0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #40 -: Октомври 15, 2008, 15:03:57 pm »
Препоръчвам една книга: Приказки и картинки, В. Сутеев, 160 стр., издаделство Прогрес 1976 (набор демек :wink:). Може и да е преиздавана. Прекрасни илюстрации (в типичен руски стил) и идеални приказки за 2-3 годишни: Пиле и пате, Кой каза мяу, Три котета, Под гъбата, Различни колела, Вълшебната пръчка, Що за птица е това и т.н.

Ето, намерих новите издания, явно са разделили на няколко книжки:
http://knigi.biz/?act=products&do=autor&autor=MTY1NzM=

А тук е качена едната приказка, ама рисунките не са съвсем същите:
http://87.246.2.137/preduchilishtnapedagogika/22010

Любима моя книжка, с невероятни илюстрации. Ще трябва да я изровя и да чета на Алекс.
Издателство "Фют" са издали две от приказките в отделни книжки с твърди страници - Корабчето и Под гъбата. Втората обаче не е с оригиналните картинки. :( Алекс предимно ги иска за чешене на венци, та засега няма неконтролиран достъп до тях.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #41 -: Октомври 15, 2008, 15:20:53 pm »
Ей това с книжките ми е болна тема.
Моя се заглежда още само в картинките, обаче, разлистваме с интерес.

Хехе, спокойно де, до два месеца ще започне и да чете  :P
Сватя и ние имаме панорамна "Червената шапчица", харесва си я детето, само дето на една от страниците откъсна главата на вълка.  :lol: Ианче вие като вълк, показва баба и деди, момиченцето.

И Кристина много обича книжки. Прелиства с огромно удоволствие. Предпочита списания, че имат много разнообразни картинки, особено тези от сорта на мама и бебе, кенгуру и т.н.
Много хубави книжки има на издателство ПАН с картинки на различни животни. Тя съшо тях много ги гледа и си разпознава животинки, имитира ги. Книжките са много малък формат, твърди са изцяло, тип хармоника.
Има пак на ПАН едно по-големи, пак с животни, с автомобили и други различни предмети и неща. На почит са у нас. Имат много интересни неща ПАН.

Ето тези:

http://www.pan-bg.eu/?viewID=1&bd_id=169


« Последна редакция: Октомври 15, 2008, 15:24:28 pm от Nina »
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #42 -: Октомври 15, 2008, 16:57:52 pm »
Купих една книжка "Червената шапчица" - бахти трактовката - бабата като видяла вълка и се скрила в гардероба.

lady_11, аз купих "Трите прасенца", там след като вълкът е залят от прасетата с вряла вода, те после го превръзват и всички щастливи ядат торта...

sia, и Ели ги използва да ги яде книжките или да ги къса, въпреки че вече почва да се очовечава. Споменатите прасета останаха без първа страница, а корицата е в белези от зъби.

Сега да ви се наоплаквам, че за 3 дена станах луда калинка, да събирам изследванията за операцията и лошото е, че имам още за събиране. Уж основно са кръв и урина, но за кръвта на 2 места ходихме. Личната и взе кръв от пръста и ме прати с епруветката да питам в кварталната лаборатория дали ще им стигне за всички изследвания. Там се оказа че част от нещата, само с венозна кръв можело да станат и ни пратиха в Трета градска където по друг метод можело и с кръв от пръста да стане, та днес там бяхме. Да не описвам как се дере, не толкова от болка, колкото за спорта. А вчера върха на сладоледа беше рентгеновата снимка, като преди това 2 дена се опитвах да и взема урина и накрая вардих с контейнерчето. А рентгеновата снимка, се наложи да я правим повторно защото тя така се дра и беше мърдала, че от първата нищо не излезе (аз като бременна не ме пускаха вътре), но на втората влязох, защото стана ясно, че само с баба и няма да мине номера и ме оборудваха със специална престилка, та се надявам да не сме навредили на бебо. А като ми каза рентгеноложката, че има съмнения че Ели се разболява и сега треперя, да не се разболее и да ни върнат понеделник и да трябва всички изследвания на нова сметка. А освен всичко трябва и ЕКГ да и направят, ей това незнам как ще стане... В общи линии, незнам нея дали ще я вземат в болница понеделник, ама мен със сигурност.

Много дълго стана, но поне малко ми поолекна...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #43 -: Октомври 15, 2008, 17:42:24 pm »
Цитат на: lady_11 в октомври 14, 2008, 21:27:34
Ей това с книжките ми е болна тема.
Моя се заглежда още само в картинките, обаче, разлистваме с интерес.


