0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« -: Октомври 13, 2008, 09:38:59 am »
Хайде, нова тема, нов късмет!  :wink:

Да е слънчева и спокойна за майките, и весела и здрава за децата.

Ние в сряда сме рожденици и треската ни тресе здраво.  :D
Ще празнуваме от сряда та чак до събота, когато е детското ни парти.

Моля за помощ, къде има магазин за празнична детска украса, търсих в интернет, нищо конкретно не ми излиза. Искам да взема надписи, герлянди, и балони с хелий.  :D
« Последна редакция: Октомври 13, 2008, 09:45:00 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2008, 09:52:44 am »
Хубава седмица и от нас! Много слънце ни очаква, циганското лято дойде :D

Касси, знаеш, че в Джъмбо има всичко това, но ти е далече :?
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2008, 10:02:06 am »
Здравейте.
Каси, приятен празник. Виждала съм преди време едно малко магазинче за такава украса -намираше се на Свети Наум -едно гаражче, но не знам дали още съществува. Като се спускаш от семинарията към Сити център от лявата страна.
Вия, стискам палци за операцията. Дано всичко да мине добре.
Да се оплача от Мия -направо ми скъса нервите в събота. Половин час се опитвахме да излезем на разходка, не искаше да си закопчае жилетката, аз казах добре ама ще сложим тънко яке отгоре и ще закопчаем него, тя не и се дърпа и пищи. Криво, ляво сложих якето, после пък не иска да седне в количката, но пък не ще да я оставим вкъщи. Излязохме с нея и тя иска да я бута по средата на пътя и се тръшна на улицата. Добре, че видяхме едно познато дете и използвах момента да я залъжа да тръгнем с него. На връщане се повтори почти същото, само че тогава не искаше да се прибира, после да съблече якето и т.н. Наказах я в стаята й и рева 15 минути. Едвам я издържах, ви казвам. Голям инат е това дете, а всички тия елементарни действия като обличане, направо ме изтощават понякога. Такава борба водим отвреме навреме, че не знам. И тя само Не повтаря и това си е.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2008, 10:03:47 am »
Здравейте момичета,

Да ни е на късмет новата тема.

Каси,приятна подготовка за празника.

Ние вчера спретнахме партито за нащата рожденничка.Гостите бяха две семейства с две деца,вуйчото,баба и дядо.Мъжете ги разположихме в кухнята а жените и децата бяхме в хола.То ние жените почти не хапнахме и не пийнахме нищо,имахме си три оправни вършачки,дето овършаха вилици,чинии,чаши всичко наред.Пода се зарина от играчки,голяма веселба падна.На прощапулника,г-ца Борислава си избра спринцовка а като второ призвание лъжицата,мама потича из цялата къща,това направиха и гостите,да не е тутава момата.На Борислава най и хареса часта с тортата и свещите,палихме ги над 10 пъти.Хапна си доволно от глазурата със пръсти.А на подаръците се радваш повече на шарените опаковки отколкото на съдаржанието,та си викам то можело да минем много евтино по една шарена торба и да си я разнася напред назад :lol:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2008, 10:29:41 am »
Kassi, приятна подготовка :) Аз пазарувах украсата от Билла - гирлянди, балони, празнични покривки и салфетки, надписи и т.н., имаше всичко необходимо. По он лайн бебешките магазини също се продават тези неща.

Мешко, и при нас последните няколко дни са точно късане на нерви, хем като се има предвид, че аз и особено баща й на Мона, сме страшно спокойни хора. Не знам какво му става на това дете - дали наближава ужасните две вече, или заради растящите четири кучешки зъба, но е буквално целодневно тръшкане, мрънкане, противопоставяне. Добре, че има моменти, в които да го погледнеш с чувство за хумор и да позаредиш малко настроение, че иначе наистина е страшно изтощително.
Снощи една борба да заспим беше до 23ч, по едно време спират тока, ставам да търся кибрит и свещ, а Мона трополи след мен в тъмното и ми вика "бауу, бауу" :lol:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2008, 10:44:43 am »
Слънчева седмичка и от нас! Дано до края на месеца се насладим на това приятно временце без болести и детски капризи!
Каси, приятна подготовка, виж тези сайтове дали няма да са ти от полза:
http://www.101balona.com/index.php?mod=contact
http://www.moetoparty.com/display.php?page=menu1_11
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2008, 10:59:08 am »
Весела,  :sunshine:ва и усмихната седмица на всички малки и големи....

