0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« -: Октомври 13, 2008, 09:38:59 am »
Хайде, нова тема, нов късмет!  :wink:

Да е слънчева и спокойна за майките, и весела и здрава за децата.

Ние в сряда сме рожденици и треската ни тресе здраво.  :D
Ще празнуваме от сряда та чак до събота, когато е детското ни парти.

Моля за помощ, къде има магазин за празнична детска украса, търсих в интернет, нищо конкретно не ми излиза. Искам да взема надписи, герлянди, и балони с хелий.  :D
« Последна редакция: Октомври 13, 2008, 09:45:00 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2008, 09:52:44 am »
Хубава седмица и от нас! Много слънце ни очаква, циганското лято дойде :D

Касси, знаеш, че в Джъмбо има всичко това, но ти е далече :?
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2008, 10:02:06 am »
Здравейте.
Каси, приятен празник. Виждала съм преди време едно малко магазинче за такава украса -намираше се на Свети Наум -едно гаражче, но не знам дали още съществува. Като се спускаш от семинарията към Сити център от лявата страна.
Вия, стискам палци за операцията. Дано всичко да мине добре.
Да се оплача от Мия -направо ми скъса нервите в събота. Половин час се опитвахме да излезем на разходка, не искаше да си закопчае жилетката, аз казах добре ама ще сложим тънко яке отгоре и ще закопчаем него, тя не и се дърпа и пищи. Криво, ляво сложих якето, после пък не иска да седне в количката, но пък не ще да я оставим вкъщи. Излязохме с нея и тя иска да я бута по средата на пътя и се тръшна на улицата. Добре, че видяхме едно познато дете и използвах момента да я залъжа да тръгнем с него. На връщане се повтори почти същото, само че тогава не искаше да се прибира, после да съблече якето и т.н. Наказах я в стаята й и рева 15 минути. Едвам я издържах, ви казвам. Голям инат е това дете, а всички тия елементарни действия като обличане, направо ме изтощават понякога. Такава борба водим отвреме навреме, че не знам. И тя само Не повтаря и това си е.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2008, 10:03:47 am »
Здравейте момичета,

Да ни е на късмет новата тема.

Каси,приятна подготовка за празника.

Ние вчера спретнахме партито за нащата рожденничка.Гостите бяха две семейства с две деца,вуйчото,баба и дядо.Мъжете ги разположихме в кухнята а жените и децата бяхме в хола.То ние жените почти не хапнахме и не пийнахме нищо,имахме си три оправни вършачки,дето овършаха вилици,чинии,чаши всичко наред.Пода се зарина от играчки,голяма веселба падна.На прощапулника,г-ца Борислава си избра спринцовка а като второ призвание лъжицата,мама потича из цялата къща,това направиха и гостите,да не е тутава момата.На Борислава най и хареса часта с тортата и свещите,палихме ги над 10 пъти.Хапна си доволно от глазурата със пръсти.А на подаръците се радваш повече на шарените опаковки отколкото на съдаржанието,та си викам то можело да минем много евтино по една шарена торба и да си я разнася напред назад :lol:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2008, 10:29:41 am »
Kassi, приятна подготовка :) Аз пазарувах украсата от Билла - гирлянди, балони, празнични покривки и салфетки, надписи и т.н., имаше всичко необходимо. По он лайн бебешките магазини също се продават тези неща.

Мешко, и при нас последните няколко дни са точно късане на нерви, хем като се има предвид, че аз и особено баща й на Мона, сме страшно спокойни хора. Не знам какво му става на това дете - дали наближава ужасните две вече, или заради растящите четири кучешки зъба, но е буквално целодневно тръшкане, мрънкане, противопоставяне. Добре, че има моменти, в които да го погледнеш с чувство за хумор и да позаредиш малко настроение, че иначе наистина е страшно изтощително.
Снощи една борба да заспим беше до 23ч, по едно време спират тока, ставам да търся кибрит и свещ, а Мона трополи след мен в тъмното и ми вика "бауу, бауу" :lol:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2008, 10:44:43 am »
Слънчева седмичка и от нас! Дано до края на месеца се насладим на това приятно временце без болести и детски капризи!
Каси, приятна подготовка, виж тези сайтове дали няма да са ти от полза:
http://www.101balona.com/index.php?mod=contact
http://www.moetoparty.com/display.php?page=menu1_11
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2008, 10:59:08 am »
Весела,  :sunshine:ва и усмихната седмица на всички малки и големи....

:cheerleader:Касита, приятни  :balk_16:предпразнични тръпки.

:PДели, жива и здрава да ти е Бори!
Тези моменти и нас ни чакат съвсем скоро и отсега се  :heartbeat:вълнувам!

 :bighug: Мия, Цветенце ние сме по вас, годинка, годинка и нещо по-късно.

бау :wink:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2008, 11:10:55 am »
Весела и слънчева седмица и от нас! :) Аз пак съм на тръстиката, и много ме е яд че немога да извеждам Ели, добре че тая седмица имаме баба в къщи че тя да я извежда. Иначе ни предстои тичане до личната за изследвания, дано всички са добри, че да мине и другата седмица, че голямо мислене и правя, вече немога да спя...

Каси, приятно изкарване на рождения ден. Много положителни емоции за момчетата и за цялото ви семейство!

Delica, радвам се че сте си изкарали страхотно, да ти е жива и здрава Бори! :)

Аз забравих да се отчета, Ели хвана портомонето на прощапулника, та ще видим, каква ще става, банкерка, финансистка или ще харчи нечии чужди пари ;), важното е да не остане гладна ;). Второто което си хареса беше едно CD, тъй че и програмист може да стане.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2008, 11:14:47 am »
Привет и от нас :D
Това с бебешкия пубертет и кака ви Деси я гепи преди 2-3 седмици, както Джам беше казала - някой ми смени детето. От едно сговорчиво и разбрано мИмИченце се превърна в един дзвер, ужас е, врещи за всичко което не е станало на нейната и то на секундата, нито обяснения, нито залъгваници, нищо не помага :( Не се тръшка, не реве, а като някоя истеричка започва да крещи, че понякога чак преграква...
В събота както си играеше мирно и кротко стана, събу си първо пантофите и чорапите, топло й било, добре, но продължи, съблече си горнището на анцунга, след това долнището, бодито, махна памперса и каза "Деси отива къпа". Това в 4 следобед, отиде в банята, пусна си душа и баща й едва свари да се съблече и да иде да я изкъпе :lol: А вчера не искаше да спи на обед, искала да гледа Мечо пух и както гледаше на 2-та мин. заспа пред компа, ама беше толкова смешна, клюма, клюма като стар алкохолик :lol:
Пошението е критично, само можем да чакаме да им мине по-бързо и да не се задълбочава.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2008, 11:25:08 am »
Здравейте,
аз рядко пиша, но ви чета редовно. Като гледам, май моята дъщеря също е влязла в бебешкия пуберитет :D Направо е ужасна на моменти, особено ако нещо не стане на нейната - ревове, писъци, истерии :( Я, по-опитните да кажат докога ще продължава това, че направо ни "стопява лагерите" на двамата с баща и.Иначе, и ние сме на ясла, обаче докато започнахме и беше посвикнала и хоп се разболяхме и цяла седмица сме в къщи.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2008, 11:51:13 am »
Айви ,много ми е приятно ,че те виждам.Преди време питах Дони за теб.На колко стана твоята госпожица.На Ели й остават 3 месеца до 4 годинки.Май истериите малко понамаляха.Преди играчки не съществуваха за нея освен - телефони, дистанционно тенджери и подобни.Но сега като е по голяма по се заиграва.Търпение :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #11 -: Октомври 13, 2008, 11:53:16 am »
врещи за всичко което не е станало на нейната и то на секундата, нито обяснения, нито залъгваници, нищо не помага

аха, точно.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2008, 12:06:27 pm »
Айви ,много ми е приятно ,че те виждам.Преди време питах Дони за теб.На колко стана твоята госпожица.На Ели й остават 3 месеца до 4 годинки.Май истериите малко понамаляха.Преди играчки не съществуваха за нея освен - телефони, дистанционно тенджери и подобни.Но сега като е по голяма по се заиграва.Търпение :lol:

Здравей Ния, незнам дали не ме бъркаш с другата Айви, тя е по - стар кадър от мен, в смисъл, че е преди мен в сайта :D Разликата е в имената тя е ayvi, а пък аз aivy. Моята дъщеря е на 1г. и 7 месеца. Иначе, аз влизам от 3-4 години в Зачатие.

