декември 19, 2008, 18:41:34 pm »
Здравейте, пиша на бързо моя опит с кошарките за спане. В началото и моите деца спяха около 3 месеца заедно в едно легло. И аз си мислех че им е добре един до друг понеже са били 9 месеца заедно в корема. Но Катерина не мислеше така (в последствие разбрах че е искала спокойствие и самостоятелно легло). Тя доста плачеше, имаше неспокоен сън и буквално при всяко поставяне в леглото вдигаше врява и много трудно се успокояваше. Ние си мислехме че има колики или проявява характер. Към 3-я месец решихме че вече сме изредили всички възможни положения които могат да заемат в едно легло и им е тясно и преместихме Катерина в друга кошарка. И тогава за наше учудване още веднага тя стана най-спокойното бебе, спеше си, не плачеше, дори започна леко да усмихва. Явно не са били никакви колики и характер, а детето си е искало спокойствие. Така че моя съвет е отделни легла от самото начало. Знам че в едно е по-лесно за родителите и за обслужването, но това така или иначе е за кратко. Все някога ще трябва да ги разделите и по-добре това да е от самото начало.
За кръвното - и аз имах високо 130/90 и докторите не се притесняваха особено. При мен беше на психическа основа - като отидех на консултация се вълнувах че ще видя бебетата и вдигах кръвно :). Но е хубаво да споделиш с лекаря.

*
Re: Близнашка тема - 5
« Отговор #59 -: Декември 20, 2008, 10:36:56 am »
С голяма радост и трепет се включвам в тази тема за първи път - преди седмица разбрахме,че чакаме двама мъже!!! Много се вълнуваме! :D :D :D
 
Не мислех,че толкова рано ще се види пола със сигурност (бях в 14г.с. и 4 дни),но д-р Александров беше категоричен :D
« Последна редакция: Декември 20, 2008, 10:41:02 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!