:cheerleader:Касита, приятни  :balk_16:предпразнични тръпки.

:PДели, жива и здрава да ти е Бори!
Тези моменти и нас ни чакат съвсем скоро и отсега се  :heartbeat:вълнувам!

 :bighug: Мия, Цветенце ние сме по вас, годинка, годинка и нещо по-късно.

бау :wink:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2008, 11:10:55 am »
Весела и слънчева седмица и от нас! :) Аз пак съм на тръстиката, и много ме е яд че немога да извеждам Ели, добре че тая седмица имаме баба в къщи че тя да я извежда. Иначе ни предстои тичане до личната за изследвания, дано всички са добри, че да мине и другата седмица, че голямо мислене и правя, вече немога да спя...

Каси, приятно изкарване на рождения ден. Много положителни емоции за момчетата и за цялото ви семейство!

Delica, радвам се че сте си изкарали страхотно, да ти е жива и здрава Бори! :)

Аз забравих да се отчета, Ели хвана портомонето на прощапулника, та ще видим, каква ще става, банкерка, финансистка или ще харчи нечии чужди пари ;), важното е да не остане гладна ;). Второто което си хареса беше едно CD, тъй че и програмист може да стане.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2008, 11:14:47 am »
Привет и от нас :D
Това с бебешкия пубертет и кака ви Деси я гепи преди 2-3 седмици, както Джам беше казала - някой ми смени детето. От едно сговорчиво и разбрано мИмИченце се превърна в един дзвер, ужас е, врещи за всичко което не е станало на нейната и то на секундата, нито обяснения, нито залъгваници, нищо не помага :( Не се тръшка, не реве, а като някоя истеричка започва да крещи, че понякога чак преграква...
В събота както си играеше мирно и кротко стана, събу си първо пантофите и чорапите, топло й било, добре, но продължи, съблече си горнището на анцунга, след това долнището, бодито, махна памперса и каза "Деси отива къпа". Това в 4 следобед, отиде в банята, пусна си душа и баща й едва свари да се съблече и да иде да я изкъпе :lol: А вчера не искаше да спи на обед, искала да гледа Мечо пух и както гледаше на 2-та мин. заспа пред компа, ама беше толкова смешна, клюма, клюма като стар алкохолик :lol:
Пошението е критично, само можем да чакаме да им мине по-бързо и да не се задълбочава.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2008, 11:25:08 am »
Здравейте,
аз рядко пиша, но ви чета редовно. Като гледам, май моята дъщеря също е влязла в бебешкия пуберитет :D Направо е ужасна на моменти, особено ако нещо не стане на нейната - ревове, писъци, истерии :( Я, по-опитните да кажат докога ще продължава това, че направо ни "стопява лагерите" на двамата с баща и.Иначе, и ние сме на ясла, обаче докато започнахме и беше посвикнала и хоп се разболяхме и цяла седмица сме в къщи.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2008, 11:51:13 am »
Айви ,много ми е приятно ,че те виждам.Преди време питах Дони за теб.На колко стана твоята госпожица.На Ели й остават 3 месеца до 4 годинки.Май истериите малко понамаляха.Преди играчки не съществуваха за нея освен - телефони, дистанционно тенджери и подобни.Но сега като е по голяма по се заиграва.Търпение :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #11 -: Октомври 13, 2008, 11:53:16 am »
врещи за всичко което не е станало на нейната и то на секундата, нито обяснения, нито залъгваници, нищо не помага

аха, точно.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2008, 12:06:27 pm »
Айви ,много ми е приятно ,че те виждам.Преди време питах Дони за теб.На колко стана твоята госпожица.На Ели й остават 3 месеца до 4 годинки.Май истериите малко понамаляха.Преди играчки не съществуваха за нея освен - телефони, дистанционно тенджери и подобни.Но сега като е по голяма по се заиграва.Търпение :lol:

Здравей Ния, незнам дали не ме бъркаш с другата Айви, тя е по - стар кадър от мен, в смисъл, че е преди мен в сайта :D Разликата е в имената тя е ayvi, а пък аз aivy. Моята дъщеря е на 1г. и 7 месеца. Иначе, аз влизам от 3-4 години в Зачатие.