Сори за спама :D

Лек и приятен ден на всички! :D :D :D
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2008, 12:10:02 pm »
 :oops: хихи объркала съм се разбирасе.и май не ми е за първи път  :oops:.извинявай.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2008, 12:25:45 pm »
:oops: хихи объркала съм се разбирасе.и май не ми е за първи път  :oops:.извинявай.

Няма проблем, разбира се :lol: :lol: :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2008, 12:28:48 pm »
Здравейте и хубава седмица :D

Перде, Симеон също има проблем с първата лъжица храна, после уж яде. Като му омръзне давам десерта и после продължавам пак с манджата :lol: За млякото - сам почна да си иска друга храна, бях му взела едни пюрета на Семпер за след годинка, те са с по-едри парченца и миришат вкусно. Супите на бабите също ги обича, на моите малко се мръщи :( За около седмица пък беше отказал млякото, явно му е били писнало.
Ръце и крака стискаме само като пръскаме спрей в носа, при ядене абсурд! Не се задълбочавам много вече в храната, защото не мога да допусна пак да се превърна в изнервено същество, което се разплаква от радост, защото детето му е изяло една цаца.

Василена, масичката е на Чико, не помня за колко я взехме, без столче е, а плота се обръща и от другата му страна има влакче, дрънкалки и някакви други екстри. За водния център ще погледна в Хиполенда, мерси :D

Ще вадя паспорт на Симеон и здравна карта. За паспорта четох цяла сутрин, мисля, че си изясних. Здравната карта още ми е мъгла, та ако знае някой, моля да помага :wink:
Търся и допълнително инфо за Естония, май почти няма българи там.

Поръчах в петък ето тези ръководства:
http://www.slovo.bg/books/partnerbooks.php?ID=18079
Серията съдържа пет заглавия: „Моят свят", „Аз и другите", „Аз и природата", „Аз празнувам", „Светът е голям".

Държейки в ръцете си книжката “Аз и другите”, предназначена за 2-3-годишните, детето ще търси отговор на онова, което е свързано с: Един ден в детската градина; Моята стая; Аз с мама и татко; Моите играчки; Рожден ден; Ало, телефон; Моята кукла

Всяка книжка от системата е разработена като материал за организиране на самостоятелна работа, съобразен с потребностите и възможностите на детето. Съдържанието е представено по привлекателен начин, така че да насърчава интереса на детето и да го мотивира към активна дейност


В яслата се съгласиха да работят по тях, когато има възможност, разбрахме се и какви други играчки са необходими :wink:

Стефи, аз трябваше ли да си пускам отпуската щом Мони е на ясла, а аз вкъщи?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2008, 13:08:36 pm »
Ами да, като навърши 2г. и ти свърши платеното майчинство си пускаш 6-те м. неплатено, няма значение къде е детето дали го гледаш или е на ясла, въпроса е че ти не се връщаш на работа :) а ако имаш неизползван платен годишен отпуск можеш него да си пуснеш също.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2008, 13:17:22 pm »
Много благодаря за помоща. Ще отида утре до 101 балона.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #18 -: Октомври 13, 2008, 13:51:58 pm »
Весела, здрава и много слънчева седмица и от нас!
Касси, в Джъмбо има много голям избор.Еха, 15.10 хубав ден.Нашия татко също има рожден ден :wink:
« Последна редакция: Октомври 13, 2008, 13:56:09 pm от mimi7 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #19 -: Октомври 13, 2008, 13:59:14 pm »
ultra, какво ще правиш ти в Естония - моята любима страна, а?  :lol:
имам руско-естонски разговорник, хихи. сигурно съм единствения човек в България, който има такъв.

а иначе, пошението е мамата си трака, мили другарки. тия дребните ни кроят световен заговор с цел да ни унищожат нервните системи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #20 -: Октомври 13, 2008, 14:23:47 pm »
а иначе, пошението е мамата си трака, мили другарки. тия дребните ни кроят световен заговор с цел да ни унищожат нервните системи.

абЦилютно :lol:

я кажи как беше ученика днес?
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #21 -: Октомври 13, 2008, 15:02:35 pm »
Да се разпишем и ние в тази слънчева седмица.

Съвсем точно описвате кризата в която се намират дечурлигата ни, тя естествено е и при нас, с тази разлика, че май такива сме си по рождение  :wink: :D

Много лош е станал и забелязвам, като досега не го е правил, бута децата ако му пречат. Естесвено когато си хареса някоя обществена пързалка, автоматично става частна :? и всички му пречат. Е чат пат някой батко или кака бива пропусната да се пързулне. Много инат събрано в това дете, незнам как ще го преодоляваме. Търкаля се в най голямата мръсотия и локви, дъвче мръсните и гадни фасове, които са навсякъде и по много и всичко това на инат.
Мисля си в този ред на мисли, дали си отмъщава осъзнато, за дето го храня, обличам, събличам и т.н.

Мдаааааааааа пошението е доста критично.

Да попитам Стеф, Деската още ли не е пожелала да ходи по нужда в гърне? А аз такива големи надежди имам за таз ясла, ама май май са прекалено големи.Я ме приземете моля ви. 8)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #22 -: Октомври 13, 2008, 15:19:01 pm »
Ултра, здравна карта за какъв период. Ако е до 30 дни може да минете само със здравно удостоверение. Носи се акта за раждане. Незнам дали изискват и двамата родители да са там, защото ние пътуваме заедно и ходим заедно да изкарваме. Попълва се на място. Както искат изписване на имената на латинеца, както са в документите. Не се плаща.
Ако има някакви неплатени здравни осигуровки на някой, е хубаво да се платят предварително и да се иска удостоверение за липса на задължения от НАП. Виж за здравна карта за по-дълъг период не съм наясно. Освен че се искат снимки, 100% и акт за раждане на детето.

Като те чета с тези ръководства май ще е за по-дълго време. По-добре вземи питай в РЗОК. В Пловдив удостоверения се издават от там, а картите в една книжарница наблизо.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #23 -: Октомври 13, 2008, 15:31:04 pm »
ultra, за здравната карта (европейската) - питай си джипито къде да отидеш. на мен ми казаха в 22-ра поликлиника зад Плиска, но едва ли е единственото място, където приемат документи.
носиш копия от международни паспорти, акт за раждане, снимки паспортен формат, там ти продават едни формуляри, попълваш, плащаш дребна сума и чакаш - най-рано ставаше за 14 работни дни май. помня, че бая време чаках.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #24 -: Октомври 13, 2008, 15:53:17 pm »
ами ходи Деси на гърне, дръжки :lol:
има проблясъци от време на време, но иска на тоалетната, купили сме й малка седалка. Иначе уведомява почти всеки път, че Деси пишка и Деси ака, ама к'во от това... :wink:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #25 -: Октомври 13, 2008, 15:57:07 pm »
jam, в клоновете на РЗОК не вадят европейска здравна книжка? в 25 п-ка има. Ултра, виж къде ти е най-близо и питай: http://sofia.nhif.bg/bg/contacts.phtml
Пишете ни и нас в отбора. Най-често споменаваните думички са не и "не и(с)кам".
А откакто ходи на градина иска да и слагам памперс. Преди няколко месеца когато аз исках да и слагам беше такава битка, сега обратното тя взима един памперс и ходо след мен и мънка да и го сложа.
« Последна редакция: Октомври 13, 2008, 16:38:06 pm от gabi32 »


Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #26 -: Октомври 13, 2008, 16:22:38 pm »
ами ходи Деси на гърне, дръжки :lol:
има проблясъци от време на време, но иска на тоалетната, купили сме й малка седалка. Иначе уведомява почти всеки път, че Деси пишка и Деси ака, ама к'во от това... :wink:
Ох, и ние сме почти на същия хал. Показва като е свършила работата в памперса, а иначе толкова добре знае за какво служи гърнето. Обаче има моменти, в които категорично отказва да седне на гърнете, казва "Не", изпъва краката и това е. Пресен пример от вчера -седя 15 минути на гърнето, изгледа рекламите по няколко програми, нищо не свърши, стана и се изпишка на килима в коридора....
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #27 -: Октомври 13, 2008, 16:47:17 pm »
Ще ми разясните ли за тази здравна карта? Служи вместо да правим здравна застраховка на детето при пътуване извън страната ли?
Васи, тъй като ти имаш вече зад гърба си ходене с Андрея до Англия, а на нас ни предстои такова с Мона идния месец, ще се радвам да споделиш, ако има някакви особености - каквито и да било, за които е хубаво да знам планувайки пътуването. Имам предвид има ли нещо специфично, свързано с това конкретно пътуване и пребиваване до там?
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #28 -: Октомври 13, 2008, 16:54:59 pm »
Здравейте и от нас, кратко включване...