Хехе, спокойно де, до два месеца ще започне и да чете 
Сватя и ние имаме панорамна "Червената шапчица", харесва си я детето, само дето на една от страниците откъсна главата на вълка.   Ианче вие като вълк, показва баба и деди, момиченцето.

И Кристина много обича книжки. Прелиства с огромно удоволствие. Предпочита списания, че имат много разнообразни картинки, особено тези от сорта на мама и бебе, кенгуру и т.н.
Много хубави книжки има на издателство ПАН с картинки на различни животни. Тя съшо тях много ги гледа и си разпознава животинки, имитира ги. Книжките са много малък формат, твърди са изцяло, тип хармоника.
Има пак на ПАН едно по-големи, пак с животни, с автомобили и други различни предмети и неща. На почит са у нас. Имат много интересни неща ПАН.

Ето тези:

http://www.pan-bg.eu/?viewID=1&bd_id=169


*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #44 -: Октомври 15, 2008, 18:11:54 pm »
Моя се заглежда още само в картинките, обаче, разлистваме с интерес.

Абе, Лейди, ти какво очакваш - да ти ги чете и после преразказва :lol: :wink:
За неговата възраст най-подходящи са картонените с картинки и прости изречения, Мона разлиства с интерес и приказки, разбира се, но в началото изпитват много по-голям кеф да накъсат страниците, отколкото от картинките.
Пробвай, има една поредица Първи Стъпки Думите и Първи Стъпки Животните - почват от 12мес и вървят нагоре до 36. картонът категорично не мирише гадно, струват 5, 50лв. Мен лично поредицата за Животните по ми харесва, при Думите дават някои думи, дето ми се струва, че първо други по върви да научим, ама пак е хубава де.
Имаме и една друга поредица на Трейси Мъроуни - Когато се чувствам щастлив, Когато се чувствам самотен, Когато се чувствам тъжен, Когато се чувствам уплашен - страхотни картинки, леко релефни, а някъде като кадифени - много приятни за пипане и с прости текстчета се обяснява, че е съвсем нормално да изпитваме различни чувства и как да се справяме с тях. Но това вече Викито като порастне, че ще те заболи сърцето, ако накъса хубавите страници :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #45 -: Октомври 15, 2008, 18:32:00 pm »
цветенце, отде ги вземаш тия книжки?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #46 -: Октомври 15, 2008, 18:34:36 pm »
tzvetenze, точно тези Първи Стъпки .... са на издателство ПАН. Наистина са много хубави. Но аз по едно време много трудно ги намерих, много се купували, ми казаха в няколко книжарници.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #47 -: Октомври 15, 2008, 18:38:10 pm »
тези и ние много ги харесваме, имаме вече 5 от поредицата, толкова много научихме за няма и месец
онази вечер както си стоя Стефания каза- Искам мля-ко. До сега млякото беше мням мням, или поне подобен звук издаваше, и аз всеки път поватарям мляяяяя-ко, мляяя-ко, и ето детето разбрало, че трябва да разделя думата.
Ново двайсе при нас е, че след като се изпишка или изака, почва да повтаря ако, ако и да дърпа памперса, ама нали идеята е преди това да се сети. Не бързам, и за това ще дойде ред.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #48 -: Октомври 15, 2008, 21:36:09 pm »
Първите стъпки, както и поредицата на Трейси Мъроуни ги купих от една книжарница на Графа, като тръгнете от Попа в посока Славейков и вървите от лявата страна и подминете аптека Ремедиум, там е книжарницата, но не знам името.
Лейди, пак от нормално миришещ си картон имаме и една друга поредица на която на последната страница има очички, а на всички предни има изрязани дупчици и така на всяка страница има по някакво животинче/човек с големи релефни и мърдащи очичики - Хитрото петле, Лакомият мечо и т.н. Симона им се радва, знае всички животни. Също има и едни мънички, със странична пластмасова дръжка - или са с приказка, или някаква историйка в двуредови стихчета - и тях и ги обича, разнася ги насам натам. Пак от същата книжарница са купувани. Но тези, които цитирах в горния си посат, харесвам повече.

За книгите на старо - наистина в София са на безбожни цени. Докато съм си купувала много запазени книги от други градове на съвсем прилични цени. От Варна имам страхотни попадения - например почти нови 6 тома на Виктор Юго по 2лв за том, докато в София само за един том ми искаха 14лв. А на Джам намерих една книга, която тя не можеше да открие в Сф,  за смешните 0.50лв.

« Последна редакция: Октомври 15, 2008, 21:37:51 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #49 -: Октомври 15, 2008, 22:19:31 pm »

Търся и допълнително инфо за Естония, май почти няма българи там.