Сори за спама :D

Лек и приятен ден на всички! :D :D :D
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2008, 12:10:02 pm »
 :oops: хихи объркала съм се разбирасе.и май не ми е за първи път  :oops:.извинявай.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2008, 12:25:45 pm »
:oops: хихи объркала съм се разбирасе.и май не ми е за първи път  :oops:.извинявай.

Няма проблем, разбира се :lol: :lol: :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2008, 12:28:48 pm »
Здравейте и хубава седмица :D

Перде, Симеон също има проблем с първата лъжица храна, после уж яде. Като му омръзне давам десерта и после продължавам пак с манджата :lol: За млякото - сам почна да си иска друга храна, бях му взела едни пюрета на Семпер за след годинка, те са с по-едри парченца и миришат вкусно. Супите на бабите също ги обича, на моите малко се мръщи :( За около седмица пък беше отказал млякото, явно му е били писнало.
Ръце и крака стискаме само като пръскаме спрей в носа, при ядене абсурд! Не се задълбочавам много вече в храната, защото не мога да допусна пак да се превърна в изнервено същество, което се разплаква от радост, защото детето му е изяло една цаца.

Василена, масичката е на Чико, не помня за колко я взехме, без столче е, а плота се обръща и от другата му страна има влакче, дрънкалки и някакви други екстри. За водния център ще погледна в Хиполенда, мерси :D

Ще вадя паспорт на Симеон и здравна карта. За паспорта четох цяла сутрин, мисля, че си изясних. Здравната карта още ми е мъгла, та ако знае някой, моля да помага :wink:
Търся и допълнително инфо за Естония, май почти няма българи там.

Поръчах в петък ето тези ръководства:
http://www.slovo.bg/books/partnerbooks.php?ID=18079
Серията съдържа пет заглавия: „Моят свят", „Аз и другите", „Аз и природата", „Аз празнувам", „Светът е голям".

Държейки в ръцете си книжката “Аз и другите”, предназначена за 2-3-годишните, детето ще търси отговор на онова, което е свързано с: Един ден в детската градина; Моята стая; Аз с мама и татко; Моите играчки; Рожден ден; Ало, телефон; Моята кукла

Всяка книжка от системата е разработена като материал за организиране на самостоятелна работа, съобразен с потребностите и възможностите на детето. Съдържанието е представено по привлекателен начин, така че да насърчава интереса на детето и да го мотивира към активна дейност


В яслата се съгласиха да работят по тях, когато има възможност, разбрахме се и какви други играчки са необходими :wink:

Стефи, аз трябваше ли да си пускам отпуската щом Мони е на ясла, а аз вкъщи?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2008, 13:08:36 pm »
Ами да, като навърши 2г. и ти свърши платеното майчинство си пускаш 6-те м. неплатено, няма значение къде е детето дали го гледаш или е на ясла, въпроса е че ти не се връщаш на работа :) а ако имаш неизползван платен годишен отпуск можеш него да си пуснеш също.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2008, 13:17:22 pm »
Много благодаря за помоща. Ще отида утре до 101 балона.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #18 -: Октомври 13, 2008, 13:51:58 pm »
Весела, здрава и много слънчева седмица и от нас!
Касси, в Джъмбо има много голям избор.Еха, 15.10 хубав ден.Нашия татко също има рожден ден :wink:
« Последна редакция: Октомври 13, 2008, 13:56:09 pm от mimi7 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #19 -: Октомври 13, 2008, 13:59:14 pm »
ultra, какво ще правиш ти в Естония - моята любима страна, а?  :lol:
имам руско-естонски разговорник, хихи. сигурно съм единствения човек в България, който има такъв.

а иначе, пошението е мамата си трака, мили другарки. тия дребните ни кроят световен заговор с цел да ни унищожат нервните системи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!