Аз извадих на Филип такава карта (както и на нас де..), в 19 поликлиника (към Южния парк), с документите, които е описала Джам, безплатно е, за по-малко от месец беше готова.


Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #29 -: Октомври 13, 2008, 17:47:25 pm »
Ани, мисля че най-близо ще ти е да си извадиш европейска здравна карта в 29 ДКЦ.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #30 -: Октомври 13, 2008, 17:58:45 pm »
Хе хе, Цвети и ние сме една към едно като Мона, май освен да си се упокояваме взаимно и да чакаме да отмине друго не остава  :lol:
Хубава слънчева седмица от нас, здрави майки и още по-здрави малчовци.
Аз да споделя, че ми остава само един месец на работа и после вече на заслужен отдих поне до януари само със "каката"  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #31 -: Октомври 13, 2008, 18:51:07 pm »
как се предвижваш със стефи? при нас е някакъв кошмар - в количката иска да стои само, когато вече много се е изморила, през останалото време иска да ходи - хубаво, пускам я, но не позволява да я хвана за ръката и никога,  никога не иска да тръгне в една посока с мен. до магазина, който е на 5 минути, ходим с дърпане, насилствено държане за ръката, щото има и улица с коли, не мога да я оставя и да се направя, че не й обръщам внимание. когато искам да стигнем  на някакво определено място, след 10-15 минутна гонитба, подканване, залъгване и т.н., се налага да я нося (и с другата ръка да бутам и количката, ако съм я взела).
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #32 -: Октомври 13, 2008, 19:36:21 pm »
иска, не иска- стои в количката, ние живеем на 5 минути от центъра и минаваме по най-оживените улици и хич не ми е на акъла, че ще я пусна да си ходи просто така, иначе по центъра е лудница, ако я заведа на фонтаните и сто процента цопнала или се мие на чешмите, ходи и не се спира. Като компромисен вариант съм избрала един паметник на св. Георги, който е издигнат в един кръг, пускам я там- голямо въртене и обикаляне пада, мъчи се да се катери по него, съответно мрамора е излъскан редовно от дрехите й  :x но поне искренно се забавлява и мястото е сравнително безопасно като за нея
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #33 -: Октомври 13, 2008, 20:48:52 pm »
Цвете, нищо особено не се е изисквало за пътуването и пребиваването. Единствено климата, но той сега е приблизително като тук. Просто е по-топло там и по-дъждовно, но пък и там дрехите не са скъпи, поне обикновените.
Лекарства естествено.
Здравната карта/удостоверение е за покриване на здравни услуги в ЕС.
Иначе удостоверението, както споменах важи за 30 дни и става за 1 ден. Така че, ако ще отъствате по-малко време, не е нужна карта, само удостоверение. Цвете, здравните карти/удостоверения не са само за деца.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #34 -: Октомври 13, 2008, 20:54:33 pm »
Андрея в количката се вози - иска, не иска, това е положението. Вече си знае, стои и мирува, но ... докато се движим. В момента, в който спрем и почва - долууууу, долуууууууу...
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #35 -: Октомври 13, 2008, 23:01:26 pm »
Така че, ако ще отъствате по-малко време, не е нужна карта, само удостоверение. Цвете, здравните карти/удостоверения не са само за деца.

не знаех, че има такива карти/удостоверения - предполагам са влезли в сила с членството ни в съюза. иначе никога не пътуваме без застраховки де - и за детето, и за нас. малко ще стоим, 6 дена само, така че ще проверя за такова удостоверение.
Мерси, Васи, ние вече няколко пъти сме излизали зад граница с нея, няма да ни е първото пътуване, но ще е първото със самолет и малко по- далече. Лекарства винаги нося. Дано й понесе самолета.
За количката - когато няма условия да я пусна, и аз я возя, независимо иска или не, въпреки истериите. Но когато е достатъчно безопасно, я пускам да повървим двете - само в количката определено не я свърта, дори и когато сме в движение. И тогава започва играта на нерви. Хваща всеки път, но не и този, по който трябва да вървим, опитам ли да я върна в количката, за да се предвижим все пак в нужната посока има страхотен истеричен бунт. Наскоро си направихме с джази и близнаците среща в парка, симона направи страхотен цирк по пътя само и само да я пусна от количката, пуснах я, видях, че страшно ще закъснеем с това темпо и постоянно подканване да вървим, казвам и "моля те, мамо, върви с мен, защото вече много закъсняваме", при което тя тръгва, тътрейки абсолютно демонстративно крак след след крак и гледайки в земята - нарочно го правеше, ей :lol:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #36 -: Октомври 14, 2008, 09:51:55 am »
Страхотни манипулаторчета са, ей! И Валери не остава по-назад с истериите особено пък ако не направим това, което той иска. И той издържа в количката 10-15 минути, и той все не цели правия път, а си има негов собствен 8)
Ние пак ще отложим операцията :? От август месец все нещо се случва! Тази сутрин трябваше да постъпим документално в Пирогов, но Валери освен че не се събуди както обикновено към 8 е с хрема и температура.... Дано пак всяко зло да е за добро.


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #37 -: Октомври 14, 2008, 12:49:53 pm »
Благодаря на всички за разясненията за здравната карта. Цвети, четох, че е най-добре да се комбинират застраховка със здравна карта. Здравната карта покрива спешни  случаи, НЗОК има договор с ЕС държавите да им заплаща спешната и неотложна помощ.
Аз съм в патова ситуация - предполага се, че ще пътуваме са 3 месеца до Естония, ама уж трябваше да тръгнем едва ли не вчера, а все още не се знае нито датата на тръгване, нито точната продължителност на престоя. Ако е за месец, примерно, ще се откажа да пътувам - не си струва цялата галимация за такъв кратък период. Да не говорим, че хич не е лесно да се стигне дотам - няма преки полети, престоите са дълги...
Абе трудно се работи с евреи :x

Помагалата дойдоха вчера. Представляват едни тънки книжчици, но определено задачките вътре са за по-големи деца. Е, може и моето да е бавноразвиващо се :wink: Все пак има интересни неща, ако правим скоро среща ще ви донеса да ги разгледате - има неща за изрязване, оцветяване, лепене. Макети на градове, коли, животни... Може и да им е интересно на дечковците.

Препоръчвам една книга: Приказки и картинки, В. Сутеев, 160 стр., издаделство Прогрес 1976 (набор демек :wink:). Може и да е преиздавана. Прекрасни илюстрации (в типичен руски стил) и идеални приказки за 2-3 годишни: Пиле и пате, Кой каза мяу, Три котета, Под гъбата, Различни колела, Вълшебната пръчка, Що за птица е това и т.н.

Ето, намерих новите издания, явно са разделили на няколко книжки:
http://knigi.biz/?act=products&do=autor&autor=MTY1NzM=

А тук е качена едната приказка, ама рисунките не са съвсем същите:
http://87.246.2.137/preduchilishtnapedagogika/22010
« Последна редакция: Октомври 14, 2008, 13:00:42 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #38 -: Октомври 14, 2008, 21:27:34 pm »
Препоръчвам една книга: Приказки и картинки, В. Сутеев, 160 стр., издаделство Прогрес 1976 (набор демек :wink:). Може и да е преиздавана. Прекрасни илюстрации (в типичен руски стил) и идеални приказки за 2-3 годишни: Пиле и пате, Кой каза мяу, Три котета, Под гъбата, Различни колела, Вълшебната пръчка, Що за птица е това и т.н.
Ей това с книжките ми е болна тема.
Моя се заглежда още само в картинките, обаче, разлистваме с интерес.
Купих една книжка "Червената шапчица" - бахти трактовката - бабата като видяла вълка и се скрила в гардероба.
Второ лошо попадение - панорамна книжка на "Грозното пате". Хубаво направено 3Д изображение , текст по самата приказка, обаче картона смърди на гадно ... не е лепило, от самата хартия ще да е или боята .
Оня ден на Слаейков гледам - старите Африкански приказки /сигурно десетнайста употреба/ и се израдвах като малко дете, обачеее като ми обявиха цена от 25 лева за книжката и направо чинето ми увисна. "1001 нощ" пък с меки корици и почти без илюстрации струват 50. Явно за това масово по-големите деца гледат  филми , свалени от Замунда и прочие сайтове, просто щото на родителите не им се дават такива пари за качествени книги.
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #39 -: Октомври 15, 2008, 13:36:36 pm »
Ние много си тачим книжката за дядото и ряпата. Много й е смешно, като имитирам как дърпат ряпата и не могат да я извадят. :lol: Предпочитам да купувам тънички книжлета с къси и известни стихчета от сорта на катеричката, която събира лешници. Имаме и една поредица от мънички книжки с твърди корици за плодовете и зеленчуците, буквите, цифрите, "чувам и виждам" и т.н.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #40 -: Октомври 15, 2008, 15:03:57 pm »
Препоръчвам една книга: Приказки и картинки, В. Сутеев, 160 стр., издаделство Прогрес 1976 (набор демек :wink:). Може и да е преиздавана. Прекрасни илюстрации (в типичен руски стил) и идеални приказки за 2-3 годишни: Пиле и пате, Кой каза мяу, Три котета, Под гъбата, Различни колела, Вълшебната пръчка, Що за птица е това и т.н.

Ето, намерих новите издания, явно са разделили на няколко книжки:
http://knigi.biz/?act=products&do=autor&autor=MTY1NzM=

А тук е качена едната приказка, ама рисунките не са съвсем същите:
http://87.246.2.137/preduchilishtnapedagogika/22010

Любима моя книжка, с невероятни илюстрации. Ще трябва да я изровя и да чета на Алекс.
Издателство "Фют" са издали две от приказките в отделни книжки с твърди страници - Корабчето и Под гъбата. Втората обаче не е с оригиналните картинки. :( Алекс предимно ги иска за чешене на венци, та засега няма неконтролиран достъп до тях.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #41 -: Октомври 15, 2008, 15:20:53 pm »
Ей това с книжките ми е болна тема.
Моя се заглежда още само в картинките, обаче, разлистваме с интерес.

Хехе, спокойно де, до два месеца ще започне и да чете  :P
Сватя и ние имаме панорамна "Червената шапчица", харесва си я детето, само дето на една от страниците откъсна главата на вълка.  :lol: Ианче вие като вълк, показва баба и деди, момиченцето.

И Кристина много обича книжки. Прелиства с огромно удоволствие. Предпочита списания, че имат много разнообразни картинки, особено тези от сорта на мама и бебе, кенгуру и т.н.
Много хубави книжки има на издателство ПАН с картинки на различни животни. Тя съшо тях много ги гледа и си разпознава животинки, имитира ги. Книжките са много малък формат, твърди са изцяло, тип хармоника.
Има пак на ПАН едно по-големи, пак с животни, с автомобили и други различни предмети и неща. На почит са у нас. Имат много интересни неща ПАН.

Ето тези:

http://www.pan-bg.eu/?viewID=1&bd_id=169


« Последна редакция: Октомври 15, 2008, 15:24:28 pm от Nina »
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #42 -: Октомври 15, 2008, 16:57:52 pm »
Купих една книжка "Червената шапчица" - бахти трактовката - бабата като видяла вълка и се скрила в гардероба.

lady_11, аз купих "Трите прасенца", там след като вълкът е залят от прасетата с вряла вода, те после го превръзват и всички щастливи ядат торта...

sia, и Ели ги използва да ги яде книжките или да ги къса, въпреки че вече почва да се очовечава. Споменатите прасета останаха без първа страница, а корицата е в белези от зъби.

Сега да ви се наоплаквам, че за 3 дена станах луда калинка, да събирам изследванията за операцията и лошото е, че имам още за събиране. Уж основно са кръв и урина, но за кръвта на 2 места ходихме. Личната и взе кръв от пръста и ме прати с епруветката да питам в кварталната лаборатория дали ще им стигне за всички изследвания. Там се оказа че част от нещата, само с венозна кръв можело да станат и ни пратиха в Трета градска където по друг метод можело и с кръв от пръста да стане, та днес там бяхме. Да не описвам как се дере, не толкова от болка, колкото за спорта. А вчера върха на сладоледа беше рентгеновата снимка, като преди това 2 дена се опитвах да и взема урина и накрая вардих с контейнерчето. А рентгеновата снимка, се наложи да я правим повторно защото тя така се дра и беше мърдала, че от първата нищо не излезе (аз като бременна не ме пускаха вътре), но на втората влязох, защото стана ясно, че само с баба и няма да мине номера и ме оборудваха със специална престилка, та се надявам да не сме навредили на бебо. А като ми каза рентгеноложката, че има съмнения че Ели се разболява и сега треперя, да не се разболее и да ни върнат понеделник и да трябва всички изследвания на нова сметка. А освен всичко трябва и ЕКГ да и направят, ей това незнам как ще стане... В общи линии, незнам нея дали ще я вземат в болница понеделник, ама мен със сигурност.

Много дълго стана, но поне малко ми поолекна...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #43 -: Октомври 15, 2008, 17:42:24 pm »
Цитат на: lady_11 в октомври 14, 2008, 21:27:34
Ей това с книжките ми е болна тема.
Моя се заглежда още само в картинките, обаче, разлистваме с интерес.


Хехе, спокойно де, до два месеца ще започне и да чете 
Сватя и ние имаме панорамна "Червената шапчица", харесва си я детето, само дето на една от страниците откъсна главата на вълка.   Ианче вие като вълк, показва баба и деди, момиченцето.

И Кристина много обича книжки. Прелиства с огромно удоволствие. Предпочита списания, че имат много разнообразни картинки, особено тези от сорта на мама и бебе, кенгуру и т.н.
Много хубави книжки има на издателство ПАН с картинки на различни животни. Тя съшо тях много ги гледа и си разпознава животинки, имитира ги. Книжките са много малък формат, твърди са изцяло, тип хармоника.
Има пак на ПАН едно по-големи, пак с животни, с автомобили и други различни предмети и неща. На почит са у нас. Имат много интересни неща ПАН.

Ето тези:

http://www.pan-bg.eu/?viewID=1&bd_id=169


*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #44 -: Октомври 15, 2008, 18:11:54 pm »
Моя се заглежда още само в картинките, обаче, разлистваме с интерес.

Абе, Лейди, ти какво очакваш - да ти ги чете и после преразказва :lol: :wink:
За неговата възраст най-подходящи са картонените с картинки и прости изречения, Мона разлиства с интерес и приказки, разбира се, но в началото изпитват много по-голям кеф да накъсат страниците, отколкото от картинките.
Пробвай, има една поредица Първи Стъпки Думите и Първи Стъпки Животните - почват от 12мес и вървят нагоре до 36. картонът категорично не мирише гадно, струват 5, 50лв. Мен лично поредицата за Животните по ми харесва, при Думите дават някои думи, дето ми се струва, че първо други по върви да научим, ама пак е хубава де.
Имаме и една друга поредица на Трейси Мъроуни - Когато се чувствам щастлив, Когато се чувствам самотен, Когато се чувствам тъжен, Когато се чувствам уплашен - страхотни картинки, леко релефни, а някъде като кадифени - много приятни за пипане и с прости текстчета се обяснява, че е съвсем нормално да изпитваме различни чувства и как да се справяме с тях. Но това вече Викито като порастне, че ще те заболи сърцето, ако накъса хубавите страници :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #45 -: Октомври 15, 2008, 18:32:00 pm »
цветенце, отде ги вземаш тия книжки?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #46 -: Октомври 15, 2008, 18:34:36 pm »
tzvetenze, точно тези Първи Стъпки .... са на издателство ПАН. Наистина са много хубави. Но аз по едно време много трудно ги намерих, много се купували, ми казаха в няколко книжарници.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #47 -: Октомври 15, 2008, 18:38:10 pm »
тези и ние много ги харесваме, имаме вече 5 от поредицата, толкова много научихме за няма и месец
онази вечер както си стоя Стефания каза- Искам мля-ко. До сега млякото беше мням мням, или поне подобен звук издаваше, и аз всеки път поватарям мляяяяя-ко, мляяя-ко, и ето детето разбрало, че трябва да разделя думата.
Ново двайсе при нас е, че след като се изпишка или изака, почва да повтаря ако, ако и да дърпа памперса, ама нали идеята е преди това да се сети. Не бързам, и за това ще дойде ред.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #48 -: Октомври 15, 2008, 21:36:09 pm »
Първите стъпки, както и поредицата на Трейси Мъроуни ги купих от една книжарница на Графа, като тръгнете от Попа в посока Славейков и вървите от лявата страна и подминете аптека Ремедиум, там е книжарницата, но не знам името.
Лейди, пак от нормално миришещ си картон имаме и една друга поредица на която на последната страница има очички, а на всички предни има изрязани дупчици и така на всяка страница има по някакво животинче/човек с големи релефни и мърдащи очичики - Хитрото петле, Лакомият мечо и т.н. Симона им се радва, знае всички животни. Също има и едни мънички, със странична пластмасова дръжка - или са с приказка, или някаква историйка в двуредови стихчета - и тях и ги обича, разнася ги насам натам. Пак от същата книжарница са купувани. Но тези, които цитирах в горния си посат, харесвам повече.

За книгите на старо - наистина в София са на безбожни цени. Докато съм си купувала много запазени книги от други градове на съвсем прилични цени. От Варна имам страхотни попадения - например почти нови 6 тома на Виктор Юго по 2лв за том, докато в София само за един том ми искаха 14лв. А на Джам намерих една книга, която тя не можеше да открие в Сф,  за смешните 0.50лв.

« Последна редакция: Октомври 15, 2008, 21:37:51 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #49 -: Октомври 15, 2008, 22:19:31 pm »

Търся и допълнително инфо за Естония, май почти няма българи там.


Не е вярно. Моят девер е там и доколкото зная има доста българи.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #50 -: Октомври 15, 2008, 23:23:49 pm »
gery_k77 dano вси4ко се нареди и Ели не се разболее, пази бебо.
Бъди спокойна, доколкото е възможно де :oops:
Успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #51 -: Октомври 16, 2008, 09:28:14 am »
За книжките и ние имаме тези поредици за които пишете, естествено са станали на мекица. Толкова яростоно дъвче картона още, че рядко ги давам без надзор. Иначе уж знае животните, аз му имитирам какви звуци издават те и така се забавляваме.

В момента хита при Тони са катинарите, купих му от близката железария два малки катинара и такава игра пада. Бута ключа върти и отваря, затварянето му е трудно, но общо взето е голяма веселба, та чак спи с него от мерак.

gery_k77  просто неудомявам защо ви карат предварително да правите тези изследвания. При нас щом като ни хоспитализираха веднага се заеха с това.
Това е поредната безумица в БГ и отгоре на всичко разкарват бременна жена с малко дете. Съжалявам, че трябва да изтърпите това, но най важното е да мине всичко гладко и безпроблемно.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #52 -: Октомври 16, 2008, 10:11:51 am »
а иначе, пошението е мамата си трака, мили другарки. тия дребните ни кроят световен заговор с цел да ни унищожат нервните системи.

 :lol:мдааа
начи, ждамо, относно яденето в градината - яде. не всичко, но като цяло яде. вкъщи е много капризен, но аз спрях с ХИП-а. няма да вземам повече.
пу-пу мисля, че свикна с училището вече пу-пу.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #53 -: Октомври 16, 2008, 10:51:37 am »
Момичета, някой да гледа в момента Часът на мама? Май пак виждам познати лица :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #54 -: Октомври 16, 2008, 12:55:21 pm »
Най-богат избор на детски книжки в София за мен има в книжарницата в Мола на Стамболийски. Има ги и тези, които Цвети цитира. Винаги си харесваме по нещо от там :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #55 -: Октомври 16, 2008, 14:24:47 pm »
Искам да се запишем в частна детска кухня (с разнос по домовете).
Няколко са в Сф - прегледах им сайтовете, но по ще се радвам на препоръка от вас. Ползвате ли и коя?
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #56 -: Октомври 16, 2008, 14:26:35 pm »
Инфо за тези, на които им предстои да се борят за детски градини в София догодина - ако детето ви е регистрирано в kg.sofia.bg, вече трябва да сте получили мейл с анкета, включваща вероятните критерии за 2009. Ако не сте, влезте в профила на детето си и там я има. Ето цитат от писмото:
"Въпросите са разбъркани нарочно, за да не се създават неверни очаквания за тяхната тежест. Няма гаранция, че точно тези ще са избраните параметри. Резултатите от анкетата ще бъдат анализирани и обсъдени на Работната група. Протоколите от заседанията и се публикуват на сайта (http://kg.sofia.bg/?page=wrk-grp). Работната група включва представители на родителски организации, неправителствени организации, директори на детски градини, разработчиците на информационната система и служители от отдел „Образование” на Столична община. Публична дискусия по тези въпроси се води и във форума bg-mamma: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=320724.0.
За да попълните анкетата, моля, влезте във Вашата сметка в системата."
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #57 -: Октомври 16, 2008, 14:31:48 pm »
... детска кухня (с разнос по домовете)...Ползвате ли и коя?

Ползвах Хер Бебе, в началото имах забележки, давах им активна обратна връзка. Вероятно не съм била сама, защото с времето според мен си подобриха качеството. Доволна бях, вземах храна последно през юни, после ни нямаше за доста време. Сега вземам храна за Диманка от яслата на Дани, но като тръгна на работа от Нова Година, пак ще минем на Хер Бебе, за да идва манджата у дома.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #58 -: Октомври 16, 2008, 14:42:14 pm »
И аз в момента съм в търсене на детска кухня по домовете. Местим се в неделя, кухнята ни ще е готова към средата на ноември. Та ще трябва да измисля нещо. Не ми се ще само на пюрета да кара. За частните кухни искат ли документи от личните лекари за алергии и други такива?
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #59 -: Октомври 16, 2008, 14:51:40 pm »
Отоговрих им на анкетата на колегите от общината и им спретнах 2 стр. коментар отдолу, дори, да не скучаят :lol:
Ама много тъпи въпроси, все около социалния и финансов статус на родителите се въртяха, егати ако не съм социално слаба детето ми няма да ходи на държавна детска градина ли? а тия кокошки дето не работят и по цял ден обикалят кафенетата децата им от едногодишни са по ясли и градини и ми заемат бройката :wink:

*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #60 -: Октомври 16, 2008, 14:54:02 pm »
Не ми се ще само на пюрета да кара. За частните кухни искат ли документи от личните лекари за алергии и други такива?

за софийските не знам, но във Варна ползвахме частан кухня и искаха. Най-вероятно и тук искат.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #61 -: Октомври 16, 2008, 15:10:31 pm »
и аз попълних анкетата, но в нея нямаше нищо, освен въпроси за социалния ни статус. каква е целта - да разберат какъв процент от кандидатствалите са с предимство по досегашните критерии ли? та те това могат да си го видят от базата с данни и сега.