Не е вярно. Моят девер е там и доколкото зная има доста българи.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #50 -: Октомври 15, 2008, 23:23:49 pm »
gery_k77 dano вси4ко се нареди и Ели не се разболее, пази бебо.
Бъди спокойна, доколкото е възможно де :oops:
Успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #51 -: Октомври 16, 2008, 09:28:14 am »
За книжките и ние имаме тези поредици за които пишете, естествено са станали на мекица. Толкова яростоно дъвче картона още, че рядко ги давам без надзор. Иначе уж знае животните, аз му имитирам какви звуци издават те и така се забавляваме.

В момента хита при Тони са катинарите, купих му от близката железария два малки катинара и такава игра пада. Бута ключа върти и отваря, затварянето му е трудно, но общо взето е голяма веселба, та чак спи с него от мерак.

gery_k77  просто неудомявам защо ви карат предварително да правите тези изследвания. При нас щом като ни хоспитализираха веднага се заеха с това.
Това е поредната безумица в БГ и отгоре на всичко разкарват бременна жена с малко дете. Съжалявам, че трябва да изтърпите това, но най важното е да мине всичко гладко и безпроблемно.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #52 -: Октомври 16, 2008, 10:11:51 am »
а иначе, пошението е мамата си трака, мили другарки. тия дребните ни кроят световен заговор с цел да ни унищожат нервните системи.

 :lol:мдааа
начи, ждамо, относно яденето в градината - яде. не всичко, но като цяло яде. вкъщи е много капризен, но аз спрях с ХИП-а. няма да вземам повече.
пу-пу мисля, че свикна с училището вече пу-пу.
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #53 -: Октомври 16, 2008, 10:51:37 am »
Момичета, някой да гледа в момента Часът на мама? Май пак виждам познати лица :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #54 -: Октомври 16, 2008, 12:55:21 pm »
Най-богат избор на детски книжки в София за мен има в книжарницата в Мола на Стамболийски. Има ги и тези, които Цвети цитира. Винаги си харесваме по нещо от там :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #55 -: Октомври 16, 2008, 14:24:47 pm »
Искам да се запишем в частна детска кухня (с разнос по домовете).
Няколко са в Сф - прегледах им сайтовете, но по ще се радвам на препоръка от вас. Ползвате ли и коя?
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #56 -: Октомври 16, 2008, 14:26:35 pm »
Инфо за тези, на които им предстои да се борят за детски градини в София догодина - ако детето ви е регистрирано в kg.sofia.bg, вече трябва да сте получили мейл с анкета, включваща вероятните критерии за 2009. Ако не сте, влезте в профила на детето си и там я има. Ето цитат от писмото:
"Въпросите са разбъркани нарочно, за да не се създават неверни очаквания за тяхната тежест. Няма гаранция, че точно тези ще са избраните параметри. Резултатите от анкетата ще бъдат анализирани и обсъдени на Работната група. Протоколите от заседанията и се публикуват на сайта (http://kg.sofia.bg/?page=wrk-grp). Работната група включва представители на родителски организации, неправителствени организации, директори на детски градини, разработчиците на информационната система и служители от отдел „Образование” на Столична община. Публична дискусия по тези въпроси се води и във форума bg-mamma: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=320724.0.
За да попълните анкетата, моля, влезте във Вашата сметка в системата."
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #57 -: Октомври 16, 2008, 14:31:48 pm »
... детска кухня (с разнос по домовете)...Ползвате ли и коя?

Ползвах Хер Бебе, в началото имах забележки, давах им активна обратна връзка. Вероятно не съм била сама, защото с времето според мен си подобриха качеството. Доволна бях, вземах храна последно през юни, после ни нямаше за доста време. Сега вземам храна за Диманка от яслата на Дани, но като тръгна на работа от Нова Година, пак ще минем на Хер Бебе, за да идва манджата у дома.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #58 -: Октомври 16, 2008, 14:42:14 pm »
И аз в момента съм в търсене на детска кухня по домовете. Местим се в неделя, кухнята ни ще е готова към средата на ноември. Та ще трябва да измисля нещо. Не ми се ще само на пюрета да кара. За частните кухни искат ли документи от личните лекари за алергии и други такива?
*
Re: Слънчева седмица 13.10.-19.10.2008г.
« Отговор #59 -: Октомври 16, 2008, 14:51:40 pm »
Отоговрих им на анкетата на колегите от общината и им спретнах 2 стр. коментар отдолу, дори, да не скучаят :lol:
Ама много тъпи въпроси, все около социалния и финансов статус на родителите се въртяха, егати ако не съм социално слаба детето ми няма да ходи на държавна детска градина ли? а тия кокошки дето не работят и по цял ден обикалят кафенетата децата им от едногодишни са по ясли и градини и ми заемат бройката :wink: