0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #520 -: Февруари 27, 2009, 16:00:00 pm »
Е чак пък сега и грамажи, че и с по 5 точно да увеличаваме :wink:
правиш една порцийка зеленчуково пюре с месце, първия ден даваш 2-3 лъжички, втория 4-5, третия 10-на и готово :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #521 -: Февруари 27, 2009, 16:23:32 pm »
Месото го слагах на око. На повечето пюрета пише 10-20% така че гледах да е около 1/5 - 1/10 от яденето.

Минавала съм през цедка и фасул, и леща, и грах, и царевица. Грахът колкото и да го пасирах си се усещаха люспичките, поне на този домашния, който готвех.

Иначе царевицата я въведох с ориз и царевица на Милупа. От там нататък си купувах миксове на Бондюел, в които имаше царевица. Като се свари яденето, обирах царевичките и само тях минавах през цедка.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #522 -: Февруари 27, 2009, 20:43:12 pm »
..... обаче на скара или колбас, ръфа като обезумял.

Ох и ние сме така - дай ни мръвка и друго не й трябва.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #523 -: Февруари 27, 2009, 22:31:46 pm »
Като казах 20гр. имах в предвид ориентировачно 1/10 от бурканчето. То е ясно, че няма с аптекарски везни да тегля  :lol:.
Значи горе-долу съм на прав път. Аз и сега при въвеждането на храните не спазвам стриктно правила. Просто си следя детето и то ми подсказва какво да правя.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #524 -: Март 01, 2009, 19:10:25 pm »
И аз да попитам за царевицата трябва ли да бъде без люспичките някъде бях чела че царевицата и грахът трябва да са без люспите  :oops: или се бъркам

В какъв смисъл с люспи? Да нямаш предвид, че ще купиш царевица и ще я приготвяш ти? Или такава от консерва?
Има готови пюрета с царевица и царевични каши, които са обработени и готови да се дават на детето. Можеш с тях да захраниш. За грах не съм чувала да се махат люспи, само на зрял боб и леща - претриват се, но има една червена леща, която не се претрива, без люспи е.
Грах май има различни видове и действително има такава, която е по-твърда някак.



ами питам как да приготвя тъй като малкия не яде готови пюрета а аз му приготвям всеки ден
та за това питах за царевицата и грахът
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #525 -: Март 01, 2009, 22:27:35 pm »
Ясно, ами тогава както е посъветвала Василена, претривай и даван на малчугана.
:)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #526 -: Март 02, 2009, 00:28:00 am »
Момичета, кажете ми кога горе долу е най-добре да започна захранването. Някой ми казаха след 6 мес., други след 7 мес., трети 6 мес.+2 мес. по рано роден - демек на 8 месеца, но честно казано ми се струва вече доста късно.
На 9 март сме на консултация и ще говора с педиатърката, но ми се щеше и вашето мнение да чуя.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #527 -: Март 02, 2009, 02:10:00 am »
Мари при вас с коригирана възраст- срока, който си решила плюс месеците, които е изпреварило детето т.е ако е роден 2 месеца преди термин и си решила да захранваш на 5 месеца ще захраниш на 7
ама пак ти си решаваш де, аз във вашия случай не бих бързала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #528 -: Март 02, 2009, 08:31:10 am »
Момичета да ви питам с какво въведохте царевицата, изключвам кашите?


Аз я въведох с  пюре на Бебевита - моркови, картофи, грах и царевица.
а имат и маркови, каротфи и грах - така въведох първо граха  :)

А пушкото въведох като към зеленчуково, каквото ядат, прибавях от пюре на Сънвал-80гр. само пуешко. Съвсем по-малко първо и така постепенно увеличавах и след това вече купувах горови месни пюрета.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #529 -: Март 03, 2009, 23:50:08 pm »
Момичета, нещо се притесних. Реших да въведа тиквичка от пюрето на Хип - тиквичка с картофи. Но после прочетох на етикета, че съдържа и ориз. Същото е и за карфиола с картофи. Не пише колко процента е ориза. Всъщност от кога се въвежда ориза? Сигурно не трябва да давам повече от това пюре защото ние сме още доста назад със захранването.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #530 -: Март 04, 2009, 10:53:28 am »
ориз.каша я въвеждат като една от първите храни на бебето,спокойно можеш да  я въведеш  :D

или ако искаш свари в къщи тиквички с картофче и пасирай ,и по-късно можеш да въведеш ориз(на хип почти всички пюрета съдържат ориз,брашно,има и други фирми освен хи)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #531 -: Март 04, 2009, 10:56:02 am »
Да зная за оризовата каша, но се чудех дали ориза е различен  :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #532 -: Март 04, 2009, 11:16:30 am »
Да зная за оризовата каша, но се чудех дали ориза е различен  :oops:

оризът си е все ориз. можеш първо да въведеш ориза и после тиквичката от пюрето. да купуваш сега извънсезонни тиквички за готвене едва ли е препоръчително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #533 -: Март 04, 2009, 13:12:12 pm »
Оризовата каша съм я въвела. Значи мога да давам от готовите пюрета с ориз, нали така? Точно това ми е мисълта, че сега тези тиквички от пазара ме притесняват и затова предпочитам готовите пюрета.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #534 -: Март 04, 2009, 16:52:22 pm »
да ,може да даваш от готовите пюрета с ориз  :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #535 -: Март 04, 2009, 16:58:15 pm »
Прясно мляко от кога може да се дава?
Че децата се размрънкаха за едно картофено пюре и не устоях, та им дадох. После се усетих, че има краве мляко.
Иначе в техните храни и пюрета слагам АМ. Кисело ядат от около месец и половина.
Нямаше никаква реакция Слава Богу, но не мисля да повтарям скоро. Но се зачудих от кога е разрешено обикновеното краве мляко.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #536 -: Март 04, 2009, 20:21:20 pm »
Но се зачудих от кога е разрешено обикновеното краве мляко.

ако няма проблеми с алергии - обикновено след 1 годинка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #537 -: Март 04, 2009, 21:30:08 pm »
Но се зачудих от кога е разрешено обикновеното краве мляко.

ако няма проблеми с алергии - обикновено след 1 годинка.

а директно кога може да се замести АМ с прясно краве мляко?
Александра яде ястия с мляко вътре, но то е толкова пренебрежимо малко предвид скромния и апетит. Ама мляко не е пила. Някак не смея да и дам директно.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #538 -: Март 04, 2009, 21:37:31 pm »
За заместване, нашето педи каза чак на 3 години  :?.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #539 -: Март 04, 2009, 23:24:52 pm »
Д-р Бърди съм чела да казва, че след годинката може да се мине на обикновено мляко. Истината ... е някъде там.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!