не ми стана ясно какво ще постигнат с тая анкета.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #62 -: Октомври 16, 2008, 15:15:03 pm »
Документът за алергии от личните го искат проформа - 3 частни кухни сме ползвали и не съм давала бележка.
Ози стават, ама са скъпи, понякога са безвкусни, десертите не струват.
Кухнята на мама Люси също стават, по-вкусно готвят, бяха с 1 лв по-евтини от Ози, може и да не се поръчва от всички манджи. Към доставките имам забележки, закъсняваха понякога.
Джуниър меню са пълна отвртат, не знам кой готви там и зашо не го уволняват при условие, че всички ги плюят за вкуса на храната.
Хер бебе не сме ползвали - не ми харесва идеята с бурканчетата им, защото не съм убедена, че ги мият добре. Предпочитам еднократни опаковки, колкото и "незелено" да е това.
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 15:22:15 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #63 -: Октомври 16, 2008, 15:33:21 pm »
То и в държавните кухни е с бурканчета, ама до колкото знам ги изваряват, може би и в Хер бебе правят така. В градината на Деси мисля че носят храната Хер бебе, не е лоша.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #64 -: Октомври 16, 2008, 15:39:58 pm »
майките в махалата хвалят хер Бебе, но там искат 40 кинта начална вноска за бурканите, май. било е 10 лв., вдигнали са вноската. аз затова не рискувах с тях, иначе ми се искаше да пробвам Мартин с кухня.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #65 -: Октомври 16, 2008, 15:48:19 pm »
Благодаря ви за изчерпателните отговори.
Факт е, че само в Джуниър меню пише, че искат удостоверение. Никъде другаде. :?Но щом казвате, че не струват, ги зачерквам.
Аз предпочитам еднократни опаковки, защото мивката ми в банята не е подходяща за миене на чинии и бурканчета, пък и с тия 40 лв. за амбалаж Хер бебе ще ме откажат. На мен и без това ще ми трябва кухня само докато ни направят и сглобят кухнята. Остава да избера между Ози и кухнята на Люси и да действам.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #66 -: Октомври 16, 2008, 15:50:57 pm »
Мда държавната кухня е с буркани. Аз много старателно ги мия, а от там пък ме уверяват, че ги стерилизират, но факт е че понякога крема ми мирише на манджа :x, ама ...Ние си нямаме частна да пробвам апетита на Антоан, обаче взех да се замислям за пчелно млечице с мед. Това е тежката артилерия според мен, обаче ако продължава да не ми яде и в яслата, ще бъда принудена да го изпробвам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #67 -: Октомври 16, 2008, 15:51:38 pm »
И аз благодаря за изчерпателните отговори.
Това за бурканчетата мислех е само в държавната кухня. Частната във Варна работеше с едникратни кутийки, което беше много удобно, 3,50лв беше цената с доставката, имах някои забележки (естствено :wink:), но като цяло бях доволна.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #68 -: Октомври 16, 2008, 15:53:08 pm »
наде, пчелното млечице се дава след 3-4 г. възраст, защото го водят силен алерген, но мед може по мъничко да даваш :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #69 -: Октомври 16, 2008, 20:10:27 pm »
Аз храних малките за малко от Люси и Ози. На Ози супата и второто са "по-богати", но десерта е само крем всеки ден, което почти ми отказа Мишо от яденето :x, имат и събота храна. На Люси бяха по-редки нещата, като че ли пестят продукти, знам ли.  :? Сега им готвя и и аз и те сме доволни от моята кухня :wink:. Не са ми искали никакви документи. 


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #70 -: Октомври 16, 2008, 20:46:08 pm »
Ох, не мога да се сдържа да не се похваля, ще се пръсна от гордост 8)
Моето момиченце и още едно от малката група днес са ги водили да слушат в часа по английски на големите, щото били много умнички и развити за 2 годишни. Та ме питаха дали съм съгласна да я водят да слуша, както и в часовете по музика на големите, щото за малките са 2 пъти седмично само :lol:
Е похвалих се :D
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #71 -: Октомври 16, 2008, 21:09:20 pm »
Их тази Деси бе. Браво на нея. Мома англичанка ще става тя.
Скоро слушах д-р Стаменов по някоя от телевизиите. Каза, че има статистика, че бебетата след стерилитет и инвитро са по-умни. И не защото има магия с процедурата, а защото са много чакани и желани и родителите с любов и търпение се грижат за тях и ги възпитават.
И са най-красиви, и са най-добри - това е Пошението :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #72 -: Октомври 16, 2008, 21:13:56 pm »
ммда, браво на малкото дзверче, при такъв татко няма как да е иначе  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #73 -: Октомври 16, 2008, 21:30:30 pm »
и аз това казвам, само да беше и красива колкото майка си, ама нейсе, много хубо не на хубо :lol: :wink:
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #74 -: Октомври 16, 2008, 21:52:55 pm »
Видя ли бе Стеф, хвалят детето, а ти преди все беля била, та беля :P Браво на мамината гордост!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #75 -: Октомври 16, 2008, 21:53:13 pm »
хайде другата мома на теби  8) да се радва ся таткото
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #76 -: Октомври 16, 2008, 22:10:51 pm »
хайде другата мома на теби  8) да се радва ся таткото

 :balk_87:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #77 -: Октомври 16, 2008, 22:36:48 pm »
абе не е ясно, ама май нема да е мома :?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #78 -: Октомври 16, 2008, 23:12:00 pm »
хайде другата мома на теби  8) да се радва ся таткото

атакаа,тука май нещо съм пропуснала.
<br />
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #79 -: Октомври 16, 2008, 23:13:19 pm »
абе не е ясно, ама май нема да е мома :?

Еее, честито, Стеф. Откога я чакам тази новина за теб. Браво на вас, лека бременност и мома или момък, няма значение. Да сте живи и здрави всички вкъщи, а Деси да е най-умната и най-послушна кака.  :bighug:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #80 -: Октомври 16, 2008, 23:14:42 pm »
абе не е ясно, ама май нема да е мома :?

Я пак! :smiley_abxb:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #81 -: Октомври 16, 2008, 23:14:57 pm »
хайде другата мома на теби  8) да се радва ся таткото

атакаа,тука май нещо съм пропуснала.

Не си само ти.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #82 -: Октомври 16, 2008, 23:20:19 pm »
абе заподозрях нещо аз на срещата ,ма ми беше неудобно да питам.

Хайде честито,лека бременност и здраво бебче! :bighug:

<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #83 -: Октомври 16, 2008, 23:45:11 pm »
Честито  :cloud9: Стефи!Радвам се от  :heartbeat:.



И не си права за този ( :?)емотикон, на :PДеси много ще и отива да е Кака на Братче!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #84 -: Октомври 17, 2008, 08:29:34 am »
Стефи, честито!  :) Лека бременност!
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #85 -: Октомври 17, 2008, 08:53:39 am »
Благодаря момичета, да ви връща :D
Ама да не спамим темата, че ся ще се появи джам да размаха пръст :wink: :lol:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #86 -: Октомври 17, 2008, 09:20:30 am »
Ехеееее каква новинка, браво на семейство Бийстови.
Честито и леко бременеене Чеф, много се радвам, ама страшно много.
А на кака Деси пожелавам, да е най най най умното и щастливото дете, задено с братчето/сестричката.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #87 -: Октомври 17, 2008, 09:30:15 am »
Благодаря момичета, да ви връща :D

А дано  :bighug:, от снощи се не спирам да се усмихвам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #88 -: Октомври 17, 2008, 10:19:47 am »
Стефу, устата ме сърбеше да те издам вече :lol:

Перде, все забравям да ти кажа за медеца. давам му от няколко месеца по няколко лъжички и не всеки ден. но сега искам всяка сутрин да му давам като имунопрофилактика. Саностола не го ще, пък и с меда не може да се мери.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #89 -: Октомври 17, 2008, 10:41:46 am »
Спамим или не  - СтефиЗ, честито!!! Beast, на теб също!  :D Бъдете здрави и лека среща с малчо!
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #90 -: Октомври 17, 2008, 10:46:58 am »
и аз това казвам, само да беше и красива колкото майка си...

Ми не е красива като майка си, по-красива е! Ша ма прощаваш, Стефунка, ама т'ва е пошението :) 
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #91 -: Октомври 17, 2008, 10:48:59 am »
СтефиЗ, честито и леки месеци до срещата с бебчето! :) А на кака Деси едно голямо браво! И що да е лошо да е момченце, тъкмо по весело ще е у вас ;)

Ние днес ходихме зе ЕКГ и се отказах да и го правят дано не ни върнат, но в мига в който взеха да и слагат електродите и се почнаха зверски писъци и просто нищо нямаше да излезе, Ели така и не се успокои и се мяташе наляво надясно... Та така стискайте палци да ни вземат в понеделник и всичко да мине добре...

Весели събота и неделя от нас!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #92 -: Октомври 17, 2008, 12:07:24 pm »
Еееее...това е от любимите ми новини ;) Честито Стефи! Лека и успешна бременност, пък каквото се падне - такова, няма да го върнете я!  :lol:

Момичета, аз да питам нещо...извинявам се за глупавия въпрос предварително, ама как да разбера кои детски заведения са детския ясли? И аз какво съм правила,ама май съм проспала кандидатстването  :(  :?  :x
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #93 -: Октомври 17, 2008, 12:21:14 pm »
Има самостоятелни заведения детски ясли, в които си подаваш на място молба и ОДЗ, т.нар. обединени детски заведения, които имат 2 яслени, 3 градински и предочилищна група за тях се кандидатства чрез електронната система на столична община. На всяка градина си пише какво е - Ясла, ОДЗ и ЦДГ, това са трите варианта :)
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #94 -: Октомври 17, 2008, 12:34:27 pm »
Абе всичко хубаво, ама сме го проспали кандидатстването  :( Мислех си, че миналия октомври се пускаха молби за тази учебна година  :oops:
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #95 -: Октомври 17, 2008, 12:42:24 pm »
Стефи, страхотна новина! Честито и лека бременност до финала!

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #96 -: Октомври 17, 2008, 12:42:38 pm »
Не бе, нищо не си проспала, ако имате на близо само ясла можеш по всяко едно време да отидеш и да си подадеш молбата, приемите са март и септември. ако нямате чакаш 01.01.2009 и подаваш в ОДЗ-та през системата за септември 2009г., това е :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #97 -: Октомври 17, 2008, 13:54:31 pm »
Ама да не спамим темата, че ся ще се появи джам да размаха пръст :wink: :lol:

ми пусни си тема, ма! това е пошението. и айде, че хората пари са заложили... :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #98 -: Октомври 17, 2008, 14:24:47 pm »
ееее айде сега познаваме се, тема нема да си пусна, то и това е много дето сега спамя :wink:
ти приемай прилични залози, че две деца как се издържат :lol:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #99 -: Октомври 17, 2008, 15:07:17 pm »
Мойто диване вече 11 дни не яде освен каши и то определени марки и видове, както и от бурканче. Кекс рядко, солети и крайжник хляб. Опитах се да го държа на глад, обаче неиздържах повече от 2 дни, на хленчене, мрънкане, тръшкане и инатлъци. Започнах да питам какво иска да яде и съответно да му го приготвям, не че има прогрес, но днес реши да отвори хладилника и щастливо да ми сочи кренвирши.
У дома рядко се яде такова нещо, но ето че Тони омете половин кренвирш. Изумена и втрещена съм щом прояде това "месно изделие".

По друг повод реших да пиша, търся да закупя качествен мед, както за него така и за цялото семейство. Опитах с витамини, още малко ще ги пие и после мисля да пробвам с меда, като имуностимулант, стига разбира се да няма алергия или пък друг вид непоносимост. Ако някой има връзка с производител или продавач на качествен медец, нека ми пише, ще си закупя поне 3 буркана.

gery_k77 стикаме ти палци, всичко да мине гладко и безпроблемно. По малко негативни емоции в болницата и повече усмивки да греят на лицата ви. Ще чакаме добрите новини след това.

Ние в понеделник сме ученици да видим, какво ни чака в детската ясла.  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #100 -: Октомври 17, 2008, 15:30:33 pm »
Стефи 4естито :lol:, лека бременност до финала

гери_к77 късмет



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #101 -: Октомври 17, 2008, 15:40:48 pm »
Браво бе мадами ,много новини много нещо,чак се обърках за момент.На бременелките честито,явно сме в сезона на ще ставам за втори път мама,което е прекрасно.

Гери стисакаме ти палци на теб и на Ели.
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #102 -: Октомври 17, 2008, 16:01:53 pm »
Стеф, щом нЕма тема, ще си спамим. Честито и лека до края :lol:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #103 -: Октомври 17, 2008, 16:02:39 pm »
Браво, бе, Стеф! Да ви е честито с Бийста и кака Деси  :D :D
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #104 -: Октомври 17, 2008, 16:08:17 pm »
Благодаря ви :D
айде спамете, пък още два дена и ще я заключа :wink:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #105 -: Октомври 17, 2008, 17:11:03 pm »
StefiZ честито!
Такава прекрасна новина, спокойна бременност ти желая!
Ей, момичета много ви се радвам, винаги като имам време сядам да изчета какво ново с вашите сладури, и се подготвям какво ни чака и нас :D
gery_k77 успех в понеделник!

*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #106 -: Октомври 17, 2008, 18:00:50 pm »
Ами като има разрешение за спам ще поспамя и аз  :lol:

Стефи, честито!
Да е лека и безпроблемна до края и здраво бебе на финала!
Поздрави и за кака Деси  :D

Каси, рождения ви ден с дечица ли беше или ти щеше в събота да събираш малките? Ще те помоля да разкажеш с две три думи как е с малките. По кое време го направи, за колко време, ей такива работи. Че след 10 дена е ред на Боян.

Гери, стискам палци всичко да мине бързо и безпроблемно за Ели.

*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #107 -: Октомври 17, 2008, 18:22:01 pm »
Стефи, Добри, честита добра новина. Да е лека до финала, да е здраво бебето и щастлива каката.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #108 -: Октомври 17, 2008, 19:59:22 pm »
Хей, Стефи, честито! Много се рафвам за вас! Ще бутаме значи пак количките в парка заедно! :D


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #109 -: Октомври 17, 2008, 20:49:57 pm »
Стефи и Бийсте, ЧЕСТИТОООО!
Лека бременост и  най-сладурестото "зверче" на финала!

/И аз да оспамих темата, но поводът си заслужава/
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #110 -: Октомври 17, 2008, 20:50:54 pm »
Чефи, Бийсте - честито отново! Да е лека до края и какво пък - лошо няма да е едно момченце :wink: Деската ще е страхотна кака :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #111 -: Октомври 17, 2008, 21:23:09 pm »
Eй браво, Стефи, за добрите новини. Лека бременост и безпроблемно раждане.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #112 -: Октомври 17, 2008, 22:29:27 pm »

Каси, рождения ви ден с дечица ли беше или ти щеше в събота да събираш малките? Ще те помоля да разкажеш с две три думи как е с малките. По кое време го направи, за колко време, ей такива работи. Че след 10 дена е ред на Боян.


Детското парти е утре в Таласъмчета, 18 деца са поканени, после ще пиша повече. Иначе засега минаха две домашни парти за възрастни, утре следобеда е третото  :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #113 -: Октомври 17, 2008, 22:35:30 pm »
Това е пОшението, драги другарки и другари- много зачатенски бебета ще се родят още, няма връщане назад.
Стефи, нищо де, като е момче нали казват, че е по-вероятно да прилича на майката. Я виж зетя ти как одрал кожата на Джама  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #114 -: Октомври 17, 2008, 23:09:01 pm »
Каси,много весело да си изкарат утре дечицата!

А за стефиният зет,направо думи нямам ,каква е прелест.Само ме е яд,че не беше на срещата да го видя наживо. :D
<br />
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #115 -: Октомври 18, 2008, 01:37:57 am »
Стефи, Бийст, кака Деси - голямо честито от мен и Андрея. Много лека бременност (на Стефи естествено), безпроблемна най-вече и прекрасно бебче да ви реве из къщи, но не от колики.
Ей така ми се повдигна настроението в ранните часове, преди лягане, та чак се разсъних.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #116 -: Октомври 18, 2008, 01:40:13 am »
Стефи, честито ви вече и официално! :lol:
И умни, и красиви, зачатските деца да са щастливи!
Кой събира залозите? :wink:

Гери, дано да ви приемат без повече тормоз над детенце и дано мине възможно най-добре!


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #117 -: Октомври 18, 2008, 09:46:50 am »
е и ние в отбора на болните. успях да го заразя този път. сополи и малко кашлица. температура - нет. аз нали е за сефте болен та се чудя, абе хора как им давате сиропи на тези деца, как капете капки то е чудо. детето не знае кво му правя 8O дайте фатки някакви.
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #118 -: Октомври 18, 2008, 09:49:23 am »
Ман, аз давам със спринцовката от Нурофена.
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #119 -: Октомври 18, 2008, 12:08:51 pm »
Ахъм, и аз с песни за витамините и спринцовка от панадол. Ако не иска и така, обяснявам защо трябва да се пие лекарството, след което го слагам по гръб, главата повдигната и давам насилствено, като внимавам спринцовката да пръска от вътрешната страна на бузата, за да не го задавя. Той първия път се бори, после свиква и само мрънка протоколно. За температурите обаче, като е много зле, тотално не може да се даде нищо и със спринцовка, затова имам ефералган и нурофен на свещички, и така...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #120 -: Октомври 18, 2008, 13:14:33 pm »
Стефи честито  :D.
 Аз се сдобих с бъбречна криза. Ометох един Аулин и разните му там хапове и лягам да спя сърдита и недоволна :P  :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #121 -: Октомври 18, 2008, 13:23:45 pm »
манхатън, всичко е индивидуално и различно. Мартин така хареса последните два сиропа, които пи, че ги искаше сутрин, обед и вечер - вместо ядене :)
когато навремето не искаше лекарства - ползвах спринцовката от Нурофен или Панадол.
капки за нос - като малък с насилие, рев, ужас. сега знае "капи" помагат да се отпуши нослето и се опитва даже сам да ги слага. опитай с убеждение, Криско вече е голям и разбира. освен това, дай му да капне и той капки - на мама, на любимото мече или каквото животно отглеждате там. общо взето, знаеш поговорката - сиромах човек, жив дявол.

via, залозите ги събирам аз :) 3 към 1 за момче вървят в момента.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #122 -: Октомври 18, 2008, 13:43:01 pm »
Джам, пиши ме и мен за момък :lol:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #123 -: Октомври 18, 2008, 13:51:05 pm »
Стефи, честита ти втора радост! Лека бременност и догодина за трета да честитим  :D Да гушнеш най-прекрасния момък догодина  :wink:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #124 -: Октомври 18, 2008, 13:51:18 pm »
Стефи, честито и от мен!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #125 -: Октомври 18, 2008, 15:30:52 pm »
ааа, аз си държа на мома
все пак от моята чаша пи на ДРЗ- предадох й щафетата за момиче пак  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #126 -: Октомври 18, 2008, 15:32:18 pm »
Незнам защо но си мисля,че трябва да има колорит и равновесие в сем.Бийстови и затова давам своя глас за момък Бийст младши  :lol:
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 15:34:31 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #127 -: Октомври 18, 2008, 17:58:26 pm »
Стефи, честита ти бременност! С пожелания да нямаш никакви проблеми и да си родиш накрая едно здраво бебенце. Вярвам, че ще е сърдечно и сърцато като теб!!!  :D

Аз в залози не участвам, защото никога не познавам! Щом веднъж гласувах на изборите за земеделците, какво да си говорим повече (надделя съжалението ,че никой не искаше да гласува за тях). Ами не спечелиха изборите то се знае. В този залог обаче губещи няма да има, повече от сигурно е! Така че залагайте смело, може и да се изкара някой лев!  :D

Забелязвам, че всички сте се групирали по двойки - снахи и зетьове! Ние защо си нямаме все още кандидати?! Ще изгубите, ей! И то много!  :D
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #128 -: Октомври 18, 2008, 18:27:35 pm »
Стефи, честито и от нас :D
ДиваРоза, ние ще ви вземем, ако няма други желаещи :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #129 -: Октомври 18, 2008, 18:31:56 pm »
ааа, моля ви се, не ги ориентирайте сексуално още от малки, нека сами си изберат дали са за еднополовите съюзи  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #130 -: Октомври 18, 2008, 19:16:39 pm »
ДиваРоза, ние ще ви вземем, ако няма други желаещи :wink:

Въх, да не объркаме дечицата още от малки!  :D

Стиварип, ми то и ние сме с момиченце...ха-ха-ха!  :D Иначе, благодарим за съжалението, но интересен ни е принципът, на който се обещават тук дечицата! :D Нови сме в този "бизнес"...

Мини, благодарим за навременното предупреждение! Не че имам нещо против еднополовите съюзи, но да не набутваме децата още от бебета в този коловоз! :D
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #131 -: Октомври 18, 2008, 20:13:21 pm »
Jam, залагам на равновесие в семейството - т.е. на момче :lol:

Валери също е свободен, но да ви кажа снахата трябва да е ячка, че да му е на положение :wink: Вчера определено ме провокираше да му зашлевя един шамар. Рита ме, оплеска ме с пюре, удря ме и с ръце и ме замерва от разстояние 50 см. с каквото му падне 8O Не разбирам откъде му идва на акъла да посяга след като нито сме го удряли, нито тв е гледал с такива елементи... е*ти инстинктите имат тия малки зверчета 8O


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #132 -: Октомври 18, 2008, 23:07:22 pm »
Розичке, тя много ви е хубава момата, а нашата снаха нещо се отказа, та не от съжаление, ами понеже сте свободни, бихме ви взели :lol: Още повече перспективна мома, чужденка :wink:
П.С. и аз залагам за равновесието в семейството, малко мъжка подкрепа за Бийста :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #133 -: Октомври 18, 2008, 23:27:05 pm »
манхатън, щом и ти си болна пийте си лекарствата заедно. Първо ти за да покажеш как става, после и той. Последния път с Юлия нямахме никакви проблеми. Само и обясних, че със сополи и кашлица не я искат в детската ясла при децата и сама ходеше да си иска сиропа и капките, наложи се и антбиотик - гранули, разтворени във вода. Не беше много приятно, но тя и него безропотно пиеше.
Юлия при зачервено гърло пие Хомеожен. Него пък сме го кръстили боббонки и също се приема безотакзно.

Хайде на Стефи този път едно момченце, пък следващото каквото дойде. :wink:


*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #134 -: Октомври 19, 2008, 10:23:04 am »
Честито на Стефи и Бийста!Лека бременност,Стефи!
п.п. аз залагам ,че пак ще е момиче :).

Коки,и нашия рожден ден ще е на порции.С деца,с възрастни,с приятели.Като по приказките-три дни яли,пили и се веселили :D.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #135 -: Октомври 19, 2008, 12:50:04 pm »
Розичке, не си останала без зет, ние сме ви заплюли отдавна  :lol: Теб и Алекс на мама Ади, ама там нещо водим борба с Марито, та май втората снаха ще е на мама Мая-ст  :lol: :lol: :lol: Ама знам ли ги мойте мъже, ако приличат на татко си да си падат по какички, може да тръгнем и каките да сваляме тук  :wink:
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #136 -: Октомври 19, 2008, 17:08:35 pm »
Гане, Мими, благодаря за предложенията! Подозирах аз, че и по този деликатен въпрос (както и за всичко друго в живота) трябва да съм амбициозна и да проявя инициатива, защото току виж сме си останали незабелязани!  :D Поне скромност не ни липсва! Таке че записваме Гането първа в листата на чакащите (защото първа и сърдечно се отзова) и всички останали след нея! Надежда има за всички... :D Дано детето никога не разбере какви ги приказвам тук от нейно име.  :D
Живи и здрави да са! Едва ли ще чакат ние да ги уреждаме и по сърдечните въпроси...

Хубава следваща седмица на всички!  :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #137 -: Октомври 19, 2008, 17:15:29 pm »
Нашият рожден ден мина шумно, весело и неусетно. Доволна съм от децата си, а гостите ни бяха много страхотни, най-вече зачатските прохождащи човечета. Благодаря и на любезната домакиня Цвети в клуб Таласъмчета. Всичко беше супер. Простор за игра, простор за възрастните, изобщо идеално местенце. Получиха много хубави подаръци, и сега стаята им е като детско клубче.
Ето и малко снимки.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=271735&pid=8401399
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=271735&pid=8400771
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=271735&pid=8400780
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=271735&pid=8400772
« Последна редакция: Октомври 19, 2008, 17:17:15 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #138 -: Октомври 19, 2008, 18:16:33 pm »
Касси, страхотна атмосфера :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #139 -: Октомври 19, 2008, 19:08:48 pm »
Ние днес си направихме среща със Цвети и Симона на неутрална територия- в нашия любим Пловдив. Момичетата се забавляваха чудесно заедно, даже почти успяхме да обядваме спокойно  :D
На фона на приятното изкарване обаче преди малко установих, че картата на фотоапарата ни е сдала багажа и за съжаление всички страхотни моменти от днес не могат да бъдат възпроизведени.
Здраве да е- ще си направим нова среща, това са бели кахъри.
Каси, страхотно парти, страхотни рожденници, страхотна компания. Още веднъж- честито и дано винаги сте така щастливи, както в този момент.
« Последна редакция: Октомври 19, 2008, 19:11:49 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #140 -: Октомври 19, 2008, 19:31:17 pm »
Розичке, благодарим за първото място :wink:
Каси, страхотни са момчетата! Да са ти живи и здрави и много да ви радват!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #141 -: Октомври 19, 2008, 20:09:05 pm »
Страхотни снимки, Касси!
Много да ви радват момчетата.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #142 -: Октомври 19, 2008, 21:33:26 pm »
Каси да са ти живи и здрави момчетата. Страхотно парти. :) И клубът и рожденниците са много красиви.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0